HWSW Informatikai Kerekasztal: Digitális fényképezőgépek VII. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (323 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Digitális fényképezőgépek VII. Értékeld a témát: **--- 2 szavazás

#1911 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 18. 12:24

Idézet: WiZARD - Dátum: 2008. máj. 18., vasárnap - 12:57

nos ha hosszabb záridővel fotózik (nem vakuzik, beltérben...) akkor simán beráz minden képet.

A stabilizátorok nem állványpótléknak lettek kitalálva, csak egy kis pluszt adnak a kézből kitartható záridőkhöz. Ez kompaktoknál kb. 2 blendényit jelent, tehát ha mondjuk 50 milliméteres gyújtótávolsággal fotózol, akkor a reciprokszabály szerint stabilizálatlan géppel kb. 1/50 másodpercet tudsz biztonságosan kitartani, ugyanez stabilizátorral 1/25, 1/12 másodpercre javul. Ennél hosszabb záridők stabilizátorral is bemozdulnak, valamint ha nem a kamera mozog (teszemazt Pista bácsi hevesen gesztikulál, vagy szaladgálnak a gyerekek), akkor azok ellen sem tesz a stabilizátor semmit.

Ha ilyen jellegű probléma van, akkor érdemes felhúzni az érzékenységet, ameddig csak lehet, igaz, hogy zajosabbak lesznek a képek, de lehetőséged lesz "biztonságos" záridőket használni. Ha meg statikus a téma, csak hosszabb záridőket kellene "lefogni" (mondjuk 1/5 vagy 1 másodperc), akkor vagy állvány kell, vagy meg kell valahol támasztani a gépet.

#1912 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 18. 12:51

Idézet: AtiAmdfan - Dátum: 2008. máj. 18., vasárnap - 13:24

Egy-két építő jellegű hsz-szel közelebb tudnátok segíteni a vásárláshoz? Vagy a kompaktok nem is fényképezők, nem is ajánljátok?

Ezt a topicot egy viszonylag szűkös törzsközönség látogatja, leginkább tükrös gépekkel, szerintem a legtöbbünk nincs képben, ha egy újabb eresztésű kompakt gépről típusszám alapján kell véleményt alkotni. Inkább írd le, hogy mire kellene a gép (kell-e nagy látószög, mert tájképeket akarsz fotózni vagy mert belső térben szeretnéd lefotózni az egész családot közelről, vagy inkább teleobjektív kell, mert madarakat szeretnél fotózni, vagy mert két házzal arrébb a dekoratív háziasszony minden este nyitott ablaknál tusol, esetleg kisebb, kompaktabb méretű gépre vágysz egy ultrazoom tudásával, mert sokat kirándulsz és nem akarsz nagy gépet hurcibálni, netán szükséged van a RAW-ra, mert otthon Photoshopban szeretnél retusálni, ilyenek). Mellesleg, ha már szóba kerólt egy majdnem száztízezer forintos gép, és ennél nem sokkal drágábban már alap tükrös gépet, egy picivel drágábban már ugyanezt, ajándék teleobival kapsz (a használtpiacot bevonva még kedvezőbb a helyzet), érdemes lenne elgondolkodni, hogy inkább elmozdulsz a jobb képminőség és a későbbi bővíthetőség kényelmes, de valamivel drágább irányába, vagy mégis inkábbb maradsz a gyengébb minőségű csúcskompaktoknál, amire később már nemigen kell költeni, de lehet, hogy gyorsan kinövöd, és kevésbé költséghatékony a cseréje.

A felsorolt típusokkal kapcsolatban: régebben ottokarnak és zomgwtf-nek (tényleg, vele mi lett? jár még errefelé?) Panája (tán FZ-20) volt, mindketten szerették. A Fuji s9600 elég jó gép, képminőségben nem a legjobb, de szerethető. Az Olympusokkal kapcsolatban sem szoktak rossz tapasztalatok lenni, de személy szerint én kissé húzódozom az Oly kompaktjaitól.

A legegyszerűbben úgy lehet eldönteni a dolgot, hogy átfutsz pár tesztet (magyar nyelven pixinfo.hu, angolul dpreview.com, én inkább az utóbbi oldalt javaslom), megnézegeted a tesztképeket meg összehasonlítod az egyes gépek tulajdonságait, és az alapján döntesz. Ha a tesztekben van valami kifejezés, amit nem értesz, vagy valamilyen adat nem világos, kérdezz bátran, ilyen kérdésekre valószínűleg sokkal több választ fogsz kapni, mintha csak típusszámokra kérdezel rá. :)

#1913 Felhasználó inaktív   RiCS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.714
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 18. 13:10

Vagy megveszed a legolcsóbbat. : :D

#1914 Felhasználó inaktív   AtiAmdfan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 160
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 18. 13:36

Idézet: RiCS - Dátum: 2008. máj. 18., vasárnap - 12:10

Vagy megveszed a legolcsóbbat. : :D

Ez is eszembe jutott már! Mert a Panasonic ultrazoom kompaktjait mindenki dicséri (a maga kategóriájában)!
Ámokfutás-->a jövő tömegsportja!

#1915 Felhasználó inaktív   AtiAmdfan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 160
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 18. 13:50

Idézet: debaj - Dátum: 2008. máj. 18., vasárnap - 11:51

Ezt a topicot egy viszonylag szűkös törzsközönség látogatja, leginkább tükrös gépekkel, szerintem a legtöbbünk nincs képben, ha egy újabb eresztésű kompakt gépről típusszám alapján kell véleményt alkotni....

Köszönöm a gyors választ!
Legalább tudom, hogy itt főleg a legjobb kategóriát használja mindenki. A teszteket végig olvastam, de olyat nem találtam ahol mondjuk ezek a gépek össze lennének hasonlítva, vagy pl pontozva amit én is összetudnék vetni. A dslr gépek azért nem vonzanak egyenlőre, mert 1. ahhoz, hogy mindent tudjak fényképezni ahhoz 200.000 Ft-ot rá kell fordítani. 2. egy elég nagy táska cuccot kell cipelni magammal. 3. nem vagyok profi, kicsit sem, kedvem van fotózni, és ha esetleg ráérzek az ízére és ügyesnek bizonyulok, na majd akkor vennék egy profi cuccot.
Tehát feltétlenül kompakt ultrazoom! Kellene a 27mm-ről induló látószög, és a vége is minnél nagyobb az is tök jó, de nem mindenáron. Tehát, ha egy uz-nak rontja a makró-ját az ha 18x objektív van rajta akkor inkább választok 10x-es zoomost. De ilyen konkrét véleményt nem olvastam sehol még. Igényeimnek a Pana Fz 18-asa felelne meg a legjobban, de az pedig annyira gagyi műanyagnak tűnik kézben fogva, hogy sajnálom érte a 82500 Ft -ot, mert azért az sem kevés pénz. A Pana Fz 50-t és a Fuji s9600-t  a legjobb kézben fogni. Még az Olympus-nak is kellemes a fogása. És a lényeg, amit én sem és úgy látszik ti sem tudjátok, hogy ebben a kategóriában érdemes-e 108.000 Ft -ot adni egy gépért? Tud-e annyival többet, mint a 60-62.000 Ft-os, mint amennyivel drágább?
Ezek lennének a konkrét kérdéseim. Köszönöm az eddigieket is!
Ámokfutás-->a jövő tömegsportja!

#1916 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 18. 14:06

Idézet: AtiAmdfan - Dátum: 2008. máj. 18., vasárnap - 14:50

És a lényeg, amit én sem és úgy látszik ti sem tudjátok, hogy ebben a kategóriában érdemes-e 108.000 Ft -ot adni egy gépért?

Szerintem nem. Annyival nem jobb a képminősége, mint az olcsóbb kategóriának, viszont amint kinövöd, már körülbelül csak a felét éri, az meg nem mindegy, hogy harminc vagy ötvenezret buksz rajta. :) Sajnos ezek a gépek már nem Rolleiflexek, ahol megveszi a nagyapa, az unoka meg megtalálja a padláson, leporolja, megolajozza és boldogan használja tovább, nem is Zenitek, hogy a jobb darabokat még húsz-harmincéves korukban is bátran lehet használni, ezek legjobb esetben egy pár évet kibírnak, és annyi. A tükrösöknek itt is megmutatkozik az az előnye, hogy ha megdöglik a váz, akkor csak új vázat kell venni, ha megdöglik az objektív, akkor nem kell az egész felszerelést kihajítani.

(Nemrég voltam pár számítástechnikai üzletben lapotopok után kérdezősködni, az egyik helyen az eladó csillogó szemmel mondta, hogy a FuSi nagyon jól bírja, az övé hatéves korában fizikailag esett szét, azért kellett lecserélnie, egyébként még ma is működne. Nem akartam megjegyezni neki, hogy a Macintoshom lassan a tizedik évét tapossa, és egy apró repedéstől meg az időközben jobblétre szenderült DVD meghajtótól eltekintve még ma is olyan fürge, mint újkorában.)

Én azt javasolnám, hogy tapogasd még egy kicsit a Fujit, és ha tetszik, akkor vedd meg. Ha nem tetszik, akkor menj lejjebb.

#1917 Felhasználó inaktív   AtiAmdfan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 160
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 18. 14:20

Idézet: debaj - Dátum: 2008. máj. 18., vasárnap - 13:06

Szerintem nem. Annyival nem jobb a képminősége, mint az olcsóbb kategóriának, viszont amint kinövöd, már körülbelül csak a felét éri, az meg nem mindegy, hogy harminc vagy ötvenezret buksz rajta. :) Sajnos ezek a gépek már nem Rolleiflexek, ahol megveszi a nagyapa, az unoka meg megtalálja a padláson, leporolja, megolajozza és boldogan használja tovább, nem is Zenitek, hogy a jobb darabokat még húsz-harmincéves korukban is bátran lehet használni, ezek legjobb esetben egy pár évet kibírnak, és annyi. A tükrösöknek itt is megmutatkozik az az előnye, hogy ha megdöglik a váz, akkor csak új vázat kell venni, ha megdöglik az objektív, akkor nem kell az egész felszerelést kihajítani.

(Nemrég voltam pár számítástechnikai üzletben lapotopok után kérdezősködni, az egyik helyen az eladó csillogó szemmel mondta, hogy a FuSi nagyon jól bírja, az övé hatéves korában fizikailag esett szét, azért kellett lecserélnie, egyébként még ma is működne. Nem akartam megjegyezni neki, hogy a Macintoshom lassan a tizedik évét tapossa, és egy apró repedéstől meg az időközben jobblétre szenderült DVD meghajtótól eltekintve még ma is olyan fürge, mint újkorában.)

Én azt javasolnám, hogy tapogasd még egy kicsit a Fujit, és ha tetszik, akkor vedd meg. Ha nem tetszik, akkor menj lejjebb.

Mondjuk ebben teljesen igazad van: ár most-> érték két év múlva! Egy 100.000 ft-os kompaktnál óriásit lehet bukni. Eddig nem ez volt a fő szempontom, de valóban nem elhanyagolható! Azt sajnos tudom, hogy ma nem tartós elektronikai cuccokat gyártanak. Sőt ellenkezőleg! A garancia időt kibírja és utána lehet venni a 16 megapixeles új csodát! Na mindegy ebbe ne menjünk bele. Ezek szerint az Fz50 kilőve! Az egyik cikkben/tesztben olvastam a Fuji s9600-ról, hogy jók a színei a képeknek, és ugyanebben a tesztben, hogy nem szín hűek a képei (azt hiszem pixinfo.hu-n). Ez nem sokat segített! Akkor lehet, hogy marad a Pana fz18! Akkor tegyük fel ezt veszem, ehhez érdemes venni uv szűrőt, makro lencsét ? Melyik mennyit tud segíteni? Vagy ezt inkább a "profi" kompaktosoktól kellene kérdeznem? Mert a tükrös gépeknél nem előtétek vannak, hanem vagy makróhoz való az objektív vagy tájfotózáshoz. Ugye?
Ámokfutás-->a jövő tömegsportja!

#1918 Felhasználó inaktív   qnadam 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 33.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 18. 14:29

holnap indul útnak egy s9600 litvániából (tesómé lesz), ha érdekel, majd lövök vele tesztképeket.
de fikaszínű ma a horizont, a polipok eszegetik a pici lábam
papírhajó vagyok, most esek szét, az egész mégis bazmeg, de szép - Elefánt

#1919 Felhasználó inaktív   AtiAmdfan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 160
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 18. 14:33

Idézet: qnadam - Dátum: 2008. máj. 18., vasárnap - 13:29

holnap indul útnak egy s9600 litvániából (tesómé lesz), ha érdekel, majd lövök vele tesztképeket.

Köszönöm! Igényt tartanék rá!  ;)
Ámokfutás-->a jövő tömegsportja!

#1920 Felhasználó inaktív   RiCS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.714
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 18. 17:05

Idézet: AtiAmdfan - Dátum: 2008. máj. 18., vasárnap - 13:36

Ez is eszembe jutott már! Mert a Panasonic ultrazoom kompaktjait mindenki dicséri (a maga kategóriájában)!

Rosszul egyikkel sem jársz, mindegyiknek megvan az a kis aprósága amiben túlmutat a többin.

#1921 Felhasználó inaktív   Melorin 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.624
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 18. 17:15

Idézet: AtiAmdfan - Dátum: 2008. máj. 18., vasárnap - 14:33

Köszönöm! Igényt tartanék rá!  ;)

Addig is Innen bogarászhatsz S9600-al készült felvételeket.
[HFRT]Melorin,Fecni
Fotóim
Weblapom+Verseim

#1922 Felhasználó inaktív   Brett Shaw 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.661
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 18. 19:43

Ha már a két drágább közül választasz akkor inkább a Fuji s9600, a Pana FZ50-nek iszonyú erős zajszűrése van, (eredmény: nem éles kontúrok, részletvesztés, nagyobb ISO-n /400-800/ vizfestmény) nem ér meg 108e Ft-t.
NE ESS PÁNIKBA! ...és mindig legyen nálad törülköző!
ASUS M4A785T-M|AMD Phenom II X2 550 BE@3500MHz|AC Freezer 64Pro|4x1 GB GEIL VALUE PC3-10660 CL9|PowerColor HD3870|OPTIARC AD-7243S|KINGSTON SKC300 60GB SSD+WD 500 GB SATAII|GENIUS SW-HF 5000 5.1|CHIEFTEC A80 450W|HP LP2275W 22" TFT|Windows 7 Ultimate 64 bit

#1923 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 18. 21:35

Idézet: debaj - Dátum: 2008. máj. 18., vasárnap - 15:06

Sajnos ezek a gépek már nem Rolleiflexek, ahol megveszi a nagyapa, az unoka meg megtalálja a padláson, leporolja, megolajozza és boldogan használja tovább,

dedapa! ;)
ja, es olajozni sem kell.. :p

Szerkesztette: bogdan 2008. 05. 18. 22:33 -kor

a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#1924 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 18. 21:36

Idézet: bogdan - Dátum: 2008. máj. 18., vasárnap - 22:35

dedapa! ;)

bocs  :Đ

#1925 Felhasználó inaktív   Brett Shaw 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.661
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 18. 23:03

B+ !! Megszívtam a D40-hez rendelt pótakksit. (Real Power EN-EL9)Azt írja ki a gép, hogy nem jó ez az aksi, cseréljem ki olyan tipusra, amit ehhez a fényképezőhöz terveztek.  :reklamacio:
Holnap kiverem a balhét az extreme digitalnál. Ha cserélik is, emiatt fel kell utaznom Pestre. Kurva életbe.  :mad:  :mad:

Szerkesztette: Brett Shaw 2008. 05. 18. 23:06 -kor

NE ESS PÁNIKBA! ...és mindig legyen nálad törülköző!
ASUS M4A785T-M|AMD Phenom II X2 550 BE@3500MHz|AC Freezer 64Pro|4x1 GB GEIL VALUE PC3-10660 CL9|PowerColor HD3870|OPTIARC AD-7243S|KINGSTON SKC300 60GB SSD+WD 500 GB SATAII|GENIUS SW-HF 5000 5.1|CHIEFTEC A80 450W|HP LP2275W 22" TFT|Windows 7 Ultimate 64 bit

#1926 Guest_ottokar_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2008. 05. 18. 23:23

Idézet: Brett Shaw - Dátum: 2008. máj. 19., hétfő - 0:03

B+ !! Megszívtam a D40-hez rendelt pótakksit. (Real Power EN-EL9)Azt írja ki a gép, hogy nem jó ez az aksi, cseréljem ki olyan tipusra, amit ehhez a fényképezőhöz terveztek.  :reklamacio:
Holnap kiverem a balhét az extreme digitalnál. Ha cserélik is, emiatt fel kell utaznom Pestre. Kurva életbe.  :mad:  :mad:

De nem a bolt tehet arról hogy valami ne működik vagy passzol. Pld én két éve a Pana 20-amhoz vettem Real Power akkut és jobb volt mint a gyári.

#1927 Felhasználó inaktív   qnadam 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 33.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 18. 23:26

Idézet: ottokar - Dátum: 2008. máj. 19., hétfő - 0:23

De nem a bolt tehet arról hogy valami ne működik vagy passzol. Pld én két éve a Pana 20-amhoz vettem Real Power akkut és jobb volt mint a gyári.

ha úgy adta el a bolt, hogy jó a d40hez, valójában pedig nem jó, az miért is nem a bolt hibája?
de fikaszínű ma a horizont, a polipok eszegetik a pici lábam
papírhajó vagyok, most esek szét, az egész mégis bazmeg, de szép - Elefánt

#1928 Guest_ottokar_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2008. 05. 18. 23:35

Idézet: qnadam - Dátum: 2008. máj. 19., hétfő - 0:26

ha úgy adta el a bolt, hogy jó a d40hez, valójában pedig nem jó, az miért is nem a bolt hibája?

EN-EL9 akkuról volt szó hogy azt kapott nem más típust. Tehát arról szó sincs hogy nem hozzávalót kapott.Azt hogy hibás valami az a világ bármelyik boltjában előfordul.

#1929 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 19. 06:53

Idézet: ottokar - Dátum: 2008. máj. 19., hétfő - 0:35

Tehát arról szó sincs hogy nem hozzávalót kapott.

Idézet: ottokar

De nem a bolt tehet arról hogy valami nem [...] passzol.

szerintem dontsd el, hogy mit szeretnel mondani! :p

szerintem ha nem kompatibiliset adott el a bolt kompatibiliskent, akkor az a bolt hibaja. ha "szimplan" rossz az aku, az nagyon-nagyon bosszanto, de persze nem a bolt tehet rola.
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#1930 Felhasználó inaktív   RiCS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.714
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 19. 07:02

Marha drágán adja az akkut az edigital. Ennyiért énis behozom ebayről...  :cool:

Téma megosztása:


  • (323 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó