HWSW Informatikai Kerekasztal: Ne írjam fel a jelszavaimat? Mégis, mit csináljak? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Ne írjam fel a jelszavaimat? Mégis, mit csináljak?

#21 Felhasználó inaktív   sydoka 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 378
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 10. 19. 08:34

az én módszerem bankkártyára: beleírtam a telefonomba egy adott név alá, amit megjegyzek, pl Zoli - 06203432344 és megjegyzem, hogy az utolsó 4 számjegy az. :) nem mintha nem jegyeztem volna meg az első 2 használat után a kódot, azért jó ha kéznél van :)

barátnőmnek meg egyszerű, a pin kódja gyárilag rajta van a kártyán (véletlen pont a kártyaszám 1 része):D

#22 Felhasználó inaktív   charlie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.481
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 10. 19. 08:39

nemar, hogy nem tudtok megjegyezni 5-6 max 10 betus jelszavat? gykoroljatok, meni fog az ;)
MikroVPS | Xen VPS | OpenVZ VPS | SSD VPS

#23 Felhasználó inaktív   SFIJ 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.145
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 10. 19. 15:59

peg system.
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν

What do stars do? They shine.(Yvaine)

#24 Felhasználó inaktív   kroozo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.900
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 10. 19. 20:42

Idézet: charlie - Dátum: 2007. okt. 19., péntek - 9:39

nemar, hogy nem tudtok megjegyezni 5-6 max 10 betus jelszavat? gykoroljatok, meni fog az ;)

Amiket ritkan hasznalsz, meg amiket surun meg kell valtoztatni?

Hat, gyakorolja a nehezseg. (illetve gond tobbnyire csak azokkal van, amiket automatan generalnak, es nem lehet valtoztatni... a tobbi az eleg jol megy)
And as we wind on down the road
Our shadows taller than our soul.


“It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.”

#25 Felhasználó inaktív   unixservice 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.119
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 10. 20. 09:24



Cavinton?  :p
-- UNIX/Linux System Administrator
az egyszerűség a végső kifinomultság, amely a dolgok bonyolultságának leküzdéséből, nem pedig figyelmen kívül hagyásából származik

#26 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2007. 10. 20. 15:04

Idézet: kroozo - Dátum: 2007. okt. 19., péntek - 21:42

Amiket ritkan hasznalsz, meg amiket surun meg kell valtoztatni?

Amit sűrűn használok, azzal meg jól beszívtam, mert a kezemben van, billentyűzeten napi sokszor beírom, erre most PDAval kellett sshzni, oszt alig bírtam kitalálni, mi a jelszavam.
Make love not Wor.

#27 Felhasználó inaktív   -=G.I.JOE=- 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.345
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 10. 21. 17:00

Én ezt a programot használom: -> Oubliette <-

-> kép <-

#28 Felhasználó inaktív   cheoppy 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 137
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 10. 21. 23:51

Nekem bevált módszerem a jelszavak helyett a jelmondatok használata. Persze nemtudom mindenhol alkalmazni, ahol rövid jelszó kell,  oda vagy van vagy találok ki valami egyszerű jelszót, mivel amit fontos levédeni, oda úgyis lehet hosszú jelmondatot használni.
Ismerősök persze szoktak nézni a 20+ karakter hosszú jelmondatra, de mivel értelmes mondatok (legtöbbször magyarul a dictionary attack ellen :) ), így könnyű megjegyezni őket, és a hosszukból következőleg még sok spéci karakter se igazán szükséges, mert karakterszám növelésével exponenciálisan nő a kipróbálandó lehetőségek száma, ami elég biztatóan hangzik.
Ja és a jelszómegjegyző progikban nem bízok, mert nem szeretem egy progira bízni a jelszavaimat, én inkább egy jelszavazott rarban tartom őket, mert annak elég jó titkosítása van.

#29 Felhasználó inaktív   kroozo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.900
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 10. 22. 16:41

Idézet: cheoppy - Dátum: 2007. okt. 22., hétfő - 0:51

Nekem bevált módszerem a jelszavak helyett a jelmondatok használata. Persze nemtudom mindenhol alkalmazni, ahol rövid jelszó kell,  oda vagy van vagy találok ki valami egyszerű jelszót, mivel amit fontos levédeni, oda úgyis lehet hosszú jelmondatot használni.
Ismerősök persze szoktak nézni a 20+ karakter hosszú jelmondatra, de mivel értelmes mondatok (legtöbbször magyarul a dictionary attack ellen :) ), így könnyű megjegyezni őket, és a hosszukból következőleg még sok spéci karakter se igazán szükséges, mert karakterszám növelésével exponenciálisan nő a kipróbálandó lehetőségek száma, ami elég biztatóan hangzik.
Ja és a jelszómegjegyző progikban nem bízok, mert nem szeretem egy progira bízni a jelszavaimat, én inkább egy jelszavazott rarban tartom őket, mert annak elég jó titkosítása van.

Hmm, miert, a rar nem egy progi? :think:

Mondjuk a rar tenyleg jo, mert AESt hasznal, csak kicsit kenyelmetlen tud lenni :)
And as we wind on down the road
Our shadows taller than our soul.


“It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.”

#30 Felhasználó inaktív   cheoppy 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 137
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 10. 22. 16:53

Idézet: kroozo - Dátum: 2007. okt. 22., hétfő - 17:41

Hmm, miert, a rar nem egy progi? :think:

Mondjuk a rar tenyleg jo, mert AESt hasznal, csak kicsit kenyelmetlen tud lenni :)

Hát végülis igen, de nem jelszókezelőnek találták ki, úgy értettem a progikat. :)
Meg a lényege, hogy a rarokat winről és linuxról is elérem, mondjuk wine-olt Winrarral picit tényleg macerás tud lenni, de mégis elég szabadon, míg egy specializált jelszókezelő progival meg lennék lőve itt a többféle operációs rendszert futtató gépemen.

#31 Felhasználó inaktív   batagy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.412
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 10. 28. 18:02

Keepass Password Safe.
Fordításaim: metapad, FileZilla, Avant Browser, VolumeTray, Dirkey, Regshot, HDD Thermometer, PDFCreator, Notepad++
Hifi Set 2: Squeezebox V3, Oppo DV-983H, Asus O!Play Mini Plus, Yamaha AX-497, Energy RC-10, CRT TV: Panasonic TX-28LD4P

#32 Felhasználó inaktív   bean 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.291
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 10. 30. 15:19

Legalabbis a web jelszavakra van mar megoldas supergenpass.

#33 Felhasználó inaktív   worxland 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.707
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 09. 01:53

Idézet: charlie - Dátum: 2007. okt. 19., péntek - 8:39

nemar, hogy nem tudtok megjegyezni 5-6 max 10 betus jelszavat? gykoroljatok, meni fog az ;)

5-6?

Cégnél mennyi jelszavam is van?
domén login: 1 darab
szoft1: 1
adatbázisok: cirka 20
szoft2: 2x2x13=52
szoft3: 2
szoft4: 1
doménes és rendszergazda loginok még: 4
szoft5: 1
szoft6: 1
FTP: 2

Hirtelen ennyi jutott az eszembe. Ezek egy része havonta változó, viszonylag erős password (min. 8 karakter, nem lehet csak betű, nem egyezhet meg az utolsó pár jelszóval blabla).

Csak ezután jönnek a telefon és bankkártya PIN-ek, kapunyitó-kód, fórumok, email-fiókok jelszavai, hasonlók.

Szerkesztette: worxland 2007. 11. 09. 01:55 -kor

 aláírás
Spoiler

#34 Felhasználó inaktív   calibra 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.932
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 09. 13:09

Nekem is kezdenek gyarapodni a jelszavak, de eddig még ment fejből! Van pár nekem is, ami nem lehet gyenge, mert nem fogadja be a redszer...

Ilyeneket tudok fejből:

szig szám
15 jegyű könyvtári azonosító/pwd
bankkártya pin
telebank login/pin
netbank login/pin
e-mail (11 db:))
routerek login/pwd (van pár ismerősöknél és nálam is pár kütyü, mindnek más, linuxok is)
routerek mindenféle más loginjai (ssh, imonc, ...)
telefon pin
fater telefon pin
egyetemi neptun kód/pwd
egyetemi pc indításhoz login/pwd
én+barátnőm xp indítása
torrent oldalak login/pwd-k
cégnél mol belépési kód
cégnél mail/háló belépési kódok
2db domain hosting admin,ftp-k, e-mailek login/pwd-jei
távadmin (vnc) pwd-k
pár távadmin (ssh,...) jó kis speckó portszáma

Mittomén még sorolhatnám, de ezek most így alapból mind fejben vannak. És nem mind azonos! Sőt! Nagyon próbálom kerülni az azonosságokat.

Eddig bankkártya pint felejtettem el, és a mol belépést a cégnél. De mondhatom, hogy néha én is meglepődök, hogy 3-4 éve nem használt dolgok: számok, kódok csak úgy jönnek elő a fejemből:) Nem dicsekedni akarok, de talán az átlagosnál jobb a memóriám:) Kicsit néha már kezdek nehezen emlékezni, de még nagyobb gondom nem volt. Gondoltam már rá, hogy tényleg kéne valami eszesen lekódolt txt file.

Régen eccer olyat csináltam, hogy rar-al lekódolt txt file-ba raktam. Akkor még a rar a file neveket nem tudta titkosítani, csak magát a file-t pwd-vel védeni. Megcsináltam a txt-t pwd-vel lekódolva, és hát elég rövid lett, mert ugye txt. Aztán a 'Rar!' karaktersorozatot átírtam a file legelején akármilyen más 4 karakterre. Ehhez csak egy kódot kellett megjegyezni, és a 'Rar!'-t az elején visszaállítani. A file nevet valami nagyon krix-kraxra neveztem el, és asszem kiterjesztést sem adtam neki.

Szerkesztette: calibra 2007. 11. 09. 13:12 -kor


#35 Felhasználó inaktív   PetruZ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.294
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 12. 13:36

Idézet: cheoppy - Dátum: 2007. okt. 22., hétfő - 17:53

Meg a lényege, hogy a rarokat winről és linuxról is elérem, mondjuk wine-olt Winrarral picit tényleg macerás tud lenni, de mégis elég szabadon, míg egy specializált jelszókezelő progival meg lennék lőve itt a többféle operációs rendszert futtató gépemen.

PasswordSafe
Cross-platform, a Win-es változat simán olvassa a linuxos változat (MyPasswordSafe) pwfájltját, meg vissza (plusz a Mac-es változatét is), egyszerű, gyors, kicsi, bárhonnan elindul, opensource, és TwoFish-t használ (ami gyakorlatilag AES szintű).
/ Gigabyte H67M-UDH2-B3, Core2 i5-2300@2.8, 2x2GB A-Data DDR3/PC1333 Gaming, Asus HD6870/1GB, Samsung 1TB/SATA2 + HD200HJ, LG SATA dvd-rw, Asus TA-B71 + FSP Saga II 500W, Samsung 215TW, Sweex optikai/USB, noname bill.

#36 Felhasználó inaktív   dash 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 490
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 01. 14:33

Ezekről:

Password generator
hashapass

mi a véleményetek?
For every friend who joins Dropbox, we'll give you both 250 MB of bonus space (up to a limit of 3 GB)!

Nem a linuxot nehéz megtanulni, hanem a windows "hülyeségeit" elfelejteni.

Köpött a maci, fújt a bőrgyár.

#37 Felhasználó inaktív   charlie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.481
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 01. 21:58

én ráejtem a kezem a billzetre es igy generálok jelszavakat.
MikroVPS | Xen VPS | OpenVZ VPS | SSD VPS

#38 Felhasználó inaktív   szol_i 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 4
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 08. 18:56

Képekbe rejteni.

itt van mindenféle segédprogi (még nem próbáltam, csak olvastam).
http://www.cotse.com/tools/stega.htm

Lehet, hogy csinálok olyan progit, ha nagyon ráérek, ami több különböző képbe rejti el az adatokat.

#39 Felhasználó inaktív   gofry321 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 50
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 09. 20:06

Persze hogy jó ötletek a számítógépes progik, meg hogy kiírod egy fájlba az összes jelszavad de mi van akkor ha pont a gépedét felejted el? hmm?? :D

#40 Felhasználó inaktív   charlie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.481
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 09. 20:15

Idézet: gofry321 - Dátum: 2008. febr. 9., szombat - 20:06

Persze hogy jó ötletek a számítógépes progik, meg hogy kiírod egy fájlba az összes jelszavad de mi van akkor ha pont a gépedét felejted el? hmm?? :D

smart card? biometrikus azonositas? Azért aki egy pár (8-16) karakteres jelszot nem bir megjegyezni az mennyen zaboz hegyezni.

Iskolaba, hogy tanulta meg a verseket akkor?

Vagy lehet értelmes (de akkor jó hosszu, 50 karakteres) szöveget is hasznalni, akár valami mondast, verset, prozat, stb.
MikroVPS | Xen VPS | OpenVZ VPS | SSD VPS

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó