HWSW Informatikai Kerekasztal: Plazma vagy Projektor - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (35 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Plazma vagy Projektor segítsetek dönteni :)

#21 Felhasználó inaktív   Sumi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.358
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 27. 15:29

amúgy javaslom, less meg egy JVC LCD-t, mert analóg adáson messze a legjobb képet produkálja...
Per Aspera Ad Astra

#22 Felhasználó inaktív   Csokis 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.581
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 27. 15:43

Idézet: Sumi - Dátum: 2007. ápr. 27., péntek - 16:25

elég elmenni egy saturnba, vagy hasonló helyre, ahol mit ad isten, van kirakva pana is, lg-is, samsung is... kurvára nem lehet észrevenni semmilyen különbséget.. jó, az 1 milliós pio plazma télleg jobb:)

Ilyen helyeken ne is csodálkozz, hogy nem látsz különbséget! :D
Desktop: Intel i7-3770, 16GB RAM, GeForce GTX 1050 Ti, Xubuntu 18.04 Linux - Linux User #586716
Laptop: Lenovo IdeaPad G500 (Intel Pentium 2020M, 4GB RAM, 1TB HDD) --- Synology DS213j NAS
Music1: ncmpcpp ⇨ Supra USB ⇨ TEAC UD-301 DAC ⇨ Sommer Cable Aqua Blue XLR ⇨ Focal Alpha 65 + IsoAcoustics ISO-L8R155
Music2: ncmpcpp ⇨ Klotz USB ⇨ Acoustic Research AR-UA1 DAC/HeadphoneAmp
Headphone: HiFiMAN HE400S (FocusPad-A earpads + Forza AudioWorks HPC cable), Takstar TS-671, Sennheiser HD 451

#23 Felhasználó inaktív   Sumi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.358
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 27. 15:52

otthon sem lesz sokkal jobb a tvadás, mint az "ilyen helyeken", szóval mintavételnek elég jó azért...
Per Aspera Ad Astra

#24 Felhasználó inaktív   SFIJ 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.145
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 27. 15:54

EV6 1 erv a proji ellen. a projikban altalaban refivel egybeepitett femhalogen izzo van. tipikus elettartamuk 2-3 ezer ora. ha TVkent hasznalod, mondjuk atlagos napi 3 orat, akkor a proji elettartama ugy 3 ev. tipikus projiizzo $300-$500 usakiaban - ami nemkis penz. nalunk sajnos az izzoert a taho projektorkereskedok nem atallanak 140-200 ezer forintot elkerni, szal a duplajat. a projik erteke 3 ev alatt annyit tud esni, hogy gyakran nem eri meg mar az izzot cserelni benne...
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν

What do stars do? They shine.(Yvaine)

#25 Felhasználó inaktív   SFIJ 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.145
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 27. 15:54

Idézet: EV6 - Dátum: 2007. ápr. 27., péntek - 15:03

Ebben nem értünk egyet.

szerintemis. az LG nagyon feljott ezen a fronton.
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν

What do stars do? They shine.(Yvaine)

#26 Felhasználó inaktív   Brokkoli 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.761
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 27. 16:28

42pc3r-em van.
az  árához képest jó.
a pc-t csak a hdmi csatolón keresztűl érdemes használni.

a projektor tv-re alkalmatlan, a gatyád rá megy az izzókra.

a plazma mellé meg vegyél egy klimát, mert 300w-ot fűt.

Szerkesztette: Brokkoli 2007. 04. 27. 16:28 -kor


#27 Felhasználó inaktív   SFIJ 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.145
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 27. 21:56

Idézet: Brokkoli - Dátum: 2007. ápr. 27., péntek - 16:28


a plazma mellé meg vegyél egy klimát, mert 300w-ot fűt.

gondolod az LCD nem? :D csak kb 15-20%-kal kisebb az azonos méretű LCDk energiafelvétele.
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν

What do stars do? They shine.(Yvaine)

#28 Felhasználó inaktív   avman 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 6.732
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 27. 22:28

Idézet: SFIJ - Dátum: 2007. ápr. 27., péntek - 16:54

EV6 1 erv a proji ellen. a projikban altalaban refivel egybeepitett femhalogen izzo van. tipikus elettartamuk 2-3 ezer ora. ha TVkent hasznalod, mondjuk atlagos napi 3 orat, akkor a proji elettartama ugy 3 ev. tipikus projiizzo $300-$500 usakiaban - ami nemkis penz. nalunk sajnos az izzoert a taho projektorkereskedok nem atallanak 140-200 ezer forintot elkerni, szal a duplajat. a projik erteke 3 ev alatt annyit tud esni, hogy gyakran nem eri meg mar az izzot cserelni benne...

http://www.maxmedia.hu/index.php?ugras=kat...=226&elem=36248
http://www.arukereso.hu/hazimozi-kiegeszit...z-p5838260.html
http://plaza.unas.hu...3868,pct_856661
http://plaza.unas.hu...3868,pct_754994
de amúgy egyetértek, mire kb. 5 év múlva kidurran, tuti nem fogom kicseréltetni, hanem lecserélem. szebbre, jobbra. persze ha az izzó ára a felére esik akkor valszeg ajándékba megy valakinek a családban.

Szerkesztette: avman 2007. 04. 27. 22:30 -kor

- Tiszta idegbeteg vagyok mostanában, a legapróbb dolgokon dührohamot kapok. Lehet valami nyugtatót kéne szednem, vagy jógáznom kellene.
- A jóga egy baromság, inkább gyógyszerezd magad.

#29 Felhasználó inaktív   EV6 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.700
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 27. 23:16

Idézet: SFIJ - Dátum: 2007. ápr. 27., péntek - 16:54

EV6 1 erv a proji ellen. a projikban altalaban refivel egybeepitett femhalogen izzo van. tipikus elettartamuk 2-3 ezer ora. ha TVkent hasznalod, mondjuk atlagos napi 3 orat, akkor a proji elettartama ugy 3 ev. tipikus projiizzo $300-$500 usakiaban - ami nemkis penz. nalunk sajnos az izzoert a taho projektorkereskedok nem atallanak 140-200 ezer forintot elkerni, szal a duplajat. a projik erteke 3 ev alatt annyit tud esni, hogy gyakran nem eri meg mar az izzot cserelni benne...

Igen, tudom és számoltam ezzel. A szóbanforgó Acerhez itthon 110k körül találtam izzót, USAban (SuperWareHouse) $199-ért. Egyik sem kevés, de csak azt tudom rá mondani, hogy 3 év múlva meglátom. Ha nagyon beválik az Acer, és 3 év múlva nem lehet még 1080p projektort kapni ugyanennyiért, akkor érdemes lesz cserélni. Ha közben rájövök, hogy mégis plazmát kellett volna venni, akkor 3 év múlva veszek egy 1366-os 42"-ost 129990.- -ért :)
processzort tervezni gyartani nem kulonosebben nehez, csak tapasztalat es penz kell hozza, a tudas fonn van a neten - vers
Én mágussá, ezzel a köznapi értelemben véve polihisztorrá váltam. - Gyula2222
...a végtelen felénél túl helyezkednek el... - flashdesignor
...jönnek a további tovább konkretizálások egészen addig, h egy egy adott esetben pontosan mik és hogyan vannak. - Gyula2222

#30 Felhasználó inaktív   EV6 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.700
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 27. 23:19

Idézet: Brokkoli - Dátum: 2007. ápr. 27., péntek - 17:28

42pc3r-em van.
az  árához képest jó.
a pc-t csak a hdmi csatolón keresztűl érdemes használni.

a projektor tv-re alkalmatlan, a gatyád rá megy az izzókra.

a plazma mellé meg vegyél egy klimát, mert 300w-ot fűt.

Jajj, de örülök, hogy felbukkant egy tulajdonos :)

Mesélj, milyen felbontással hajtod PC-ről, mennyire artifactos, ha 1366×768-at küldesz rá, van-e PC-ről overscan probléma, volt-e bármilyen beégéssel kapcsolatos problémád?

A proji is 300 W körül fűt, ilyenek ezek :)
processzort tervezni gyartani nem kulonosebben nehez, csak tapasztalat es penz kell hozza, a tudas fonn van a neten - vers
Én mágussá, ezzel a köznapi értelemben véve polihisztorrá váltam. - Gyula2222
...a végtelen felénél túl helyezkednek el... - flashdesignor
...jönnek a további tovább konkretizálások egészen addig, h egy egy adott esetben pontosan mik és hogyan vannak. - Gyula2222

#31 Felhasználó inaktív   Brokkoli 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.761
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 28. 04:43

Idézet: SFIJ - Dátum: 2007. ápr. 27., péntek - 21:56

gondolod az LCD nem? :D csak kb 15-20%-kal kisebb az azonos méretű LCDk energiafelvétele.


ez elött elbandukolsz és rád ég a nájlon trikó :)

#32 Felhasználó inaktív   Brokkoli 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.761
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 28. 05:11

Idézet: EV6 - Dátum: 2007. ápr. 27., péntek - 23:19

Mesélj, milyen felbontással hajtod PC-ről, mennyire artifactos, ha 1366×768-at küldesz rá, van-e PC-ről overscan probléma, volt-e bármilyen beégéssel kapcsolatos problémád?

Hali.

1440*900-at küldök ki hdmi-n keresztül - a készülék 1080i felbontást jelez vissza.

Ha igényes vagy a pc-ről kiküldött képre, akkor tedd felejtősre a dolgot, mert a kiküldött kép enyhén remeg. Filmet lehet rajta nézni, másra alkalmatlan.
Az igazság szerint nem nagyon foglalkoztam ezzel, mert jelenleg a vistával és az elbarmolt ati driverrel nincs kedvem küzdeni.

A beégéssel kapcsolatban csak annyit, hogy bekapcsoláskor - amikor még fekete a kép - ott az összes tv logó a kép sarkaiban (főképp a 12 éveseknek szóló karika)

TV műsoroknál még a csinos nők is tuskó lábakon járnak a kép vizszintes nyújtása miatt, de ha lefekszenek, akkor még a ducik is hosszú combokkal dicsekedhetnek.
A nagy méretű kép miatt az összes műsorban maszatos a kép (mint egy rossz divx-ben)

Egy idő után megszokható - de szerintem csak akkor érdemes pénzt feccölni bele, ha éppen nem tudod hova tenni a lét. Szerintem nem jött még el az ideje ennek a technikának.

#33 Felhasználó inaktív   GTamas 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 377
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 28. 09:00

Idézet: Brokkoli - Dátum: 2007. ápr. 28., szombat - 5:11


A beégéssel kapcsolatban csak annyit, hogy bekapcsoláskor - amikor még fekete a kép - ott az összes tv logó a kép sarkaiban (főképp a 12 éveseknek szóló karika)

TV műsoroknál még a csinos nők is tuskó lábakon járnak a kép vizszintes nyújtása miatt, de ha lefekszenek, akkor még a ducik is hosszú combokkal dicsekedhetnek.
A nagy méretű kép miatt az összes műsorban maszatos a kép (mint egy rossz divx-ben)

Egy idő után megszokható - de szerintem csak akkor érdemes pénzt feccölni bele, ha éppen nem tudod hova tenni a lét. Szerintem nem jött még el az ideje ennek a technikának.

Hi,

Bocs, hogy ezt mondom, de megerdemled, hogy LG plazmat vettel, amilyen problemakat leirtal, az egy Panasonicon/Pioneeren nem jelentkezik:

1. Beeges, ez a Pananal/Pional ismeretlen fogalom, egyebkent a bejaratasrol mar hallottal ?
2. Maszatos kep, ebbol latszik milyen szar az LG deinterlacere a P betusekhez kepest, nalam egyaltalan nincs ilyen problema, de egy divxhez hasonlitani a TV adast, kis tulzasnak erzem.

Nyujtott labak, combok esete, nem probaltad a 14:9-es keparanyt ? Az pont erre a problemara van kitalalva, de tudtommal a plazmakon van 4:3-as megjelenitesi mod is, es meg 6 masik ...  :think:

Mondom a fentieket egy 50PV60E tulajakent.

#34 Felhasználó inaktív   Brokkoli 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.761
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 28. 10:03

Idézet: GTamas - Dátum: 2007. ápr. 28., szombat - 9:00

1. Beeges, ez a Pananal/Pional ismeretlen fogalom, egyebkent a bejaratasrol mar hallottal ?
2. Maszatos kep, ebbol latszik milyen szar az LG deinterlacere a P betusekhez kepest, nalam egyaltalan nincs ilyen problema, de egy divxhez hasonlitani a TV adast, kis tulzasnak erzem.

Nyujtott labak, combok esete, nem probaltad a 14:9-es keparanyt ? Az pont erre a problemara van kitalalva, de tudtommal a plazmakon van 4:3-as megjelenitesi mod is, es meg 6 masik ...  :think:

Mondom a fentieket egy 50PV60E tulajakent.

Hali!

Az összes többi képarány beállítás a tuskóláb probléma nem túl elegáns megkerülése.
A bejáratásról tényleg nem hallottam, légyszíves írj róla néhány sort.

A tv maszatos képe szerintem az am-mikro és a upc sara (vagy az igénytelen dekóderé). Antennán vett adásnál a probléma nem létezik.

Az meg, hogy pana-pio vagy bármi más - engem nem igen üt sziven.
Fenntartom, hogy ez a technológia még nem eléggé kiforrott - felesleges pénzek temetője.
Emlékszem a néhány évvel ezelötti tft monitor mizériára - a hatvanezres neuvo monitorokra, melyeket mázsaszámra vettek az emberek.

Nem akarok ebből az egész plazma kérdésből vitát kerekíteni - a magán véleményemet mondtam el.

#35 Felhasználó inaktív   GTamas 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 377
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 28. 13:02

Idézet: Brokkoli - Dátum: 2007. ápr. 28., szombat - 10:03

Hali!

Az összes többi képarány beállítás a tuskóláb probléma nem túl elegáns megkerülése.
A bejáratásról tényleg nem hallottam, légyszíves írj róla néhány sort.

A tv maszatos képe szerintem az am-mikro és a upc sara (vagy az igénytelen dekóderé). Antennán vett adásnál a probléma nem létezik.

Az meg, hogy pana-pio vagy bármi más - engem nem igen üt sziven.
Fenntartom, hogy ez a technológia még nem eléggé kiforrott - felesleges pénzek temetője.
Emlékszem a néhány évvel ezelötti tft monitor mizériára - a hatvanezres neuvo monitorokra, melyeket mázsaszámra vettek az emberek.

Nem akarok ebből az egész plazma kérdésből vitát kerekíteni - a magán véleményemet mondtam el.

Hi,

En kimondottan a 14:9-es keparanyrol beszeltem, nalam ebben az esetben nincs se tuskolaba se palacsintafeje senkinek, a tobbi kepnezeti moddal kapcsolatbani velmenyeddel egyetertek.

A bejaratasnak az a lenyege, hogy a panel az elso 200 uzemora alatt veszit legtobbet a fenyerejebol, ha ez ido alatt keruljuk vagy zoomolva nezzuk a 2,35:1-es keparnyu filmeket, akkor a beeges, ( ami igazabol nem is az, csak a koztudatban igy terjedt el ) mint olyan a kesobbiekben nem fog elojonni, igy a maradek 59800 uzemorat mar minden gond nelkul elvezhetjuk.  :D

Nem tudom, nalam egyaltalan nem maszatos kep, de mindegy, hagyjuk.  ;) Penztemeto ?  Van aki 80 rugos videokartyat vesz 3 havonta, mert a Níídforszpííd 22. resze mar szaggat a monitoron, en inkabb ezt hivom penztemetonek, de kinek mi ... :D
Ezzel a megkozelitessel minden muszaki cikk penztemeto, mert miutan megvetted, eleve buktal rajta
20-30 %-ot, de ugyanigy jarsz az uj autoval es meg sorolhatnam a peldakat.

A kiforratlansagra pedig azt mondom, hogy a Pananak a 2007-es plazma modelljei mar 42"-os meretben tudjak a full HD felbontast, aminel nagyobbra mar nem hiszem, hogy szukseg lesz, ez mar elegendo lesz akar Blu-Ray-re, akar a HD DVD felbontasara is, hacsak ki nem talalnak valami ezeknel is sokkal jobbat.

En is csak a tapasztalatomat mondtam el, sok orat toltve a kulonbozo tipusok tesztelesevel.

En sem akarok itt flame-t generalni, csak van egy ket dolog, aminek egyreszt utananeztem kulfoldi forumokon, a masik reszet pedig itthon tapasztalom, mivel viszonlylag sok filmet nezek a Panan, es elegge kukacoskodo vagyok a minoseget illetoen.

Udv,
Tamas :)

Szerkesztette: GTamas 2007. 04. 28. 13:04 -kor


#36 Felhasználó inaktív   Brokkoli 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.761
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 28. 14:07

Köszönöm a korrekt választ.

#37 Felhasználó inaktív   donphobos 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.027
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 29. 15:56

alapvetően még nem foglalkoztam a problémával, de én egyiket sem venném meg. a plazma be fog égni, ha sokáig egy csatornát nézel. ha honi adókat fogsz főleg, akkor a 12-es karika örök emlék marad. az előnye annyi, hogy ezt még nappal is lehet nézni. meg kell gondolni, hogy mennyi a hangja (!), ugyanis valamilyen hűtés van benne.

a projektor is gyengus szerintem. először is be kell melegednie. a jobb színeket csak a nagyon drágák tudják visszaadni, de ehhez be kell sötétíteni. ha fény "szivárog" be, akkor már oda a képminőség. itt a kép mérete a legnagyobb előny, de ehhez viszont kikapcsolt állapotban valami nagy fehér falat kell bámulni. esetleg valami motoros (javaslom a villanymotor, bár a motorsportok kedvelői elgondolkozhatnak a belsőégésű motorokon is) vászon kell. a projektor is zúg, a hűtés hangját nehéz elmaszkolni. mert ha nem egyfolytában akció megy, akkor az belesúg az adásba.

ha most nekem kellene dönteni, akkor maradna egy sima képcsöves TV, 100 Hz és kész. az nappal is látható, a színei jók, nem zúg, nem túl drága és alapvetően egy kiforrott technika. tudom, hogy nagy és nehéz, de a másik kettő annyi rejtett (hosszabb távon felmerülő és nagyon bosszantó) hibát hordoz magában, hogy számomra el is dönti a kérdést.

viszont súlyozzátok a véleményemet azzal, hogy utálok TV-t nézni, tehát a "kibicnek semmi nem drága" elven elmondtam egy véleményt. írjátok fel korommal a padlásra, esetleg gondolatot fog ébreszteni, de kábé ennyi.

remélem, hogy segített :)

üdv!

:up:
.
.
.

#38 Felhasználó inaktív   Brokkoli 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.761
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 29. 16:37

Idézet: donphobos - Dátum: 2007. ápr. 29., vasárnap - 15:56

alapvetően még nem foglalkoztam a problémával, de én egyiket sem venném meg. a plazma be fog égni, ha sokáig egy csatornát nézel. ha honi adókat fogsz főleg, akkor a 12-es karika örök emlék marad. az előnye annyi, hogy ezt még nappal is lehet nézni. meg kell gondolni, hogy mennyi a hangja (!), ugyanis valamilyen hűtés van benne.

A beégést azért nem kell olyan keményen értelmezni, mert egy idő után eltünik.
Ha van képjel, akkor nem is látszik.
Más tészta az a készülék amelyiket a nagykerekben raknak ki - és ügyfél hívóként használnak - na azon látszik a fix objektum, akkor is ha nincs képjel.

Ventillátorról pedig még nem is hallottam.
Ez a tv-m eddig az, amelyik a legnagyobb kussban van.

#39 Felhasználó inaktív   Csokis 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.581
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 29. 17:01

Idézet: Brokkoli - Dátum: 2007. ápr. 29., vasárnap - 17:37

Ventillátorról pedig még nem is hallottam.
Ez a tv-m eddig az, amelyik a legnagyobb kussban van.

Pedig pl. a Panasonic TH-37PV60EH típusban is 3 venti forog, de valóban eléggé halkan, mondhatni kussban. :)
Desktop: Intel i7-3770, 16GB RAM, GeForce GTX 1050 Ti, Xubuntu 18.04 Linux - Linux User #586716
Laptop: Lenovo IdeaPad G500 (Intel Pentium 2020M, 4GB RAM, 1TB HDD) --- Synology DS213j NAS
Music1: ncmpcpp ⇨ Supra USB ⇨ TEAC UD-301 DAC ⇨ Sommer Cable Aqua Blue XLR ⇨ Focal Alpha 65 + IsoAcoustics ISO-L8R155
Music2: ncmpcpp ⇨ Klotz USB ⇨ Acoustic Research AR-UA1 DAC/HeadphoneAmp
Headphone: HiFiMAN HE400S (FocusPad-A earpads + Forza AudioWorks HPC cable), Takstar TS-671, Sennheiser HD 451

#40 Felhasználó inaktív   EmThor 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 252
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 29. 17:01

Üdv EV6,

örülök a topiknak, én Plazma VS. lcd problémával küzdök, de eddig összeszedett plazmás tapasztalataim Neked is segíthetnek ->

Elöljáróban -> ha van egy kiszemelt terméked, nézd meg élőben! ez alap!

Plazma:

+ kevesebb macera és kábelezés, csak beállítom a régi TV helyére -> ez így van

+ beépített tuner, csak bedugom a kábel TV-t -> ez is így van és plazmák képe szebb a mostani sd tévé adásokra, lcd-knél nem olyan szép

+ 2 HDMI, nem kell külső switch -> új pana 42pv70-ben 1.3 hdmi van már, 1080p-t fogadja, így rögtön tudja leskálázni 1024-re

+ nem igényel intenzív besötétítést -> azért plazma jobb sötétebb szobába

+ Faroudja deinterlacer és scaler, valószínűleg jobb minőségű, mint ami a projiban van

+ bárhol megnézhető, kipróbálható működés közben -> örs, sugár, elektropont, westend-panashop, stb.

+ nagyobb kontraszt, és (talán) színhűség -> gyönyörű színek, mély feketék, a 70-es panáknál már nincs gyakorlatilag "purple snake" probléma.. 1:10000 ami valójában lemérve 1:5000 de így is durva

+ zajtalan működés (nincs ventilátor, színtárcsa) -> a mostani panákban valóban nincs már ventillátor, de egyes márkák termékei zúgó hangot adhatnak ki

+ fogyasztás -> 42" 261W, nem olyan vészes!


- beégés veszélye -> beégés gyakorlatilag létezik, de nem olyan mértékű probléma mint régen (elkapcsolsz, 2-3 mp-ig látszik és utána jó) az első 200 órában való bejáratás azért kell csakis teljes képernyőn, fele kontraszttal és fényerővel beállítva, mert eleinte jobban csökken a plazma fényereje. így az első 200 ha teljes képernyőn használod az említett kontraszt és fényerőbeállításokkal, homogén megvilágosítású képet eredményez a következő 59.800 órában, amikor is felére csökken a plazma fényereje, addig lineáris csökkne, tehát nem probléma

- kisebb kép -> mihez viszonyítod, jó tudom proji :p

- kisebb, PC-hez különösen nehezen illeszkedő anamorf felbontás -> valóban az 1024 nem kedvező, de állítólag 1280x768-at vagy 1366x768-at is ki lehet küldeni pc-ről plazmára, kicsit kilóg meg nem teljesen éles a kép így, de nagy bánatomra ezt élőben nem láttam :( 50"-os plazma 1366x768-as de fél milla alatt nem kapsz ilyet. most jönnek a FULL HD pana plazmák júniusban, 42"-os méretben de drágák lesznek. az biztos, hogy pc-ről csak filmet nézni...

- PC-ről DVI-HDMI nem feltétlenül problémamentes -> ezt nem tudom

- drágább (260-280k) -> 42pv70 - 350k, 42pv60 280k, de kinn vannak az új samu modellek


=>Lényeg hogy plazmáknál valóban hiányzik 42"-ban az a 256 vertikális pixel, hogy 1280 meglegyen. Alternatíva még a 300k környéki 50"-os 1280x720-as sony projektoros tévé... Plazmák képe szebb, mint LCD-ké, pixelhiba/halott plazmagömböcske sincs nagyon plazmán, és háttérvilágítás is egyenletes ami még probléma szokott lenni még a fél millás lcd-knél is, de ha jó helyen vetted kicserélik (csak az meg ne legyen pixelhibás :D).

Attól függ milyen messziről nézed (mert full HD 1920x1080-a csak 2 méter alatt jön ki) majd, és mire akarod használni. PC-re jobb az lcd és világosabb szobába, plazmán is lehet pc-t használni, de max filmezni. Konzolos játékra is jobb az LCD-bár rengeteg ember gond nélkül xbox360 és ps3-azik a plazmáján (csak hát az a murva felbontás :( )

Szerkesztette: EmThor 2007. 04. 29. 17:03 -kor


Téma megosztása:


  • (35 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó