HWSW Informatikai Kerekasztal: Felajánlások (Segíteni kéne), karitatív topic VII. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (237 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 233
  • 234
  • 235
  • 236
  • 237
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Felajánlások (Segíteni kéne), karitatív topic VII. www.felajanlasok.hu Értékeld a témát: -----

#4681 Felhasználó inaktív   Telcontar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.689
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 04. 25. 22:21

Üzenet megtekintéseIdézet: Szőke - Dátum: 2015. 04. 25. 08:08

A cégjelzés ezen a vidéken (legyen az bármin is) már évek óta nem divat, az mondás nélkül is eltávolításra kerül, ugyanúgy mint a HDDk-nél megy az, hogy tartalom megnézése (legyen az formázott üres, vagy bármi adatot tartalmazó) nélkül totális formázással kezdődik az élete, amely azt jelenti, hogy minden egyes helyre szépen beírja a formázó progi (nem az eredeti Win) a"0"-t, így onnan az adatok soha többet nem állíthatóak vissza.

*Viszont volna egy szakmai kérdésem is. Elképzelhető-e, hogy az a VGA kábel amelynek mindkét végén DVI csatlakozó van hibás, mert ezzel a kábellel kipróbálva a monitorokat (azonos géppel és VGA kártyával) 50 %-s eredmény lett. A BIOS szépen kiíródik, de a Win 7-is elkezd kirajzolódni, majd kb. félúton a monitor kiírja, hogy adathiány és elfeketedik. Persze a Win a háttérben szépen betölt, majd a gép gombjával szabályosan le is áll. Ennél a 3 gépnél ezt a hibát észleltem
Folytatva a kísérletezgetést - mivel időközben sikerült egy olyan kábel variációt összehoznom, hogy egyik vége VGA csatlakozós és betehető a monitorba (ide átalakítót téve nem fér be a monitorba, kicsi a hely, így oda ezt a végét nem tudtam begyugni, lepróbálni. Viszont a vGA kártyán van DVI is és VGA csatlakozó is. VGA. -> VGA variációban szépen megy ez a 3 moncsi is. Számítógép DVI (átalakítóval) -> monitor VGA szépen megy minden.,

Mol és MI a baj?

Várom a hollót, még, ha nem is fénypostával. Ráadásul ezt a cimbora mondta is.

**Telcontar! Legközelebb, ha a gépeket a kantár után nem diverezed fel, legalább légyszíves és írd már fel egy cetlire az alaplap típusát (vagy azt amihez kell a driver), hogy ne kelljen szétszednem megnézni azt, mert tipus nélkül nem tudok drivert keresni hozzá. Ez most az utolsónak behozott nagy magas fekete majdnem toronyházas (legerősebb konfignak mondott) gépnél jött elő, mert a hangkártyához csak igy tudok keresni meghajtót.


* szerintem is kábelhiba.
** Jóvanna. :D Azért elboldogultál vele? Ölég szép súlya van annak a kuckónak (úgy gyanítom, hogy egy Csíftek vagy Antec házikó az), nem könnyű emelgetni.

Más.

A két elhozott gép közül az egyikben hardverhibát nem lelek (hacsak a 2.4 GHz-es Celeroncsot nem számítom annak). A BIOS beállításait valaki vagy valami teljesen kiütötte, meg a HDD adatkábele is lifegett, de ezeket helyreállítva szépen betöltődött az oprendszer. Ez a normál midiházas fehér masinger vala. Alkalomadtán visszajuttatom, hadd nyúzzák tovább (bár megjegyzem, egy reinstall nem ártana meg neki, meg a VGA ventije is kezd zajosodni). Esetleg nézek bele valami erősebb procit, hátha akad még valami jobb pénégyes.
A Dell már súlyosabb eset. A memóriákat kipróbáltam egy másik alaplapban - nem mondom, hogy lelkesen, de elfogadta a DDRII-400-asokat, bootolt velük. Viszont a gépnek magának a bekapcsolása után a procihűtő ventije rapid módon az egekbe rakettázza a fordulatszámát, hogy a Gripenek sápadozva irigykednek a hangjára. 99%, hogy a processzor halott és szépen szénné süledezik (süledezett) minden bekapcsolásnál. És könnyen lehet hogy táphibás is (mérje meg, aki akarja) ezért döglött meg CPU. Ha nem tartasz igényt a Dellre, szétbontom itt - randa egy macerás darab, ha szerelni kell, cseretáp meg... :legyint: .
... a trip back in time is all I need ...

#4682 Felhasználó inaktív   Szőke 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.245
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 04. 26. 07:18

Üzenet megtekintéseIdézet: Telcontar - Dátum: 2015. 04. 25. 23:21

* szerintem is kábelhiba.
** Jóvanna. :D Azért elboldogultál vele? Ölég szép súlya van annak a kuckónak (úgy gyanítom, hogy egy Csíftek vagy Antec házikó az), nem könnyű emelgetni.

Más.

A két elhozott gép közül az egyikben hardverhibát nem lelek (hacsak a 2.4 GHz-es Celeroncsot nem számítom annak). A BIOS beállításait valaki vagy valami teljesen kiütötte, meg a HDD adatkábele is lifegett, de ezeket helyreállítva szépen betöltődött az oprendszer. Ez a normál midiházas fehér masinger vala. Alkalomadtán visszajuttatom, hadd nyúzzák tovább (bár megjegyzem, egy reinstall nem ártana meg neki, meg a VGA ventije is kezd zajosodni). Esetleg nézek bele valami erősebb procit, hátha akad még valami jobb pénégyes.
A Dell már súlyosabb eset. A memóriákat kipróbáltam egy másik alaplapban - nem mondom, hogy lelkesen, de elfogadta a DDRII-400-asokat, bootolt velük. Viszont a gépnek magának a bekapcsolása után a procihűtő ventije rapid módon az egekbe rakettázza a fordulatszámát, hogy a Gripenek sápadozva irigykednek a hangjára. 99%, hogy a processzor halott és szépen szénné süledezik (süledezett) minden bekapcsolásnál. És könnyen lehet hogy táphibás is (mérje meg, aki akarja) ezért döglött meg CPU. Ha nem tartasz igényt a Dellre, szétbontom itt - randa egy macerás darab, ha szerelni kell, cseretáp meg... :legyint: .


Immár az utolsó előtti masingernél tartok. Ehhez is meg van már minden driver, csak az este már jobbnak láttam vizszintesen folytatni a napot, de ma be lesznek fejezve.
Sajnos az összeset szét kelett robbantanom a tipusok meglelése végett, mert a jelenleg meglévő DVD-s tesztprogim olyan vadakat írt ki az alaplap tipusára, hogy attol még a gugli is megkergült.

Sikeredett egy másik (mindkét végén DVI csatis) VGA kábelt szerkesztenem kölcsönbe (Gáboromtól, amíg Ő pecázott) és kiderült, hogy nem kábelhiba. a hozott 6 monitor mindegyike szépen megy VGA csatis kábellel, viszont csak 3 db. megy DVI csatlakozóvalé. Ezek közül is az egyiknek elveszett a hangja a nagy utazás alatt. Ez persze nem baj, mert a meglévőknek sem túl hangos, így ha valaki hallanai is akar valamit, majd vesz (szinte fillérekért adják az olcsóbb kategóriákat) magának. A hangkártya telepítgetése sotán jöttem erre rá, nekem is külön számítógép hangszórót kell használnom.

A nagyházas számítógépröl gondoltam, sőt mondtam is, hogy valaki bele barmolt, mert a vezérlő bekötések sem voltak jól visszarakva, melyeket anno én rendesen tettem a helyükre.

A DELL masinához van nekem itt tápom még régről, jó is, mert már nézte didyman és van hozzá 3 GHz-s CPU-m is, majd megpróbálom akkor azzal szóra bírni. A benne lévő HDD viszont kellene vissza mindenképpen törlés mentesen, mert lehet, hogy van rajta olyan adat amelyet én tettem rá, én is használktam amikor az enyém vacakolt, vagy mást dolgozott.



Moztgáskorlátozottak részére készülő akváriumokhoz berminemű segítséget szívesen elfgadok. Felajánlásod ide küld. Segedelmeteket előre is KÖSZÖNÖM!


#4683 Felhasználó inaktív   Telcontar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.689
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 04. 26. 11:29

Üzenet megtekintéseIdézet: Szőke - Dátum: 2015. 04. 26. 08:18


A DELL masinához van nekem itt tápom még régről, jó is, mert már nézte didyman és van hozzá 3 GHz-s CPU-m is, majd megpróbálom akkor azzal szóra bírni. A benne lévő HDD viszont kellene vissza mindenképpen törlés mentesen, mert lehet, hogy van rajta olyan adat amelyet én tettem rá, én is használktam amikor az enyém vacakolt, vagy mást dolgozott.



Nincs ebben egy milligramm meghajtó sem - se floppy, se optika, se vinyó. :) De visszakapod majd, hadd játsszék a gyerek. :D
... a trip back in time is all I need ...

#4684 Felhasználó inaktív   Szőke 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.245
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 04. 26. 12:04

Üzenet megtekintéseIdézet: Telcontar - Dátum: 2015. 04. 26. 12:29

Nincs ebben egy milligramm meghajtó sem - se floppy, se optika, se vinyó. :) De visszakapod majd, hadd játsszék a gyerek. :D


Ezek szerint a Gáborom már kimentette belőle. Így nyugodtan robbanthatod apró részletekre.

Viszont - ha akadna elfekvőben - hálókártya jöhetne, mert abbol sajna egy sincs és a most hozott P4P800 alaplaphoz (integrált) nem találok sehol megfelelőt, így csak NYET van rajta. Tegnap dél óta szívózok, de még próbálkozom.




Moztgáskorlátozottak részére készülő akváriumokhoz berminemű segítséget szívesen elfgadok. Felajánlásod ide küld. Segedelmeteket előre is KÖSZÖNÖM!


#4685 Felhasználó inaktív   Telcontar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.689
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 04. 26. 12:57

Üzenet megtekintéseIdézet: Szőke - Dátum: 2015. 04. 26. 13:04

Ezek szerint a Gáborom már kimentette belőle. Így nyugodtan robbanthatod apró részletekre.

Viszont - ha akadna elfekvőben - hálókártya jöhetne, mert abbol sajna egy sincs és a most hozott P4P800 alaplaphoz (integrált) nem találok sehol megfelelőt, így csak NYET van rajta. Tegnap dél óta szívózok, de még próbálkozom.






Hálókártya van dögivel, küldök postán (emlékeztess!).
... a trip back in time is all I need ...

#4686 Felhasználó inaktív   Szőke 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.245
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 04. 28. 13:45

Üzenet megtekintéseIdézet: Telcontar - Dátum: 2015. 04. 26. 13:57

Hálókártya van dögivel, küldök postán (emlékeztess!).



Most végeztem a P4P800 alaplappal szerelt masingerrel. Végre - igaz eléggé trükkösen - sikerült megoldani, hogy lássa a hálókártyáját is, így már van rajta "tanyasi NET" (tudjátok ez lassúbb mint a csiga hátramenetben), persze alkalmasint azért jöhet egy marékkal ne kelljen ennyit szívóznom.

Egyébként ez a fránya P4P800 mással is szívat. Esetleg valaki tud segíteni?

P4-s gép léttére nagyon megírígyelte a "tanyasi NET" sebességét. Olyan lassú, hogy ez már bűn. Már kicseréltem benne az eredeti 2,4 GHz-s Intel porcogót 3,00 GHz-re. A benne lévő 512 MB 400 MHz-s RAM-t is kiegészítettem további 3 db. 128 MB-s ugyancsak 400 MHz-s modullal, így összesen 896 MB DDR 400 MHz. - igaz nem dualban - RAM ketyeg benne. Mást már nem tudtam belegyömöszölni, mert nincs hozzá másom, annak ellenére, hogy a 128 MB-s AGP-s VGA -t még lehetett volna bőviteni. Persze mondanom sem kell, hogy a lassúság az maradt.

Így a gép is marad egyelőre itt, mert május elsején társaival ez ment volna egy 15 éves fiatalembernek Járdánházára, további 3 társával, de így ez marad és csak 3 db. megy. Na nem azért mert nincs több jó gép, hanem azért mert a fényposta (bár alig volt borús idő) eddig nem ért ide a VGA kábelekkel, monitort így nem tudok adni a 4. géphez, legfeljebb kábel nélkül, de ez még most van levelezés alatt.

Ezúton is köszönetet mondok Járdánházán élő akvarista segítőtársamnak aki segített felkutatni ezt a 4 célszemélyt és otthont ad a gépek átadásához, így nem kell Szelevénytől 200 km-re csavarogni a rászorulókat keresgélnem.

Szerkesztette: Szőke 2015. 04. 28. 13:47 -kor

Moztgáskorlátozottak részére készülő akváriumokhoz berminemű segítséget szívesen elfgadok. Felajánlásod ide küld. Segedelmeteket előre is KÖSZÖNÖM!


#4687 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2015. 04. 30. 16:05

Kábeleket marhára nem találom, de lesz. Viszont monitorból van és esélyesen lesz még, majd szóljatok.
Make love not Wor.

#4688 Felhasználó inaktív   Szőke 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.245
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 04. 30. 16:32

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2015. 04. 30. 17:05

Kábeleket marhára nem találom, de lesz. Viszont monitorból van és esélyesen lesz még, majd szóljatok.


Kábel a holnapi Járdánházi átadáshoz már nem feltétel, mivel az akvarista cimbora megvette ma Ózdon.

Viszont a monitor az mindig hiánycikk. Amikor úgy gondolod, hogy van egy adag szólj és megyek érte. Én Nyögdíjasan tudok alkalmazkodni a "dolgozó néphez". :D

Esetleg valakinek valamilyen véleménye a dög lassú P4P800 lappantyúval szerelt gépről?





Szerkesztette: Szőke 2015. 04. 30. 16:33 -kor

Moztgáskorlátozottak részére készülő akváriumokhoz berminemű segítséget szívesen elfgadok. Felajánlásod ide küld. Segedelmeteket előre is KÖSZÖNÖM!


#4689 Felhasználó inaktív   Szőke 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.245
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 05. 01. 11:52

Ált.Táj. JÁRDÁNHÁZÁRÓL!

A mai napon 4 db. komplett géppel (na jó volt egy VGA kábel hiány) és 1 db. TP-LINK tip. routerral meglátogattam a tőlünk kb. 200 km-re lévő Járdánháza nevezetű teleülést, ahogy az egyik akvarisztikai segítőtársam fogadott.
Segedelmével át is adtunk 3 gépet és 1 routert be is üzemeltünk (erröl pötyögök most). A 4. konfig - melyhez lett kábel is - mindössze azért nem lett átadva, mert a leányzó - aki kapni fogja - éppen fellépésen volt a május 1-i ünnepségen. Mindenesetre a hölgy megígérte, hogy még a mai napon átadja részére a gépet.
Képeket meg majd estére tolok fel ide, ha minden összejön.
Moztgáskorlátozottak részére készülő akváriumokhoz berminemű segítséget szívesen elfgadok. Felajánlásod ide küld. Segedelmeteket előre is KÖSZÖNÖM!


#4690 Felhasználó inaktív   Szőke 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.245
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 05. 02. 14:32

A tegnapi napon ilyen Dimbes-dombos tájakon keresztül jött hazafelé Járdánházáról üresen a kicsi kocsi:

Csatolt fájl:


Szerkesztette: Szőke 2015. 05. 02. 15:01 -kor

Moztgáskorlátozottak részére készülő akváriumokhoz berminemű segítséget szívesen elfgadok. Felajánlásod ide küld. Segedelmeteket előre is KÖSZÖNÖM!


#4691 Felhasználó inaktív   Szőke 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.245
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 05. 02. 14:40

Ezek is a tegnapi nap történései:




A házigazdánk akvarista barátunk, aki segített a rászorulók felkutatásában, helyszínt biztosított a gépek átadásához, ráadásul a 4. gép tulajdonosárol még gyorsan egy képet is küldött részemre. Köszönet a közreműködéséért:

Csatolt fájl:


Szerkesztette: Szőke 2015. 05. 02. 15:07 -kor

Moztgáskorlátozottak részére készülő akváriumokhoz berminemű segítséget szívesen elfgadok. Felajánlásod ide küld. Segedelmeteket előre is KÖSZÖNÖM!


#4692 Felhasználó inaktív   Szőke 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.245
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 05. 02. 14:41

Még mindíg a tegnapi napról (csak tudnám miért nem tudom kisebb képekként feltölteni ezeket a képeket? )

Egy nagyfiú a frissen kapott géppel:

Csatolt fájl:


Szerkesztette: Szőke 2015. 05. 02. 15:08 -kor

Moztgáskorlátozottak részére készülő akváriumokhoz berminemű segítséget szívesen elfgadok. Felajánlásod ide küld. Segedelmeteket előre is KÖSZÖNÖM!


#4693 Felhasználó inaktív   Szőke 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.245
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 05. 02. 15:09

Egy jóval kisebb fiú aki ugyancsak géptulajdonos lett:

Csatolt fájl:


Moztgáskorlátozottak részére készülő akváriumokhoz berminemű segítséget szívesen elfgadok. Felajánlásod ide küld. Segedelmeteket előre is KÖSZÖNÖM!


#4694 Felhasználó inaktív   Szőke 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.245
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 05. 02. 15:09

A hölgy aki vállalta a 4. gép átadását, de természetesen Ő is kapott gépet, melyel munkát tud vállalni.:

Csatolt fájl:


Moztgáskorlátozottak részére készülő akváriumokhoz berminemű segítséget szívesen elfgadok. Felajánlásod ide küld. Segedelmeteket előre is KÖSZÖNÖM!


#4695 Felhasználó inaktív   Szőke 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.245
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 05. 02. 15:10

Végezetül, de nem utolsó sorban a nagylány - aki tegnap ünnepi műsoron vett részt, így tőlem személyesen nem tudta a gépét átvenni:

Csatolt fájl:


Moztgáskorlátozottak részére készülő akváriumokhoz berminemű segítséget szívesen elfgadok. Felajánlásod ide küld. Segedelmeteket előre is KÖSZÖNÖM!


#4696 Felhasználó inaktív   djculture 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.810
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 05. 02. 22:48

2004-be vettem ilyen asus p4p800-as lappal szerelt hulladékot már akkor is low end cucc volt. Nem lehet már normális sebsséget várni tőle xp még elketyeg rajta. Netre talán ugy alkalmas ha a flasht fel se rakja az ember.

Én is most kaptam egy sempron 64-es gépet, volt itthon egy belevaló rendes athlon64 3500+ kicseréltem. Raktam bele 1 giga ramot az 512 mega mellé de igy is internetre esélytelen, nem egy oldal kiakasztja a procit a picsába pedig ez jóval erősebb mint egy 3000-es pentium.
Lehet xp-vel menne mondjuk de annak a támogatása már megszünt ha csak nem kinlódik az ember és megpróbálja átlőni pos2009-verzióra mert az még 2018-ig támogatják. De az meg nem hivatalos ugye mert csak beágyazott rendszerekre való..
Két magos cpu 2 giga ram valami újabb oprendszer ez a minimum manapság az alatt sajnos folyamatosan harcolni kell a géppel hogy normális teljesitménye legyen, csak fanatikusoknak meg nekünk szakiknak kisérletezésre való az ennél gyengébb konfig.

Szerkesztette: djculture 2015. 05. 02. 22:55 -kor

Ki a halott vinyók istene?
Hádédész..

#4697 Felhasználó inaktív   Szőke 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.245
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 05. 03. 07:15

Üzenet megtekintéseIdézet: djculture - Dátum: 2015. 05. 02. 23:48

2004-be vettem ilyen asus p4p800-as lappal szerelt hulladékot már akkor is low end cucc volt. Nem lehet már normális sebsséget várni tőle xp még elketyeg rajta. Netre talán ugy alkalmas ha a flasht fel se rakja az ember.

Én is most kaptam egy sempron 64-es gépet, volt itthon egy belevaló rendes athlon64 3500+ kicseréltem. Raktam bele 1 giga ramot az 512 mega mellé de igy is internetre esélytelen, nem egy oldal kiakasztja a procit a picsába pedig ez jóval erősebb mint egy 3000-es pentium.
Lehet xp-vel menne mondjuk de annak a támogatása már megszünt ha csak nem kinlódik az ember és megpróbálja átlőni pos2009-verzióra mert az még 2018-ig támogatják. De az meg nem hivatalos ugye mert csak beágyazott rendszerekre való..
Két magos cpu 2 giga ram valami újabb oprendszer ez a minimum manapság az alatt sajnos folyamatosan harcolni kell a géppel hogy normális teljesitménye legyen, csak fanatikusoknak meg nekünk szakiknak kisérletezésre való az ennél gyengébb konfig.


Ez a fránya P4P800 nálam eleve XP-t kapott, mnincs itt szükség a támogatásra, eddig sem vettük igénybe. Viszont most, hogy szinte minden háttérben futó alkalmazást lelőttem, talán elfogadható lesz a sebessége, de hírébewn sem olyan, mint amit elvárna az ember a belegyömöszölt cuccoktól.

Egyelőre ez van, majd olyan célszemélyt keresünk akinek ez is megfelel.


Ez van, ezt kell szeretni. Örüljön, hogy ilyet is kap.



Moztgáskorlátozottak részére készülő akváriumokhoz berminemű segítséget szívesen elfgadok. Felajánlásod ide küld. Segedelmeteket előre is KÖSZÖNÖM!


#4698 Felhasználó inaktív   Telcontar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.689
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 05. 05. 21:34

Üzenet megtekintéseIdézet: djculture - Dátum: 2015. 05. 02. 23:48

2004-be vettem ilyen asus p4p800-as lappal szerelt hulladékot már akkor is low end cucc volt. Nem lehet már normális sebsséget várni tőle xp még elketyeg rajta. Netre talán ugy alkalmas ha a flasht fel se rakja az ember.

Én is most kaptam egy sempron 64-es gépet, volt itthon egy belevaló rendes athlon64 3500+ kicseréltem. Raktam bele 1 giga ramot az 512 mega mellé de igy is internetre esélytelen, nem egy oldal kiakasztja a procit a picsába pedig ez jóval erősebb mint egy 3000-es pentium.
Lehet xp-vel menne mondjuk de annak a támogatása már megszünt ha csak nem kinlódik az ember és megpróbálja átlőni pos2009-verzióra mert az még 2018-ig támogatják. De az meg nem hivatalos ugye mert csak beágyazott rendszerekre való..
Két magos cpu 2 giga ram valami újabb oprendszer ez a minimum manapság az alatt sajnos folyamatosan harcolni kell a géppel hogy normális teljesitménye legyen, csak fanatikusoknak meg nekünk szakiknak kisérletezésre való az ennél gyengébb konfig.


Core 2 Duo E6300 meg 3 guga RAM meg GeForce 7600GT egy P5B-E-ben, meg Win 7 a tetejibe neki - erről netelek mostan. Majd' tízéves technika, de ez még helytáll. Romjaiból raktam össze amúgy magamnak ezt, csak a hecc kedvéért (fiam nyúzta a gimiben - mostanra már fejezi befele az ötéves főiskolát a büdös kölke :) ). Mondjuk volt már némi szopolás vele, amíg rájöttem minden kehére (hiába no, a P5B-E idején még nem volt Win 7), de most már nagyon szófogadó. És leiskolázza a nála vagy 5 évvel fiatalabb AMD E350-est... (az a fileszerver itthon).
Csakhát ilyeneket még nem nagyon kapunk. Elnézegettem a Vaterán az egykorú kínálatot: hát, az enyémhez hasonló félkonfigokért még 20-25 eFt-okat remélnek egyesek, ami szerintem vicc, csakhát amíg így állnak az árak, addig nemigen ajánlják fel. És azt se feledjük, hogy álltunk vagy négy évig - bőven több, mint elég ahhoz, hogy elfelejtődjünk.
... a trip back in time is all I need ...

#4699 Felhasználó inaktív   Telcontar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.689
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 05. 05. 21:38

Üzenet megtekintéseIdézet: Szőke - Dátum: 2015. 05. 03. 08:15

Ez a fránya P4P800 nálam eleve XP-t kapott, mnincs itt szükség a támogatásra, eddig sem vettük igénybe. Viszont most, hogy szinte minden háttérben futó alkalmazást lelőttem, talán elfogadható lesz a sebessége, de hírébewn sem olyan, mint amit elvárna az ember a belegyömöszölt cuccoktól.

Egyelőre ez van, majd olyan célszemélyt keresünk akinek ez is megfelel.


Ez van, ezt kell szeretni. Örüljön, hogy ilyet is kap.





Nem kizárt, hogy hibás az az alaplap. Van itt nekem egy másik hasonló, majd figyelmeztess, hogy vigyem el a talira - kicseréljük, amíg még nem fogunk padlót... :D
... a trip back in time is all I need ...

#4700 Felhasználó inaktív   Szőke 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.245
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 05. 06. 06:34

Üzenet megtekintéseIdézet: Telcontar - Dátum: 2015. 05. 05. 22:38

Nem kizárt, hogy hibás az az alaplap. Van itt nekem egy másik hasonló, majd figyelmeztess, hogy vigyem el a talira - kicseréljük, amíg még nem fogunk padlót... :D


Köszi a nagylelkűségedet, de amint írftam egy kicsivel jobb javult a helyzet, így a gépecskét elsején már el is "adtam" Járdánházára, így a csere nem túl esedékes (felhívtam a figyelmét a srácnak, hogy gari nincs) a nagy távolság miatt. Mindössze "csak" 400 km-t utaztam a 4 gép "eladása" érdekében, na de a képeken ezt Ti is láthattátok, hogy hova és merre, na meg, hogy kiknek.




Moztgáskorlátozottak részére készülő akváriumokhoz berminemű segítséget szívesen elfgadok. Felajánlásod ide küld. Segedelmeteket előre is KÖSZÖNÖM!


Téma megosztása:


  • (237 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 233
  • 234
  • 235
  • 236
  • 237
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó