HWSW Informatikai Kerekasztal: Asztali TFT-k VI. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (231 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 229
  • 230
  • 231
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Asztali TFT-k VI. Értékeld a témát: ****- 1 szavazás

#4601 Felhasználó inaktív   zoolio 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 93
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 11. 22. 20:38

Üzenet megtekintéseIdézet: StSanya - Dátum: 2016. 11. 22. 16:41

Ez egyéni dolog, de gondolom a fényerőt le tudod venni...



Úgy tudom, igen. De szerintem okosabb (időtállóbb?) két HDMI-st venni, illetve felesleges a hangszóró bele, úgysem tesznek bele normálisat, hanem a rendelkezésre álló helyre figyelemmel valami normális hangszórópárra kell áldozni.



Nem lesz.

Köszönöm a gyors válaszokat!
Az LG 5ms on/off időt ad meg a saját oldalán a 23MB35PM típusú IPS monitorára. Létezik ez? Vagy csak elírás, és ez a GTG idő? (elírások egyébként is előfordultak náluk tudtommal)
Más oldalon is emlegetik a Benq nevet ebben az árkategóriában, mint a Samsung/LG egyik lehetséges alternatíváját. De ajánlanak még ASUS, AOC, DELL monitorokat is. Ezekről mi a véleményetek? Gondolom EIZO nincs ebben az árszegmensben. Illetve láttam még weboldalakon Iiyama monitorokat. Erről van esetleg vélemény?

Szerkesztette: zoolio 2016. 11. 22. 20:41 -kor


#4602 Felhasználó inaktív   StSanya 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.844
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 11. 23. 06:37

Üzenet megtekintéseIdézet: zoolio - Dátum: 2016. 11. 22. 20:38

Köszönöm a gyors válaszokat!
Az LG 5ms on/off időt ad meg a saját oldalán a 23MB35PM típusú IPS monitorára. Létezik ez? Vagy csak elírás, és ez a GTG idő? (elírások egyébként is előfordultak náluk tudtommal)
Más oldalon is emlegetik a Benq nevet ebben az árkategóriában, mint a Samsung/LG egyik lehetséges alternatíváját. De ajánlanak még ASUS, AOC, DELL monitorokat is. Ezekről mi a véleményetek? Gondolom EIZO nincs ebben az árszegmensben. Illetve láttam még weboldalakon Iiyama monitorokat. Erről van esetleg vélemény?


Szerintem GTG ez is.

Ha belefér a költségvetésbe, akkor Dell-t nézzél (pl. SE2416H, E2417H, esetleg P2417H). Nagyon jó az elektronikájuk, ha megfelelő helyen (pl. Oázis Computer, monitorguru.hu veszed, a Dell helyszíni garanciája vonatkozik rájuk.

EIZO sztem már csak a tényleg profiknak, munkavégzésre való, a legolcsóbb 24"-esük is 100 ezer körül indul...

Asus termékeit meg lehet még nézni, de nincs róluk ismeretem.

Amúgy ezt a válaszidő kérdést szerintem túl komolyra veszed, ezek a modern IPS és VA panelek már nem olyan lassúak mint régen, sokkal több az előnyük, mint a TN-eseknek. Ha gamer vagy, akkor meg a monitor input lagja lesz a probléma, nem a válaszidő (...A monitoroknál az úgynevezett overdrive technológiák alkalmazásával mára gyakorlatilag sikerült közel teljesen kiiktatni... A bejegyzés utolsó frissítésének időpontja: 2012-12-06)

Szerkesztette: StSanya 2016. 11. 23. 06:38 -kor

"Mindörökké! Enter."
Konfig: MSI 790GX-G65, AMD Phenom II X3 720 @X4 @3000MHz, Crucial Ballistix Tactical LP DDR3 1333MHz CL7 8GB kit, MSI Radeon HD 7770 OC 1GB, Intel X-25M 160GB, Western Digital Caviar Red 1TB, Pioneer DVR-216D, Corsair HX-450 Modular, Cooler Master Hyper TX2 @Chieftec AF-0925PWM, Cooler Master Centurion 534 Black, Dell P2414H, APC Back-UPS ES 700VA, D-Link DSL-321B @DChard, Asus RT-N66U @Shibby, Creative GigaWorks T20 Series II, SteelSeries 4H, Genius KB-G265, Logitech G100s

#4603 Felhasználó inaktív   JonesC 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 11. 23. 08:19

Nekem egy pár éves Asus van IPS-el, VS239. Nem rossz, de létezik jobb. De pölö a kicsit korábbi PVA monitoromon jobbak valamivel a színek. Ez mindennapi használatban nem is jön ki, nyilván képszerkesztéskor előny. Nagyon markánsan abban a játékban jött ki, amelyikben csak sok négyzet közül az egyik csak pár árnyalattal tért el, és azt kellett megtalálni. Abban a PVA-n sokkal tovább lehetett jutni. De játszani/filmet nézni mind a kettőn jól lehet.
world, my finger, is on the button...
Határozottan egyetértek az enyémmel megegyező véleményekkel!
Éheztesd a fákat! Csökkentsd a co2 kibocsátást!

Idézet

Hi mi name is Paco frome Mexico, please sorry for mi bad inglisco. Mi dead cousine frm america told me how to winned at Lauge of Legan and made me win against bots. My cousin deaded yesterday thogh,but im ok because i sexed his sister. pls no copy pastarino. bye

#4604 Felhasználó inaktív   zoolio 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 93
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 12. 11. 23:01

Köszönöm a válaszokat, még mindig dilemmázok, tetszik a Benq GW2470HM, de félek, nem lesz-e túl nagy maga a monitor.
Néztem még 22"-os, 16:10-es képarányú, 1680x1050-es felbontású monitorokat, de azok között sajnos nem találtam olyat, ami nem TN paneles és tudja a villogásmentes technológiát illetve az olvasás (kék szín csökkentő) módot. LG-nél találtam olyat ami tud flicker freet és reader módot, de TN paneles, illetve egy Viewsonic (VA2232W típus) pedig VA paneles, de sajnos nem ír flicker-free technológiáról sem reader módról.
Ti tudtok esetleg ilyen paraméterekkel rendelkező monitort?

#4605 Felhasználó inaktív   StSanya 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.844
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 12. 12. 08:17

Üzenet megtekintéseIdézet: zoolio - Dátum: 2016. 12. 11. 23:01

Köszönöm a válaszokat, még mindig dilemmázok, tetszik a Benq GW2470HM, de félek, nem lesz-e túl nagy maga a monitor.
Néztem még 22"-os, 16:10-es képarányú, 1680x1050-es felbontású monitorokat, de azok között sajnos nem találtam olyat, ami nem TN paneles és tudja a villogásmentes technológiát illetve az olvasás (kék szín csökkentő) módot. LG-nél találtam olyat ami tud flicker freet és reader módot, de TN paneles, illetve egy Viewsonic (VA2232W típus) pedig VA paneles, de sajnos nem ír flicker-free technológiáról sem reader módról.
Ti tudtok esetleg ilyen paraméterekkel rendelkező monitort?



Kisebb felbontás prémium panelben nem igen van. Full HD (1920x1080) van 21" - 23" között, amiknél azonban szerintem a betűméret eléggé aprócska tud lenni, ha teheted, 24-est vegyél.
"Mindörökké! Enter."
Konfig: MSI 790GX-G65, AMD Phenom II X3 720 @X4 @3000MHz, Crucial Ballistix Tactical LP DDR3 1333MHz CL7 8GB kit, MSI Radeon HD 7770 OC 1GB, Intel X-25M 160GB, Western Digital Caviar Red 1TB, Pioneer DVR-216D, Corsair HX-450 Modular, Cooler Master Hyper TX2 @Chieftec AF-0925PWM, Cooler Master Centurion 534 Black, Dell P2414H, APC Back-UPS ES 700VA, D-Link DSL-321B @DChard, Asus RT-N66U @Shibby, Creative GigaWorks T20 Series II, SteelSeries 4H, Genius KB-G265, Logitech G100s

#4606 Felhasználó inaktív   zoolio 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 93
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 12. 12. 11:36

Üzenet megtekintéseIdézet: StSanya - Dátum: 2016. 12. 12. 07:17

Kisebb felbontás prémium panelben nem igen van. Full HD (1920x1080) van 21" - 23" között, amiknél azonban szerintem a betűméret eléggé aprócska tud lenni, ha teheted, 24-est vegyél.

Igen, én is pont a betűméret miatt gondoltam a kisebb felbontásra, meg a 16:10-es képarány is lehet, jobb lett volna.
Nézegettem még az ASUS VC239H-t, erről van véleményed, mondjuk a Benq-hoz képest?

#4607 Felhasználó inaktív   JonesC 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 12. 12. 22:01

23 full hd szerintem nem vészesen kicsi. De lehet állítani magasabb pontsűrűséget windózban.
world, my finger, is on the button...
Határozottan egyetértek az enyémmel megegyező véleményekkel!
Éheztesd a fákat! Csökkentsd a co2 kibocsátást!

Idézet

Hi mi name is Paco frome Mexico, please sorry for mi bad inglisco. Mi dead cousine frm america told me how to winned at Lauge of Legan and made me win against bots. My cousin deaded yesterday thogh,but im ok because i sexed his sister. pls no copy pastarino. bye

#4608 Felhasználó inaktív   Stefano 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 45
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 01. 04. 17:52

Üdv Srácok!

Ha valakinek van személyes tapasztalat, akkor kérem ossza meg velem. Monitor csere előtt állok.
Alapvető elvárások: 23-24", Freesync, 75Hz, minél kisebb válaszidő, panel, ha lehet IPS (mert szebb a képe, igaz másban meg a TN jobb) Felsorolok pár lehetőséget, ha valakinek van ilyen monitor, az írja le, hogy mik a tapasztalatok. Keret lehetőleg max 50k. A végén lesz két drágább is, az inkább csak érdeklődés.

AOC G2460VQ6 - 24" TN panel, de mindenben másban teljesülnek a feltételek. (tesztet nem nagyon találni erről) 47-49k között van
LG 23MP68VQ-P 23" AH-IPS, amúgy minden feltételnek megfelel és 45-47k vagy ugyanez egy collal nagyobb kivitelben: LG 24MP68VQ-P 24" 55k körül Kérdés: a plusz egy coll megér közel 10k felárat???
Mindegyik 3 év garis.
Aztán van ez: Samsung C24F390HU 23,6" VA panel - Ívelt LED, de csak 60 Hz és elvileg a Freesync miatt ez hátrány, jobb, ha 75Hz, 55k körül van, de csak 1 év gari Kép És a VA panel "átka", hogy ha nem gamer monitort vesz az ember, akkor csak 60Hz a képfrissítés, és ugye a cél a Freesync-el együtt az eddigi bekapcsolt Vsync-el a minimum 75 fps. Kép

A drágább kategória:
Asus VG245H 242 -ez egy szürke ló, és TN paneles, mert sokba van, de érdekel, hogy megéri-e az árát. 67-70k között van
24" Samsung S24E370DL PLS panel, 4ms, 60Hz megint csak Kép - fehér! ez viszont 2 év gari de 65k - ez is csak egy plusz opció.

Köszönöm előre is a válaszokat!

#4609 Felhasználó inaktív   szabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 01. 05. 18:26

Szia

LG 23MP68VQ-P monitort néztem, edigital és árukeresőn van pár vélemény.
Ha az segít valamennyit.

üdv
az internet vajon mi!? # Mire jó az ipad! # Mass Effect 2 vége
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 1042hrs / 66hrs

#4610 Felhasználó inaktív   JonesC 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 01. 06. 13:00

Szerintem bármelyik ips-es vagy va-s jó.
world, my finger, is on the button...
Határozottan egyetértek az enyémmel megegyező véleményekkel!
Éheztesd a fákat! Csökkentsd a co2 kibocsátást!

Idézet

Hi mi name is Paco frome Mexico, please sorry for mi bad inglisco. Mi dead cousine frm america told me how to winned at Lauge of Legan and made me win against bots. My cousin deaded yesterday thogh,but im ok because i sexed his sister. pls no copy pastarino. bye

Téma megosztása:


  • (231 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 229
  • 230
  • 231
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó