HWSW Informatikai Kerekasztal: samba kerdes - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (14 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

samba kerdes Értékeld a témát: -----

#181 Felhasználó inaktív   Lenny 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.995
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 07. 17:04

Idézet

Úgy hozta a sors, hogy Sambáznom kell kicsit, elakadtam.


Tánctanár?  :Đ  (bocs ezt nem hagyhattam ki :D )

Amúgy ha gépen van megosztva a nyomtatás (jelen esetben a samba-s gépen) akkor ahoz elvileg nem kell driver, hiszen magát a nyomtatást a gép végzi, a csatlakozott gép, csak egy nyomtatási műveletet küld neki.

Már nem emléxem, mikor ezt csináltam kellett-e bármiféle driver-t feltenni. Első körben próbáld meg, hogy valami default nyomtató driver-t teszel fel.
-A biztonsági öv lehet hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira mint a tolószék.
-Minden reggel mikor felkelek tudom, hogy aznap csak egy jó dolog vár rám. A lefekvés! :)
-A Linux nem Windows, de a Windows se Linux

#182 Felhasználó inaktív   Mono 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.750
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 08. 10:45

Idézet: Lenny - Dátum: 2007. aug. 7., kedd - 17:04

Tánctanár?  :Đ  (bocs ezt nem hagyhattam ki :D )

Amúgy ha gépen van megosztva a nyomtatás (jelen esetben a samba-s gépen) akkor ahoz elvileg nem kell driver, hiszen magát a nyomtatást a gép végzi, a csatlakozott gép, csak egy nyomtatási műveletet küld neki.

Már nem emléxem, mikor ezt csináltam kellett-e bármiféle driver-t feltenni. Első körben próbáld meg, hogy valami default nyomtató driver-t teszel fel.

Na, picit haladtam a dologgal, de megint elakadtam. A CUPS-ban voltak komoly gondok, nem akart a linuxos gép önmagán kívülről elfogadni nyomtatást, csak localhost-ról. Ez gond volt, feloldottam. A Samba szerver alatt Debian üzemel, Fileserver nevet kapta, a CUPS alá mindegyik hálózati printert a www.linuxprinting.org oldalról leszedett, hozzá való, Postscript driverrel telepítettem.

Na most az van, hogy látszódnak a Samba megosztások a Windowsos kliens gépen. Egy peti nevű felhasználót vettem fel, linuxra is, Sambára is, ugyanazon jelszóval, Windows kliensről ezzel a felhasználóval "támadom" a Sambát.

Kép

A könyvtár úgy működik, ahogy kell, nem is ragoznám. A nyomtatókkal van a gond, jelen esetben mindhárom CUPS-ban felvett, onnan szépen is működő hálózati nyomtatók. Az eset mindegyikkel ugyanez, most az LJ3330-at "mutatnám", azaz duplakatt a szóban forgó nyomtatón:

Kép
[ Kattints ide a teljes méretű képhez ]


Két választásom marad: nem-re visszakapom a kiinduló állapotot, igen-re kattintva:

Kép
[ Kattints ide a teljes méretű képhez ]


Szintén két választásom marad, mégse-re kattintva kiinduló állapot, OK-ra pedig:

Kép

Itt is marad két utam: vagy választok egy "alap" lézerjet driver-t, vagy hozzáadok egyet. Mindkettőt próbáltam, helyzet nem változott (erről később). Itt jelen esetben egy a HP oldaláról letöltött, univerzális postscript nyomtató drivert telepítettem fel:

Kép

Kép

Kép

A telepítés végeztével kaptam egy ilyen felbukkanó ablakot:

Kép
[ Kattints ide a teljes méretű képhez ]


Na. látszólag minden rendben. Viszont rettentően zavar a fejlécben, valamint a Windowsos gépre telepített nyomtatók listájában ehhez a nyomtatóhoz jelzett "állapot": "Hozzáférés megtagadva, a csatlakozás nem lehetséges"

Kép
[ Kattints ide a teljes méretű képhez ]


Mindezektől függetlenül mindkét driver telepítése esetén a nyomtatóra tudok nyomtatni a Windowsos kliensről, Sambán keresztül, legalábbis tesztoldalt (eddig ezt próbáltam). De rettentően zavar a dolog, így nem hagynám annyiban. Mi lehet a gond :think: Mit nézzek meg :confused:

Mutatok egy Samba konfot is, hátha ez további segítség lehet.
[global]

   workgroup = domainnev
   netbios name = Fileserver
   server string = Fileserver

   dns proxy = no
   log file = /var/log/samba/log.%m
   max log size = 1000
   syslog = 0
   panic action = /usr/share/samba/panic-action %d
   encrypt passwords = true
   passdb backend = tdbsam

   obey pam restrictions = yes
   invalid users = root
   passwd program = /usr/bin/passwd %u
   passwd chat = *Enter\snew\sUNIX\spassword:* %n\n *Retype\snew\sUNIX\spassword:* %n\n *password\supdated\ssuccessfully* .
   load printers = yes
   printing = cups
   printcap name = cups
   socket options = TCP_NODELAY

#======================= Share Definitions =======================

[homes]
   comment = Home Directories
   browseable = no
   writable = yes
   create mask = 0700
   directory mask = 0700
   valid users = %S

[printers]
   comment = All Printers
   browseable = no
#   path = /var/spool/samba
   path = /tmp

   printable = yes
   public = yes
   writable = no
   create mode = 0700

[print$]
   comment = Printer Drivers
   path = /var/lib/samba/printers
   browseable = yes
   read only = yes
   guest ok = no
#   write list = root, @ntadmin
   write list = root, peti



Továbbra is gondom, hogy nem működik az automatikus driver telepítés az erre való Samba könyvtárból, érdekelne ez is, de előbb minden érv amellett szól, hogy ezt a "csatlakozás nem lehetséges" dolgot kellene feloldanom.

Van két komment is benne, bár mindenkinek volt joga a nyomtatós részben a /var/spool/samba könyvtárhoz, kipróbáltam a /tmp-vel is, semmi változás.
A write-list a $printer szekcióban a "driver hozzáadása Windowsos kliensről a Samba felé" féle próbálkozás miatt volt, helyzet itt sem változott.

Minden ötletet szívesen fogadok! :respect:

Szerkesztette: Mono 2007. 08. 08. 10:48 -kor

Adjon az Isten, szebb jövőt!

#183 Felhasználó inaktív   Mono 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.750
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 08. 12:53

Na érdekes dolgok ezek, akárhogy nyomozok, egyelőre nem derül ki semmi, viszont:
ha a sambás gépet megnyitom:

Kép
[ Kattints ide a teljes méretű képhez ]

majd ezen belül a "nyomtatók és faxok"-at, akkor ott pedig minden rendben van.... :think:

Kép
[ Kattints ide a teljes méretű képhez ]

Szóval van valami, de még ilyen esztétikai hibás: "hozzáférés megtagadva,...." dolog megvan :(

A driver telepítését a Sambára, hogy onnan majd a másik kliens telepítse, végképp nem nagyon látom át :(
Adjon az Isten, szebb jövőt!

#184 Felhasználó inaktív   Mono 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.750
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 08. 17:25

További fejlemények: Hozzáférés megtagadva dolog úgy tűnik, megszűnt. Újraindítottam azt a Windowsos gépet, melyre telepítettem a Sambával megosztott printereket.

Viszont van egy másik problémám is, melyre most derült fény. A samba konfigom fentebb látható, feltűnt, hogy a logokba induláskor, újrainduláskor ilyet ír:

WARNING: The "printer admin" option is deprecated

Találkoztatok-e már ilyesmivel :think: Egyelőre ismerkedem a hibaüzenettel google-val, de eléggé elvesztettem a fonalat... :confused:
Adjon az Isten, szebb jövőt!

#185 Felhasználó inaktív   Zsugabubus2 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 286
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 08. 17:34

Ez azt jelenti, hogy a printer admin-t ne használd többet!

Helyette ez van:

http://samba.org/samba/docs/man/Samba-HOWT...ion/rights.html

#186 Felhasználó inaktív   Mono 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.750
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 08. 19:09

Idézet: Zsugabubus2 - Dátum: 2007. aug. 8., szerda - 17:34

Ez azt jelenti, hogy a printer admin-t ne használd többet!

Helyette ez van:

http://samba.org/samba/docs/man/Samba-HOWT...ion/rights.html

Köszi! Próbálkozom....

Mivel van egy "peti" nevű felhasználóm, rendszerbern is, sambában is, mégsem root, gondoltam tökéletes alany lesz majd print admin-nak (amiből indult a galiba, picit fentebb). Egyelőre tartom magam ahhoz, hogy "peti" legyen nyomtató admin. Az általad mutatott oldalon úgy látom, hogy a "net rpc right" dologgal kellene adnom "peti" useremnek "SePrintOperatorPrivilege" jogosultságot (?).

Próbáltam is, először root-ként:

test:/etc/samba#net -U root rpc rights grant 'peti' SePrintOperatorPrivilege
Password:
Could not connect to server 127.0.0.1
The username or password was not correct.
Connection failed: NT_STATUS_LOGON_FAILURE
test:/etc/samba#


Hm....
Ugyanez root helyett peti-vel (eleve neccesnek tűnik, hogy önmagának ad jogot,de akkoris):
 
test:/etc/samba# net -U peti rpc rights grant 'peti' SePrintOperatorPrivilege
Password:
Failed to grant privileges for peti (NT_STATUS_ACCESS_DENIED)
test:/etc/samba#


Olyat tudok, hogy:
test:/etc/samba# smbclient -L localhost -U peti
Password:
Domain=[FILESERVER] OS=[Unix] Server=[Samba 3.0.24]

        Sharename       Type      Comment
        ---------       ----      -------
        print$          Disk      Printer Drivers
        IPC$            IPC       IPC Service (Fileserver)
        LJ3330          Printer   Lezer
        HP1320n         Printer   HP1320n
        Color           Printer   Szines nyomtato
        peti            Disk      Home Directories
Domain=[FILESERVER] OS=[Unix] Server=[Samba 3.0.24]

        Server               Comment
        ---------            -------

        Workgroup            Master
        ---------            -------
        DOMAINNEM
test:/etc/samba#


Ugyanez root-tal pedig:
test:/etc/samba# smbclient -L localhost -U root
Password:
session setup failed: NT_STATUS_LOGON_FAILURE
test:/etc/samba#



Egyelőre teljes a káosz, baromira nem értem azt, hogy miért kellett ezt így megbonyolítani (gondolom a fejlesztők biztosan tudnának erre valami magyarázatot adni, ami számomra biztos nem indok :p ), valamint hogy akkor most mi van, hol és merre keressem egyelőre a hibákat :think:

Illetve még azt sem nagyon látom át, hogy ez a "net rpc" dolog kivel, hogyan kommunikál :think: Mi hajt el engem, mikor rootként nem engedte :confused:

Szerkesztette: Mono 2007. 08. 08. 19:11 -kor

Adjon az Isten, szebb jövőt!

#187 Felhasználó inaktív   Mono 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.750
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 09. 11:30

Tovább "izélgetem" a dolgot, találtam egy eléggé korrektnek tűnő leírást, ezt végigcsinálva gyakorlatilag működik a dolog. Bár egyelőre nem nagyon tudom megadni, milyen driver települjön, Postscriptet telepít, eddig a tesztek alatt mondjuk gondom nem volt vele, íme:

http://www.enterprisenetworkingplanet.com/...cle.php/3621876

Egy a baj, hogy amikor duplakattal rábökök a Samba szerver megosztott printerére egy "szűz" Windows XP alól, ahonnan még nem próbáltam a nyomtatást, azonnal telepedik a printer, eddig ok. Viszont az alapértelmezett papírméret mindenhol "Letter". Ezt átállítani lehetőségem van a Windows XP alatt, meg is jegyződik, nyomtat is szépen. De ha már eddig eljutottam az automatikus telepítéssel, jó lenne, ha nem kellene ezt sem átállítani, hanem a szerverről szedné a papírméretet is.

Ilyen téren van-e tapasztalatotok :think:
Adjon az Isten, szebb jövőt!

#188 Felhasználó inaktív   Mono 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.750
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 16. 09:40

Na ismét itt vagyok, halad a dolog (sok egyéb mellett).
Hálózati nyomtatók rendben mennek, sikerült PDF nyomtatót is kreálnom, melynek kiemenetét a user home könyvtárába teszi, klassz.

Szeretném viszont, ha a nyomtatók mindenki számára, jelszó nélkül is elérhetőek legyenek. Jelen helyeztben, amíg nem csatlakozok a Samba szerverhez, a "Csatlakozás nem lehetséges" státusza van a printernek és e szerint is működik.
Olyat szeretnék, hogy a nyomtatókat bárki használhassa, jelszó nélkül. Próbáltam már mindent, de nem megy, mi lehet a gond :confused:

[global]
	workgroup = TESTDOMAIN
	netbios name = Fileserver
	local master = yes
	preferred master = yes
	domain master = yes
	os level = 40

	server string = 
	wins support = no
#	wins server = x.y.z.w
	dns proxy = no
	name resolve order = lmhosts host wins bcast
	hosts allow = 192.168.6.
	interfaces = 127.0.0.0/8 eth0
	bind interfaces only = true
	log file = /var/log/samba/log.%m
	max log size = 1000
	syslog only = no
	syslog = 0
	panic action = /usr/share/samba/panic-action %d
	socket options = TCP_NODELAY
	
	security = user
	encrypt passwords = true
	passdb backend = tdbsam
	obey pam restrictions = yes
#	invalid users = root
#	unix password sync = no
	passwd program = /usr/bin/passwd %u
        passwd chat = *Enter\snew\sUNIX\spassword:* %n\n *Retype\snew\sUNIX\spassword:* %n\n *password\supdated\ssuccessfully* .
#	pam password change = no

	load printers = yes
	printing = cups
	printcap name = cups


#   message command = /bin/sh -c '/usr/bin/linpopup "%f" "%m" %s; rm %s' &




[printers]
	comment = All Printers
	path = /var/spool/samba
	browseable = yes
	printable = yes
                writable = yes
	guest ok = yes
	public = yes

[print$]
	comment = Printer Drivers
	path = /usr/share/cups/drivers
	browseable = yes
	guest ok = yes
	read only = no
	write list = root
	public = yes

Adjon az Isten, szebb jövőt!

#189 Felhasználó inaktív   Mono 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.750
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 10. 31. 16:19

Sziasztok!

Megint itt :)

Újfent előjött a Samba, puhatolózok... :)

Kérdésem az lenne, hogy mit tudtok arról, lehet-e olyat csinálni Sambával, hogy ha minden felhasználónak saját userneve/jelszava van, Sambára ír, módosít, akkor meg tudom-e nézni, hogy adott fájlt ki, mikor hozott létre, vagy ki, mikor módosított - egy mindenki számára megosztott, teljes jogú hozzáférésen :think:

Most alakítgatom a leendő Samba szervert, ha megoldható valahogy, akkor mostanában lenne az igazi, mivel most még minden komolyabb probléma nélkül tudom esetleg elvinni az adott irányba a kialakítást...
Adjon az Isten, szebb jövőt!

#190 Felhasználó inaktív   Lenny 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.995
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 10. 31. 19:48

Ha jól emléxem a log-olás szinttel ez beállítható, de készülj fel, hogy rohadt nagy log file-jaid lesznek!!
-A biztonsági öv lehet hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira mint a tolószék.
-Minden reggel mikor felkelek tudom, hogy aznap csak egy jó dolog vár rám. A lefekvés! :)
-A Linux nem Windows, de a Windows se Linux

#191 Felhasználó inaktív   mocsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.848
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 01. 12:14

Idézet: Mono - Dátum: 2007. okt. 31., szerda - 16:19

Sziasztok!

Megint itt :)

Újfent előjött a Samba, puhatolózok... :)

Kérdésem az lenne, hogy mit tudtok arról, lehet-e olyat csinálni Sambával, hogy ha minden felhasználónak saját userneve/jelszava van, Sambára ír, módosít, akkor meg tudom-e nézni, hogy adott fájlt ki, mikor hozott létre, vagy ki, mikor módosított - egy mindenki számára megosztott, teljes jogú hozzáférésen :think:

Most alakítgatom a leendő Samba szervert, ha megoldható valahogy, akkor mostanában lenne az igazi, mivel most még minden komolyabb probléma nélkül tudom esetleg elvinni az adott irányba a kialakítást...

http://www.samba.org/samba/docs/man/Samba-...S.html#id409273
Where you come from... is gone.
Where you thought you were going to... were never there.
Where you are ain't no good, unless you get away from there!

#192 Felhasználó inaktív   Lenny 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.995
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 05. 17:30

Üdv.

Adott egy Kubuntu kliens. Van egy file szerver, ami LDAP-ból autentikál. A kliensre szépen be tudok jelentkezni LDAP felhasználóval. Azonban ha egy a hálózaton lévő gépre-megosztásra akarok lépni, akkor ismét kéri tőlem a jelsztó.

Hogy tudom megoldani azt, hogy ugyanazt az account-ot küldje el, amivel beléptem és egyszerűbben tallózhatom a hálózat gépeit és megosztásait.

Üdv.

Lenny
-A biztonsági öv lehet hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira mint a tolószék.
-Minden reggel mikor felkelek tudom, hogy aznap csak egy jó dolog vár rám. A lefekvés! :)
-A Linux nem Windows, de a Windows se Linux

#193 Felhasználó inaktív   Mono 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.750
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 08. 14:38

Sikerült LDAP-ból authentikált Samba-s PDC-t csinálnom. Gondolkodom tovább a dologgal: tudok-e két külön domain-t csinálni egy hálózaton belül :think: Akár úgy, hogy egy domain és egy, vagy akár több aldomain-em van :confused:

A cél az lenne, hogy ugyanaz a felhasználó ebben a domainben ezt és ezt, a másik domainben azt meg amazt teheti meg.
Adjon az Isten, szebb jövőt!

#194 Felhasználó inaktív   mocsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.848
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 09. 00:23

Idézet: Mono - Dátum: 2007. nov. 8., csütörtök - 14:38



Idézet

Sikerült LDAP-ból authentikált Samba-s PDC-t csinálnom.

:respect: :up:

Idézet

Gondolkodom tovább a dologgal: tudok-e két külön domain-t csinálni egy hálózaton belül :think:

Persze.

Idézet

Akár úgy, hogy egy domain és egy, vagy akár több aldomain-em van :confused:

He?  :confused:
Most akkor mire gondolsz? BDC, vagy DNS ?

Idézet

A cél az lenne, hogy ugyanaz a felhasználó ebben a domainben ezt és ezt, a másik domainben azt meg amazt teheti meg.

Akkor csinalj meg egy(ket,harom) domain-t, ez mehet ugyanabbol az LDAP-bol (sot a replikacio is mehet, ugy van replikacio es van BDC?)
Where you come from... is gone.
Where you thought you were going to... were never there.
Where you are ain't no good, unless you get away from there!

#195 Felhasználó inaktív   Mono 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.750
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 09. 08:55

Idézet

He?  :confused:
Most akkor mire gondolsz? BDC, vagy DNS ?


Hát..izé...valami olyasmira, hogy van most egy domainem. Egyszerűség kedvéért legyen ez DOMAIN nevű. Jelenleg ebbe tudnak belépni a kliensek, felhasználók. Tudok-e olyat csinálni, hogy legyen egy olyasmi kialakításom, hogy:
EGYIK.DOMAIN
MASIK.DOMAIN
Mindkettő egyszerre legyen működő egy hálóaztban, esetleg egyazon szerver ki tudja-e szolgálni :think:
És tudjam külön megadni, hogy ez a user csak az EGYIK.DOMAIN-be léphet be, egy másik user akár mindkettőbe. Na, szóval valami ilyesmit akarok :)
De persze lehet olyan is, ha ez így nem az igazi, hogy ez a "szétválasztás" EGYIK és MASIK domain-ként szerepeljen.
Már a Sambánál el vagyok akadva picit: tudtommal az ott megadható "workgroup = ...." részben csak egy dolgot tudok "kitölteni". Így felmerül a kérdés bennem: egy gépen, egy Sambával két külön domain-t nem is nagyon tudok létrehozni,  ugye :think:


Idézet

Akkor csinalj meg egy(ket,harom) domain-t, ez mehet ugyanabbol az LDAP-bol (sot a replikacio is mehet, ugy van replikacio es van BDC?)

Egyelőre sem BDC, sem replikáció nincsen. BDC tudtommal (lehet, hogy rosszul :) ) akkor jöhet jól, ha nem elérhető a PDC, ugye :confused:
Adjon az Isten, szebb jövőt!

#196 Felhasználó inaktív   Friczy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.362
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 09. 15:17

Idézet: Mono - Dátum: 2007. nov. 9., péntek - 9:55

Hát..izé...valami olyasmira, hogy van most egy domainem. Egyszerűség kedvéért legyen ez DOMAIN nevű. Jelenleg ebbe tudnak belépni a kliensek, felhasználók. Tudok-e olyat csinálni, hogy legyen egy olyasmi kialakításom, hogy:
EGYIK.DOMAIN
MASIK.DOMAIN
Mindkettő egyszerre legyen működő egy hálóaztban, esetleg egyazon szerver ki tudja-e szolgálni :think:
És tudjam külön megadni, hogy ez a user csak az EGYIK.DOMAIN-be léphet be, egy másik user akár mindkettőbe. Na, szóval valami ilyesmit akarok :)
De persze lehet olyan is, ha ez így nem az igazi, hogy ez a "szétválasztás" EGYIK és MASIK domain-ként szerepeljen.
Már a Sambánál el vagyok akadva picit: tudtommal az ott megadható "workgroup = ...." részben csak egy dolgot tudok "kitölteni". Így felmerül a kérdés bennem: egy gépen, egy Sambával két külön domain-t nem is nagyon tudok létrehozni,  ugye :think:



Egyelőre sem BDC, sem replikáció nincsen. BDC tudtommal (lehet, hogy rosszul :) ) akkor jöhet jól, ha nem elérhető a PDC, ugye :confused:

Sambával csak nagyon alapfokú tapasztalataim vannak, viszont nem látom be, miért jó a két külön domain. Egy munkaállomás egyszerre csak egy domainnek lehet tagja, csak a gond van vele, ha eltérő domainek vannak. Az egy gép pedig tipikusan 'attól függ': végül is fizikailag lehet egy gépen két Samba domain, persze ehhez az kell, hogy virtuális gépeket csinálj, és minden virtuális gépbe betehetsz külön-külön domaineket (ha bírja a hardver).
Friczy
Death is not a bug, it's a feature
Hogyan kérdezzünk okosan?

#197 Felhasználó inaktív   Lenny 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.995
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 09. 15:26

Idézet: Mono - Dátum: 2007. nov. 9., péntek - 8:55

Tudok-e olyat csinálni, hogy legyen egy olyasmi kialakításom, hogy:
EGYIK.DOMAIN
MASIK.DOMAIN
Mindkettő egyszerre legyen működő egy hálóaztban, esetleg egyazon szerver ki tudja-e szolgálni :think:
És tudjam külön megadni, hogy ez a user csak az EGYIK.DOMAIN-be léphet be, egy másik user akár mindkettőbe. Na, szóval valami ilyesmit akarok :)

Kérdés, hogy mire kell? Mit akarsz evvel elérni?
Mert evvel csak bonyolítod a dolgot. Egy kliens csak egy domain-ben lehet.

User korlátokat, meg jogosultságokat egyszerűbben is lehet kezelni.. pl. csoportokkal.. :)
-A biztonsági öv lehet hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira mint a tolószék.
-Minden reggel mikor felkelek tudom, hogy aznap csak egy jó dolog vár rám. A lefekvés! :)
-A Linux nem Windows, de a Windows se Linux

#198 Felhasználó inaktív   Mono 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.750
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 09. 15:46

Köszönöm hozzászólásaitokat!

Alapvetően szerintem rossz irányba tapogatóztam, a célom az lenne, hogy meg tudjam adni, egy felhasználó mely gépeken jelentkezhet be és mely gépeken nem, esetleg ezt időfüggővé tenni. Még ennyire nem mélyedtem el a dologban, de lehet, hogy ezt valami csoportházirendes okossággel is meg tudom oldani. Szerintem majd még kérdezek, de előbb okosodni akarok még kicsit ezen a téren.
Adjon az Isten, szebb jövőt!

#199 Felhasználó inaktív   Mono 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.750
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 02. 17:18

Sambázom tovább... :)

Gondom van. Teszt környezetben látszólag minden rendben működött, az élesben azonban vannak kisebb problémáim.

A Samba mint PDC működik, LDAP-ból authentikál. Egyelőre senki nem lép domainbe, de a lehetőség megvan rá. De ez lényegtelen, próbáltam domainbe lépni, ott is előjött a gond. Ugyanezen szerver oszt DHCP-n IP címeket is, klienseket felvettem, hogy MAC address alapján ugyanazokat az IP címeket kapják mindig (ha van valami galiba, visszakereshető legyen, mikor, ki, milyen IP címet kapott), de van egy "vendég" tartomány is fenntartva az ismeretlen MAC címek számára.

Nos, a gond az, hogy egy idő után kezdenek eltűnni a hálózatban levő gépek a tarományt tallózva. \\gépnév-vel azonnal, zseblámpázás nélül mutatja a megosztásait a gépnek, de ez után sem látszik a "Hálózati helyek" között a gép maga.
WINS szervert használok, azaz a Sambának meg van adva a Wins support = yes, a /var/lib/samba/wins.dat látszólag valid adatokat tartalmaz. Azaz ha ebben a fájlban látszik is az adott munkaállomás, az Windows alól már nem feltétlen látszik, hiába frissítgetek. DHCP-n keresztül osztom le a kliensek számára a WINS címét, mely ipconfig /all-al le is jön szépen a Windowson.
Érdekes még, hogy egy olyan Windowsos gépen, melyen nem, látszik egy másik Windowsos gép, azt pingelni, host név alapján szépen lehet.
Van-e tippetek, láttatok-e már ilyet :think:
Adjon az Isten, szebb jövőt!

#200 Felhasználó inaktív   Lenny 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.995
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 02. 18:37

Próbáld meg, hogy az OS LEVEL-t felveszed mondjuk 100 fölé. Bár ha PDC akkor nyugodtan lehet 255 és akkor nincs aki elvegye tőle.. :)
-A biztonsági öv lehet hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira mint a tolószék.
-Minden reggel mikor felkelek tudom, hogy aznap csak egy jó dolog vár rám. A lefekvés! :)
-A Linux nem Windows, de a Windows se Linux

Téma megosztása:


  • (14 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó