HWSW Informatikai Kerekasztal: Digitális fényképezőgépek VII. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (323 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Digitális fényképezőgépek VII. Értékeld a témát: **--- 2 szavazás

#61 Felhasználó inaktív   Degeczi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.976
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 10. 01. 21:33

ha átnevezed abban a mappában az utolsó képet vmi olyasmire, ahol annak idején félbeszakadt a számolás, akkor nem onnan folytatja?

#62 Felhasználó inaktív   RiCS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.714
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 10. 02. 06:04

Idézet: MC Pite - Dátum: 2007. okt. 1., hétfő - 20:28

Alapból a fényképezőm (S9600) a képeket az expószámmal menti. Másik memkártyát belerakva (egy olympusét) csinált 100_fuji helyett 101_fuji könyvtárat, és elkezdte előről számozni az expót.

Mondom nem zavar, kölcsönkártya volt csak. Most vettem múlthéten memkártyát, és itt is 101-es alá menti, és az újrakezdett exposzámmal. Nem lehet az eredeti expószámot vhogy előcsalogatni? :confused:
:respect2:

Asszem nem. :) (valójában nem expószám, csak bizonyos, szerencsés esetekben egy darabig azzal megegyezik a számozás) Canonnál pl úgy van ha azonos gépből átraksz egy kártyát amin már van kép akkor a masina annak a számozását folytatja.

#63 Felhasználó inaktív   MC Pite 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.181
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 10. 02. 16:53

Ejj... vhogy amúgy le tudom kérni az expószámot?
Megpróbálhatom az átnevezést...

Jelnetem nem nyert. Könyvtárat is átneveztem (formázás után) de 101be rakta és 05xxtől folytatja :(

Szerkesztette: MC Pite 2007. 10. 02. 16:59 -kor

Ha nem fektetsz be annyi időt a problémád megoldásába, hogy utána olvass; és formailag és tartalmilag egyaránt helyesen írd le azt, akkor a fórumtársaidtól miért várod el, hogy időt pazaroljanak rád?
[Konfig] [Hűtéstechnika]  [Képeim]  [Bringa]

#64 Felhasználó inaktív   RiCS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.714
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 10. 02. 21:33

Szvsz ezeknél a központi záras kompakt gépeknél az expószámnak nincs jelentősége...

#65 Felhasználó inaktív   laca50 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 10. 05. 19:08

Üdv mindenkinek.
Egy olyan kérdésem lenne, hogy egy SW 720-as Olympus-hoz lehet-e valahol, nem eredeti USB kábelt beszerezni. Elvileg, illetve állítólag USB 7-es a kábel megnevezése. Rengeteg helyen voltam már, de eddig nem találtam ilyet. Hátha itt tud valaki segíteni. Vagy marad az eredeti?

#66 Felhasználó inaktív   Lumpy 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 164
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 10. 08. 08:49

Sziasztok!

Kérnék tőletek egy kis segítséget, hogy milyen Digitális Fényképezőgépet vegyek.
Nem kell DSLR nem költök obikra!

Amiben gondolkodom az a Bridge!
Pozitívum: kisebb (nem minden esetben) egyszerűbb kezelni.
Nem kell obikat cserélgetni, ami viszont komoly kompromisszumokkal jár.
Olcsóbb.
Praktikusabb cipelgetni
Negatívum: Sok modellnél komoly szín aberrációk  :(
A Kis képérzékelőt csak terhelik modellről modellre többlet pixelekkel
viszont nem változtatnak annak tényleges méretén, ezért részletek vesznek el  :(
a komoly zajszűrés miatt.

Nos Több modell van amiben gondolkozom:
Fuji FinePix s6500FN; 9600
Canon S5IS
Sony R1  :up: (a legjobb nagyon teszik, csak: nem kapni szinte sehol, nincs videó  :down: mód ami nekem néha jól jön.)
Esetleg Pana….

Ha tudtok mesélni nekem arról, hogy most melyik modellt éri meg megvenni és miért.
Akkor azt köszönöm szépen.

Üdv Lumpy

#67 Felhasználó inaktív   Killer 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 776
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2007. 10. 08. 09:23

Idézet: Lumpy - Dátum: 2007. okt. 8., hétfő - 9:49

Sziasztok!

Kérnék tőletek egy kis segítséget, hogy milyen Digitális Fényképezőgépet vegyek.
Nem kell DSLR nem költök obikra!

Amiben gondolkodom az a Bridge!
Pozitívum: kisebb (nem minden esetben) egyszerűbb kezelni.
    Nem kell obikat cserélgetni, ami viszont komoly kompromisszumokkal jár.
    Olcsóbb.
    Praktikusabb cipelgetni
Negatívum: Sok modellnél komoly szín aberrációk  :(
    A Kis képérzékelőt csak terhelik modellről modellre többlet pixelekkel
    viszont nem változtatnak annak tényleges méretén, ezért részletek vesznek el  :(
    a komoly zajszűrés miatt.

Nos Több modell van amiben gondolkozom:
Fuji FinePix s6500FN; 9600
Canon S5IS
Sony R1  :up: (a legjobb nagyon teszik, csak: nem kapni szinte sehol, nincs videó  :down: mód ami nekem néha jól jön.)
Esetleg Pana….

Ha tudtok mesélni nekem arról, hogy most melyik modellt éri meg megvenni és miért.
Akkor azt köszönöm szépen.

Üdv Lumpy

Canon S3IS!

#68 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 10. 08. 10:18

hat a fenti leiras alapjan az R1 a Te geped. hiszen tud mindent, amit a dslr-ek tudnak (beleertve azt, hogy nincs video :p), es kikuszobol egy csomo hibat, amit a tobbinel felsoroltal. ha valoban igenyes szemmel nezed a fotokat, es csak az a bajod, hogy nem akarsz objektivekre kolteni es csereberelni, akkor ez a Te geped.

amugy persze a fuji, de inkabb a 6500-as, mert annak kisebb(!) a felbontasa, mikozben jo az optikaja. persze szini aberraciot kapsz.. igaz az ha jol ertem az o eseteben nem az optika, hanem az erzekelo hibaja. de allitolag szoftware-esen javithato az ilyen.
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#69 Felhasználó inaktív   Degeczi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.976
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 10. 08. 11:44

szerintem is R1 - mint egyetlen igazi bridge
mert a fönti szempontjaidon túl, a kompaktok további komoly hátránya a túl nagy mélységélesség, ami az R1-en a nagy érzékelő miatt sokkal jobban kontrollálható

azon nincs mit csodálkozni, h nemigen található, hiszen már rég leálltak a gyártással
viszont mivel alig van benne mozgó alkatrész, használt példány is nyugodtabban vehető belőle

#70 Felhasználó inaktív   spidey 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.064
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 10. 08. 16:09

Sziasztok! Olcsó(20-35K) digitális gépet akarok venni. Egyszerű fotózásra, nem artfotókhoz, meg ilyesmi. Video felvétel sem fontos. Milyen márkát, és esetleg típust ajánlotok? Mire érdemes figyelni?

Szerkesztette: spidey 2007. 10. 08. 16:15 -kor


#71 Felhasználó inaktív   alkalmialkesz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.074
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 10. 08. 16:49

Idézet: spidey - Dátum: 2007. okt. 8., hétfő - 16:09

Sziasztok! Olcsó(20-35K) digitális gépet akarok venni. Egyszerű fotózásra, nem artfotókhoz, meg ilyesmi. Video felvétel sem fontos. Milyen márkát, és esetleg típust ajánlotok? Mire érdemes figyelni?

szinte teljesen mindegy, csak HPtől és egyéb noname gyártóktól maradj távol.

#72 Felhasználó inaktív   spidey 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.064
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 10. 08. 17:12

Idézet: alkalmialkesz - Dátum: 2007. okt. 8., hétfő - 17:49

szinte teljesen mindegy, csak HPtől és egyéb noname gyártóktól maradj távol.

HP miért rossz?

#73 Felhasználó inaktív   Snakeiboy 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 17
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 10. 08. 21:55

Idézet: spidey - Dátum: 2007. okt. 8., hétfő - 16:12

HP miért rossz?

HP-t en sem ajanlom. Altalaban nagyon zajos kepek es nagyon nagy fogyasztas. Ertsd egy garnitura elemel 50-60 foto es nyek. Az en ajanlatom az olcso szegmenseben a Fuji A820.

#74 Felhasználó inaktív   DLL 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 372
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 10. 08. 23:34

Minlota vagy KonicaMinolta gépeit sokszor kifelejtik, pedig szerintem a Dimage A1, A2, A200 még bőven bele fér a Bridge kategóriába, viszonylag nagy 2/3"-os érzékelő, manuális zoom, tényleg alacsony színi aberráció, ez nekem is a gyengém úgyhogy elégedett vagyok vele. Zaj. Hát zaj az van, mindíg az akkor elérhető minél több pixelt zsúfolták rá az akkori CCD-ikre és a gyártás még nem forrott ki. Konkrétan 2002-ben 5Mpx vagy 2004-ben 8Mpx elég magas volt, ma már kiforrottabb technikával jobban tudják gyártani a hasonló felbontású lapkákat. A1 az érdekes kérdés nem ajánlanám mert széria hiba a CCD halál de elvileg máig díjmentesen kicserélik (Sony) és az azért egy ma gyártott érzékelő szerintem, (ami maradva a 2/3" méretnél) elég jó lehet.
Kicsit elkalandozam... :)

Szerkesztette: DLL 2007. 10. 08. 23:36 -kor


#75 Felhasználó inaktív   RiCS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.714
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 10. 09. 06:59

Minoltáról állandóan a beszaró CCD ugrik be, DSLR-nél meg a blackframe jelenség és társai - no meg a kretén vakupapucs.

#76 Felhasználó inaktív   spidey 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.064
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 10. 09. 08:24

Idézet: Snakeiboy - Dátum: 2007. okt. 8., hétfő - 22:55

HP-t en sem ajanlom. Altalaban nagyon zajos kepek es nagyon nagy fogyasztas. Ertsd egy garnitura elemel 50-60 foto es nyek. Az en ajanlatom az olcso szegmenseben a Fuji A820.

Kösz, de elég 3 vagy 4 Mpixel, csak ne legyen zajos. Ilyesmit keresek, normális vakuval.

#77 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 10. 09. 08:35

valoban eleg lenne akar a 2Mpixel is, csak nagyon csodalkoznek, ha talalnal ilyet..

tudod ez fogyasztoi tarsadalom: nem a minosegre, hanem a "szepsegre" (=muszaki parameterek szamszerusitese) megy a dolog.
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#78 Felhasználó inaktív   Degeczi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.976
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 10. 09. 10:28

2 Mp azért már necces, sok mai monitoron már nem is töltené ki a teljes képernyőt...

ráadásul bár ekkora kimeneti felbontás pl papírképhez tényleg elég, a forráskép azért jó, ha ennél lényegesen nagyobb, hiszen egy 2 Mp-es CCD esetén csak 1 M zöld, és 500-500e piros és kék érzékelőcella van
így ennél érezhetően részletgazdagabb lesz az a kép, ami mondjuk 5 Mp-es forrásból lett leméretezve 2-re

#79 Felhasználó inaktív   DLL 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 372
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 10. 09. 10:36

Idézet: Degeczi - Dátum: 2007. okt. 9., kedd - 11:28

2 Mp azért már necces, sok mai monitoron már nem is töltené ki a teljes képernyőt...

ráadásul bár ekkora kimeneti felbontás pl papírképhez tényleg elég, a forráskép azért jó, ha ennél lényegesen nagyobb, hiszen egy 2 Mp-es CCD esetén csak 1 M zöld, és 500-500e piros és kék érzékelőcella van
így ennél érezhetően részletgazdagabb lesz az a kép, ami mondjuk 5 Mp-es forrásból lett leméretezve 2-re

Na igen nem mindegy hogy Bayer 2Mpx vagy mondjuk Foveon 2Mpx, előbbinél a demozaik miatt ha minden igaz interpolált lesz a kép.

#80 Felhasználó inaktív   Snakeiboy 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 17
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 10. 09. 14:22

Idézet: spidey - Dátum: 2007. okt. 9., kedd - 7:24

Kösz, de elég 3 vagy 4 Mpixel, csak ne legyen zajos. Ilyesmit keresek, normális vakuval.

Az oke hogy eleg lenne de ha egyszer nincs akkor nehez lesz venni olyat. Bar ha te 3-4Mpix-es gepre kesz ajanlatot akkor arra is adhatok de hogy talalsz-e meg azt mar ketlem. Szoval tovabra is Fuji A820.

Téma megosztása:


  • (323 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó