HWSW Informatikai Kerekasztal: Internet Explorer 7 - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (21 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Internet Explorer 7

#21 Felhasználó inaktív   kukac7 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.711
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2006. 10. 19. 20:53

mikor varhato a magyar verzio?
"Olyan csúnya vagyok, hogy a kurva is azt mondja, fáj a fejem."

#22 Felhasználó inaktív   FlowM@N 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.283
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 10. 19. 21:01

Idézet: kukac7 - Dátum: 2006. okt. 19., csütörtök - 21:53

mikor varhato a magyar verzio?

2-3 hónap...
| Eredeti Azonosító: 2419 | Hozzászólások: X+320 | Először Regisztrált: 2001. júl. 2. |
:::HWSW World Community-Team©:::    :::Windows Licencek:::    :::Windows Portal:::
If everything seems to be going well, you have obviously overlooked something.

#23 Felhasználó inaktív   KergeK@csa 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.004
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 10. 19. 21:29

Idézet: FlowM@N - Dátum: 2006. okt. 19., csütörtök - 22:01

2-3 hónap...

Pontosabban november...

#24 Felhasználó inaktív   FlowM@N 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.283
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 10. 19. 21:49

Idézet: KergeK@csa - Dátum: 2006. okt. 19., csütörtök - 22:29

Pontosabban november...

Én nem láttam erre vonatkozó információt. Forrás?
| Eredeti Azonosító: 2419 | Hozzászólások: X+320 | Először Regisztrált: 2001. júl. 2. |
:::HWSW World Community-Team©:::    :::Windows Licencek:::    :::Windows Portal:::
If everything seems to be going well, you have obviously overlooked something.

#25 Felhasználó inaktív   GoodSpeed 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 8.390
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 10. 19. 22:26

Igen novemberre igérik, de csak magyar windows-ra lehet feltenni, tehát az itthoni másik gépen lévő magya Home-ra majd felteszem a magyart, a nagyobb gépen pedig már fent van az angol, mivel 64 bites XP csak angolul one :)

#26 Felhasználó inaktív   kukac7 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.711
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2006. 10. 19. 23:34

Idézet: KergeK@csa - Dátum: 2006. okt. 19., csütörtök - 22:29

Pontosabban november...

akkor megvarjuk.
koszi!
"Olyan csúnya vagyok, hogy a kurva is azt mondja, fáj a fejem."

#27 Felhasználó inaktív   e-lias 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 15.635
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 10. 20. 07:26

Na otthon végre sikerült feltenni. Felment szépen. Ami különbség windowsilag a két gépen, hogy azon nincs .NET. Ezen van.

A browser maga tetszik, a legjobb dolog benne, a quicktabs, istenkirály. Ettől függetlenül marad az FF, csak már szivesebben nyúlok IE -hez.

#28 Felhasználó inaktív   giotto 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.512
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 10. 20. 08:57

hi!

tudja vki, hogy hogyan lehet benne atalni ClearType betutipusokrol Standard-re???

nem nagyon tetszik es a windowsot beallitasoktol fuggetlen, de nem talalom sehol...
"A UNIX rendszerek száma tízre nőtt és még több várható".
(A UNIX Programozói kézikönyv második kiadásából, 1972. június.)

#29 Felhasználó inaktív   Luftwaffe 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 316
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 10. 20. 09:27

Idézet: giotto - Dátum: 2006. okt. 20., péntek - 9:57

hi!

tudja vki, hogy hogyan lehet benne atalni ClearType betutipusokrol Standard-re???

nem nagyon tetszik es a windowsot beallitasoktol fuggetlen, de nem talalom sehol...

Asztal jobbklikk -> Properties -> Appearance -> Effects -> "Use the following method to smooth edges of screen fonts" -> Standard  :cool:
May the bastard rest in pieces ;)

#30 Felhasználó inaktív   Warton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 10. 20. 09:33

Nem tudja valaki, hogy hogy lehet normális működésre bírni ezt a füles böngészést? Mert ha egy linkre kattintok egy oldalon, akkor új ablakot nyit meg, a beállítáősokban néztem már erre utaló dolgot, de nem találtam meg. :(

#31 Felhasználó inaktív   Szőrös Toto 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.624
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 10. 20. 11:00

Idézet: Warton - Dátum: 2006. okt. 20., péntek - 10:33

Nem tudja valaki, hogy hogy lehet normális működésre bírni ezt a füles böngészést? Mert ha egy linkre kattintok egy oldalon, akkor új ablakot nyit meg, a beállítáősokban néztem már erre utaló dolgot, de nem találtam meg. :(

Pedig ott van a füles beállításoknál.
Open links from other programs in: A new tab in the current window
Gigabyte GA-X38-DS4 | Intel C2D E8200 2.66@4GHz | Kingmax 2x1GB PC2-8500 | MSI NX8600GT-T2D256E-OC/D3 | Western Digital 250GB SATAII | Samsung 971P | PX-810SA |  Logitech MX300 | DTK WT-MR05BS2-U2A

CPU-Z

#32 Felhasználó inaktív   Warton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 10. 20. 11:27

De nem más programmal indítom el, hanem magával az explorerrel. És mégis új ablakot nyit az új linknek. Egyébként arra van állítva.

szerk.: közben megvan a megoldás: always open pop-ups in new tab. :cool:

szerk2.: ami még nagy baromság ebben az IE 7-ben, hogy az egyes füleket nem lehet becsukni, ha inaktívak, csak akkor ha aktívak, mert csak akkor jelenik meg az X. :omg:

Szerkesztette: Warton 2006. 10. 20. 11:37 -kor


#33 Felhasználó inaktív   agabe 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 988
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 10. 20. 12:52

Feltettem, nálam a megjelenítésben nem állítódott el senmi (a beállítások szerint), mégis más lett a betütípus, és sokkal puhábbak lettek a szövegek betüi, de ami meglepő nem csak az IE-ben, hanem az Ootlook-ban is (ott csak az üzenetek szövegére), ám az Outlook Express-re ilyen hatással nem volt. Kicsit próbálgattam beállítani, de nem találtam olyat, hogy csak ezekre hasson, a többi program ugyanis ugyanúgy jelenítette meg a karaktereket mint előtte...szal le is szedtem. Szebben néz ki, meg jobb is lehet, de nekem rosszabbul lehet olvasni (akár a fórumot is), és így nem jó.

#34 Felhasználó inaktív   agabe 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 988
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 10. 20. 12:54

Idézet: Warton - Dátum: 2006. okt. 20., péntek - 11:27


szerk2.: ami még nagy baromság ebben az IE 7-ben, hogy az egyes füleket nem lehet becsukni, ha inaktívak, csak akkor ha aktívak, mert csak akkor jelenik meg az X. :omg:

jobbgombbal inaktív fülre kattintva a close-zal be lehet csukni azokat is, sőt aktívon állva pl. ki lehet kapcsolni az összes inaktivat egyszerre.

#35 Felhasználó inaktív   Vulpex 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 802
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 10. 20. 16:47

Jó ötletnek tartom, hogy végre bekerültek azok a szolgáltatások is a programba, amelyek már évek óta az alternatív böngészők előnyeit jelentették az IE-vel szemben. (pl. füles böngészés, rss)

Egyenlőre nem tervezem a kipróbálását, csak akkor, majd ha lesz magyar verzió is, és a WU majd leszedi jól. De azért nagyon remélem, hogy a MS ezúttal komolyan vette a program biztonságát is. Bízom benne, tanultak az IE6 hibáiból, és a böngésző nagy részét újraírták. A program által már korábban nyújtott szolgáltatások tökéletesítése, átgondolása, és a valóban biztonságos böngészés számomra sokkal fontosabb, mint a csicsa-micsa. Remélem, az MS is hasonlóképp gondolkodik... :think: mert ha nem, az nagy hiba lenne.

Idézet: e-lias

A browser maga tetszik, a legjobb dolog benne, a quicktabs, istenkirály. Ettől függetlenül marad az FF, csak már szivesebben nyúlok IE -hez.

Én is így vagyok ezzel.

#36 Felhasználó inaktív   Lauda 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.860
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 10. 20. 19:08

Ezt a biztonságos böngészés marhaságot a mai napig nem tudom felfogni. Mi köze ennek a böngészőhöz? Nagyjából 3 éve használom az IE-t, de még nem volt gondom vele, nem volt spam, vírus. Érdekes....

Ha ratyi a védelem, akkor tök mindegy mit használ a delikvens, úgyis szívni fog. Ha megfelelően védekezik és ésszel böngészik, akkor megintcsak mindegy mivel böngészik, mert nem lesz gondja soha. :)
A közlekedési balesetek 90%-ban a járművezető hibájából történnek. Nem vicc, ez a szomorú valóság!

#37 Felhasználó inaktív   zoli62 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.623
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2006. 10. 20. 20:37

Idézet: Lauda - Dátum: 2006. okt. 20., péntek - 20:08

Ezt a biztonságos böngészés marhaságot a mai napig nem tudom felfogni. Mi köze ennek a böngészőhöz? Nagyjából 3 éve használom az IE-t, de még nem volt gondom vele, nem volt spam, vírus. Érdekes....

Ha ratyi a védelem, akkor tök mindegy mit használ a delikvens, úgyis szívni fog. Ha megfelelően védekezik és ésszel böngészik, akkor megintcsak mindegy mivel böngészik, mert nem lesz gondja soha. :)

:up:
"Légy szerény mint én..."

#38 Felhasználó inaktív   Vulpex 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 802
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 10. 20. 22:32

Idézet: Lauda - Dátum: 2006. okt. 20., péntek - 20:08

Ezt a biztonságos böngészés marhaságot a mai napig nem tudom felfogni. Mi köze ennek a böngészőhöz? Nagyjából 3 éve használom az IE-t, de még nem volt gondom vele, nem volt spam, vírus. Érdekes....

Ha ratyi a védelem, akkor tök mindegy mit használ a delikvens, úgyis szívni fog. Ha megfelelően védekezik és ésszel böngészik, akkor megintcsak mindegy mivel böngészik, mert nem lesz gondja soha. :)

Részben igazad van. A rendszer biztonsága nem csak a böngészőtől függ. Nem csak a vírusírtótól, nem csak a tűzfaltól stb. Hanem mindezektől az eszközöktől, együttesen. Ezek az eszközök csak együtt képesek igazán hatékony védelemre.

Nincs igazán biztonságos böngésző. Aki nem hiszi, olvassa el a HWSW cikkeit. IE, Fox, Opera... Egyik sem hibátlan. Vannak jobbak, és vannak rosszabbak.

Nem, nem akarom szítani az érzelmeket, és újabb böngészőháborút indítani. Annak semmi értelme.

Az IE-vel nem az a baj, hogy biztonsági rések vannak benne. Az a többiben is van. Hanem az MS ezekhez való hozzáállása a gond. Sokszor hetekig tart, miután kiadnak egy javítást egy biztonsági résre. Olyan is volt, hogy több hónap telt el. A többinél általában (szándékosan nem írom le, melyek ezek) általában pár nap, esetleg egy hét. Ez is sok, de nem annyira sok idő. A nyíltforrású szoftverek fejlesztése gyorsabb, ezt el kell ismerni. Ez előny. Vagy az is lehet előny, ha nem olyan elterjedt egy böngésző.

Amúgy tényleg semmi bajom az IE-vel, több mint egy évig használtam, és én sem kaptam be semmi kártevőt. Csakhogy a felhasználók nagy többsége magasról tesz a védelemre (most ne ebből a fórumból induljunk ki), nincs kémprogramírtójuk, normális vírusírtójuk sem, töltik a warezt orrba szájba. És 90 százalékuk IE-t használ. Ezért írtam azt, amit írtam...

...és ezért nagyon fontos, hogy a Win beépített megoldásai minél biztonságosabbak, megbízhatóbbak legyenek. Ha már nincs más védelem, mert az user tökhüle (bocsánat), legalább ők védjék meg a gépet valamennyire. Legalább a személyes adatokat. Apropó személyes adatok. A philsing filter is nagyon jó ötlet az IE-ben.

Szerintem.

Vagy nem.

#39 Felhasználó inaktív   OLE-3 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 628
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 10. 21. 00:07

Jó estét.

Nektek elmenti pld. ha módosítjátok a kezdőoldalt? Nekem nem jegyzi meg. Sőt, minden eddigi megjegyzett jelszót elfejeltett és nem hajlandó újra elmenteni (de sehol, többek között valamiert a dreamweaver-ben elmentett ftp jelszót is kiirjta).

#40 Felhasználó inaktív   locsi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 122
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 10. 21. 00:13

Idézet: giotto - Dátum: 2006. okt. 20., péntek - 9:57

hi!

tudja vki, hogy hogyan lehet benne atalni ClearType betutipusokrol Standard-re???

nem nagyon tetszik es a windowsot beallitasoktol fuggetlen, de nem talalom sehol...

Itt.

Csatolt fájl:


Konfig: ASUS P5Q Pro ,Intel Core2 Quad Q6600@3500,GeCube X1900XT ,2x 2Gb Crossair Dominator DDR2 1066,FSP Epsilon FX-700-GLN,Fujitsu-Siemens P19-2

Téma megosztása:


  • (21 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó