HWSW Informatikai Kerekasztal: Fagyások, újraindulások, X-akták II. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (212 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Fagyások, újraindulások, X-akták II. Először itt kérdezz és olvass! Értékeld a témát: -----

#81 Felhasználó inaktív   ragyoti 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 48
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 06. 05. 10:16

Idézet: ragyoti - Dátum: 2007. jún. 4., hétfő - 9:54

Nincs húzva a rendszer. Memóriák 1,85V. Prime 95 + Stress Test ment 1,5 óráig hiba nélkül. Sata kábelt még nem ellenőriztem/cseréltem. Konfig az aláírásban. Írás közben nagyjából a feléig eljut, és ha jól emlékszem irq errorral leáll. Nero 7.9.6.0 progi.

Úgy tűnik, hogy a memóriák feszültségének emelése (1,9V) megoldotta a problémát.
Foxconn Tp-538; AMD X2 3800+; Noctua NH-U9F; Kingmax 2x1GB 800Mhz DDR2; Abit kn9-Ultra; iChiLL Innovision 7600 GT Zalman VF-900; FSP Bluestorm II 400W; Genius KB-16e Scroll; Genius SP-F120; WD 250 GB RE; NEC AD-7170S; ACER 1716BS

#82 Felhasználó inaktív   Mr_Rob 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 231
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 06. 06. 17:21

Sziasztok!

Van egy problémám (mi másért írnék :) ), több hónapja kínlódom a gépemmel. Többnyire hidegen fagy. Korábban mindenki azt mondta, hogy tápegység, így kaptam egy csere tápot. Közel egy hónapig nem is volt a géppel komoly gond, pedig a csere táp csak 20 tűs volt, szemben az alaplap 24 tűjével. Majd vettem egy 400-as Chieftec tápot, mondván megvan a ludas. Majd kb 1 hétre újra előjött a probléma. A jelenséget annyival pontosítanám, hogy a fagyás előtt már elkezd lehalni a gép. Homokóra, kvantáló zene, majd egér megfagy...vége. Újraindítás után meg boot elején megáll (néha lemezolvasási hibával, de volt, hogy a satás vinyót nem is látta. Próbáltam másik vinyóval, az sem ment, és érdekes módon, mintha folyton fel-fel pörgette volna. Kis pihi, majd minden megy szépen, akár napokig is.
Alaplap? Sajna elég nehéz már 939-est szerezni, de más gyanusítottam nincsen.
Megjegyzésnek még annyit, hogy az alaplapon már kezdetek óta nem szólt az SPDIF (mivel van liveom, nem zavart), majd később elhalt rajta az integrált lan.

Hja, a konfig: A8N-E Deluxe, A64 3200+, 2x512 DDR, 200 Samu SataII, 120 Maxtor ide (csak ritkán megy), NEC DVD-RW, Toshiba DVD-ROM. Régi táp, amit a foxconnhoz adtak 400, majd egy noname 400, végül Chieftec 400. Asus 6600GT, SBLive, e100 Lan, firewire kártya.

Ha alaplap, akkor cserére az MSI Neo4-et gondoltam, mi erről a rövid vélemény? Továbbá ajánlottak Biostar alaplapot (állítólag a világ 5. legnagyobb gyártója, csak eddig itthon nem nagyon forgalmazták), ezekől mit lehet tudni?

A segítségeteket előre is köszönöm!

#83 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2007. 06. 07. 19:54

Elég sok probléma akad a témakört elnézve ilyen jellegű tünetekkel, ezért gondoltam, hogy nyitok egy témát, pár általános dologgal és átfogó, tapasztalatmegosztó kibeszéléssel.
Ha érdemesnek érzitek Kollegák, emeljétek ki.

-Több irányból közelítem meg a dolgot.

"A gépem X ideje stabil, semmi baja, de mostanában egyre gyakrabban kezd el lefagyni, eszközt elhagyni, újraindulni látszólag minden ok nélkül, illetve nem indul el, csak sokadszori bekapcsolást követően"

Először, másodszor és harmadszor is: A tápegység. Érdemes ezzel kezdeni, ugyanis ha innen indul ki a hiba, ez könnyen a gépre életveszélyessé válhat!
A pehelysúlyú, olcsó, noname tápok ilyenkor azonnal első gyanúsítottá válnak, de egy márkás, sok évet lehúzott táp is hajlamos kondenzátorait kiszárítani olyan mértékben, hogy az a gép stabilitását érinti.
Sokan a táp szerepét még mindig másodlagosnak ítélik, pedig alappillére az egész gépnek!
Érdemes ilyenkor első körben a feszültségeket ellenőrizni, nem oprendszer alatt, hanem a BIOS-ban! A szenzorok kiolvasása sokszor eléggé pontatlan és a HW-monitor nem alkalmas tüskék felderítésére sem (melyek sokszor a probléma konkrét okai), de az ingadozások, szintek mérvadóak lehetnek, a határértékek közelében, nagy ingadozással járó tápfeszültségek gyanúsak!

Az ilyen hibák okai sok esetben a kiszáradó, illetve gyenge minőségük miatt elgázosodó kondenzátorok, melyek olykor látványosan is jelentkeznek, a kondenzátor púpos lesz, megfolyik, kilyukad. Ilyen hibával nagyon sok alaplap és tápegység rendelkezik, egy világméretű baki miatt-ezt itt nem részletezem, de a lapos, külsőre ép kondenzátorok nem jelentik a kondi megfelelő állapotát, hiszen ezek a kondenzátorok, pláne a processzor melletti, meleg környezetben alig párezer óra élettartammal rendelkeznek, elektrolitjuk lassan elbomlik, elpárolog és kapacitásukat vesztik, ESR-értékük megnő.
Egy kis segítség: Kép
A képen "megfolyt" kondik láthatóak. A túlnyomásszelepként funkcionáló bevágások mentén a tok felreped, megpúposodik és az elektrolit kifolyik, vagy az egész tokozás az alsó gumidugóról felemelkedik és a lábak környékén szökik ki elektrolit.

Következő gyanúsított a por. Sok gép esetében elég csak belenézni a házba és már látszik is, hogy mi a baj. A processzorhűtő ventilátora alatt, a lamellák tetejére felül a por és gyakorlatilag eltömíti a területet, a proci hűtése nem megfelelő, túlmelegszik. Ez igaz a VGA és az északi híd ventilátoraira is, valamint van még egy nagyon veszélyes hatása: A ventilátorok tengelyére jutva szép lassan megfolytja a ventit, az egyre lassabban forog, majd leáll. Ez a jeléenség főleg tápegységben nagyon veszélyes!
A por ezen felül megül a csatlakozásokon is, parazita kapacitásokat hozhat létre. Egy alapos kiporolás sok esetben csodát tesz! A ventilátorok tengelyét érdemes szétszedést követően kipucolni szárazra, majd valamilyen lágy zsiradékkal kicsit megkenve összeszerelni.

Kontakthiba. Szintén alattomos állat :) , a gépben rezgő, mozgó alkatrészek miatt egy-egy kártya akár ki is csúszhat a helyéről sok idő elteltével, illetve az "aranyozás" ellenére, a gyenge minőségű csatlakozók eloxidálódhatnak, szennyeződhetnek. A szétszedés-összerakás, csatlakozások "járatása" sokszor elegendő, mégis célszerű az érintkezések (kártyák, memóriák nyomtatott áramköri érintkezősorait) megpucolni valamilyen nedves kontakttisztítóval (pl. WD40). Slot-os processzorokat ezen felül érdemes "megtámasztani", ha az alaplap nem rendelkezik stabil befogókerettel.


Másk támadási felület az "új alkatrészt szereltem be,m azóta instabil a gépem."

Első körben itt is a tápegység lehet gyanús-hiába a nagy teljesítmény, ha pl. a 12V-os ág gyenge egy mai, erős konfigurációhoz.

A kondenzátorok állapota itt is fontos szempont! Sok esetben a száradó kondi még bőven elég pl. egy gyengébb VGA kiszolgálásához az AGP port-on, de egy új számára nem képes kellően alacsony impedanciát nyújtani.

Illesztőprogramok, BIOS-ok. Sok esetben pl. egy-egy új memória megfelelő támogatásához elengedhetetlen az alaplap BIOS-ának frissítése, illetve pl. egy új videokártya esetén az alaplapi lapkakészlet illesztőprogramjainak frissítése. Ezeknek az apróságoknak az alaplap gyártójának oldalán és fórumozók tapasztalatai alapján érdemes utánajárni, fontos dolog, hogy nem mindig a legfrissebb lehet a befutó.
Lényeges elem a BIOS megfelelő beállítása, például az AGP-s ATI kártyák híres, fast writes (gyors írás) opció iránti ingerenciája.
Ezzel együtt nem szabad kizárni az új jövevény meghibásodását, az aalkatrészek ESD-védelmét otthon, két kézzel sehogyan sem lehet megvalósítani, így adott esetben hiába működött a hw próbán!

Erőforrásütközés. Windows és APIC ide vagy SCSI :) , még manapság is problémás lehet, ha egy-egy eszköz fizikailag kénytelen osztozni erőforráson. Ha új PCI eszköz beszerelését követően instabilitás lép fel, lehet oka ez is. Ilyenkor az alaplap kezelési útmutatója alapján érdemes másik foglalatban próbálkozni az eszközzel, ahol nem osztozik más eszköz erőforrásaival. Ha mindenképp osztozni kell, a VGA és az IDE eszközöket érdemes kerülni, de nekem pl. volt olyan hálókártyám, ami ügyfélnél csak és kizárólag az IDE-vezérlővel közös megszakítást használó PCI foglalatban volt hajlandó forgalmat is bonyolítani.

Elsőre ennyi jutott eszembe, kérlek, csak megalapozott, létező és kellően részletes tapasztalatokkal tegyetek hozzá, de azt kötelező :) .
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#84 Felhasználó inaktív   ion 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.944
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 06. 11. 10:49

X-akta: nincs semmi kulonosebb problema, de mar regota hallok kukorekolast a dolgozoszobaban, mindig ugy tunt, hogy kintrol jon. Egy par hete elkoltoztem, de ugy tunt, a kakas is ugyanott vett uj lakast, ahol en, mert meg mindig hallottam a kukorekolast.
Eppen butykoltem valamit a szamitogepen ma, fedelet nem raktam ra, visszakapcsoltam, es a fejem epp a haz mellett volt, amikor a kakas megszolalt a szamitogephazbol.
Eddig is felmerult bennem, hogy a gepbol jon ez a hang, de mostmar 100%.
A merevlemez lehet, gondolom (seagate). Ez jelent valamit?

#85 Felhasználó inaktív   alvaro 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.885
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 06. 11. 10:58

Idézet: ion - Dátum: 2007. jún. 11., hétfő - 11:49

X-akta: nincs semmi kulonosebb problema, de mar regota hallok kukorekolast a dolgozoszobaban, mindig ugy tunt, hogy kintrol jon. Egy par hete elkoltoztem, de ugy tunt, a kakas is ugyanott vett uj lakast, ahol en, mert meg mindig hallottam a kukorekolast.
Eppen butykoltem valamit a szamitogepen ma, fedelet nem raktam ra, visszakapcsoltam, es a fejem epp a haz mellett volt, amikor a kakas megszolalt a szamitogephazbol.
Eddig is felmerult bennem, hogy a gepbol jon ez a hang, de mostmar 100%.
A merevlemez lehet, gondolom (seagate). Ez jelent valamit?

Lehet, hogy csak időnként újrakalibrálja magát. Az itteni gépek némelyike páróránként nyávog (tiszta állatkert ez a topic :Đ), az otthoni meg úgy naponta kattan egyet. Ha gyakrabban csinálja, azért érdemes a körmére nézni, a smartot is elolvasni, bár halvány fogalmam nincs, baj esetén mi látszana ott :think:
Shame on us, doomed from the start
May God have mercy on our dirty little hearts

#86 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2007. 06. 11. 10:59

Ja, veheted a zöldséget :Đ
Lehet probléma miatt is, de lehet normális dolog: Hőkalibrálás például.

Szerkesztette: didyman 2007. 06. 11. 11:00 -kor

Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#87 Felhasználó inaktív   iriver 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 06. 12. 19:39

Sziasztok

Új vagyok itt, kérem segítsetek.
ASUS P5B alaplapom van, eddig 1102-es BIOS volt fenn, ma ráraktam 1202-est és WIN leállítás után
nem kapcsolja ki magát e gép, hanem WIN ugyan leáll, de proc venti, táp venti, ház hűtőventik
pörögnek tovább.
Ezt miért csinálja, a 1102-vel minden rendben volt. :think:
Köszi előre is

#88 Felhasználó inaktív   Jedykoma 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 214
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 06. 13. 14:02

Hi!

Van egy kis problémám:

A kisebbik gépem (konfig 2 az aláírásomban) működés közben rendszeresen kifagy.
pl. filmezés, tv, netezés
A gép nincs húzva. a biosban is minden auto. a procihűtő gyári (az alaplap szabályozza a fordulatot), de a proci nem is nagyon meleg (alapon 40fok körül, terhelve 52-55 de a régi lapomban még melegebb volt...)

ötlet?
"HAW-HAW" - Nelson Muntz
K1: ASUS P5B Deluxe/Wifi, E4300 1,8@3Ghz, CM Hyper TX, GeiL Ultra 800Mhz 2x1GB, ASUS X1950 Pro, Corsair HX520, CT BRAVO, WDRE 2x250, WDBL 640, Seagate 200, 3520A, MX1000
K2: P5N-E SLI, 805D, A-data 2x512 800, 7600GT, Poseidon, CT 400W, WD 640, WD 250, Maxtor 2x120, 7173A, Audigy, PCTV Pro, MX3000

#89 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2007. 06. 13. 17:02

Coolink táp. Szétszedni, kondik állapotát meglesni :) .
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#90 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2007. 06. 13. 17:02

Idézet: iriver - Dátum: 2007. jún. 12., kedd - 20:39

Sziasztok

Új vagyok itt, kérem segítsetek.
ASUS P5B alaplapom van, eddig 1102-es BIOS volt fenn, ma ráraktam 1202-est és WIN leállítás után
nem kapcsolja ki magát e gép, hanem WIN ugyan leáll, de proc venti, táp venti, ház hűtőventik
pörögnek tovább.
Ezt miért csinálja, a 1102-vel minden rendben volt. :think:
Köszi előre is

Frissítés után be lett állítva a BIOS rendesen, vagy csak oda lett adva a frissítés és jónapot?
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#91 Felhasználó inaktív   Jedykoma 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 214
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 06. 13. 17:14

Idézet: didyman - Dátum: 2007. jún. 13., szerda - 18:02

Coolink táp. Szétszedni, kondik állapotát meglesni :) .

szétszedtem mielőtt beraktam, kipucoltam, de nem láttam púpos, vagy kifolyt kondit.

egyébként nem lehet, h a táp túl kicsi? +12V-on csak 15A-t ad le, de a lap manualja szerint min 17A kellene neki.
"HAW-HAW" - Nelson Muntz
K1: ASUS P5B Deluxe/Wifi, E4300 1,8@3Ghz, CM Hyper TX, GeiL Ultra 800Mhz 2x1GB, ASUS X1950 Pro, Corsair HX520, CT BRAVO, WDRE 2x250, WDBL 640, Seagate 200, 3520A, MX1000
K2: P5N-E SLI, 805D, A-data 2x512 800, 7600GT, Poseidon, CT 400W, WD 640, WD 250, Maxtor 2x120, 7173A, Audigy, PCTV Pro, MX3000

#92 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2007. 06. 13. 21:26

Ehhez a géphez bőven elég ennyi.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#93 Felhasználó inaktív   Jedykoma 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 214
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 06. 13. 21:34

Idézet: didyman - Dátum: 2007. jún. 13., szerda - 22:26

Ehhez a géphez bőven elég ennyi.

de akkor mégis, mi lehet? megöregedett a táp? kiszáradtak a kondik? mondjuk már 3,5 éves, és mióta megvan, 24/7 megy.

esetleg a többi alkatrész? mondjuk a lap zsírúj, a többi meg hibátlanul megy fél éve...

vagy a chipset melegszik túl? (a p5ne-sli SB-jén nincs gyári borda)

szerk: ha tűzforró a SB, gondolom az baj. állhat ez a fagyogatás hátterében?

Szerkesztette: Jedykoma 2007. 06. 13. 21:40 -kor

"HAW-HAW" - Nelson Muntz
K1: ASUS P5B Deluxe/Wifi, E4300 1,8@3Ghz, CM Hyper TX, GeiL Ultra 800Mhz 2x1GB, ASUS X1950 Pro, Corsair HX520, CT BRAVO, WDRE 2x250, WDBL 640, Seagate 200, 3520A, MX1000
K2: P5N-E SLI, 805D, A-data 2x512 800, 7600GT, Poseidon, CT 400W, WD 640, WD 250, Maxtor 2x120, 7173A, Audigy, PCTV Pro, MX3000

#94 Felhasználó inaktív   zozzzi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 42
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 06. 14. 20:36

Hiall!

Újabb X-akták. Adott az Asus Commando 2 GB Kingmax DDRII 800 rammal. Na mot vettem mellé még 2*1GB ua.  a ramot. És a gép már az elindulásnál nem hajlandó csak 3 GB-ot látni. Legfrisebb biossal van. Erre vmi. 
Intel E6600 2.40@3.24 GHz; Gigabyte GA-P35-DS4; 4x1024 MB Kingmax DDRII 800 memória, Gainward ATI 4850, 1xWD 36GB sata Raptor, 1xSamsung 200GB sata, 1xSamsung 250GB sata, NEC 7173S sata, ASUS DRW-1814BLT sata DVD RW, Samsung 22"TFT (226CW), Logitech MX5500, Coolermaster Elite+Chieftec CFT-650-A-12B

#95 Felhasználó inaktív   Jedykoma 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 214
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 06. 14. 20:54

Idézet: zozzzi - Dátum: 2007. jún. 14., csütörtök - 21:36

Hiall!

Újabb X-akták. Adott az Asus Commando 2 GB Kingmax DDRII 800 rammal. Na mot vettem mellé még 2*1GB ua.  a ramot. És a gép már az elindulásnál nem hajlandó csak 3 GB-ot látni. Legfrisebb biossal van. Erre vmi.

A síma XP nem kezel többet, csak a 64-bites.
"HAW-HAW" - Nelson Muntz
K1: ASUS P5B Deluxe/Wifi, E4300 1,8@3Ghz, CM Hyper TX, GeiL Ultra 800Mhz 2x1GB, ASUS X1950 Pro, Corsair HX520, CT BRAVO, WDRE 2x250, WDBL 640, Seagate 200, 3520A, MX1000
K2: P5N-E SLI, 805D, A-data 2x512 800, 7600GT, Poseidon, CT 400W, WD 640, WD 250, Maxtor 2x120, 7173A, Audigy, PCTV Pro, MX3000

#96 Guest_diegho_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2007. 06. 14. 21:24

erre valami ötlet?

megy a gép egyszer csak iszonyú szaggatás majd csont fagyi. resetelek és akkor meg I/O lemez olvasási hiba. resetelek és akkor megy. majd megint eljátsza ugyanezt. most cseréltem egy sata kábelt hátha amiatt volt.

#97 Felhasználó inaktív   Jedykoma 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 214
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 06. 15. 12:10

még mindig fagyogat a gép. az mennyire gáz, ha a +12V-os ág csak 11,71V-t ad le?
"HAW-HAW" - Nelson Muntz
K1: ASUS P5B Deluxe/Wifi, E4300 1,8@3Ghz, CM Hyper TX, GeiL Ultra 800Mhz 2x1GB, ASUS X1950 Pro, Corsair HX520, CT BRAVO, WDRE 2x250, WDBL 640, Seagate 200, 3520A, MX1000
K2: P5N-E SLI, 805D, A-data 2x512 800, 7600GT, Poseidon, CT 400W, WD 640, WD 250, Maxtor 2x120, 7173A, Audigy, PCTV Pro, MX3000

#98 Guest_diegho_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2007. 06. 15. 13:48

Idézet: Jedykoma - Dátum: 2007. jún. 15., péntek - 13:10

még mindig fagyogat a gép. az mennyire gáz, ha a +12V-os ág csak 11,71V-t ad le?

11.5 valós felett még jó, de inkább 11.7 felett kell lennie.

#99 Felhasználó inaktív   Keli85 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 06. 15. 14:04

Sziasztok!

Van egy jó régi, mégis fejlesztgetett gépem. A konfig:
asus a7v8x-x alaplap (frissített 1010-es biossal)
GF 7300 GT új vidkari
AMD 2500+ os proci
1 giga ddr ram
a többi meg nem annyira fontos, tele van rakva a gép zalman hűtőkkel

A gépem sajna úgy gondolja elég gyakran, hogy újra akar indulni. Játék közben szokott előfordulni az eset, de előző héten már windows közben is megcsinálta. Egyszer csak elsötétül a kép, újraindul, a winchester(samsung sp1654n 160 giga) nem pörög először fel és kiírja h primary master fails, majd press any key, újraindul 2.szor, felpörög és megjön az xp. Elküldtem 200x a hibajelentést ami szerint ramhiba vagy szoftver, vagy hardver.. ergo nem jutottam előre. eszteket futtattam, memória, vinchester minden rendben volt. A gond azzal van, hogy ez a jelenség megjelenése óta túlvagyok videokártya, winchester és táp cserélésen is. Valószínűleg az alaplapommal van a gond, ezért via chipset 4 in 1 drivert is frissítettem hátha az új videokártyámmal akkor nagyobb barátságba lesz, hát nem jött be. Régebben a biosban az agp beállításoknál a fast write funkció kikapcsolásával orvosolható volt a probléma, most már így is újraindul. Szerintetek mi lehet a hiba és hogy tudnám megoldani?

Előre is köszi.

#100 Guest_diegho_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2007. 06. 15. 14:15

Idézet: Keli85 - Dátum: 2007. jún. 15., péntek - 15:04

Sziasztok!

Van egy jó régi, mégis fejlesztgetett gépem. A konfig:
asus a7v8x-x alaplap (frissített 1010-es biossal)
GF 7300 GT új vidkari
AMD 2500+ os proci
1 giga ddr ram
a többi meg nem annyira fontos, tele van rakva a gép zalman hűtőkkel

A gépem sajna úgy gondolja elég gyakran, hogy újra akar indulni. Játék közben szokott előfordulni az eset, de előző héten már windows közben is megcsinálta. Egyszer csak elsötétül a kép, újraindul, a winchester(samsung sp1654n 160 giga) nem pörög először fel és kiírja h primary master fails, majd press any key, újraindul 2.szor, felpörög és megjön az xp. Elküldtem 200x a hibajelentést ami szerint ramhiba vagy szoftver, vagy hardver.. ergo nem jutottam előre. eszteket futtattam, memória, vinchester minden rendben volt. A gond azzal van, hogy ez a jelenség megjelenése óta túlvagyok videokártya, winchester és táp cserélésen is. Valószínűleg az alaplapommal van a gond, ezért via chipset 4 in 1 drivert is frissítettem hátha az új videokártyámmal akkor nagyobb barátságba lesz, hát nem jött be. Régebben a biosban az agp beállításoknál a fast write funkció kikapcsolásával orvosolható volt a probléma, most már így is újraindul. Szerintetek mi lehet a hiba és hogy tudnám megoldani?

Előre is köszi.

táp?

Téma megosztása:


  • (212 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó