HWSW Informatikai Kerekasztal: Felajánlások (Segíteni kéne), karitatív topic VII. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (237 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Felajánlások (Segíteni kéne), karitatív topic VII. www.felajanlasok.hu Értékeld a témát: -----

#41 Felhasználó inaktív   Telcontar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.689
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 17. 08:52

Idézet: Szőke - Dátum: 2007. nov. 17., szombat - 7:52

Irigyellek érte. Nálunk itt meg még mindig csak a PI (esetenként néha a gyengébb PII) az ami összejön. :rolleyes:

A szerverért köülön irigység, mert a most éledező csapatnak nincs NET hozzáférése (előreláthatólag fedezet hiányában nem is tudni, hogy mikor lészen) és a szerverre (egyszerre akár többen is használhatnák) én fel tudnám tölteni az én eddig összegyüjtött anyagomat (driverek, manuálok, strb.).

Ne irigyelj, a java megy majd hozzátok. :)

Szerveralapnak a dual P-III-as alaplapot ajánlom. Van hozzá memória és két egyforma, 450 MHz-es Pentium III-as CPU. A múltkor általam meglepiként leküldött Adaptec AHA-2940U2W SCSI-vezérlővel és a 36 GB-os U160-as IBM SCSI vinyóval nagyon pöpec fileszervert lehet belőle faragni. Sőt, a 9 GB-os Quantum SCSI vincsiket is bele lehet tenni, csak azokat másik kábelre célszerű tenni, hogy ne lassítsák be az IBM vinyót.

A dual PentiumPro két korszakkal korábbi gép, jóval lassabb és kisebb a tárolókapacitása. De megkaphatjátok, ha kéritek, én nem vagyok Rive nagymester, hogy Linuxot pakoljak rá, és aztán arról nézegessem a HWSW fórumát. :D
... a trip back in time is all I need ...

#42 Felhasználó inaktív   zoltánszól 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.900
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 17. 15:33

Idézet: Telcontar - Dátum: 2007. nov. 17., szombat - 8:52

...én nem vagyok Rive nagymester, hogy Linuxot pakoljak rá, és aztán arról nézegessem a HWSW fórumát. :D

Öööö, izé... Rive in fabula? Honnan tudod? Oszt mér nem szól bele a topicba? Mert sértődött nagyon? (Mondjuk, lehet, hogy van oka, de ennyi ideig lebüntetni bennünket is... :confused:

#43 Felhasználó inaktív   FakeJack 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.095
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 17. 15:38

Nem nagyon aktív már a fórumon.

#44 Felhasználó inaktív   Szőke 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.245
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 17. 20:10

Idézet: Telcontar - Dátum: 2007. nov. 17., szombat - 9:52

Ne irigyelj, a java megy majd hozzátok. :)

Szerveralapnak a dual P-III-as alaplapot ajánlom. Van hozzá memória és két egyforma, 450 MHz-es Pentium III-as CPU. A múltkor általam meglepiként leküldött Adaptec AHA-2940U2W SCSI-vezérlővel és a 36 GB-os U160-as IBM SCSI vinyóval nagyon pöpec fileszervert lehet belőle faragni. Sőt, a 9 GB-os Quantum SCSI vincsiket is bele lehet tenni, csak azokat másik kábelre célszerű tenni, hogy ne lassítsák be az IBM vinyót.

A dual PentiumPro két korszakkal korábbi gép, jóval lassabb és kisebb a tárolókapacitása. De megkaphatjátok, ha kéritek, én nem vagyok Rive nagymester, hogy Linuxot pakoljak rá, és aztán arról nézegessem a HWSW fórumát. :D

Előre is hálás köszönet mindenért.
Majd tolmácsolom A.Józsinak javaslatodat. Egyelőre - tekintettel, hogy mostanság kakkantani sincs időm - az SCSI-s cumókbol nem tudom, hogy mikor lészen valami. Amióta lejött még csak megnézni sem volt időm. Józsi egyáltalán nem ért hozzá, én meg csak annyit tudok róla, hogy jöttek valami különleges vinyók, melyeknek nem 40 pin-s csatlakozói vannak (mondta Józsi). Én csupán azt tudtam neki látatlanbol mondani, hogy valószínúsíthető, hogy SCSI-s cumórol van szó, de majd az elkövetkező "évszázadban" :D  talán lészen annyi időm, hogy megkukkoljam azokat és akkor majd meglátjuk.
Moztgáskorlátozottak részére készülő akváriumokhoz berminemű segítséget szívesen elfgadok. Felajánlásod ide küld. Segedelmeteket előre is KÖSZÖNÖM!


#45 Felhasználó inaktív   Szőke 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.245
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 17. 20:11

Zotánszól!

A holnapi napon (vasárnap) lehet, hogy meglátogatlak. Retyketést elkezdheted. :Đ
Emilke röppent.
Moztgáskorlátozottak részére készülő akváriumokhoz berminemű segítséget szívesen elfgadok. Felajánlásod ide küld. Segedelmeteket előre is KÖSZÖNÖM!


#46 Felhasználó inaktív   zoltánszól 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.900
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 17. 21:16

Idézet: Szőke - Dátum: 2007. nov. 17., szombat - 20:11

Zotánszól!

A holnapi napon (vasárnap) lehet, hogy meglátogatlak. Retyketést elkezdheted. :Đ
Emilke röppent.

Gyere csak! :pokeas2:

#47 Felhasználó inaktív   Telcontar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.689
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 17. 21:20

Idézet: Szőke - Dátum: 2007. nov. 17., szombat - 21:10

Előre is hálás köszönet mindenért.
Majd tolmácsolom A.Józsinak javaslatodat. Egyelőre - tekintettel, hogy mostanság kakkantani sincs időm - az SCSI-s cumókbol nem tudom, hogy mikor lészen valami. Amióta lejött még csak megnézni sem volt időm. Józsi egyáltalán nem ért hozzá, én meg csak annyit tudok róla, hogy jöttek valami különleges vinyók, melyeknek nem 40 pin-s csatlakozói vannak (mondta Józsi). Én csupán azt tudtam neki látatlanbol mondani, hogy valószínúsíthető, hogy SCSI-s cumórol van szó, de majd az elkövetkező "évszázadban" :D  talán lészen annyi időm, hogy megkukkoljam azokat és akkor majd meglátjuk.

Azok tényleg nem 40 pin-es IDE vincsik, jól látta Józsi. :) Lehet, hogy a Quantumok LVD-sek, már nem emlékszem pontosan. Ha igen, mehetnek egyetlen közös kábelre, nem lesz lassulás.

A szerveralaplapokat le fogom tesztelni, mert pl. a Pentium Pro-s szerveren alkoholos filccel valaki azt közölte az utókorral, hogy működésképtelen, tehát lehet, hogy működésképtelen. :)

Eddig egy Tualatinos alaplapot meg a benne levő 1000-es Tualatin Celeront teszteltem. A proci halott, az alaplap működik. Mire jó a procigyűjteményem: találtam benne egy ugyanolyan típusú, de működő CPU-t, kicseréltem őket. :) Jók még a memóriamodulok, amiket kaptunk Fehérvárról (ööö...legalábbis elindult velük a tesztgép), meg egy GeForce2 MX400-as kivételével a videokártyák is hajlandóak voltak elindulni. Nevezetesen egy Radeon 9000-es, meg egy Radeon 9550-es, több kisebb karesz (egy 32 megás Savage 4 AGP-s, 2 db S3 Trio VX/D2 AGP-s meg egy ATi Rage Pro 3D PCI-s) mellett.

Ma jött megint "némi" hardver *Iguana* olvtárs közreműködésével: két alig hiányos konfig (PII osztályúaknak néztem őket), két működőképes(nek mondott) Lexmark 4039 10 Plus lézernyomtató, egy Lexmark Z35 tintaköpő (tápegység nélkül, sajna), egy működőképes, szép képpel bíró Samtron 55E moncsi, billentyűzetek, egerek, kiürült tonerkazetták (ezeknek kevésbé örültem, de meg lehet tőlük gazdaságosan szabadulni), erősen leharcolt asztali telefonkészülékek. Köszönet értük! :respect:
... a trip back in time is all I need ...

#48 Felhasználó inaktív   Telcontar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.689
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 17. 22:24

Jelentem, a dual PentiumPro-s szerver üzemképes, egyedül a CPU-k hűtését kell megoldani: az elsődlegesnek passzív bordája van, ez állatira melegszik, a másodlagosnak meg nem megy a ventilátora akkor sem, amikor rácsatlakoztatom a delejre. :) Brutális viszont benne a 400W-os ATX-es Mercury táp. :D

2,1 GB-os SCSI vinyó (Quantum Empire márkájú, visít, mint akit nyúznak), Sony CDU76S SCSI CD-ROM és egy HP SureStore Tape 5000 DAT-meghajtó van benne, 224 MB EDO-RAM társaságában, egy nagytoronyban.

Kéritek ezt a gépet ott a Zug-ban?

Szerk.: csak az elsődleges CPU-ja megy, a másodlagos - úgy tűnik - elhalt a hűtés elégtelen volta miatt.

Szerkesztette: Telcontar 2007. 11. 17. 22:54 -kor

... a trip back in time is all I need ...

#49 Felhasználó inaktív   Szőke 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.245
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 18. 07:36

Idézet: Telcontar - Dátum: 2007. nov. 17., szombat - 23:24

Jelentem, a dual PentiumPro-s szerver üzemképes, egyedül a CPU-k hűtését kell megoldani: az elsődlegesnek passzív bordája van, ez állatira melegszik, a másodlagosnak meg nem megy a ventilátora akkor sem, amikor rácsatlakoztatom a delejre. :) Brutális viszont benne a 400W-os ATX-es Mercury táp. :D

2,1 GB-os SCSI vinyó (Quantum Empire márkájú, visít, mint akit nyúznak), Sony CDU76S SCSI CD-ROM és egy HP SureStore Tape 5000 DAT-meghajtó van benne, 224 MB EDO-RAM társaságában, egy nagytoronyban.

Kéritek ezt a gépet ott a Zug-ban?

Szerk.: csak az elsődleges CPU-ja megy, a másodlagos - úgy tűnik - elhalt a hűtés elégtelen volta miatt.

Itt most minden szükségeltetik, mert szinte smmilyük sincs a Józsiéknak.

A szerverbe tudok adni használható SCSI-s vinnyogót, amely nem is vinnyog. A másodlagos CPU esetleg nem cserélhető?

Szerkesztette: Szőke 2007. 11. 18. 07:36 -kor

Moztgáskorlátozottak részére készülő akváriumokhoz berminemű segítséget szívesen elfgadok. Felajánlásod ide küld. Segedelmeteket előre is KÖSZÖNÖM!


#50 Felhasználó inaktív   Telcontar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.689
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 18. 11:28

Idézet: Szőke - Dátum: 2007. nov. 18., vasárnap - 8:36

Itt most minden szükségeltetik, mert szinte smmilyük sincs a Józsiéknak.

A szerverbe tudok adni használható SCSI-s vinnyogót, amely nem is vinnyog. A másodlagos CPU esetleg nem cserélhető?

Oké, tiétek a gép. :) A másodlagos CPU-t kivettem, anélkül is megy. Ha lesz egy másik működő 200 MHz-es PentiumPro CPU, meg lehet vele próbálkozni. Így is erőteljes a gép a Pentium-I-esekhez képest.
... a trip back in time is all I need ...

#51 Felhasználó inaktív   FakeJack 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.095
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 18. 13:22

Szőke, anno adtam egy HP álló gépet nektek. Ilyen kis barna plexi ajtó volt az elején. Na abban 200as PPro volt.

#52 Felhasználó inaktív   Telcontar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.689
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 18. 14:56

Leteszteltem a két másik szerveralaplapot is. A Pentium II 400 MHz-es CPU-kkal szerelt lap megy, de a CPU-k hűtőventilátorai nem indulnak el. A dual Pentium III-as deszka hibátlan, a 450 MHz-es CPU-k mennek, hűtésük is rendben. Úgy gondolom, hogy már csak az állapota miatt is ez utóbbi lenne az ideális szerveralap a csapatkának. Ez normál ATX méretű deszka, míg a PentiumPro és a dual Pentium II-es lap szintén ATX-re hajazó, ám valami extra nagy méretű kütyü.

Mind a három szerverlap tud kezelni 50 pines és 68 pines SCSI-eszközöket a szabvány IDE meghajtók mellett.

Teszteltem még egy microATX-es agyonintegrált lapot 400 MHz-es Celeron procival, ez jó.

Egy Abit VH6-os deszka 1000-es Cu-mine Celeronnal elindul, de már a kezdő POST-képernyőig sem jut el, 2B POST-kódnál megáll. Mi lehet a hiba? A tesztnél használt alkatrészek (PC133-as SDRAM, Radeon9000-es vidkari) másik alaplap/proci párossal hibátlanok voltak. A táp egy 250 W-os Seventeam, szintén jó más konfiggal.

Szerk.: hejessírási hubák

Szerkesztette: Telcontar 2007. 11. 18. 14:57 -kor

... a trip back in time is all I need ...

#53 Felhasználó inaktív   Telcontar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.689
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 18. 14:59

Ja, megvan a VH6-os baja. Púposkondi.  :rolleyes:
... a trip back in time is all I need ...

#54 Felhasználó inaktív   Szőke 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.245
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 18. 17:13

Idézet: FakeJack - Dátum: 2007. nov. 18., vasárnap - 14:22

Szőke, anno adtam egy HP álló gépet nektek. Ilyen kis barna plexi ajtó volt az elején. Na abban 200as PPro volt.

Tudod te hogy azóta mnenni víz lefolyt itt a Hármas kőrösön?
Persze, ha nagyon akarnám (egyelőre nem akartódzok előkeresni minden dokumentumot, mert úgy a feje tetején áll itt nálam az átalakítások miatt a dolog) lehet, hogy elő tudnám kaparni, hogy megkapta-e valaki, vagy elment Patakre. Itt anno szinte nem maradt semmi, néhány SCSI-s cucc kivételével. Az is csak azért, hogy majd ha egyszer lészen időm akkor készítsek Patakra (most meg már majd A.Józsinak egy sok-sok SCSI-s cumót tartalmazó gépet, abbol a célbol, hogy el tudjam nekik magyarázni azt a keveset amelyet én magam is tudok róluk.
Moztgáskorlátozottak részére készülő akváriumokhoz berminemű segítséget szívesen elfgadok. Felajánlásod ide küld. Segedelmeteket előre is KÖSZÖNÖM!


#55 Felhasználó inaktív   Szőke 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.245
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 18. 17:19

Idézet: Telcontar - Dátum: 2007. nov. 18., vasárnap - 15:56

Leteszteltem a két másik szerveralaplapot is. A Pentium II 400 MHz-es CPU-kkal szerelt lap megy,

*de a CPU-k hűtőventilátorai nem indulnak el.

A dual Pentium III-as deszka hibátlan, a 450 MHz-es CPU-k mennek, hűtésük is rendben. Úgy gondolom, hogy már csak az állapota miatt is

** ez utóbbi lenne az ideális szerveralap a csapatkának.

Ez normál ATX méretű deszka, míg a PentiumPro és a dual Pentium II-es lap szintén ATX-re hajazó, ám valami extra nagy méretű kütyü.

***Mind a három szerverlap tud kezelni 50 pines és 68 pines SCSI-eszközöket a szabvány IDE meghajtók mellett.

Teszteltem még egy microATX-es agyonintegrált lapot 400 MHz-es Celeron procival, ez jó.

Egy Abit VH6-os deszka 1000-es Cu-mine Celeronnal elindul, de már a kezdő POST-képernyőig sem jut el, 2B POST-kódnál megáll. Mi lehet a hiba? A tesztnél használt alkatrészek (PC133-as SDRAM, Radeon9000-es vidkari) másik alaplap/proci párossal hibátlanok voltak. A táp egy 250 W-os Seventeam, szintén jó más konfiggal.

Szerk.: hejessírási hubák

*  Venti csere talán segíthet? Ebben nagy volt anno Zs.Apuka, aki már jelezte, hogy esetenként besegít A.Józsinak.

** Egyet tudok érteni az elgondolással.

*** Ez egy igen jó hír, mert van mindkét csatis vinyó - nba és egyéb meghajtó is - itt még nálam a talonban.
Moztgáskorlátozottak részére készülő akváriumokhoz berminemű segítséget szívesen elfgadok. Felajánlásod ide küld. Segedelmeteket előre is KÖSZÖNÖM!


#56 Felhasználó inaktív   Szőke 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.245
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 18. 17:21

Idézet: Telcontar - Dátum: 2007. nov. 18., vasárnap - 15:59

Ja, megvan a VH6-os baja. Púposkondi.  :rolleyes:

Korábban már írtad itt ezen a fórumon, hogy "profibb mester" vagy a kondi cserében, mint dydiman teteestárs, annak ellenére, hogy Ő ezen a területen (is) nagy szagértő.
Én már a kancsal szememmel nem mernék hozzáfogni ilyen "apró" kütyük forrajtásához.

Szerkesztette: Szőke 2007. 11. 18. 17:22 -kor

Moztgáskorlátozottak részére készülő akváriumokhoz berminemű segítséget szívesen elfgadok. Felajánlásod ide küld. Segedelmeteket előre is KÖSZÖNÖM!


#57 Felhasználó inaktív   Telcontar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.689
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 18. 18:53

Idézet: Szőke - Dátum: 2007. nov. 18., vasárnap - 18:21

Korábban már írtad itt ezen a fórumon, hogy "profibb mester" vagy a kondi cserében, mint dydiman teteestárs, annak ellenére, hogy Ő ezen a területen (is) nagy szagértő.
Én már a kancsal szememmel nem mernék hozzáfogni ilyen "apró" kütyük forrajtásához.

Azt nem merem állítani, hogy didymannál profibb vagyok, de ezzel a kondival meg tudok küzdeni. :) Ilyen elkóm (2200 uF; 5,3 V) most nincs itthon tartalékban, előbb be kell szereznem. Arra azonban nincs garancia, hogy az elko cseréje után hibátlanul működni fog a lap.
... a trip back in time is all I need ...

#58 Felhasználó inaktív   Telcontar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.689
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 18. 19:00

Idézet: Szőke - Dátum: 2007. nov. 18., vasárnap - 18:19

*  Venti csere talán segíthet? Ebben nagy volt anno Zs.Apuka, aki már jelezte, hogy esetenként besegít A.Józsinak.

A venticsere macerás lenne, mert ezek Slot1-es CPU-k, a tokozásukhoz spéci méretű csillagfejű csavarok rögzítik a bordát és vele egyberobbantott ventit. És lehet, hogy nem is a ventikkel van baj, hanem a vezetékeikkel. Van ott némi gányolás (a két venti egy-egy vezetékét (sárga színű, talán a fordulatszám visszajelzésére szolgál?) nemes egyszerűséggel összekötötte valaki). Lehet, hogy ez okozza a gebaszt. Majd kiderítitek: egy csípőfogó, és a rövidre zárás problematikáját mintha elvágták volna. :)
... a trip back in time is all I need ...

#59 Felhasználó inaktív   Szőke 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.245
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 18. 19:13

Idézet: Telcontar - Dátum: 2007. nov. 18., vasárnap - 19:53

Azt nem merem állítani, hogy didymannál profibb vagyok, de ezzel a kondival meg tudok küzdeni. :) Ilyen elkóm (2200 uF; 5,3 V) most nincs itthon tartalékban, előbb be kell szereznem. Arra azonban nincs garancia, hogy az elko cseréje után hibátlanul működni fog a lap.

Úgy kell megcsinyálni, hogy működjön. Punktum. :Đ  :Đ
Moztgáskorlátozottak részére készülő akváriumokhoz berminemű segítséget szívesen elfgadok. Felajánlásod ide küld. Segedelmeteket előre is KÖSZÖNÖM!


#60 Felhasználó inaktív   Szőke 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.245
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 18. 19:16

Idézet: Telcontar - Dátum: 2007. nov. 18., vasárnap - 20:00

A venticsere macerás lenne, mert ezek Slot1-es CPU-k, a tokozásukhoz spéci méretű csillagfejű csavarok rögzítik a bordát és vele egyberobbantott ventit. És lehet, hogy nem is a ventikkel van baj, hanem a vezetékeikkel. Van ott némi gányolás (a két venti egy-egy vezetékét (sárga színű, talán a fordulatszám visszajelzésére szolgál?) nemes egyszerűséggel összekötötte valaki). Lehet, hogy ez okozza a gebaszt. Majd kiderítitek: egy csípőfogó, és a rövidre zárás problematikáját mintha elvágták volna. :)

Zs.Apuka (mondtam, ill. írtam) profi volt ilyen melókban. Talán még van is neki a spéci cocczokbol, de ha nincs akkor meg Andrásnál biztosan beszerezhető, mert mindent oda termeltünk el, ami a gondolatok szerint még valamikor is jó lehet valamire. A spéci cumók pedig azopk közé tartoztak.
Ne félt bennünket. Megoldjuk.
Moztgáskorlátozottak részére készülő akváriumokhoz berminemű segítséget szívesen elfgadok. Felajánlásod ide küld. Segedelmeteket előre is KÖSZÖNÖM!


Téma megosztása:


  • (237 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó