HWSW Informatikai Kerekasztal: Fagyások, újraindulások, X-akták II. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (212 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Fagyások, újraindulások, X-akták II. Először itt kérdezz és olvass! Értékeld a témát: -----

#21 Felhasználó inaktív   TiWiNE 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 794
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 14. 14:49

Kovetkezo a helyzet:

Abit KN8-SLI lap, ha atamtalanitom a gepet par orara, akkor nem kapcsolja be a monitort a gep, meg a power on led sem vilagit a hazon.

CMOS restetet kell csinalnom, akkor jo, csak ugye naponta allitgatni a bios-t kicsit idegesito.

Elemcsere volt mar.

:think:

#22 Felhasználó inaktív   Boba 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.741
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 15. 13:28

Sziasztok! Gondoltam itt is megkerdezem, hatha nem VGA gond.

Haver vett egy MSI notit, 7400GO video kartyaval. 2 OGL-t hasznalo grafikus progival (Mudbox, XSI) leteszteltuk ugyan azt a jelenetet, es az en 7800GT-m (egy erosebb asztali gepben) rendre lasabb volt egy olyan 10-15 szazalekkal. Tobb drivert is megprobaltam mar, volt mar windows reinstall is de a hiba megmaradt.

A gep egy A64 X2 3800+, asus 7800gt 2.5 giga memoria Ms8 K8N neo4 platinum lap (es 500as FSP bluestorm tap).

5letek, hogy mi lehet?
Ő lesz az adott idő alatt a legtöbb japán kutya!

#23 Felhasználó inaktív   Di4b0lIc 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 16. 14:29

Sziasztok! A következő a problémám:

Áramszünet után mindig eljátszotta a K7N-es alaplapom, hogy nem lehetett bekapcsolni. Ha mindent leszedtem róla, és utána a tápkábellel szorakoztam(le/fel) akkor beindult. Tegnap ismét volt 1 áramszünet és azóta ez a művelet nem segít. Ahogy rádugom a tápkábelt csippan egyet, felpörög a procin a venti és a tápban is, de ennyi. Nem reagál a bekapcs gombra. Próbátam másik táppal is, ugyanez a helyzet. Van valakinek valami mentőötlete?

#24 Felhasználó inaktív   scout 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 18
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 17. 15:05

Üdv. Egy kérdésem volna -milyen meglepő- .

Adott egy tucat gép Asus P5LD-VM alaplappal. 2* 512 memoriával (samsung sam 512/533/3216).

Már a sokadig ram (7-8) megy tönkre bennük, legtöbbjük már installáláskor memóriahibával kihullott. Azóta a memtest futattása keresztbe-kasul megszokottá vált. Ma már az egyik jól működő pár egyike is meghalt ami február óta megy. Normál irodai használat. Semmi szélsőség. Az is lehet, hogy csak egy kupac s..r szériát fogtunk ki.

Kérdésem az volna, hogy lehetséges-e , hogy tápellátási gubanc a baj gyökere? A tápok ugyanis mind csak 20 pines csatlakozásúak a 24 helyett ami az alaplapra illene flottul. (Bestec 300w mini atx asus )

Vagy ilyen hardvertönkremenetelt ez a konfighiányosság nem okozhat?

Köszönöm a tippeket.

#25 Felhasználó inaktív   ike 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 29
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 17. 19:10

Sziasztok!
Nekem egy "kikapcsolós" problémám lenne.
Az utóbbi időben elég rendszertelenül, látszólag ok nélkül kikapcsolgatott a egyik gépem. Először lecseréltem a tápot, mivel csak a táp ki-, bekapcsolása után lehetett újraindítani. Sajnos, az új tápon nincs kapcsoló, így csak a tápkábel kihúzogatásával eszközölhető az áramtalanítás.
Tegnap vettem egy új vinyót (samsung 160GB), mivel a régi rendszervinyó (maxtor 40GB) eléggé halódik, nem mindig találja az BIOS sem és egy diagnosztikai program szerint is lejáróban van az élettartama.
A lényeg, az új vincseszterre sikerült nagynehezen telepíteni a rendszert (mivel néhányszor leállt közben a gép), de ma már alig akar beindulni. A régi HDD-vel megy 5-10-20 percig, de az újjal még fel sem áll a rendszer már kikapcsol, ha a BIOS-ban vagyok, akkor kb. 1-2 percet bír.
Szóval, cserélve lett már a táp, RAM, HDD, videókártya (ill. egy VGA-ssal és az alaplapival is próbálva) és ezek konbinációja. A CPU hőfok újraindítás után 45-50 fok. Ezeken felül, gyakran nem működik az egerem, hol boot után nincs, hol menet közben áll le.
Én az alaplapra (Asrock K7S41GX) gyanakszom, de nem vennék feleslegesen egyet, ezért kérdezném, van-e valami egyéb ötletetek vagy tuti az alaplapgond?

Köszönöm, hogy elolvastátok, bocs, ha kicsit hosszúra sikeredett!
Bármilyen javaslatot, ötletet szívesen veszek! Előre is köszönöm!
Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet...?!?

GA-EP35C-DS3R * C2D E8200 * 4x1GB GEIL Ultra 1066 * Sapphire HD5770 * 320GB WD - 160GB Samsung - 500GB Samsung * BENQ G2222HDL

#26 Felhasználó inaktív   TiWiNE 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 794
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 17. 19:53

Idézet: TiWiNE - Dátum: 2007. máj. 14., hétfő - 14:49

Kovetkezo a helyzet:

Abit KN8-SLI lap, ha atamtalanitom a gepet par orara, akkor nem kapcsolja be a monitort a gep, meg a power on led sem vilagit a hazon.

CMOS restetet kell csinalnom, akkor jo, csak ugye naponta allitgatni a bios-t kicsit idegesito.

Elemcsere volt mar.

:think:

Valszinu a tap lesz, csak akkor csinalja, ha huzom a procit.

#27 Felhasználó inaktív   jojoando 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 373
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 17. 20:00

WATT SZÁMLÁLÓ

#28 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2007. 05. 17. 20:09

Idézet: jojoando - Dátum: 2007. máj. 17., csütörtök - 20:00


Jajneee...
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#29 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2007. 05. 17. 20:11

Idézet: scout - Dátum: 2007. máj. 17., csütörtök - 15:05

Üdv. Egy kérdésem volna -milyen meglepő- .

Adott egy tucat gép Asus P5LD-VM alaplappal. 2* 512 memoriával (samsung sam 512/533/3216).

RAM-ok BIOS szerint mekkora feszt kapnak? Melegek kézrátételre? Elképzelhető, hogy belenyúltatok, a klf neves gyártók IC-ivel szerelt tömeggagyik köztött van ilyen sorozat..
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#30 Felhasználó inaktív   scout 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 18
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 17. 20:36

Idézet: didyman - Dátum: 2007. máj. 17., csütörtök - 21:11

RAM-ok BIOS szerint mekkora feszt kapnak? Melegek kézrátételre? Elképzelhető, hogy belenyúltatok, a klf neves gyártók IC-ivel szerelt tömeggagyik köztött van ilyen sorozat..

De melegek ám. Egy pár pass memtest után rendesen sütnek, felnyitott házzal is...
A feszértékeket megnézem reggel bios alatt.

Köszönöm szépen.

#31 Felhasználó inaktív   scout 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 18
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 18. 09:05

Választható opció az auto-n kivül a
1.804 és 1.912 v. 
monitorban nem mutatja a ramfeszültségeket.

nézzem meg mondjuk everest alatt, hátha okosabb leszek, vagy az már mindegy?

kösz még1x

#32 Felhasználó inaktív   jojoando 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 373
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 18. 18:36

Idézet: didyman - Dátum: 2007. máj. 17., csütörtök - 21:09

Jajneee...

ez most nem a magyar!!!!

#33 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2007. 05. 19. 12:54

Idézet: jojoando - Dátum: 2007. máj. 18., péntek - 18:36

ez most nem a magyar!!!!

Ez sosem volt magyar, de ugyanúgy sz.rt sem ér :) .
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#34 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2007. 05. 19. 13:02

Idézet: scout - Dátum: 2007. máj. 17., csütörtök - 20:36

De melegek ám. Egy pár pass memtest után rendesen sütnek, felnyitott házzal is...
A feszértékeket megnézem reggel bios alatt.

Köszönöm szépen.

Akkor pedig ott lesz gond, nagyobb feszt kapnak, mint ami egészséges nekik. BIOS frissítéssel nem oldódik meg esetlegf?
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#35 Felhasználó inaktív   Kukamiki 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 21. 13:26

Sziasztok!

A következő problémával szembesültem, remélem tudtok segíteni, vagy irányt mutatni, hogy merre keressem a megoldást.

A múlt héten egy komolyabb összegért vettem mindenféle vasat és azt tapasztalom, hogy néha bizony újraindul a gép. Eddig háromszor sikerült produkálni: 2-szer Doom3 közben, 1-szer pedig World of Warcraft közben. Mivel játékok közben tapasztaltam, ezért a megnövekedett terhelésre tudok gondolni, mint okra, csak azt nem sikerült még kitalálnom, hogy pontosabban miről van szó... hűtés, áramellátás, vagy egyéb...
A jelenség annyi, hogy egyszer csak újraindul a gép.
Infó még az ötleteléshez:
Ház: Thermaltake Tsunami - minden ventije bekötve, speaker szintén, nem sípol újrainduláskor, szellőzés szerintem rendben van, mert a kábeleket is kötegeltem.
Táp: FSP Bluestorm 500W - két SATA eszköz üzemel róla (1 vinyó, 1 DVD író) az alaplapon, procin, VGA-n és a ház ventillátorain kívűl
Deszka: ASUS Commando
CPU: C2D 6600 - gyári, Intel hűtőbordával (amikor összetettem a cuccost, a hűtőn 3 párhuzamos csík volt, amit nem kentem széjjelebb, szét kellett volna???) újrainduláskor a setup szerint a proc 40-42 fokon van
VGA: Asus EN8800 GTX

Szerintetek mi okozza az újraindulást? Mégis túlmelegszik a cucc? Kevés az áram? Valami egyéb?
Legyetek kedvesek segítsetek, mert elég gáz, hogy újraindul a zsír új gép

A topik lehet, hogy nem a legmegfelelőbb, de mivel nemtudtam behatárolni a hiba forrását, így nem tudtam pontosabban megadni a témát sem.
Kukamiki

#36 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2007. 05. 21. 13:30

A téma megfelelő :)
Kék halál lehet a hátérben, kapcsold ki a rendszer újraindítását hiba esetén (rendszer tulajdonságai, speciális fül, rendszerindítás és helyreállítás). Ha ez megvan és van kék halál, jegyezd fel a rajta lévő hibakódot és hivatkozott fájlt (ha van).
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#37 Felhasználó inaktív   Kukamiki 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 21. 13:34

Hmm... remek ötlet  :respect:
Kukamiki

#38 Felhasználó inaktív   Kukamiki 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 21. 23:19

Idézet: didyman - Dátum: 2007. máj. 21., hétfő - 14:30

A téma megfelelő :)
Kék halál lehet a hátérben, kapcsold ki a rendszer újraindítását hiba esetén (rendszer tulajdonságai, speciális fül, rendszerindítás és helyreállítás). Ha ez megvan és van kék halál, jegyezd fel a rajta lévő hibakódot és hivatkozott fájlt (ha van).

Sajnos nem jött be :(
Nincs kékhalál, csak sima újraindulás  :confused:
Viszont ami biztos, az az, hogy nem a proc melegedése okozza. Hőmérséklet mérő progi logja szerint a reboot előtti utolsó mérések mindkét mag esetében 44-45 körül voltak.
Meló után letesztelem memteszterrel mindkét memo modult egyesével, de kezdek egyre inkább kétségbeesni  :mad:
Kukamiki

#39 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2007. 05. 22. 05:40

Nem kell. A modulokkal egyenként próbálj gépezni, a tápot próbáld kicserélni akármire (ne merkury-ra), a VGA-t is próbáld ki, ha akad másik PCI-E. Meglesz a hunyó :) .
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#40 Felhasználó inaktív   Kukamiki 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 22. 23:36

Memória tesztelve. Mindkét modul 20 percig ment. Semmi gond.
Aztán feltettem őket 2.1 V-re (gyártó szerint ez az ideális neki), de úgy hibázott. Aztán beállitottam manuálisan a 4-4-4-12 késleltetést és visszaállitottam automatikusra a RAM feszkót, igy is hibázott. A kettőt egyszerre beállitva szintén, úgyhogy visszatettem mindent alapra, igy nem volt hiba.

A VGA két tápcsatlakozója közül az egyik a tápegység közvetlen csatlakozója, a másik pedig egy toldóval felszerelhető. Ennek a toldónak két csatlakozója van a tápegységhez, eddig csak az egyik volt rácsatlakoztatva ráadásul úgy, hogy az oldallapon lévő és a front panelen lévő ventik is erről mentek. Most rákötöttem mindkettőt külön tápkábelre, ventik is külön vannak, kiváncsi vagyok, igy mit produkál. Lekopogom, de kétszer futtattam azóta a 3dmark06-ot és Doomoztam is másfél órát, nem indult újra. Remélem ez volt a probléma.
Kukamiki

Téma megosztása:


  • (212 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó