HWSW Informatikai Kerekasztal: sshd_config - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

sshd_config

#41 Felhasználó inaktív   Lenny 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.995
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 03. 15:30

Meg tudok adni olyan opciót, hogy pl. ha valaki 3. próbálkozásra sem tud belépni, akkor mondjuk 5 percre letiltja a bejelentkezést?

Ha igen, hogy?
-A biztonsági öv lehet hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira mint a tolószék.
-Minden reggel mikor felkelek tudom, hogy aznap csak egy jó dolog vár rám. A lefekvés! :)
-A Linux nem Windows, de a Windows se Linux

#42 Felhasználó inaktív   1soproni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.678
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 03. 18:03

Idézet: Lenny - Dátum: 2008. okt. 3., péntek - 16:30

Meg tudok adni olyan opciót, hogy pl. ha valaki 3. próbálkozásra sem tud belépni, akkor mondjuk 5 percre letiltja a bejelentkezést?

Ha igen, hogy?

fail2ban csomag :)
Összesen két dologra van szükség az életben WD-40 és szigetelőszalag. Ha nem mozdul pedig kellene: WD-40. Ha mozog pedig nem kellene: szigetelőszalag.

#43 Felhasználó inaktív   mocsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.848
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 06. 21:20

Idézet: Lenny - Dátum: 2008. okt. 3., péntek - 15:30

Meg tudok adni olyan opciót, hogy pl. ha valaki 3. próbálkozásra sem tud belépni, akkor mondjuk 5 percre letiltja a bejelentkezést?

Ha igen, hogy?

iptables?
-A INPUT -m tcp -p tcp --dport 22 -m state --state NEW -m limit --limit 3/min --limit-burst 3 -j ACCEPT
-A INPUT -m tcp -p tcp --dport 22 -j DROP
Where you come from... is gone.
Where you thought you were going to... were never there.
Where you are ain't no good, unless you get away from there!

#44 Felhasználó inaktív   Mono 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.750
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 30. 14:35

Sziasztok!

Van egy problémám :)

Adott egy linuxos gép, rajta kb. 50 darab rendszer szintű felhasználó, mindenkinek van saját home könyvtára, stb.
Fut a gépen ssh szerver is. Azt kellene megoldanom, hogy bizonyos felhasználók csak a belső hálózatról, míg mások bárhonnan tudjanak "beesesházni" :)

Amit eddig találtam, próbáltam:
- AllowGroups. Gondoltam készítek két csoportot, átrendezem beléjük a felhasználóimat, mondjuk, mint "kinti" és "benti". Jópofa, csak sajna nem tudtam IP alapú szűrést is megadni, azaz az SSHD nem problémázik, viszont nem is működik. Pl. ez:
AllowGroups benti@192.168.*.*. kinti - azt gondoltam, hogy ezzel megoldom azt, hogy a benti csoport felhasználó csak a 192.168-al kezdődő IP címekről, míg a kinti csoport tagjai bárhonnan jöhetnek.
De nem, nem veszi be az IP szűrést. Sőt, keresélve a neten, mindenhol csak a csoport nevek vannak megadva, pl így:
AllowGroups benti, kinti

Szóval ez nekem nem jött össze.
Próbáltam az AllowUsers opciót is, na az szépen teszi a dolgát. Ellenben ez esetben egymás mellé, vesszővel és esetleg kukac IP címmel fel kellene sorolnom mind a kb. 50 felhasználómat. Ez számomra nem kicsit átláthatatlan sshd_config fájlt jelentene.

Van-e valamilyen ötletetek, hogyan tudnám ezt megoldani :think:

PS.: Úgy veszem észre, hogy az AllowGroups opciót az Allowusers opcióval együtt (mindkettőt ugyanabban a konfig fájlban) használva az AllowUsers érvényesül, az AllowGroups sora figyelmen kívül marad.

Előre is köszi! :respect:
Adjon az Isten, szebb jövőt!

#45 Felhasználó inaktív   Mono 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.750
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 30. 14:57

Amire eddig még sikerült "leszorítanom" a dolgot, hogy az AllowUsers sorom ilyesmi legyen:
AllowUsers *@192.168.*.*, tibi, kata

Azaz minden rendszerben szereplő felhasználó beléphet a belső hálózatról, az utána felsoroltak pedig bárhonnan.

Csoportokra való további szűrést tényleg nem lehet csinálni :think:
Adjon az Isten, szebb jövőt!

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó