HWSW Informatikai Kerekasztal: Asztali TFT-k VI. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (231 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Asztali TFT-k VI. Értékeld a témát: ****- 1 szavazás

#41 Felhasználó inaktív   szabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 06. 13:20

Idézet: GoodSpeed - Dátum: 2007. aug. 2., csütörtök - 22:11

100 -110 E Ft körüli, lehetőleg wide-os HDMI-t, illetve HDCP -t támogató lehetőleg nem TN+FILM hanem újabb (S-IPS pl)és legalább 20"-os LCD-t tudtok?

http://depo.hu/dell/2007wfp

A HDMI hiányzik, azt nem tudom, hogy HDCP kompatibilis e 2007wfp. Amúgy elfogadható.

Hy

Tudom már eltelt pár nap, hogy kérdezted, de samsung 215TW ilyen áron.
HDCP kompatibilis nem TN panel.
Samsung S-PVA panel van benne.
A 20" wide monitoroknál a méretből adodóan nagyobb pixelméret.
Vagyis jobb olvashatóság.

Hátránya páran irtak zavaró input lag-ról.
Szerintem nem olyan vészes dolog, a legtöbb LCD-re jellemző dolog csak itt egy picit több.
Szerintem ebben az árrésben ez a legjobb monitor.  ;)
Azt hiszem a PH-n is tesztelték, de azt most nem kerestem meg.  :smoker:

Üdv
szabi
az internet vajon mi!? # Mire jó az ipad! # Mass Effect 2 vége
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 1042hrs / 66hrs

#42 Felhasználó inaktív   MC Pite 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.181
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 06. 17:03

Idézet: szabi - Dátum: 2007. aug. 6., hétfő - 14:20

A 20" wide monitoroknál a méretből adodóan nagyobb pixelméret.
Vagyis jobb olvashatóság.

Te mire gondolsz? :think:
A pixel és pixelköz kisebb/finomabb, ezért szebb a kép. 19"on 1440×900, 20"on 1680×1050, és akkor  20 colosnak nagyok a pixelei? :confused:
A fehér fehér ezeken, mert nincsenek 5 perces pixelközök mint 19eseken pl. A betők nem olyan recések, a pixelhibákat félméternél közelebbről látni. 17ről váltottam 20ra és láthatóan szebb a képe; nemhogy 19ről, ami engem nagyon zavar, 3/4 kel legalább hogy ne legyen annyira pixeles a kép...

Szerkesztette: MC Pite 2007. 08. 06. 17:05 -kor

Ha nem fektetsz be annyi időt a problémád megoldásába, hogy utána olvass; és formailag és tartalmilag egyaránt helyesen írd le azt, akkor a fórumtársaidtól miért várod el, hogy időt pazaroljanak rád?
[Konfig] [Hűtéstechnika]  [Képeim]  [Bringa]

#43 Felhasználó inaktív   szabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 06. 17:13

Rosszul fogalmaztam, a 21" monitoron nagyobb a pixelméret mint a 20" monitoron.
Ezt akartam leirni. Illetve azonos felbontás mellett, a nagyobb méret nagyobb pixelméretet eredményez igy könnyebb olvasni.
A 20" wide monitorok az egyik legkissebb pixelméretü monitorok.
Mikor legutobb 20" wide monitor előtt ültem nekem át kellett állítanom a betüméretet, mert a szabvány betüméret olvasása megerőltető volt.

A 19" sima monitorok a legnagyobb pixelméretüek közé tartoznak, az sem túl jó.  ;)
Remélem igy már érthetőbben sikerült leirnom?  :smoker:

Üdv
szabi
az internet vajon mi!? # Mire jó az ipad! # Mass Effect 2 vége
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 1042hrs / 66hrs

#44 Felhasználó inaktív   ma-Zo 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.281
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 06. 17:53

Hali,

Gondolkodom én is egy LCD-n, de nem tudom, hogy 17" vagy 19" legyen.
Most 19" CRT van (VM 454), ugye egyik 1"-lal kisebb, a másik ugyanennyivel nagyobb a mostaninál.
Józan paraszti ésszel, ugyanannyi pixel mindkettőnél, de a kissebb méret miatt élesebb a 17" vagy tévedek?  :think:

Nem láttam még élőben soha S-PVA-t, és fogalmam sincs, hogy mennyire igazak a pletykák, hogy szépek a szinek, de lassú....

Mire lenne használva? meló, net, fotó, néha játék(de akkor gyors  FPS). tehát a szinek a fekete és a gyorsaság is számít, a betekintés nem érdekel, úgyis szemből nézem  :typing:


Tetszik az EIZO s1731, nem tudom, hogy 17"-olsak közül mi veszi fel a versenyt ezzel... kicsit drága 17"-hoz képest, de...

19"-ban meg a
Samsung 971 tetszik, de nem kap6ó, meg nincs kezelőszerv (mit kezdjek vele linux alatt, meg 1 bemenet only nekem két gépem van),
EIZO s1931 (S1961 nagyon drága 130-140K),
és még maradt a Viewsonic vp930.

Valaki lszi adjon tanácsot.

Valakinek van valamelyik EIZO-ja?

Köfi

szerk:
A wide-okat támogatják a játékok? nagyon kicsik a betűk mondjuk egy 21.1"-oson?

Szerkesztette: ma-Zo 2007. 08. 06. 18:02 -kor


#45 Felhasználó inaktív   MC Pite 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.181
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 06. 18:34

Épp most írtuk hogy (nagyon) zavaró a pixel mérete és pixel köz a 19esen.

Plusz megfontolandó a wide. A TN CRT után mindenben visszalépés, MVA/(S)PVA-SIPS amik tényelg jó tft-k.

20 után 22" van wideban; és nem, nem nagyon kicsik, de nagyobbra tudod állítani. Ha fél méterre ülsz a montirtól akkor korrekt; vszínű hogy CRTn is oylan felbontásban használtad a monitort ahol már tömörített az elektronika.

Fentebb linekltem egy PH tesztet, ill említettünk 1-2 17est is.
Az egyik lényeg a keret lenne, mert annak megjelelölése nélkül azt mondom Dell 2007 FPW/WFP.
Ha nem fektetsz be annyi időt a problémád megoldásába, hogy utána olvass; és formailag és tartalmilag egyaránt helyesen írd le azt, akkor a fórumtársaidtól miért várod el, hogy időt pazaroljanak rád?
[Konfig] [Hűtéstechnika]  [Képeim]  [Bringa]

#46 Felhasználó inaktív   SFIJ 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.145
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 06. 18:35

Idézet: bbeke - Dátum: 2007. aug. 6., hétfő - 13:57

Hi!

Vettem egy FullHD-s (1920 x 1080p) TV-t és PC-vel szeretném összekötni. Az lenne a kérdésem, hogy milyen kábelt vegyek?

A VGA-mon (NV7600GS) van D-SUB, DVI, meg S-Video kimenet. 10m-es kéne. Én DVI-HDMI-re gondoltam, de boltban ilyen hosszút még nem láttam és a fórumon is olvastam, h nem mindig működik a FullHD felbontás csak kisebb. Ezt nem egészen értem, h miért. A készülék leirásánál láttam olyat, h "Computer formats ... 1024x768" pedig a panel 1920x1080. Ez akkor mi lehet?

Milyen megoldást ajánlanátok?
Köszi!

szerintem no para, ez egy wuxga panel de lehet, hogy nem küld EDID-t és elhet hogy nem hajlano szinkront fogni PCs felbontásokon. ekkor a VGA-n varázsolni kell egy 1920x1080@60Hz üzemmódot és az általában jó lesz.  ha mindenképpen para akkor lehet célszerű venned HDCPs VGA-t, azzal nincs mese, mennie kell..
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν

What do stars do? They shine.(Yvaine)

#47 Felhasználó inaktív   ma-Zo 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.281
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 06. 19:23

Idézet: MC Pite - Dátum: 2007. aug. 6., hétfő - 19:34

Épp most írtuk hogy (nagyon) zavaró a pixel mérete és pixel köz a 19esen.

Plusz megfontolandó a wide. A TN CRT után mindenben visszalépés, MVA/(S)PVA-SIPS amik tényelg jó tft-k.

20 után 22" van wideban; és nem, nem nagyon kicsik, de nagyobbra tudod állítani. Ha fél méterre ülsz a montirtól akkor korrekt; vszínű hogy CRTn is oylan felbontásban használtad a monitort ahol már tömörített az elektronika.

Fentebb linekltem egy PH tesztet, ill említettünk 1-2 17est is.
Az egyik lényeg a keret lenne, mert annak megjelelölése nélkül azt mondom Dell 2007 FPW/WFP.


Akkor 19" 5:4-esek kilőve, köszi.

itt egy 21.1"-os, lehet, hogy elírtak valamit? de ez is 180K körül van, nekem kb 100K a keret.


Kicsit feljebb néztem és a Viewsonic VP2030B nagyon megtetszett az ár/teljesítmény aránya(kicsit kilóg a keretből,bár megold6ó lenne), de kicsit aggaszt, hogy 2005-ben volt bevezetve, vagy itt is volt modell frissítés, mint a VP930 esetében?

A DELL amit írtál kicsit borsos nekem.

Ezeknél is úgy van mint a 16:9-es TV-knél,  ha nincs megfelelő felbontás pl. egy régebbi játékban, akkor két széle fekete, vagy elnyújtja a képet. (Bocs :lama: vagyok a wide tft-k terén.)

szerk:

ehhez mit szólsz?
Samsung 215TW

Szerkesztette: ma-Zo 2007. 08. 06. 19:33 -kor


#48 Felhasználó inaktív   SFIJ 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.145
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 06. 19:37

Idézet: ma-Zo - Dátum: 2007. aug. 6., hétfő - 20:23

itt egy 21.1"-os, lehet, hogy elírtak valamit? de ez is 180K körül van, nekem kb 100K a keret.


ehhez mit szólsz?
Samsung 215TW

nem írtak el semmi, ez eizo. 10 bites gamma LUt-tal. nincs sávosodás/blokkosodás. gyönyörű képe van.

a samu 215tw majdnem olyan jó mint az eizo. ha nem grafikálni/filmet vágni akarsz akkor érdemes a samut inkább, mert olcsóbb.
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν

What do stars do? They shine.(Yvaine)

#49 Felhasználó inaktív   gemini 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.868
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 06. 20:01

a 215tw egy nagyon jó monitor.
Asrock G43 Twins Full-HD :: Intel E4500 @ 2,90 Ghz + Xigmatek HDT-1283S :: XFX Radeon HD5850 OC 1024Mb :: 4096Mb Corsair DHX DDR-2 800Mhz :: 2x 320Gb WD Caviar SE16 + 320Gb Seagate Barracuda 7200.10 16Mb :: Sb Audigy 4 :: Coolermaster CM690 :: Enermax Modu82+ 425w :: Logitech G5 :: Dell 2007 WFP

Abit IP35-E :: Intel E2160 @ 2,90 GHz + AC Freezer 7Pro :: Sapphire Radeon HD3850 256Mb + Zalman VF900cu :: 2048Mb Geil Ultra DDR-2 800Mhz CL4 :: 250Gb + 500Gb WD Caviar RE :: Sb Audigy 1 :: AC Silentium T1 :: Arctic/Seasonic 350w :: Logitech G5 :: FuSi P19-2

#50 Felhasználó inaktív   MC Pite 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.181
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 06. 20:01

Idézet: ma-Zo - Dátum: 2007. aug. 6., hétfő - 20:23

Akkor 19" 5:4-esek kilőve, köszi.

itt egy 21.1"-os, lehet, hogy elírtak valamit? de ez is 180K körül van, nekem kb 100K a keret.


Kicsit feljebb néztem és a Viewsonic VP2030B nagyon megtetszett az ár/teljesítmény aránya(kicsit kilóg a keretből,bár megold6ó lenne), de kicsit aggaszt, hogy 2005-ben volt bevezetve, vagy itt is volt modell frissítés, mint a VP930 esetében?

A DELL amit írtál kicsit borsos nekem.

Ezeknél is úgy van mint a 16:9-es TV-knél,  ha nincs megfelelő felbontás pl. egy régebbi játékban, akkor két széle fekete, vagy elnyújtja a képet. (Bocs :lama: vagyok a wide tft-k terén.)

szerk:

ehhez mit szólsz?
Samsung 215TW

Biztos?
20" Dell 2007WFP
Cég Info, Név    Nettó ár    Bruttó ár    +%    Bruttó +Ft    Dátum
LS Computer     81 650 Ft    97 980 F


ICSMEDIA
Dell 2007WFP
86.304 Ft

(71.920 Ft+Áfa)
frissítve: 2007.08.01
1 nap

OHS
Dell 2007WFP
131.561 Ft
(109.634 Ft+Áfa)
frissítve: 2007.08.06
1 nap

http://www.argep.hu/...uct_383295.html

87-90K :eek:

Úristen, és itt 100 rongyig keresgélünk hogy milyen monitort? :omg: Ezekből jó ideje már csak SIPS-eket látni; na nem mintha arégebbi SPVA rossz eltt volna, abból is az egyik legjobb.


Ilyen Samu van 1ébként a haveromnak, az is jó, de nekem jobban tetszik a Dell. Azért is lett az :) Képe is(igaz, gyk nincs különbség, a 'rosszabbik' dellek ilyen panellal jöttek, a jobbikok SIPSel, de nem sok embernek adatik meg hogy meglesse 1más mellett a kettőt és amúgy már nem nagyon látszik különbség. SIPS picit gyorsabb, viszont oldalról nézve 2005ön (és a többi IPSen is) lilás a fekete, de ki nézi oldalról? ;)) , monitor is. Pl minek ilyen kategóriás monitorra hangszóró köynörgöm? Meg nagyfényerejű **** kék led... képek között látod Nem rossz, de nem én vagyok az egyetlen akinek inkább a dell kéne; persze a Samuval sem jár senki rosszul, akkor azért vette a srác azt mert 40el olcsóbb volt a Dellnél.

Szerkesztette: MC Pite 2007. 08. 06. 20:11 -kor

Ha nem fektetsz be annyi időt a problémád megoldásába, hogy utána olvass; és formailag és tartalmilag egyaránt helyesen írd le azt, akkor a fórumtársaidtól miért várod el, hogy időt pazaroljanak rád?
[Konfig] [Hűtéstechnika]  [Képeim]  [Bringa]

#51 Felhasználó inaktív   An-Dee 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 506
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 06. 21:26

Idézet: gemini - Dátum: 2007. aug. 6., hétfő - 10:34

aki hosszu távra tervez, az miért gondolkozik 17" monitorban? nem értem, miért nem előrelépés egy 19" tft a mostani 16" látható képméretedhez képest?
ezt irtad: A vs monitor amit linkeltél nagyobb helyett foglal mint a mostani crt monitorom, hát mit mondjak hatalmas előrelépés.
vagy akkor ezt hogy kell érteni?

adok egy linket, de a google első találata ez, ha beirod azt a kulcsszót, hogy "paneltipusok"
http://www.tftpanel....hp/paneltipusok
érdemes elolvasgatni, majd eldönteni, hogy mi a fontos.
mind a kinézetben, mint képátmérőben, mind felbontásban, mind külsőben.
aztán kitalálni, mennyi a fájdalomküszöb, amennyit még kiadsz rá.
aztán megkérdezni, hogy ezen szempontok alapján milyen monitort ajánlunk a megcélzott felhasználási területre.

mert pillanatnyilag ott tartunk, hogy bementél egy levis boltba, és azt mondtad az eladónak, hogy nadrág kell.

szerk: és ne haragudj, de megértem pitét. hülye kérdésre csak hülye válasz van. először ölj egy kis energiát abba, hogy megfogalmazod a kérdésedet, aztán várd el, hogy mi is energiát fektessünk abba, hogy tanácsot adjunk.

Kedves MC Mite és Gemini!

Köszönöm a válaszokat. Igen, lehet hogy rosszul fogalmaztam meg mit szeretnék.  Honnan tudom meg milyen panel van a tft-ben? Simán az adatokból? Eizo FlexScanS1731-t néztem most, elég jónak tűnik.

Nem szeretnék nagyobb monitort, mert - lehet páran hülyének fognak nézni - zavar. Akkor inkább 2db 17"-es, aki grafikával foglalkozik az tudja, hogy sokkal többet lehet igy nyerni.

Szóval a fenti leirt monitor lenne a kiszemelt áldozat. Köszönöm annak aki belinkete a kisebbik testvérét.

(esetleg S1721, eizo.hu-n csak az utobbit találtam meg. a 31-es elvileg valamivel gyorsabb)

üdv
An-Dee
Intel Core2Duo E8400@3GHZ, Asus Barebone, 2 GB DDR 800, Ati HD4670, Samsung 400GB Sata, LG Sata DVDRW, Gigabit Lan
AMD Athlon 1000, Epox 8kha+, 512MB DDR 266 MHZ, Ati 9600, Gigabit Lan, Sb live, LG DVDRW
Netgear ReadyNas Duo 2x1TB,  Buffalo MiniStation 120
Netgear FVS318 ProSafe router, Netgear GS105  Gigabit Switch
MSI PR210 Notebook, Popcorn Hour NMT C200
MySite

#52 Felhasználó inaktív   SFIJ 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.145
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 06. 21:50

andi az eizo s-pva overdrive-val.
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν

What do stars do? They shine.(Yvaine)

#53 Felhasználó inaktív   MC Pite 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.181
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 06. 22:01

Röviden jó.
De én garikára jobban szeretem a wideot mint a 2 monitort... meg általában praktikusabb. Bár most egy darabig 2 wide lesz felelős a megjelenítésért... ;)
Ha nem fektetsz be annyi időt a problémád megoldásába, hogy utána olvass; és formailag és tartalmilag egyaránt helyesen írd le azt, akkor a fórumtársaidtól miért várod el, hogy időt pazaroljanak rád?
[Konfig] [Hűtéstechnika]  [Képeim]  [Bringa]

#54 Felhasználó inaktív   ma-Zo 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.281
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 06. 22:54

Idézet: MC Pite - Dátum: 2007. aug. 6., hétfő - 21:01

Biztos?

...

Ilyen Samu van 1ébként a haveromnak, az is jó, de nekem jobban tetszik a Dell. Azért is lett az :) Képe is(igaz, gyk nincs különbség, a 'rosszabbik' dellek ilyen panellal jöttek, a jobbikok SIPSel, de nem sok embernek adatik meg hogy meglesse 1más mellett a kettőt és amúgy már nem nagyon látszik különbség. SIPS picit gyorsabb, viszont oldalról nézve 2005ön (és a többi IPSen is) lilás a fekete, de ki nézi oldalról? ;)) , monitor is. Pl minek ilyen kategóriás monitorra hangszóró köynörgöm? Meg nagyfényerejű **** kék led... képek között látod Nem rossz, de nem én vagyok az egyetlen akinek inkább a dell kéne; persze a Samuval sem jár senki rosszul, akkor azért vette a srác azt mert 40el olcsóbb volt a Dellnél.

Hupsz,

szerintem én beírtam a gúg-ba, aztán elöször olyan 130-140K közti árat láttam, de így már más a leányzó fekvése.

Az IPS újabb/jobb, mint az S-PVA?
Ez is tudja a 4:3 módot, mint a samsung?

#55 Felhasználó inaktív   Vortex07 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.889
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 06. 23:22

Idézet: MC Pite - Dátum: 2007. aug. 6., hétfő - 21:01

Úristen, és itt 100 rongyig keresgélünk hogy milyen monitort? :omg: Ezekből jó ideje már csak SIPS-eket látni; na nem mintha arégebbi SPVA rossz eltt volna, abból is az egyik legjobb.



A legnagyobb gond [en legalabbis ettol tartok a legjobban] nem a panel tipusaval van, hanem a reviziojaval. Az elso revizioknal sokan panaszkodtak hogy borzalmas color bandinget [savosodast] tapasztaltak [paneltol fuggetlenul] amit kesobbi reviziokban [tehat firmware update-el] javitottak. Jo lenne kifogni egy A05-os reviziojut, sajnos en csak neten tudok rendelni ilyen moncsit
-Vx07

Sokan űzik a megtévesztést és a hamis csodákat, amelyekkel megcsalják a tudatlan sokaságot.
                                                                                                            - Leonardo Da Vinci

#56 Felhasználó inaktív   SFIJ 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.145
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 06. 23:49

Idézet: ma-Zo - Dátum: 2007. aug. 6., hétfő - 23:54

Hupsz,

szerintem én beírtam a gúg-ba, aztán elöször olyan 130-140K közti árat láttam, de így már más a leányzó fekvése.

Az IPS újabb/jobb, mint az S-PVA?
Ez is tudja a 4:3 módot, mint a samsung?

az IPS panelek színűhűsége kicsit jobb mint az S-PVAké, cserébe viszont lassabbak. monjuk ez mára jelentőségét vesztette, mert az IPS-eket is overdive-olják. nemtom a dell tudja-e a 4:3-at, valszeg igen, különben nem volna S-video bemenete. a samu ellenben tudja az auto pivot-ot, arról hogy a dell is pivot-os volna, nem találtam infót a data sheeteken.

Szerkesztette: SFIJ 2007. 08. 06. 23:51 -kor

νιψονανωμηματαμημωνανοψιν

What do stars do? They shine.(Yvaine)

#57 Felhasználó inaktív   MC Pite 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.181
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 07. 06:47

Idézet: ma-Zo - Dátum: 2007. aug. 6., hétfő - 23:54

Hupsz,

szerintem én beírtam a gúg-ba, aztán elöször olyan 130-140K közti árat láttam, de így már más a leányzó fekvése.

Az IPS újabb/jobb, mint az S-PVA?
Ez is tudja a 4:3 módot, mint a samsung?

Igen. Aspect, 1:1 és fill módot is tud. Meg PIP, meg forgatás, meg USB hub, meg dögnehéz stabil talp, meg magasságállítás, fix kontraszt DVI bemenetről, stb.
SIPS tudtommal jobb, meg szemre is picit. Főleg gyorsabb, így nincs overdrive csík(overshoot jelenség) a kép után mint egy gyorsított PVAnál, meg picit szebbek a színek (van amelyik PVAk még sávosodnak, a legjobbak nem).

Vortex, legalább fél éve nem hallottam panaszt rá, sztem már kiforottak. Én úgy tudom hogy a korábbi revekben a SPVA panel volt (legelsőben talán SIPS nem faca elektronikával) és az volt hajlamos sávosodásra, és a mostani SIPS-es már nem; de lehet hogy pontosak az infóim... :respect:

Természetesen van pivot! Enyémnél tuti van, akkor itt is kell hogy legyen.
Kép

Nekem 2005FPW van és nincs overshooting jelenség, szal nem tudom hogy csinálják a gyorsítást, de míg nincs látható (negatív értelemben) nyoma ennek addig gyorsíthatják :). 2005 teszteket tudok, de gondolom 2007esre vágytok inkább, úgyhogy azt akkor linkelek csak ha kéritek (de otthon vannak könyvjelzőzve).

Idézet

A Dell 2007WFP kakukktojás abból a szempontból, hogy tesztünkben egyedüliként épül S-IPS panelra, amit az LG-Philips gyárt. Az IPS panelekre korábban jellemző volt a nagyon jó színreprodukció, a nagyon széles betekintési szögek, illetve az alacsony kontrasztarány és a magas válaszidő. Mindezek a tulajdonságok tették ideálissá grafikusok számára, hiszen még az MVA/PVA paneleknél is szebb színhűségével semmi nem kellhetett versenyre. Az S-IPS-ben viszont kiküszöbölték a hiányosságokat, és a legújabb IPS-panelek elvileg már elég magas kontrasztaránnyal rendelkeznek (a feketéjük is elég sötét), és a gyorsaságra sem lehet panaszunk, legalábbis elvileg. Ugyanakkor továbbra is probléma, hogy ezek a monitorok igen drágán kelletik magukat, például a Dell 2007WFP közel 160 000 forint, nemhiába, a minőséget meg kell fizetni... (legalábbis itthon, az USA-ban sokkal olcsóbb az összes Dell monitor).

:D:

Idézet

A Dell alapvetően nem szorul rá, hogy mi mutassuk be a 2007WFP-t, hiszen enélkül is az egyik legkeresettebb típus, de a kiváncsiság nagy úr, ezért elővettük és alaposan kielemeztük.


PH teszt nem a legrészeltesebb,  de elég; szerepel benne a 215TW is.
Röviden: A letrosszab esetben az van benne mint a 215TW-ben, ami szerintem nem tragédia ;), de már régóta SIPS-el találkozni, de a saját topicjában friss infókat tudnak mondani :respect:

Szerkesztette: MC Pite 2007. 08. 07. 07:15 -kor

Ha nem fektetsz be annyi időt a problémád megoldásába, hogy utána olvass; és formailag és tartalmilag egyaránt helyesen írd le azt, akkor a fórumtársaidtól miért várod el, hogy időt pazaroljanak rád?
[Konfig] [Hűtéstechnika]  [Képeim]  [Bringa]

#58 Felhasználó inaktív   szabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 07. 07:10

Idézet: SFIJ - Dátum: 2007. aug. 7., kedd - 0:49

az IPS panelek színűhűsége kicsit jobb mint az S-PVAké, cserébe viszont lassabbak. monjuk ez mára jelentőségét vesztette, mert az IPS-eket is overdive-olják. nemtom a dell tudja-e a 4:3-at, valszeg igen, különben nem volna S-video bemenete. a samu ellenben tudja az auto pivot-ot, arról hogy a dell is pivot-os volna, nem találtam infót a data sheeteken.

Ha jól emlékszem, az IPS paneleknél minden árnyalat közötti váltáshoz ugyanannyi idő kell, igy a megadott érték lehet rosszabbanak tünik mint xVA panelnél, viszont utóbbi paneltipusnál az eltérő árnyalatok eltérő idő alatt váltanak igy előfordulhat olyan jelenség, főleg a sötétebb területeken, hogy a megadott értékhez képest tovább tart a váltás, ez érzékelhető.
Ezt a jelenséget overdrive-al nagymértékben tudják csökkenteni, de néhányan igy is érzékelik.
Bővebb info: paneltipusok:smoker:

Üdv
szabi
az internet vajon mi!? # Mire jó az ipad! # Mass Effect 2 vége
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 1042hrs / 66hrs

#59 Felhasználó inaktív   SFIJ 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.145
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 07. 07:18

pite csak adellbol ki kell ugye fogni az IPS-est, mert johet PVA-val is :D
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν

What do stars do? They shine.(Yvaine)

#60 Felhasználó inaktív   SFIJ 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.145
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 07. 07:20

Idézet: szabi - Dátum: 2007. aug. 7., kedd - 8:10

Ha jól emlékszem, az IPS paneleknél minden árnyalat közötti váltáshoz ugyanannyi idő kell, igy a megadott érték lehet rosszabbanak tünik mint xVA panelnél, viszont utóbbi paneltipusnál az eltérő árnyalatok eltérő idő alatt váltanak igy előfordulhat olyan jelenség, főleg a sötétebb területeken, hogy a megadott értékhez képest tovább tart a váltás, ez érzékelhető.
Ezt a jelenséget overdrive-al nagymértékben tudják csökkenteni, de néhányan igy is érzékelik.
Bővebb info: paneltipusok:smoker:

Üdv
szabi

nezd egy graffos IPs ahol nem overdrive-olnak siman bir 40ms valaszidovel, vagha ugyteccik 20ms g2g-vel.
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν

What do stars do? They shine.(Yvaine)

Téma megosztása:


  • (231 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

2 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó