HWSW Informatikai Kerekasztal: Digitális fényképezőgépek VII. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (323 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • 100
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Digitális fényképezőgépek VII. Értékeld a témát: **--- 2 szavazás

#1941 Felhasználó inaktív   Gravobsky 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 345
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 20. 17:59

Sziasztok!
Szerenék újítani egy masinát , nállam a lélektani határ olyan 40E magassága kb. én naiv ki is néztem 2 gépet (Canon 570IS ; 590IS). Tudnátok segíteni nekem abban hogy melyik lenne a jobb választás vagy esetleg érdemes lenne más márkát nézegetni ebben az árkategóriában ?
Általános használata lenne , nem vagyok sem sportfotós sem semilyen :) de azért szeretnék szép képeket csinálni , néha kéne sötétben is produkálnia.
Előrre is köszönet ha valaki hozzászolna. :respect:

Szerkesztette: Gravobsky 2008. 05. 20. 18:02 -kor

IntelE5200+CoolerMasterHyperTX2/GigabyteP35C-DS3R/GeilUltra 3Gb/XFXHD4830/SeagateBarracuda 80+160+500/PioneerDVR-216/EnermaxModu82+ 425W/CoolerMasterSileo/GeniusSlimstar/GigabyteM7800/Samsung223BW
Xbox360

#1942 Felhasználó inaktív   RiCS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.714
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 20. 19:32

Ennyi pénzért nagy csodát ne várj, sötétben nem lesz kéjmámor a használata egyiknek sem - de egészen jó szolgáltatáscsomagot kínál mindkét gép. Szerintem válaszd az olcsóbbat, és gondolkodj abban hogy kelleni fog memóriakártya, akku csomag, töltő plusz valami tok- vagy táskaszerűség is amiben elfér.

#1943 Felhasználó inaktív   Gravobsky 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 345
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 20. 22:12

Köszi! Nem is várok csodákat hiszen ezek a legolcsóbb Canon-ok amikben már van képstabi.
Egy fotós barátnőm mondta ha veszek mindenképpen olyat amiben van IS. Én meg gondoltam hát ha Canon biztos nem fogok mellé. Igazából az 590is idén februárban jelent meg és szebb is mint az 1 évvel régebbi 570is. Tetszik hogy fekete :)
A tartozékok külön forrásból lesznek kigazdálkodva.
Még egy fontos kérdésem lenne: Mindkét gép ceruza elemmel müködik , ezekből léteznek 2600mAh-ás , csiliárdszor tölthető tipusok. Annak aki nem munkához használja elég az akksis elem , vagy nézzek "rendes akkus" gépet ?
Mindenkinek kellemes kattogtatást :D
IntelE5200+CoolerMasterHyperTX2/GigabyteP35C-DS3R/GeilUltra 3Gb/XFXHD4830/SeagateBarracuda 80+160+500/PioneerDVR-216/EnermaxModu82+ 425W/CoolerMasterSileo/GeniusSlimstar/GigabyteM7800/Samsung223BW
Xbox360

#1944 Guest_ottokar_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2008. 05. 20. 23:03

Idézet: Gravobsky - Dátum: 2008. máj. 20., kedd - 23:12

Köszi! Nem is várok csodákat hiszen ezek a legolcsóbb Canon-ok amikben már van képstabi.
Egy fotós barátnőm mondta ha veszek mindenképpen olyat amiben van IS. Én meg gondoltam hát ha Canon biztos nem fogok mellé. Igazából az 590is idén februárban jelent meg és szebb is mint az 1 évvel régebbi 570is. Tetszik hogy fekete :)
A tartozékok külön forrásból lesznek kigazdálkodva.
Még egy fontos kérdésem lenne: Mindkét gép ceruza elemmel müködik , ezekből léteznek 2600mAh-ás , csiliárdszor tölthető tipusok. Annak aki nem munkához használja elég az akksis elem , vagy nézzek "rendes akkus" gépet ?
Mindenkinek kellemes kattogtatást :D

Kissé kevered a végén akkuban van 2600mAh-ás ceruza és 1000 töltést írnak rá de én olyat még nem láttam jó ha 4-500-at kibír. Nincs akkus elem. És elemet használni nagyon drága, kell venni akkukat és töltőt.

#1945 Felhasználó inaktív   SFIJ 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.145
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 20. 23:36

Kicsit visszatérve a Sigma DP-1-re (pixinfo teszt) újdonság erejével hatott imnt info a lassú autófókusz - vagyis még1 szeg a gép koporsójába. az LCD-t sem dícséri meg a tesztelő - mivel sajnos optikai kereső nincs (jó ez így nem igaz, vehető hozzá a vakupapucsra tehető newton kereső heroináron).. mindez 170 ezerért. nagyon el vagyok keseredve, nekem tetszett ez a gép. talán 70 ezret úgy ahogy van megér, de 170 ezret tutira nem  :Đ

Szerkesztette: SFIJ 2008. 05. 20. 23:36 -kor

νιψονανωμηματαμημωνανοψιν

What do stars do? They shine.(Yvaine)

#1946 Felhasználó inaktív   SFIJ 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.145
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 20. 23:39

Idézet: ottokar - Dátum: 2008. máj. 20., kedd - 23:03

Kissé kevered a végén akkuban van 2600mAh-ás ceruza és 1000 töltést írnak rá de én olyat még nem láttam jó ha 4-500-at kibír. Nincs akkus elem. És elemet használni nagyon drága, kell venni akkukat és töltőt.

szerintem arra gondol, hogy vannak gépek beépített, nem cserélhető akksival, meg vannak olyanok amikbe ceruza elem teheteő - vagy szökség esetén ceruza elem méretű NiMH vagy Li-Ion akksi.
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν

What do stars do? They shine.(Yvaine)

#1947 Felhasználó inaktív   playback 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.418
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 20. 23:51

a canon 570is egy jó kompakt masina, és van benne manuál mód, ahol lehet kisérletezgetni valamennyire (persze igazán jó, elmosódott hátteres portrékat nem ezzel fogsz lőni valószínűleg)

Kompaktban a canon tűnik a legjobbnak  szerintem, 40 ezerért jobbat jelenleg nem hiszem, hogy kapsz. viszont egy 4 aksi elemet és egy töltőt mindeképp kell venned hozzá, de onnan 1 napi fotózás simán kibír 2 elemmel belőlük, ha pedig véletlen juice nélkül maradsz, akkor is vehetsz bele sima ceruzaelemet vészhelyzetben.

Szerkesztette: playback 2008. 05. 20. 23:53 -kor

- I beat the shit out of some kids today. [...] It made me feel good about myself. It was like I did something constructive with my life.

Postmodern cultural critique has fried my brain. I have no soul left. I am a sad, cold, evil, twisted person.

#1948 Felhasználó inaktív   qnadam 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 33.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 21. 00:15

Idézet: SFIJ - Dátum: 2008. máj. 21., szerda - 0:36

Kicsit visszatérve a Sigma DP-1-re (pixinfo teszt) újdonság erejével hatott imnt info a lassú autófókusz - vagyis még1 szeg a gép koporsójába. az LCD-t sem dícséri meg a tesztelő - mivel sajnos optikai kereső nincs (jó ez így nem igaz, vehető hozzá a vakupapucsra tehető newton kereső heroináron).. mindez 170 ezerért. nagyon el vagyok keseredve, nekem tetszett ez a gép. talán 70 ezret úgy ahogy van megér, de 170 ezret tutira nem  :Đ

pixinfóék meglátása elég találó, mely szerint ez egy nagyon jó érzékelő és nagyon jó ojjektív köré épített prototípus.

szerintem techdemónak pont jó is lenne, azzal, hogy az igazi gép köré még csak készülőben van :D mondjuk ha megkapná ezt a szenzort+lencsét egy ricoh grd ii, az nem lenne rossz :cool:  (btw a hátuk igenigennagyon hasonlít egymásra...)
de fikaszínű ma a horizont, a polipok eszegetik a pici lábam
papírhajó vagyok, most esek szét, az egész mégis bazmeg, de szép - Elefánt

#1949 Felhasználó inaktív   Gravobsky 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 345
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 21. 00:17

Köszi a véleményezést!
Én igazából erre gondoltam amikor azt a butaságot írtam ,hogy "akkus elem":
Kép
no meg erre mondtam hogy akksi:
Kép
Asszem kicsit átfogom lapozni ezt a totyikot...

Szerkesztette: Gravobsky 2008. 05. 21. 00:22 -kor

IntelE5200+CoolerMasterHyperTX2/GigabyteP35C-DS3R/GeilUltra 3Gb/XFXHD4830/SeagateBarracuda 80+160+500/PioneerDVR-216/EnermaxModu82+ 425W/CoolerMasterSileo/GeniusSlimstar/GigabyteM7800/Samsung223BW
Xbox360

#1950 Felhasználó inaktív   RiCS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.714
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 21. 06:59

Idézet: SFIJ - Dátum: 2008. máj. 20., kedd - 23:36

Kicsit visszatérve a Sigma DP-1-re (pixinfo teszt) újdonság erejével hatott imnt info a lassú autófókusz - vagyis még1 szeg a gép koporsójába. az LCD-t sem dícséri meg a tesztelő - mivel sajnos optikai kereső nincs (jó ez így nem igaz, vehető hozzá a vakupapucsra tehető newton kereső heroináron).. mindez 170 ezerért. nagyon el vagyok keseredve, nekem tetszett ez a gép. talán 70 ezret úgy ahogy van megér, de 170 ezret tutira nem  :Đ

Én viszont úgy vélem jelenleg ilyen kis méretben ilyen képminőséget nem kínál senki más -  az lassú AF meg az apsc szenzoros kontrasztérzékelős gépek sebességéhez hasonlatos. Én pl használtam 450D-t AF liveview módban, ahhoz képest csak gyorsabb picit, de ez alapvetően amúgy sem a sportfotósok gépe lesz.

Pixinfó meg el van szállva kijelzők területén a alfa 700 meg d300 óta, és rendre lefikázza azt ami annál rosszabb. Én azon a véleményen vagyok, ha fotózni akarok akkor a keletkezett kép a lényeg, ha tévézni akarok akkor meg benyomom a 108 centis plazmát és tévézek. Ha nem így lenne régen vettem volna már egy 40d-t.

Ez egy rétegmodell, kezdetek óta annak is készült, a kivételesen magas képminőséggel (a teszt által emlegetett szinte pixelszintű részleteséget még csak közelíteni sem fogja kompakt a közeljövőben, sőt hogy őszinte legyek még álmodni is merész ilyesmiről !) és teljesen jól kihasználható ISO tartománnyal (kompaktoknak manapság ez is utópia, megkockáztatom egyre inkább távolodunk ettől, már alap iso-kon is okádékot alkotnak, tisztelet a kivételnek).

Használtpiacon már feltűntek egyébként ezek a gépek, valamivel kedvezőbb áron mint az új. Én úgy vélem, hogy a várható keresletnek köszönhetően kedvező áron lehet majd megkaparintani őket használtan. 

#1951 Felhasználó inaktív   RiCS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.714
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 21. 07:04

Idézet: Gravobsky - Dátum: 2008. máj. 21., szerda - 0:17

Köszi a véleményezést!
Én igazából erre gondoltam amikor azt a butaságot írtam ,hogy "akkus elem":
Kép
no meg erre mondtam hogy akksi:
Kép
Asszem kicsit átfogom lapozni ezt a totyikot...

Egy jó eneloop szettel nem lesz gondod az AA nimh akksikkal  sem (aka ceruza akku).

Kép

#1952 Felhasználó inaktív   Gravobsky 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 345
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 21. 20:46

Köszönöm! Ezt a márkát fogom keresni.
Azt még esetleg meg tudnád súgni töltőböl milyet érdemes , vagy az pont mindegy ?
IntelE5200+CoolerMasterHyperTX2/GigabyteP35C-DS3R/GeilUltra 3Gb/XFXHD4830/SeagateBarracuda 80+160+500/PioneerDVR-216/EnermaxModu82+ 425W/CoolerMasterSileo/GeniusSlimstar/GigabyteM7800/Samsung223BW
Xbox360

#1953 Felhasználó inaktív   alexha 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.259
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 21. 22:15

Idézet: Gravobsky - Dátum: 2008. máj. 21., szerda - 19:46

Köszönöm! Ezt a márkát fogom keresni.
Azt még esetleg meg tudnád súgni töltőböl milyet érdemes , vagy az pont mindegy ?

A Conrad oldalán nézz körül, ott van olyan töltő, amelyik egyenként is tud tölteni, kisütni és kiírja az adatokat.. IPC1-L néven forgalmazzák. Van ilyen GP Recyko+ akksikkal, ez ugyanaz, mint az Eneloop.
Polak-Węgier dwa bratanki i do szabli i do szklanki.
ASUS P5Q-Dlx; Core 2 duo E8400 ; 2x2GB DDRII 800MHz Kingmax Mars RAM; ASUS EAH4850 512MB; Philips 200S4SS/00 TFT LCD; Chieftec 400W GPS-400-AA-101A PFC; Genius 5.1 HT; Pentax K10D

#1954 Guest_ottokar_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2008. 05. 21. 22:52

Idézet: Gravobsky - Dátum: 2008. máj. 21., szerda - 21:46

Köszönöm! Ezt a márkát fogom keresni.
Azt még esetleg meg tudnád súgni töltőböl milyet érdemes , vagy az pont mindegy ?

Az IPC-1L töltőnél jobbat se közel se távol nem kapsz.

#1955 Felhasználó inaktív   AtiAmdfan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 160
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 22. 22:47

Húhúúú! Bonyolódik a helyzetem! Úgy kezdtem pár napja, hogy 100.000 Ft is lehet a gép csak mondjátok meg melyik a legjobb ár-érték arányú digitális gép, és ne dslr legyen!
Ehhez képest szinte már csak dslr-eket nézek... :D  Most pl ezen gondolkozom: Sony Alpha DSLR-A200K (18-70mm objektívvel) 120.000 Ft -ért! Meg persze a Nikon d40-t és az Oly e-410-et is! Ezek közül esetleg valakinek van tippje? Kb egy ár kategória.
Ámokfutás-->a jövő tömegsportja!

#1956 Felhasználó inaktív   alexha 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.259
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 22. 23:15

Idézet: AtiAmdfan - Dátum: 2008. máj. 22., csütörtök - 21:47

Húhúúú! Bonyolódik a helyzetem! Úgy kezdtem pár napja, hogy 100.000 Ft is lehet a gép csak mondjátok meg melyik a legjobb ár-érték arányú digitális gép, és ne dslr legyen!
Ehhez képest szinte már csak dslr-eket nézek... :D  Most pl ezen gondolkozom: Sony Alpha DSLR-A200K (18-70mm objektívvel) 120.000 Ft -ért! Meg persze a Nikon d40-t és az Oly e-410-et is! Ezek közül esetleg valakinek van tippje? Kb egy ár kategória.

Biztos, hogy DSLR-t akarsz? Amelyek már megkaphatók annyiért, ahhoz biztosan kell még majd ez-az... s akkor hamar 200 fölé is megy az az ár. S ez még nem a vége. Gondold át.. esetleg egy Pana FZ50?
Polak-Węgier dwa bratanki i do szabli i do szklanki.
ASUS P5Q-Dlx; Core 2 duo E8400 ; 2x2GB DDRII 800MHz Kingmax Mars RAM; ASUS EAH4850 512MB; Philips 200S4SS/00 TFT LCD; Chieftec 400W GPS-400-AA-101A PFC; Genius 5.1 HT; Pentax K10D

#1957 Felhasználó inaktív   SFIJ 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.145
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 23. 00:15

Idézet: RiCS - Dátum: 2008. máj. 21., szerda - 6:59

Én viszont úgy vélem jelenleg ilyen kis méretben ilyen képminőséget nem kínál senki más -  az lassú AF meg az apsc szenzoros kontrasztérzékelős gépek sebességéhez hasonlatos. Én pl használtam 450D-t AF liveview módban, ahhoz képest csak gyorsabb picit, de ez alapvetően amúgy sem a sportfotósok gépe lesz.

Pixinfó meg el van szállva kijelzők területén a alfa 700 meg d300 óta, és rendre lefikázza azt ami annál rosszabb. Én azon a véleményen vagyok, ha fotózni akarok akkor a keletkezett kép a lényeg, ha tévézni akarok akkor meg benyomom a 108 centis plazmát és tévézek. Ha nem így lenne régen vettem volna már egy 40d-t.

Ez egy rétegmodell, kezdetek óta annak is készült, a kivételesen magas képminőséggel (a teszt által emlegetett szinte pixelszintű részleteséget még csak közelíteni sem fogja kompakt a közeljövőben, sőt hogy őszinte legyek még álmodni is merész ilyesmiről !) és teljesen jól kihasználható ISO tartománnyal (kompaktoknak manapság ez is utópia, megkockáztatom egyre inkább távolodunk ettől, már alap iso-kon is okádékot alkotnak, tisztelet a kivételnek).

Használtpiacon már feltűntek egyébként ezek a gépek, valamivel kedvezőbb áron mint az új. Én úgy vélem, hogy a várható keresletnek köszönhetően kedvező áron lehet majd megkaparintani őket használtan. 

RiCS értem én, de ebből a pénzmagból kapsz egy aPSC-s SLR-t optikai zoomos kitobival. igaz a kitobi nemfog ilyen szépen muzsikálni. szóval az ember elfogadja a fix, nem zoomos de szép rajzolatú obit. de az AF-nek igenis tessék gyorsnak lenni :D
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν

What do stars do? They shine.(Yvaine)

#1958 Felhasználó inaktív   AtiAmdfan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 160
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 23. 07:51

Idézet: alexha - Dátum: 2008. máj. 22., csütörtök - 22:15

Biztos, hogy DSLR-t akarsz? Amelyek már megkaphatók annyiért, ahhoz biztosan kell még majd ez-az... s akkor hamar 200 fölé is megy az az ár. S ez még nem a vége. Gondold át.. esetleg egy Pana FZ50?

:confused:  Biztos??? Az nem jó kifejezés! Teljesen bizonytalan vagyok!!! :cool:
Először eldöntöttem, a most általad említett ok miatt is, hogy dslr-t nem, aztán ahogy olvasgatok, a képminőség és az értékvesztés miatt a kompaktok főleg a drágák (pl: fz50) nem a legjobb vételek! Szívem szerint pont az fz50-et venném, mondjuk 80-85.000 ft-ért. Ennek a Sony-nak most, ment le az ára jócskán, és ebben a vázban van optikai stabi, poreltávolító, viszonylag jó alap obi, 10 mpixel, fejlett zajszűrés, kb 750 képet is kibír az aksija, szóval elég jól hangzik! De még mindig nem tudom... :think:
Ámokfutás-->a jövő tömegsportja!

#1959 Felhasználó inaktív   AtiAmdfan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 160
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 23. 07:56

Idézet: Gravobsky - Dátum: 2008. máj. 20., kedd - 16:59

Sziasztok!
Szerenék újítani egy masinát , nállam a lélektani határ olyan 40E magassága kb. én naiv ki is néztem 2 gépet (Canon 570IS ; 590IS). Tudnátok segíteni nekem abban hogy melyik lenne a jobb választás vagy esetleg érdemes lenne más márkát nézegetni ebben az árkategóriában ?
Általános használata lenne , nem vagyok sem sportfotós sem semilyen :) de azért szeretnék szép képeket csinálni , néha kéne sötétben is produkálnia.
Előrre is köszönet ha valaki hozzászolna. :respect:

Itt is megnézted már?
Ámokfutás-->a jövő tömegsportja!

#1960 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 23. 08:04

barmi, amit veszel gyorsan veszit majd az arabol. (kiveve ha hasznalt objektivet veszel..)
a kompakt "versatile", azaz sokmindenre jol hasznalhato, szemben a minoseg teren tele van kompromisszumokkal. a pana peldaul olyan, hogy magas iso-n inkabb nem erdemes hasznalni. (ottokar mindjart bele fog kotyogni, hogy miert is varunk el tole ilyet, a valaszom elore: en nem varok el, de jobb tajekoztatni a leendo tulajdonost elore, hogy o se varjon el ilyeneket!)

a dslr ehhez kepest csupa nyug: erteni kell hozza, babusgatni kell, foglalkozni kell vele. cserebe nagyon halas tud lenni. a felbontasban, zajossagban messze lekorozi a kompaktokat. (vigyazz, a felbontas nem a megapixel! az a reklamszoveg, hogy mennyit tudna, ha eppen ramosolyog az isteni joszerencse.. valojaban meg...!!!)

jut eszembe, minek neked 10Mpixel? mire szeretnel ekkora felbontast hasznalni? fogsz a3-as kepeket kirakni a faladra? mert ahhoz mar kell. de a kepernyod (latatlanba mondom) 1Mpixel koruli felbontasu.. a 10x15, 13x18-as kepekhez meg 2-3Mpixel eleg. miert kerdem? a keplet egyszeru (jo, jo, kisse tulegyszerusitem): minel tobb megapixel, annal zajosabb a kep. ;) illetve, hogy visszakanyarodjak a kompaktokhoz, minel kisebb a szenzor, annal zajosabb a kep. (engem, mint latod a zajossag erdekel sokszor. de ez egy szubjektiv szempont, toled fugg, mit szeretnel!)
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

Téma megosztása:


  • (323 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • 100
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó