HWSW Informatikai Kerekasztal: HP Color LaserJet 1600 - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

HP Color LaserJet 1600 A színes patronok egyszerre fogynak el!

#1 Felhasználó inaktív   carpediem59 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 4
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 30. 18:21

Szasztok!
Tegnap szembesültem a HP Color LaserJet 1600 pénztárca apasztó átverésével.
Kb. egy jó fél évvel ezelőtt vásároltam és az elején tetszett is, hogy külön színes tonerek vannak, tehát ha kifogynak külön kilehet majd cserélni őket és szépen is nyomtatott. Aztán pár hét múlva már gyanús volt, hogy a színes toner töltöttsége egyszerre fogy, de bizakodtam, hogy egy dolog a szoftveres mérés és más a tonerben lévő festék mennyisége. Egy félév után a gyári fekete toner kifogyott (kb. 1000 lap) és a színes tonerek töltöttségi állapota 20 % körül volt. Új fekete toner 18.000,- Ft.
Pár hete a színes tonerek töltöttsége a nyomtató kijelzője szerint 0-ra ment, de még nyomtatott. Aztán tegnap jött a fekete leves! A kezelő szoftver kiírta, hogy kifogyott a kék toner, de az összes színes toner töltöttsége 3%, cserélni kell. Nem baj gondoltam, hiszen a fekete toner még 73 %-os és csak feketét akarok nyomtatni (fontos anyagot), de nem lehetett, a nyomtató hibát jelzett és nem nyomtatott.
Felhívtam a HP ügyfélszolgálatát, mi van ilyenkor? Közölték, CSERÉLJEM KI MIND A HÁROM SZÍNES TONERT és akkor majd tudok fekete-fehéter nyomtatni (+60.000,- Ft).
Hát nem cseréltem ki, hanem szereztem egy kék tonert, hátha elég lesz. NEM LETT ELÉG! MIND A HÁRMAT KI KELL CSERÉLNI ÉS CSAK AKKOR LEHET BÁRMIT NYOMTATNI!!!
Ez a NAGY ÁTVERÉS, hogy meg vedd az "olcsó" színes laser nyomtatót. Többet HP színes lasert biztos hogy nem veszek és nem ajánlom senkinek sem.

Jó nyomtatást!

#2 Felhasználó inaktív   nyunyu 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 30. 18:30

Ezek szerint mar a tonereket is chipelni kell, mint a patronjaikat...

#3 Felhasználó inaktív   Kory 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.198
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2007. 08. 30. 19:15

Gáz :(

Más:

Fél év alatt 1000 lap nyomtatás >>> színes lézerrel?  :confused:

Nem kicsit jobban jártál volna valami közép-felső kategóriás tintasugarassal.

Szerkesztette: Kory 2007. 08. 30. 19:16 -kor


#4 Felhasználó inaktív   Doncarlo 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 81
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 31. 21:14

Idézet: nyunyu - Dátum: 2007. aug. 30., csütörtök - 18:30

Ezek szerint mar a tonereket is chipelni kell, mint a patronjaikat...

Kell bele venni eredeti újat, ez van.
A Canon tintasugarasba én is egyszerre cseréltem az összes színest mert egyszerre fogyott el :)

Szerkesztette: Doncarlo 2007. 08. 31. 21:29 -kor


#5 Felhasználó inaktív   Doncarlo 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 81
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 31. 21:48

Idézet: carpediem59 - Dátum: 2007. aug. 30., csütörtök - 18:21

Szasztok!
Tegnap szembesültem a HP Color LaserJet 1600 pénztárca apasztó átverésével.
Kb. egy jó fél évvel ezelőtt vásároltam és az elején tetszett is, hogy külön színes tonerek vannak, tehát ha kifogynak külön kilehet majd cserélni őket és szépen is nyomtatott. Aztán pár hét múlva már gyanús volt, hogy a színes toner töltöttsége egyszerre fogy, de bizakodtam, hogy egy dolog a szoftveres mérés és más a tonerben lévő festék mennyisége. Egy félév után a gyári fekete toner kifogyott (kb. 1000 lap) és a színes tonerek töltöttségi állapota 20 % körül volt. Új fekete toner 18.000,- Ft.
Pár hete a színes tonerek töltöttsége a nyomtató kijelzője szerint 0-ra ment, de még nyomtatott. Aztán tegnap jött a fekete leves! A kezelő szoftver kiírta, hogy kifogyott a kék toner, de az összes színes toner töltöttsége 3%, cserélni kell. Nem baj gondoltam, hiszen a fekete toner még 73 %-os és csak feketét akarok nyomtatni (fontos anyagot), de nem lehetett, a nyomtató hibát jelzett és nem nyomtatott.
Felhívtam a HP ügyfélszolgálatát, mi van ilyenkor? Közölték, CSERÉLJEM KI MIND A HÁROM SZÍNES TONERT és akkor majd tudok fekete-fehéter nyomtatni (+60.000,- Ft).
Hát nem cseréltem ki, hanem szereztem egy kék tonert, hátha elég lesz. NEM LETT ELÉG! MIND A HÁRMAT KI KELL CSERÉLNI ÉS CSAK AKKOR LEHET BÁRMIT NYOMTATNI!!!
Ez a NAGY ÁTVERÉS, hogy meg vedd az "olcsó" színes laser nyomtatót. Többet HP színes lasert biztos hogy nem veszek és nem ajánlom senkinek sem.

Jó nyomtatást!

"Ez a NAGY ÁTVERÉS, hogy meg vedd az "olcsó" színes laser nyomtatót. Többet HP színes lasert biztos hogy nem veszek és nem ajánlom senkinek sem."

Azért betenni egy nyomtatót a pocsék áruk fórumába mert kifogyott a festék - hát.. szerintem ez nem korrekt :)
Az átverés és a drága üzemeltetés nem ugyanaz, átverés akkor lenne ha nem tudna színesben nyomtatni - márpedig nyomtat színesben, tehát nem vagy átverve :)
Ha 100 forintért lehetne hozzá tonert venni akkor bezzeg nem szidnád.
Mellesleg akármilyen másik márkát is veszel ugyanígy fogsz járni.
Színesben még drága nyomtatni - egyenlőre tintasugarassal is.
Ez van, nem kell sok DVD borítot nyomtatni.

#6 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2007. 08. 31. 23:21

Idézet: Doncarlo - Dátum: 2007. aug. 31., péntek - 22:48

Azért betenni egy nyomtatót a pocsék áruk fórumába mert kifogyott a festék - hát.. szerintem ez nem korrekt :)
Az átverés és a drága üzemeltetés nem ugyanaz, átverés akkor lenne ha nem tudna színesben nyomtatni - márpedig nyomtat színesben, tehát nem vagy átverve :)

A fekete is szín, tehát nem akart nyomtatni, csak ha a többit is kicserélte, ráadásul olyat, amiben volt még festék. Azért érdekes, nem?
Make love not Wor.

#7 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 09. 01. 02:23

3ezer/db körüli áron chipelik ezeket, és utána még elég sokat bírnak. megaztán tölteni is lehet őket... (legalábbis hp color laserjet 2600 tonerjeit)
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#8 Felhasználó inaktív   Silver 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.148
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 09. 01. 08:58

Idézet: Doncarlo - Dátum: 2007. aug. 31., péntek - 22:48

Ez van, nem kell sok DVD borítot nyomtatni.

Osztán neked mi közöd van ahhoz, hogy ki mit nyomtat?

#9 Felhasználó inaktív   Tron65 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.738
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2007. 09. 01. 09:11

Akkkor ide is, amit a másik topicba:
Ez a legtöbb színes nyomtatónál így van sajna (nemcsak HP-nál és nemcsak lézernél): egy szín kifogyása esetén is sztrájkbalép és egyáltalán nem akar nyomtatni. Az, hogy Nálad egyszerre fogyott le az összes szín ... van ilyen.
Hozzátenném:
Aki megfelelően sűrűn pusztítja a festékeket már találkozott ezzel. A legtöbb nyomtató egy extra initet csinál festékcserekor, és ilyenkor sokesetben kidobja azt a festéket is, amiben a másik cseréje előtt a monitor szerint még volt valamennyi, ha nem is sok.

Szerkesztette: Tron65 2007. 09. 01. 09:11 -kor

Az analfabétáknak ugyanúgy ízlik a betűtésztával készült leves?

#10 Felhasználó inaktív   Doncarlo 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 81
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 09. 01. 10:11

Idézet: Silver - Dátum: 2007. szept. 1., szombat - 8:58

Osztán neked mi közöd van ahhoz, hogy ki mit nyomtat?

Igazad van semmi, de ha valaki sok színes oldalt nyomtat, akkor ne sírjon, hogy kifogyott a festék :)
Vegyen új tonert vagy csippeljen :)

Szerkesztette: Doncarlo 2007. 09. 01. 10:12 -kor


#11 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2007. 09. 01. 12:54

Idézet: Silver - Dátum: 2007. szept. 1., szombat - 9:58

Osztán neked mi közöd van ahhoz, hogy ki mit nyomtat?

Osztán miért érezted szükségét annak, hogy beleszólj?
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó