HWSW Informatikai Kerekasztal: Cleartype. Használod? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Cleartype. Használod? Cleartype betűk Értékeld a témát: -----

Szavazás: Cleartype. Használod? (69 felhasználó adott le szavazatot)

Cleartype. Használod?

Vendégek nem láthatják a szavazást.
Voks

#1 Felhasználó inaktív   des 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.619
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 12. 17:29

"A ClearType egy olyan technológia, amely a betűk megjelenését tisztává és simává teszi. A ClearType technológia a képernyőn megjelenő szöveget részletesebbé teszi, ezáltal a hosszú ideig tartó olvasás során felmerülő szembántalmak és a szellemi fáradtság felmerülésének lehetősége csökken. Főleg az LCD technológiát alkalmazó eszközök, például lapos monitorok, hordozható számítógépek és kisebb kézi eszközök esetén fejti ki hatását."

Kép

Van már többféle cleartype megjelenítés, főleg a vistában és win7-ben, de én inkább csak arra lennék kiváncsi, hogy ki használja és ki nem. Pl én vagyok-e az egyedűli, aki nem használja? Csak engem zavar, hogy olyankor homályosak a betűk? Olyan, mintha nem látnék jól. Persze ez megszokás kérdése is. Én mindig is kis betűket használtam mindenhol (CRT és TFT-nél is), és a pici betűknél bizony a legrosszabb, ha a cleartype be van kapcsolva. Olvashatatlanul egybefolynak a betűk és homályos. Nagyobb betűknél már inkább cleartype, mert ilyenkor a betűk nagyitásánál fellépő hibákat javítja és szebb is, kevésbé zavaróan homályos már, hiszen nagy a betű is. De eleve ki használna olyan nagy betűket pl oprendszer esetén, stb.

Itt egy példa a kisbetűknél. Alig olvasható, egybefolyik az egész. Most vonatkoztassunk el attól, hogy nincs elég kontraszt sem ezen a példán.
Kép

Én sokáig azt hittem, hogy a cleartype pont az, amit én "használok" (azaz no cleartype), hiszen ott tiszta (clear) a betű és nincs semmi subpixel marhaság, stb. De ezt csak érdekesség képpen mondtam.

Szóval én amióta "számítógépezek" a cleartype mindig is off volt.
A gépemről küldve billentyűzettel | Egy bringás blogja: http://deviantrider.co.nf

#2 Felhasználó inaktív   Valdy 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.453
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 12. 18:11

Hát nemtom, most bekapcsoltam, de nekem vele is jó meg nélküle is.
Asus M4A785TD-V Evo, AMD Phenom™ II X4 960T @ X6, 8GB Geil Leggera DDR3, MSI R6870 Hawk, OCZ Vertex 4 128 GB, WD Caviar Black 1TB, WD Caviar Green 1TB , Pioneer BDR-206D, Asus PA246Q, Corsair VX550, Antec Three Hundred

#3 Felhasználó inaktív   Chabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.060
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 12. 18:44

Én XP alatt használom már jó pár éve.
Az igazi mazochista az, aki közúti ellenőrzésnél leáll mögéd, pedig le se intették!
Nem jött össze neki, továbbküldték...

#4 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2009. 11. 12. 18:53

Apró betűknél, melyek egy pixeles szálból vannak,csak ront, persze. Énhasználom, nekem pihentetőbb és nem tűnik homályosnak, de tény, hogy sok monitoron a saját egyedi anti-aliasing technikája miatt egyszerűen szar a CT :D
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#5 Felhasználó inaktív   des 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.619
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 12. 19:25

Idézet: didyman - Dátum: 2009. nov. 12., csütörtök - 18:53

Apró betűknél, melyek egy pixeles szálból vannak,csak ront, persze.

Éppen ezért érdekes, hogy rengeteg screenshoton látom a bekapcsolt cleartype-ot, annak ellenére hogy pici betűket használnak. 1 pixeles a szár, pici fontok és mégis úgy használják. És alig olvasható, stb.
A gépemről küldve billentyűzettel | Egy bringás blogja: http://deviantrider.co.nf

#6 Felhasználó inaktív   gbr 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.164
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 12. 19:45

ha minden betű a monitoron clear type akkor zavar, bizonyos elemek, weblapokon, word2007 alapból az, akkor annyira nem. viszont, én pár éve area04 msstyle-al rászoktam a haxrCrop betűre ami alapvetően pixelfont de (számomra) nagyon kellemes. azóta bármilyen themet használok mindig erre hackelem át.

#7 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 12. 20:03

Használtam mindig is, mióta XP-m van. Nem tudok nélküle lenni, pihenteti a szemem. TFT/LCD-n és CRT-n is segíti az olvashatóságot. Apró fontoknál tényleg zavaró lehet néha, de e vele járó kellemetlenség ellenére is megéri.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#8 Felhasználó inaktív   arn 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 28.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 12. 20:39

xpn sose hasznaltam, win7en igen. mintha mas lenne, de lehet nem :)

#9 Felhasználó inaktív   des 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.619
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 12. 20:59

Idézet: gbr - Dátum: 2009. nov. 12., csütörtök - 19:45

haxrCrop

Régebben én sima arial, tahoma, verdanakat használtam 8as méretben talán. Aztán utána jött a pixel font mániám, amiben egy 5 pixel magas és kb 4-5 pixel széles fontot használtam. Nagyon pici volt, de sokáig használtam. Aztán most meg kb 2 éve már én is ezt a haxcorpot használom. Egyik legjobb font. Amúgy 98%ban ugyanaz ez, mint a windows terminal font nagybetűi. Csak 1-2 betűnél tér el picit. legalábbis a nagy betűknél.
A gépemről küldve billentyűzettel | Egy bringás blogja: http://deviantrider.co.nf

#10 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 13. 09:06

Idézet: des - Dátum: 2009. nov. 12., csütörtök - 20:59

én is ezt a haxcorpot használom

Emberkínzás olvasni. Ronda és nehezen olvasható. Csak azt fogod ezzel elérni, hogy tönkremegy a látásod.
Nem tudom, mennyit olvasol egy nap gépnél, mennyit írsz (programozás, szövegszerkesztés). Ettől is függ.

Ha zavarnak a kis fontok ClearType mellett, akkor szerintem emeld meg egy kicsit a fontméretet. Bár az meg egy kicsit az ikonok minőségét cseszi szét.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#11 Felhasználó inaktív   Vertigo 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.989
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 13. 09:34

Nem hasznalom, mosott v@cak...

u.i.
felhasznalasi terulet (grafika, tobb mint 6eve tft)

#12 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 13. 13:56

Online ClearType tuner Windowsra. Csak IE-vel működik. Javít az esetleges ClearType elmosottságon.

Vigyázat! Elállíthatja a ClearType beállításokat és nem menti el, ami miatt nem lehet visszaállítani a korábbi beállításokat!
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#13 Felhasználó inaktív   M@Xtreme 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.497
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 13. 14:18

Használom TFT-vel. :up:

#14 Felhasználó inaktív   Mumia 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 31.916
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 13. 15:11

Nem használom, és nem is használtam soha crt-vel sem, csak ront a betűk olvashatóságán, arról nem beszélve, hogy pl Total Commander szövege egy nagy egybefolyt massza lesz tőle.

#15 Felhasználó inaktív   vipi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.186
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 13. 15:33

Idézet: arn - Dátum: 2009. nov. 12., csütörtök - 20:39

xpn sose hasznaltam, win7en igen. mintha mas lenne, de lehet nem :)

Nálam ugyanez.
XP-n homály sz*r volt, most Win7-en nem zavar... sőt, itt nélküle rohadt ronda pixelesek a nagyobb fontok.
Most is így megy egymás mellett a két oprendszer nálam.

Szerkesztette: vipisrac 2009. 11. 13. 15:34 -kor


#16 Felhasználó inaktív   des 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.619
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 13. 16:51

Idézet: N0zer0 - Dátum: 2009. nov. 13., péntek - 9:06

Emberkínzás olvasni. Ronda és nehezen olvasható. Csak azt fogod ezzel elérni, hogy tönkremegy a látásod.
Nem tudom, mennyit olvasol egy nap gépnél, mennyit írsz (programozás, szövegszerkesztés). Ettől is függ.

Engem nem zavar és cseppet sem megerőltető számomra. Igaz, én nekem a kis betűk is nagy betűk, tehát nincsenek kis betűim, szóval így eleve nagyobb. Meg ott van még az is, hogy hiába ilyen a font az oprendszer minden részénél, az igazából nem olyan, mintha egy ilyen betűvel írt szöveget, könyvet olvasnál folyamatosan. Oprendszernél pl a menüt szinte el sem olvassa már az ember, mert kapásból tudja hova kell klikkelni. Meg eleve azok csak 1-2 szavak, nem mondatok egymás alatt.

Abban igazad van, hogy ha így kellene olvasnom pl a fórum hozzászólásokat, illetve programozni, meg más egyebet, lehet káros lenne és megerőltető is. Sőt, valamilyen szinten biztos. Főleg fehér hátter mellet.

Az ezelőtt használt fontom volt az igazán kicsi. Akkoriban szerettem azt, de most már nem tudnám újra azt használni. http://www.fontspace...gn/drifter-five ezt is csak a nagy betűs változatával használtam. Szerencsére nem lett rosszabb tőle a látásom, pedig ilyet használni már felér egy kisebb önpusztítással is. (naná, hogy a legkisebb méretben használtam)  :omg: Szerencsére kigyógyultam ebből a dolgoból. Ez a haxrcorp pl 2* ilyen nagy.

Szerkesztette: des 2009. 11. 13. 16:55 -kor

A gépemről küldve billentyűzettel | Egy bringás blogja: http://deviantrider.co.nf

#17 Felhasználó inaktív   Lipton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.494
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 15. 20:31

Mosott lesz tőle a kép, mintha be lenne párásodva. Sose használtam, dühít. :D

#18 Felhasználó inaktív   Valdy 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.453
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 15. 20:36

Most kapcsoltam ki. Több helyen volt szar mint jobb. És most h prá napig bekapcsolva használtam, érzékelhető a különbség. Jobb nélküle :)
Asus M4A785TD-V Evo, AMD Phenom™ II X4 960T @ X6, 8GB Geil Leggera DDR3, MSI R6870 Hawk, OCZ Vertex 4 128 GB, WD Caviar Black 1TB, WD Caviar Green 1TB , Pioneer BDR-206D, Asus PA246Q, Corsair VX550, Antec Three Hundred

#19 Felhasználó inaktív   vipi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.186
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 16. 10:07

Win7 alatt nem oltári pixelesek a nagy karakterek? Pl. weben ocsmányul néz ki.
Érdekes, hogy nem tudták ezt megtartani az XP-ből... ott minden rendben van a nagyobb betűkkel.

(Mondjuk kis betűknél meg történt előrelépés, az meg XP alatt volt jóval homályosabb, mint Win7 alatt.)

ps: Vagy némi alap fontkészlet állítás is megoldaná a nagy betűk problémáját Cleartype mellett Win7-ben?

#20 Felhasználó inaktív   Chabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.060
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 16. 15:28

Idézet: vipisrac - Dátum: 2009. nov. 16., hétfő - 11:07

Win7 alatt nem oltári pixelesek a nagy karakterek? Pl. weben ocsmányul néz ki.
Érdekes, hogy nem tudták ezt megtartani az XP-ből... ott minden rendben van a nagyobb betűkkel.

(Mondjuk kis betűknél meg történt előrelépés, az meg XP alatt volt jóval homályosabb, mint Win7 alatt.)

ps: Vagy némi alap fontkészlet állítás is megoldaná a nagy betűk problémáját Cleartype mellett Win7-ben?

Az a baj hogy a windows alapból 96dpi-vel jeleníti meg a fontokat, ha zavar akkor állítsd nagyobbra.

XP-re amúgy ott van a ClearType Tuner PowerToy 7.4.262.0 ezzel hamarabb be lehet "lőni" a számunkra megfelelő beállításokat.
http://www.softpedia.com/progDownload/Clea...load-15628.html
Az igazi mazochista az, aki közúti ellenőrzésnél leáll mögéd, pedig le se intették!
Nem jött össze neki, továbbküldték...

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó