HWSW Informatikai Kerekasztal: Digitális fényképezőgépek VII. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (323 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Digitális fényképezőgépek VII. Értékeld a témát: **--- 2 szavazás

#81 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 10. 09. 18:48

most komolyan azt akarjatok itten magyarazni nekem, hogy a 2Mpixeles Kanon DCS620-asom alkalmatlan fenykepezesre? hm..

szoval az elmelet es a gyakorlat nem feltetlenul fedi am egymast. 13x18-ig ver az barmelyik akarhanymegapixeles kisgepet. szvsz persze, mert elfogult vagyok. ;)
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#82 Felhasználó inaktív   Degeczi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.976
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 10. 09. 20:26

inkább csak provokálni próbálsz, de nem fog menni...  :D

csak annyirról volt szó, h ma már egész megfizethetőek a 24"-es monitorok is, 1920-as fölbontással - és azokon nagyítás nélkül már háttérképnek sem elég egy 2Mp-es kamera kimenete

másrészt attól még, h egy újabb (akár csak 6Mp-es) gép képe 2Mp-re leméretezve részletgazdagabb, még nem lesz "alkalmatlan" a régi

#83 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 10. 09. 21:25

nekem a kep az papir alapu. ezert irtam a 13x18-at, mert ott kozel 250dpi felbontast ad, ami atmeretezes nelkul is teljesen rendben van. a 1920-as monitor (ezt nevezed Te "sok"-nak???) amugy 3Mpixel, azaz nemi atmeretezessel azert meg ez is jo.

a 6Mpixeles ujabb meg nem lesz reszletgazdagabb, ha az egy kis gep. egesz egyszeruen azert, mert annak az objektivje lesz a korlatozo tenyezo. no meg nem nagyon fog ervenyesulni az a 6Mpixel lemeretezve, mert kozben szinmelysegben meg az enyem tart elorebb. szoval ez egy sokvaltozos egyenlet.

amugy nem provokalni akartam, csak felbosszantott, hogy szerintetek a 6Mpixel biztosan jobb, mint a 2. nem, nem lesz jobb, csak bizonyos szuk korulmenyek kozott, ami magaban foglalja az erosen reszletgazdag temat, azt, hogy a szenzor elerje ugyanazt a szinmelyseget es az objektiv is ugyanugy ki tudja szolgalni (a hibakat pont felnagyitja a nagyobb felbontas..)
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#84 Felhasználó inaktív   Degeczi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.976
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 10. 09. 22:42

Idézet: bogdan - Dátum: 2007. okt. 9., kedd - 22:25

a 6Mpixeles ujabb meg nem lesz reszletgazdagabb, ha az egy kis gep. egesz egyszeruen azert, mert annak az objektivje lesz a korlatozo tenyezo. no meg nem nagyon fog ervenyesulni az a 6Mpixel lemeretezve, mert kozben szinmelysegben meg az enyem tart elorebb. szoval ez egy sokvaltozos egyenlet.

magad vezetted be az újabb változót: ha DSLR-ről van szó (mert ugye azt használsz), akkor abból hasonlítsd egy újabb típushoz, ne kicsi kompakthoz

#85 Felhasználó inaktív   szeder 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.009
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 10. 09. 22:50

Idézet: bogdan - Dátum: 2007. okt. 9., kedd - 19:48

... a 2Mpixeles Kanon DCS620-asom ...

Áháhá :Đ

#86 Felhasználó inaktív   Lumpy 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 164
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 10. 10. 08:17

Sziasztok!

Köszönm a segítséget!

Sajna Sony R1 nincs sehó :(
és kicsit borsos az ára (de a minőség az drága)
Ha megnézzük csak a gép 160 170K (jó esetben) plusz a többi kiegészítő....  máris 200K :( ammi sok sztem..

én max 120K-t szánnék a témára


ui.: Ha a gyártók úgy növelnék az érzékelő méretét a gépekben amilyen arányban teszik ezt a Megapixelekkel..... akkor egész jó gépek lennének a piacon :D

#87 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 10. 10. 09:47

novelik az erzekelo meretet, de ezzel egyutt az arat is! ;) (lasd R1..)

soknak sok, de hat ennyibe kerul egy ilyen tudas, nincs mese!

**********************************************************************************
hejesirasom latom a regi.. termeszetesen Kodak..

es nem behoztam a dslr-t, hanerm felhivtam a figyelmet, hogy az eredeti allitas mindennemu korlat nelkul allitotta a 6Mpixelrol, hogy reszletdusabb a 2Mpixelnel meg lemeretezve is, mire jeleztem, hogy ez azert nem ennyire egyszeru. le is irtam, hogy milyen feltetelek szuksegesek, hogy ezt kijelenthessuk.
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#88 Felhasználó inaktív   Degeczi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.976
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 10. 10. 11:18

mindennemű korlát nélkül állítottad, h elég lenne akár a 2Mp is,  "mire jeleztem, hogy ez azert nem ennyire egyszeru"

Spidey kolléga uis max. 35k-t szánna rá, így nem igazán fair egy korábbi professzionális DSLR ($6000 :eek: ) alapján kijelentened a fentieket - különösen, ha megnézzük a kompakt kategóriában milyen minőséget hoz egy 2 Mp-es szappantartó
volt ilyennel tapasztalatom: hát össze sem lehet hasonlítani későbbi, 4-5 Mp-es kompaktok 2 Mp-re leméretezett képével

#89 Felhasználó inaktív   eszpe 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.200
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 10. 10. 13:19

Idézet

New EU rules set to limit video capture
Wednesday, 3 October 2007  11:20 GMT

The CIPA (Camera & Imaging Products Association) has today released a statement on the recent re-classification of certain digital cameras as 'video camera recorders'. The new EU rule states that any digital still camera with a resolution higher than 800x600 and the duration of video of 30 minutes of more (at 23 fps or higher) must now be classified as a 'video camera recorder' and hence be taxed at a higher rate. This new legislation will undoubtedly mean that any promise of serious video capture on digital still cameras becomes an even more remote possibility. The only plus side to the EU's recent announcement is that the threat of retroactive charges appears to have been dropped. CIPA's standpoint is: "Arbitrary and unilateral tariff classification having been executed by the EU authorities for the products eligible for the ITA (Information Technology Agreement) is infringement of the ITA. Thus, the CIPA will continue to make claims for the invalidity of the relevant action similar to this case in the trade area from now on so that other IT products will not be affected by such action."

CIPA statement
"A cinikus ember az, aki mindennek ismeri az árát, de semminek nem ismeri az értékét" - Oscar Wilde

#90 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 10. 10. 13:51

eszpe:
nem vihar ez egy pohar vizben? mibe kerul a fenykepezogyartoknak szoftware-ileg lekorlatozni a felveheto video meretet 29 percben? a fotos tarsadalom se vesztene vele, max az illegalis firmware-ek terjednenek. ;)

******************************************************

Idézet: Degeczi - Dátum: 2007. okt. 10., szerda - 12:18

mindennemű korlát nélkül állítottad, h elég lenne akár a 2Mp is,  "mire jeleztem, hogy ez azert nem ennyire egyszeru"
reszben igazad van. egyezzunk ki abban, hogy mindketten pontatlanul fogalmaztunk legalabb reszben. ;) (hogy miert csak reszben lasd a veget!)

Idézet

Spidey kolléga uis max. 35k-t szánna rá, így nem igazán fair egy korábbi professzionális DSLR ($6000 :eek: ) alapján kijelentened a fentieket - különösen, ha megnézzük a kompakt kategóriában milyen minőséget hoz egy 2 Mp-es szappantartó
volt ilyennel tapasztalatom: hát össze sem lehet hasonlítani későbbi, 4-5 Mp-es kompaktok 2 Mp-re leméretezett képével
van egy apro bakugras a levezetesedben. en nem egy regi 2Mpixeles kompaktot ajanlottam, hanem azt mondtam, hogy boven eleg lenne egy mai 2Mpixeles (mar ha lenne..) igy hadd fejezzem ki ketelyeimet (nemi didaktikai celbol elkovetett csusztatassal), hogy egy mai 2Mpixeles kompak kamera kepet ismerned, es ossze tudnad hasonlitani a mai 4-5Mpixelesek kepevel.

a regieket a maiakkal osszevetni meg tenyleg nincs sok ertelme (valojaban az en gepem sem veheti fel a versenyt a maiakkal.. persze a sajat kategoriajaban.)

tehat meg egyszer az allitasom: eleg lenne egy 2Mpixeles gep is, allitom, hogy a mai technologia mellett sok esetben (90%) jobb kepet kapnank altalanos meretekben (max 13x18), mint a 4-5Mpixeles szappantartoknal. es nem, nem lennenek elonyben felbontasilag, mert az objektivjuk (35e-es kategoriarol beszelunk ugyebar..) nem birja azt a felbontast. a 2Mpixelhez eleg egy egyszerubb objektiv, ami inkabb mentes a tobbi hibatol, es meg ugy is jobb lesz a vegeredmeny.

igy mar vilagos az eredeti allitasom?

Szerkesztette: bogdan 2007. 10. 10. 14:08 -kor

a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#91 Felhasználó inaktív   eszpe 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.200
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 10. 10. 15:38

Idézet: bogdan - Dátum: 2007. okt. 10., szerda - 14:51

eszpe:
nem vihar ez egy pohar vizben? mibe kerul a fenykepezogyartoknak szoftware-ileg lekorlatozni a felveheto video meretet 29 percben? a fotos tarsadalom se vesztene vele, max az illegalis firmware-ek terjednenek. ;)

De vihar, csak azért copyztam be, mert ha jól emlékszem pár hónapja a topicban volt erről szó és ez lett a vége.
"A cinikus ember az, aki mindennek ismeri az árát, de semminek nem ismeri az értékét" - Oscar Wilde

#92 Felhasználó inaktív   Degeczi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.976
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 10. 10. 17:43

Idézet: bogdan - Dátum: 2007. okt. 10., szerda - 14:51

igy mar vilagos az eredeti allitasom?

értem mire gondolsz, alapvetően egyet is értenék - de mivel a gyakorlatban nincs ilyen mai modell, az érdeklődő nemigen van kisegítve ilyen tanáccsal

#93 Felhasználó inaktív   spidey 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.064
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 10. 11. 18:41

Idézet: eszpe - Dátum: 2007. okt. 10., szerda - 14:19


:omg:

OK, tisztul a kép. Aztán lehet, hogy rászánok mégis nagyobb összeget, de pixinfo.com-on drágább gépnél is láttam majdnem ugyanannyi digitális zajt.
Még egy láma kérdés: egy jó, pl. Carl Zeiss objektív kevesebb zajt jelent?

Szerkesztette: spidey 2007. 10. 11. 18:48 -kor


#94 Felhasználó inaktív   szeder 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.009
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 10. 11. 20:58

Idézet: spidey - Dátum: 2007. okt. 11., csütörtök - 19:41

Még egy láma kérdés: egy jó, pl. Carl Zeiss objektív kevesebb zajt jelent?

Nem, mert a zaj független az objektívtől.

#95 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 10. 11. 22:47

de ettol meg a jobb objektiv meghalalja magat!

*******************************
Degeczi: tanacs?? milyen tanacs?
en csak surun bologottam, hogy valoban, nem hogy 3, de egy 2 megapixeles is boven jo lenne, kar, hogy ilyet nem gyartanak..
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#96 Felhasználó inaktív   NeCrO 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.626
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 10. 14. 11:52

Sziasztok!

Barátnőm szülei fényképezőgépet szeretnének venni, amire kb 30at szánnának. Milyen gépet ajánlatok?
Cora-ban egy Panasonic LS60ra akarták rábeszélni őket, valamint neten a Canon A550-est nézegettük.
Teljesen általános felhasználásra kellene, szerintem csak automatán fogják használni.

Ki mit ajánl? :)
Jöttem, láttam, fagytam...
Arra ébredtem, hogy a takarítónő az őrület határát súrolja , ezután lementem a Postára és feladtam a reményt...

#97 Felhasználó inaktív   RiCS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.714
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 10. 14. 12:36

Idézet: bogdan - Dátum: 2007. okt. 11., csütörtök - 22:47

de ettol meg a jobb objektiv meghalalja magat!

*******************************
Degeczi: tanacs?? milyen tanacs?
en csak surun bologottam, hogy valoban, nem hogy 3, de egy 2 megapixeles is boven jo lenne, kar, hogy ilyet nem gyartanak..

Nem biztos hogy kár, én pl érzem hogy a 20d 8mpixe használhatóbb mint a d60 6mpixe. Persze, ettől még a d60-ba sikerült jól belehabarodnom majdnem csak és kizárólag azt használom.

#98 Felhasználó inaktív   saen 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.712
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 10. 14. 12:43

Idézet: NeCrO - Dátum: 2007. okt. 14., vasárnap - 12:52

Ki mit ajánl? :)

Ennyiért épp ami akciós, tök mindegy.

#99 Felhasználó inaktív   RiCS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.714
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 10. 14. 14:11

Idézet: saen - Dátum: 2007. okt. 14., vasárnap - 12:43

Ennyiért épp ami akciós, tök mindegy.

jah kb.

#100 Felhasználó inaktív   NeCrO 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.626
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 10. 14. 20:23

Na megvették ma Canon A550-et az ajánlásomra. Egész jó képeket készít így elsőre, nekem is tetszik mint kis gép :)
Jöttem, láttam, fagytam...
Arra ébredtem, hogy a takarítónő az őrület határát súrolja , ezután lementem a Postára és feladtam a reményt...

Téma megosztása:


  • (323 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

2 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó