HWSW Informatikai Kerekasztal: Fagyások, újraindulások, X-akták II. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (212 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Fagyások, újraindulások, X-akták II. Először itt kérdezz és olvass! Értékeld a témát: -----

#121 Felhasználó inaktív   BooBoo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 356
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 07. 06. 19:32

Idézet: Lancelot - Dátum: 2007. júl. 6., péntek - 4:31

Hát...ha az autókázás tett be neki, akkor proci nem lehet.
A tápot cserélted.  Nem szedted szét, tehát nem is rakhattad vissza a házba rosszul. (zárlatosan.)
Gondolom már lehúztál róla mindent (vinyó, DVD-R stb.), és úgy se jelent meg a BIOS.
(ha még nem akkor érdemes egy ilyen próbát is tenni)

Akkor marad az alaplap.

Kösz a választ!

Próbáltam a lehúzkodást is így marad az alaplap.

#122 Felhasználó inaktív   zotyaa 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 31
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 07. 07. 09:22

Sziasztok! A következő a problémám merült föl a géppel:
Amikor bekapcsolom, 2-3mp múlva kikapcsol. Van hogy 3-4x el kell játszani ezt, mire hajlandó elindulni normálisan.
Amikor az XP-ben az újraindításra megyek, van hogy néha kikapcsol a gép, ahelyett hogy újraindulna.

Mi lehet a probléma szerintetek? Alaplap? Tápegység?
thx.

#123 Felhasználó inaktív   cs0nt1ka 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 798
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 07. 07. 20:41

Idézet: zotyaa - Dátum: 2007. júl. 7., szombat - 9:22

Sziasztok! A következő a problémám merült föl a géppel:
Amikor bekapcsolom, 2-3mp múlva kikapcsol. Van hogy 3-4x el kell játszani ezt, mire hajlandó elindulni normálisan.
Amikor az XP-ben az újraindításra megyek, van hogy néha kikapcsol a gép, ahelyett hogy újraindulna.

Mi lehet a probléma szerintetek? Alaplap? Tápegység?
thx.

Szerintem táp. Próbáld meg egy másikkal.
| Pentium Dual Core e2140 @2800Mhz | Gigabyte P35 DS3 | 2*1Gb Kingmax Mars DDR2 1066 | Sapphire HD3850 256MB | FSP350-60GLC | WD Caviar SE16 500GB SATA | WD Caviar 120GB PATA | Pioneer DVR-212D | Genius keyboard | Logitech MX 518 mouse+Steelpad QCK | Sony SDM-S53 15"LCD | YESICO Gladiator PC case |

#124 Felhasználó inaktív   komi28 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.541
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 07. 09. 19:06

Kaptam egy gépet de a bekapcsolás után két gyors sipolás utánna pedíg 7 sipolás, szünet 2 sipolás majd egy.
Milyen hibára utalhat ez? Álítólag ment kb. 5 hónappal ezelőtt a gép. Ramokat, videókártyát, usb-t kivettem megtisztítottam de nem történt változás. Nem bootol be a gép, videójel nincs. Esetleg táp? Másik tápom nincs itthon majd próbálok szerezni egyet, próbára. Valakinek valami ötlete?
Mi lekvár helyett inkább pálinkát főzünk. Kicsit fura vele először a palacsinta, de meg lehet szokni!

#125 Felhasználó inaktív   Darkh 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 07. 10. 13:59

Szeva.

Úgy hazavágta magát a gépen mint állat.
Egész egyszerűen cd/dvd boot-nál lefagy a billentyűzet de csak akkor !
biosba betok lépni,boot menü müxik,de ahogy boot menü lemegy rögtön lefagy.

Nem tudok egy telepítő lemezt sem futtatni mivel meg kell nyomni egy gombot a telepítő bootnál.
például, ha F8 at nyomok és a régi rendszert akarom elindítani csökkmódban akkor is fagy.Tehát ha elszáll a winfos nemtom megnyomni az legutolsó helyes indítást.
Jelenleg XP/Vista rendzser van fennt.Minden működik. (kivéve a realtek ac97 5.1 ben.asszem vista okozza)
a probléma igen nehéz most még müxik a gép de naon félek ha jön egy reset akkor leves.Nemtok mit nyomni F8 menüben.

ASROCK K8NF4G-SATA2
2800+ Sempron64
2x 160GB Samsung
1GB Samsung 400
6600 Ultra Pci-E

#126 Felhasználó inaktív   Lancelot 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 999
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 07. 10. 14:23

Idézet: Darkh - Dátum: 2007. júl. 10., kedd - 13:59

Szeva.

Úgy hazavágta magát a gépen mint állat.
Egész egyszerűen cd/dvd boot-nál lefagy a billentyűzet de csak akkor !
biosba betok lépni,boot menü müxik,de ahogy boot menü lemegy rögtön lefagy.

Nem tudok egy telepítő lemezt sem futtatni mivel meg kell nyomni egy gombot a telepítő bootnál.
például, ha F8 at nyomok és a régi rendszert akarom elindítani csökkmódban akkor is fagy.Tehát ha elszáll a winfos nemtom megnyomni az legutolsó helyes indítást.
Jelenleg XP/Vista rendzser van fennt.Minden működik. (kivéve a realtek ac97 5.1 ben.asszem vista okozza)
a probléma igen nehéz most még müxik a gép de naon félek ha jön egy reset akkor leves.Nemtok mit nyomni F8 menüben.

ASROCK K8NF4G-SATA2
2800+ Sempron64
2x 160GB Samsung
1GB Samsung 400
6600 Ultra Pci-E

Nincs egy másik fajta billentyűzeted?
pl ha ez USB-s, akkor egy PS2 -es
(vagy fordítva)

Szerkesztette: Lancelot 2007. 07. 10. 14:23 -kor


#127 Felhasználó inaktív   Darkh 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 07. 10. 15:57

Minden okés.Minden müxik.Próbáltam minden mással.Bios frissítés.hardver csere.Semmi változás.Kizárólag csak boot esetén fagy.

#128 Felhasználó inaktív   cnut01 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 07. 15. 15:36

Sziasztok! Most nagyon kellene a SEGÍTSÉG, már teljesen tanácstalan vagyok gépügyben. A tünetek: fél napig ki volt kapcsolva és ki volt húzva a konnektorból, most pedig ha áramot kap egyből bekapcsol, pörgeti a ventillátorait és a vinyókat de mást nem csinál (nem is sípol vagy ilyesmi). Nem Kap a monitor semmi adatot. Kipróbáltam más táppal, más monitorral, más videokártyával, vinyók nélkül, ramok nélkül, kivettem a procit, visszatettem. cmos-t törtöltem úgy hogy kivettem az elemet egy percre és kihúztam a konnektorból, átjumperoltam is. Az alaplap asus A8N5X, remélem csak valami védelmi izé szarakodik velem, nem pedig elromlott valami a nagy állásban. Fogalmam sincs mi lehet a gond. Légyszi segítsetek! Soha nem volt még gépem szervízben, de ennél már ott tartok hogy az lesz.

#129 Felhasználó inaktív   Lancelot 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 999
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 07. 15. 15:40

Idézet: cnut01 - Dátum: 2007. júl. 15., vasárnap - 15:36

.

Nekem akkor volt ilyen, amikor az alaplap elromlott.

Szerkesztette: Lancelot 2007. 07. 15. 15:41 -kor


#130 Felhasználó inaktív   cnut01 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 07. 15. 15:50

Elvileg új... meg fura hogy az állástól elromlott de, már nekem is csak ez az ötletem van...

#131 Felhasználó inaktív   Lancelot 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 999
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 07. 15. 15:58

Idézet: cnut01 - Dátum: 2007. júl. 15., vasárnap - 15:50

Elvileg új... meg fura hogy az állástól elromlott de, már nekem is csak ez az ötletem van...

Nekem eddig szinte minden alaplap  még az elején romlott el.
Illetve derült ki a hiba. 
Saját vagy barátok , ismerősök gépébe szerelt új lapoknak
kb egyharmada  eleve gyári  hibás volt. 
 

Szerkesztette: Lancelot 2007. 07. 15. 16:07 -kor


#132 Felhasználó inaktív   PET^ 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 458
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 07. 15. 21:50

Sziasztok!

Pár napja raktam össze egy új gépet. Az a probléma vele h véletlenszerűen lekapcsol és 2mp múlva újraindul. Szerintetek mi lehet a gondja? Először akkor csinálta mikor egy 3d-s játékba próbáltam belépni, de pl más játéknál nem csinálta, de most indítás után pár percel is produkálta... Én arra gyanakszom h kevés a táp, de kitudja.

A gép: Gigabyte P35-DS3P. E6600 Core2Duo, 4x1Gb RAM, ATI x1950Pro 512MB, 2db HDD, DVDRW, DVDROM, hangkártya, LAN kártya, 410W Chieftech táp.

Szerintetek?

#133 Felhasználó inaktív   negyvenketto 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.175
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 07. 16. 07:58

Sziasztok!

Adott egy MSI 845 Ultra-c lap, 1.7 celeron, 512MB DDR, 2 hdd+dvdolvasó+pctv stereo+passziv 9600pro AGP, + lankártya felépítésű szörnyedvény és egy Codegen 300W táp.

No ebbe kollegám belehegesztette a tőlem vett DVD írót, ami 2 nap után megadta magát nála, ezt követően 2 nap múlva a táp is elhalálozott.

Emberünk még annyi hibát elkövetett aszem, hogy a kinyíródott DVD firkálóról csak ai IDE kábelt húzta le.

Most kicseréltem a tápot egy normálisra, összeszereltem a power kapcsolót, mert valaki kicibálta a vezetékeket. Megy minden jól, kivéve hogy a DVD író nem veszi fel az áramot.

Mit gondoltok a vacak táp kinyírta a DVD-írót majd bánatában öngyilkosságot követett el, vagy mi lehetett az eredeti probléma?

42
Az élet a világmindenség meg minden...

Hivatásos topicsüllyesztő...

#134 Felhasználó inaktív   cnut01 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 07. 18. 10:33

Megoldódott az én előző gondom. Alaplap volt. Kaptam újat de ezzel nem hajlandó bebootolni ha bármilyen USB eszköz rá van dugva... Kiírja hogy milyen proci van bennt, aztán annyi. Ha ezután dugom rá pl az egeret akkor már jó. Mi lehet a gond?

#135 Felhasználó inaktív   negyvenketto 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.175
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 07. 18. 10:38

Idézet: cnut01 - Dátum: 2007. júl. 18., szerda - 11:33

Megoldódott az én előző gondom. Alaplap volt. Kaptam újat de ezzel nem hajlandó bebootolni ha bármilyen USB eszköz rá van dugva... Kiírja hogy milyen proci van bennt, aztán annyi. Ha ezután dugom rá pl az egeret akkor már jó. Mi lehet a gond?

Nekem az ABIT lapom csinált ilyet anno néha, de meggyógyult. Fogalmam sincs.

Az én gépem meg akkor nem indul el ha lemez van a DVD íróban, ottragad a windows bootképernyőn :)

Rejtély.
Az élet a világmindenség meg minden...

Hivatásos topicsüllyesztő...

#136 Felhasználó inaktív   cnut01 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 07. 18. 11:01

És hogy gyógyult meg? Ez most egy ASUS A8N-SLI... és egy a8n5x helyett kaptam. Ha még csak az egérrel lenne gond akkor vennék egy PS2-est és örülnék hogy "csak" szépséghiba. De nyomtató, scanner is van... Meg akkor is. Működjön rendesen.

#137 Felhasználó inaktív   negyvenketto 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.175
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 07. 18. 14:31

Idézet: cnut01 - Dátum: 2007. júl. 18., szerda - 12:01

És hogy gyógyult meg? Ez most egy ASUS A8N-SLI... és egy a8n5x helyett kaptam. Ha még csak az egérrel lenne gond akkor vennék egy PS2-est és örülnék hogy "csak" szépséghiba. De nyomtató, scanner is van... Meg akkor is. Működjön rendesen.

Hát a fene se tudja. Kihúztam bootoltam, bedugtam jó lett.

Hát ami így hirtelen eszembe jutott.
- BIOS USB beállításaival játszadozás
- Megnézni nem akar-e onnét bootolni
- nemtom
Az élet a világmindenség meg minden...

Hivatásos topicsüllyesztő...

#138 Felhasználó inaktív   cnut01 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 07. 18. 16:01

Idézet: negyvenketto - Dátum: 2007. júl. 18., szerda - 14:31

Hát a fene se tudja. Kihúztam bootoltam, bedugtam jó lett.

Hát ami így hirtelen eszembe jutott.
- BIOS USB beállításaival játszadozás
- Megnézni nem akar-e onnét bootolni
- nemtom

Próbáltam már ezeket. Sőt volt egy olyan is hogy próbálja-e a bios felismerni a plug&play eszközöket, jól megmondtam neki hogy ne. Sok újraidítás után is ilyen beteg. Újabb bios-ok leírásában sem írnak olyat hogy ilyesmit javítana.

#139 Felhasználó inaktív   Chocoman 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 07. 18. 18:34

Szeva mindekinek! A következő a  problémám,,,,,,fagyogat a gépem főleg ebbe a melegbe egyre sürübben ,,,,a tápot már haverral kiszürtük,,,az cserélve lett egy FSP-re ,,,ugytudnám leirni,,,a fagyást hogy amikor történik a dolog akkor ugykell elképzelni,,,hogy a hang és egyben a kép is egyszerre ,,,,egyszerüen "beáll" és "Loop" szerüen vibrál és ugy kb. 2 SEC -után ujra indul a gép?! ,,  :confused:  TUDNA nekem valaki segiteni ebben mitörténhet vagy esetleg van valakinek hasonló gondja?

a Gépem:
Asus p5b alaplap, D805 proci , Samsung RAMok 2*512 DDR-800Mhz, Nvidia Geforce 7100 GS passzívhűtés, SoundBlaster Audigy 2 hangkari ,VIA USB kari 5 csatis , FSP 350W táp, WD 160Gb 8Mcache SATA vinyó és két IDE -s Optikai meghajtó, Floppy drive Samsung.

#140 Felhasználó inaktív   Lancelot 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 999
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 07. 18. 22:04

Idézet: Chocoman - Dátum: 2007. júl. 18., szerda - 18:34

Szeva mindekinek! A következő a  problémám,,,,,,fagyogat a gépem főleg ebbe a melegbe egyre sürübben ,,,,a tápot már haverral kiszürtük,,,az cserélve lett egy FSP-re ,,,ugytudnám leirni,,,a fagyást hogy amikor történik a dolog akkor ugykell elképzelni,,,hogy a hang és egyben a kép is egyszerre ,,,,egyszerüen "beáll" és "Loop" szerüen vibrál és ugy kb. 2 SEC -után ujra indul a gép?! ,,  :confused:  TUDNA nekem valaki segiteni ebben mitörténhet vagy esetleg van valakinek hasonló gondja?

a Gépem:
Asus p5b alaplap, D805 proci , Samsung RAMok 2*512 DDR-800Mhz, Nvidia Geforce 7100 GS passzívhűtés, SoundBlaster Audigy 2 hangkari ,VIA USB kari 5 csatis , FSP 350W táp, WD 160Gb 8Mcache SATA vinyó és két IDE -s Optikai meghajtó, Floppy drive Samsung.

Everest -tel vagy valami mással nézted a hőmérsékleteket?

Téma megosztása:


  • (212 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó