HWSW Informatikai Kerekasztal: Madáretető, madáritató télire - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (19 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Madáretető, madáritató télire Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   Nevergone 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.688
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 14. 18:51

Sziasztok!

Mielőtt leesik a hó (ha lesz), szeretnék olyan magáretetőt és madáritatót készíteni, ami itt a "paneldzsungelben", esetleg az erkélyen is használható, és valóban segítség a kis barátainknak. Fontos lenne az itató része is, hogy ne fagyjon meg benne a víz (arra gondoltam pl., hogy valami kis teljesítményű, ceruzaakkuról üzemeltethető motorral mozgásban tartom a vizet), mivel úgy tudom, hogy télen ez is nagy problémát okoz nekik, a jéggel és hóval nem sok mindent tudnak kezdeni.
Még nincs konkrét elképzelésem az etető-itató kialakítását illetően... esetleg ha van valami konkrét ötletetek és javaslatotok, azt szívesen venném.  :)

Idézet

„én még olyan programozási problémát soha az életemben nem láttam, amiben az alkalmazásoknak kommunikálniuk kellett volna egymással, leszámítva az indítósztring átadását. az interprocessz kommunikáció egy baromság, ha valaki mégis ragaszkodik hozzá, akkor azt a hálózati protokolon keresztül megteheti. ”
[link]

#2 Felhasználó inaktív   nyunyu 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 14. 19:36

Sos vizet nem isznak?
Az alacsonyabb homersekleten fagy meg, mint a sotlan.

Esetleg so helyett keveske alkohol bele, de attol meg leszedulnenek a parkanyrol.

(Elso otletem a fagyallo lett volna, de az mergezo.)

Szerkesztette: nyunyu 2007. 11. 14. 19:37 -kor


#3 Felhasználó inaktív   Nevergone 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.688
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 14. 19:41

Idézet: nyunyu - Dátum: 2007. nov. 14., szerda - 19:36

Sos vizet nem isznak?
Az alacsonyabb homersekleten fagy meg, mint a sotlan.

Esetleg so helyett keveske alkohol bele, de attol meg leszedulnenek a parkanyrol.

(Elso otletem a fagyallo lett volna, de az mergezo.)

Valakitől anno úgy hallottam, hogy sokszor az adja a végzetük, hogy a szomjúságukat csillapítandó jobb híján az utak szélén összegyűlt sós hóléből isznak... egy ilyen kis szervezetnek nagyon könnyen felborul az ionháztartása. Nem is gondolná az ember elsőre, hogy az ilyen "városi" madarak halálának sokszor nem az élelemhiány, hanem a szomjúság az oka.  :(

Idézet

„én még olyan programozási problémát soha az életemben nem láttam, amiben az alkalmazásoknak kommunikálniuk kellett volna egymással, leszámítva az indítósztring átadását. az interprocessz kommunikáció egy baromság, ha valaki mégis ragaszkodik hozzá, akkor azt a hálózati protokolon keresztül megteheti. ”
[link]

#4 Felhasználó inaktív   Carmaged 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.787
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 14. 19:43

Paneldzsungelben az erkélyen közvetlenül az ajtó elé téve jó eséllyel nem fagy be a víz. Ha mégis, akkor cserélni a legegyszerűbb.

#5 Felhasználó inaktív   LightBringer 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.668
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 14. 19:53

Ételnek ilyenkor mindenképpen az összegyúrt hálós eleséget érdemes kitenni, a vizet meg egyszerűen minden nap cserélve tudod csak megoldani... Közvetlen az ajtód elé téve úgy is nagyon nehezen szoknának oda, mivel gyakran kijárnál az eleség és a víz miatt is... ;)
"A zen az, ha szívünkben és lelkünkben megmaradunk kisgyermeknek." - Takuan
Kép

#6 Felhasználó inaktív   Nevergone 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.688
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 14. 20:03

Idézet: Carmaged - Dátum: 2007. nov. 14., szerda - 19:43

Paneldzsungelben az erkélyen közvetlenül az ajtó elé téve jó eséllyel nem fagy be a víz. Ha mégis, akkor cserélni a legegyszerűbb.

Nem nagyon tudok az erkélyajtó elé pakolni, amúgy pedig műanyagtokos ajtó, jól szigetel... szerintem nem sokat segítene. Azért is gondoltam valami automata megoldásra a befagyás ellen, mert keményebb téli éjszakákon a tálkába kitett víz hamar megfagyna, és ha esetleg odaszoknak, én pedig elutazom hosszabb időre, az végzetes lehet. És amúgy sem szeretném feleslegesen zavarni őket, ha nem kötelező.  :)

Idézet

„én még olyan programozási problémát soha az életemben nem láttam, amiben az alkalmazásoknak kommunikálniuk kellett volna egymással, leszámítva az indítósztring átadását. az interprocessz kommunikáció egy baromság, ha valaki mégis ragaszkodik hozzá, akkor azt a hálózati protokolon keresztül megteheti. ”
[link]

#7 Felhasználó inaktív   Carmaged 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.787
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 14. 20:08

Idézet: Nevergone - Dátum: 2007. nov. 14., szerda - 20:03

Nem nagyon tudok az erkélyajtó elé pakolni, amúgy pedig műanyagtokos ajtó, jól szigetel... szerintem nem sokat segítene. Azért is gondoltam valami automata megoldásra a befagyás ellen, mert keményebb téli éjszakákon a tálkába kitett víz hamar megfagyna, és ha esetleg odaszoknak, én pedig elutazom hosszabb időre, az végzetes lehet. És amúgy sem szeretném feleslegesen zavarni őket, ha nem kötelező.  :)

Értem.

Arra viszont számolj, hogy keringetővel is befagy a víz, csak később. Pár nap alatt biztosan.

#8 Felhasználó inaktív   Nevergone 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.688
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 14. 20:16

Idézet: Carmaged - Dátum: 2007. nov. 14., szerda - 20:08

Arra viszont számolj, hogy keringetővel is befagy a víz, csak később. Pár nap alatt biztosan.

Bevallom, az első gondolatom az volt, hogy egy kis motort meghajtva szerelek rá egy lapátot, amelyik hasonló módon tartja mozgásban a vizet, mint a gőzhajó lapátja.  :)

Idézet

„én még olyan programozási problémát soha az életemben nem láttam, amiben az alkalmazásoknak kommunikálniuk kellett volna egymással, leszámítva az indítósztring átadását. az interprocessz kommunikáció egy baromság, ha valaki mégis ragaszkodik hozzá, akkor azt a hálózati protokolon keresztül megteheti. ”
[link]

#9 Felhasználó inaktív   JonesC 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 14. 20:20

Esetleg valamilyen sötét edényben, olyan helyre kellene tenni, ahol a lehető legtöbbet éri nap. Éjjel nem baj, ha befagy, úgyis csak nappal jönnek.
world, my finger, is on the button...
Határozottan egyetértek az enyémmel megegyező véleményekkel!
Éheztesd a fákat! Csökkentsd a co2 kibocsátást!

Idézet

Hi mi name is Paco frome Mexico, please sorry for mi bad inglisco. Mi dead cousine frm america told me how to winned at Lauge of Legan and made me win against bots. My cousin deaded yesterday thogh,but im ok because i sexed his sister. pls no copy pastarino. bye

#10 Felhasználó inaktív   Rive 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.208
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 14. 20:26

SZVSZ irány a legközelebbi akváriumbolt, és vegyél egy akváriumba való vízmelengetőt.

Ui.: etetőt meg olyat csinálj, amibe tonnával mehet a cucc. Nálunk cirka két óra alatt kipakolják a három pikszist meg a két bolti giccsetetőt. Ami szumma fél liter szotyi.

Szerkesztette: Rive 2007. 11. 14. 20:29 -kor

Elköltöztem :-)

#11 Felhasználó inaktív   des 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.619
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 14. 20:29

napos helyre rakni, aztan egy kis nagyitoval fokuszalni a napfenyt az edenyre (mondjuk fekete edeny). bar telen nem tudom milyen eros a napfeny. de lehet mukodne. :think: rendben, ez is csak nappal mukodne. estere ugyanugy befagyna. ehh.


hulyeseget mondtam, hiszen telen nincs is szinte nap.. na mindegy.  :omg:  :D

Szerkesztette: des 2007. 11. 14. 20:29 -kor

A gépemről küldve billentyűzettel | Egy bringás blogja: http://deviantrider.co.nf

#12 Felhasználó inaktív   Valdy 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.453
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 14. 21:01

szvsz nem fagy be olyan könnyen. Mi - obiban meg bricoban meg ilyen helyeken kapható - cserépalátétet (a kapható legnagyobbat) használunk itatás céljára - ebben fürdeni is tudnak pl a fekete rigók - és nemigen fagy be (igaz mi délebbre lakunk, nem Pesten).
Nameg ha isznak belőle azzal megbolygatják, és így kevésbé fagy be, ha odaszoknak akkor meg jönnek majd dögivel úgyis.
Asus M4A785TD-V Evo, AMD Phenom™ II X4 960T @ X6, 8GB Geil Leggera DDR3, MSI R6870 Hawk, OCZ Vertex 4 128 GB, WD Caviar Black 1TB, WD Caviar Green 1TB , Pioneer BDR-206D, Asus PA246Q, Corsair VX550, Antec Three Hundred

#13 Felhasználó inaktív   Nevergone 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.688
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 14. 21:12

Idézet: Rive - Dátum: 2007. nov. 14., szerda - 20:26

SZVSZ irány a legközelebbi akváriumbolt, és vegyél egy akváriumba való vízmelengetőt.

Ez gondolom olyan, ami tápegységről működik, szóval ki kell vezetnem a kábelt az erkélyre.

Idézet

„én még olyan programozási problémát soha az életemben nem láttam, amiben az alkalmazásoknak kommunikálniuk kellett volna egymással, leszámítva az indítósztring átadását. az interprocessz kommunikáció egy baromság, ha valaki mégis ragaszkodik hozzá, akkor azt a hálózati protokolon keresztül megteheti. ”
[link]

#14 Felhasználó inaktív   Nevergone 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.688
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 14. 21:14

Idézet: Valdy - Dátum: 2007. nov. 14., szerda - 21:01

szvsz nem fagy be olyan könnyen. Mi - obiban meg bricoban meg ilyen helyeken kapható - cserépalátétet (a kapható legnagyobbat) használunk itatás céljára - ebben fürdeni is tudnak pl a fekete rigók - és nemigen fagy be (igaz mi délebbre lakunk, nem Pesten).
Nameg ha isznak belőle azzal megbolygatják, és így kevésbé fagy be, ha odaszoknak akkor meg jönnek majd dögivel úgyis.

Részemről sem Pestről, hanem Debrecenről lenne szó. Olyan nagy nem kell, hogy a pulykakakas fürödjön benne, de a rigóknak szabad.  ;)
Az a "nem nagyon" kb. mit jelenthet időben? Egy nap? Fél nap? A fentebb írt "lapátos" ötletemet is valami ilyenre gondoltam felszerelni.

Szerkesztette: Nevergone 2007. 11. 14. 21:14 -kor

Idézet

„én még olyan programozási problémát soha az életemben nem láttam, amiben az alkalmazásoknak kommunikálniuk kellett volna egymással, leszámítva az indítósztring átadását. az interprocessz kommunikáció egy baromság, ha valaki mégis ragaszkodik hozzá, akkor azt a hálózati protokolon keresztül megteheti. ”
[link]

#15 Felhasználó inaktív   Valdy 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.453
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 14. 22:46

Idézet: Nevergone - Dátum: 2007. nov. 14., szerda - 21:14

Részemről sem Pestről, hanem Debrecenről lenne szó. Olyan nagy nem kell, hogy a pulykakakas fürödjön benne, de a rigóknak szabad.  ;)
Az a "nem nagyon" kb. mit jelenthet időben? Egy nap? Fél nap? A fentebb írt "lapátos" ötletemet is valami ilyenre gondoltam felszerelni.

Hát ez jó kérdés, nyilván -20-ban befagy gyorsan, de mostanában nem voltak errefelé túl hideg telek, nem emlékszem, hogy az utóbbi években befagytak volna (Szekszárdon lakom amúgy). Én nem panelban lakom, hanem kis kertünk van és az egyik fa alatt vannak ezek az itatók.

De reggelente csekkold le a cuccot, az a biztos  :)
Asus M4A785TD-V Evo, AMD Phenom™ II X4 960T @ X6, 8GB Geil Leggera DDR3, MSI R6870 Hawk, OCZ Vertex 4 128 GB, WD Caviar Black 1TB, WD Caviar Green 1TB , Pioneer BDR-206D, Asus PA246Q, Corsair VX550, Antec Three Hundred

#16 Felhasználó inaktív   Rive 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.208
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 15. 15:09

Idézet: Nevergone - Dátum: 2007. nov. 14., szerda - 21:12

Ez gondolom olyan, ami tápegységről működik, szóval ki kell vezetnem a kábelt az erkélyre.

Így van.

Befagyás: Pest kertvárosban múlt évben decembertől januárig egy talajszintre rakott itató nagyjából a napok felében befagyott reggelre, ötödében pedig napközben is.
Elköltöztem :-)

#17 Felhasználó inaktív   Nevergone 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.688
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 15. 16:52

Idézet: Rive - Dátum: 2007. nov. 15., csütörtök - 15:09

Befagyás: Pest kertvárosban múlt évben decembertől januárig egy talajszintre rakott itató nagyjából a napok felében befagyott reggelre, ötödében pedig napközben is.

És tavaly nem is volt olyan kemény tél.

Idézet

„én még olyan programozási problémát soha az életemben nem láttam, amiben az alkalmazásoknak kommunikálniuk kellett volna egymással, leszámítva az indítósztring átadását. az interprocessz kommunikáció egy baromság, ha valaki mégis ragaszkodik hozzá, akkor azt a hálózati protokolon keresztül megteheti. ”
[link]

#18 Felhasználó inaktív   Rive 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.208
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2007. 11. 15. 21:35

Webkamerába néz a cinke

Kép

:)
Elköltöztem :-)

#19 Felhasználó inaktív   ecneB 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.711
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 16. 00:26

Igazi zabálni való csufipofa!  :respect:
You can pray, you can cry, but the darkness won't be stopped - until you die.
| Jóga | dART | d2jsp |

#20 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2007. 11. 16. 00:55

Idézet: JonesC - Dátum: 2007. nov. 14., szerda - 20:20

Esetleg valamilyen sötét edényben, olyan helyre kellene tenni, ahol a lehető legtöbbet éri nap. Éjjel nem baj, ha befagy, úgyis csak nappal jönnek.

Oszt milyen nap? Fagy ez rendesen, nálunk kutyák, macskák, madarak vannak, halak felett meg nem bírok csákányozni. Tavaly ráadásul elég durva tél volt, nem fog az kiolvadni sosem, valamint napon nappal is csontig fagy.
Make love not Wor.

Téma megosztása:


  • (19 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó