HWSW Informatikai Kerekasztal: vlc? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

vlc? valamit lejátszik, valamit nem Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   malvin 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 11. 11. 09:28

Windows 8.1, VLC 2.2.4

a vlc_a-t lejátsza, a vlc_b-t viszont nem.
A jó öreg Media Player Classic (1.7.10) viszont lejátsza mindkettőt.
Csatolt fájl  vlc_a.png (35,97K)
Letöltések:: 8
Csatolt fájl  vlc_b.png (35,97K)
Letöltések:: 9

Én a következő különbségeket látom:

Overall bit rate : 5 978 kb/s
Overall bit rate : 7 280 kb/s

Format settings, GOP : Variable
Format settings, GOP : M=3, N=12

Maximum bit rate : 8 000 kb/s
Maximum bit rate : 15.0 Mb/s

Miért? Lehet valahogy "gyógyítani"?

#2 Felhasználó inaktív   NauTiLUS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.628
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 11. 11. 13:50

Üzenet megtekintéseIdézet: malvin - Dátum: 2016. 11. 11. 09:28

Windows 8.1, VLC 2.2.4

a vlc_a-t lejátsza, a vlc_b-t viszont nem.
A jó öreg Media Player Classic (1.7.10) viszont lejátsza mindkettőt.
Csatolmány vlc_a.png
Csatolmány vlc_b.png

Én a következő különbségeket látom:

Overall bit rate : 5 978 kb/s
Overall bit rate : 7 280 kb/s

Format settings, GOP : Variable
Format settings, GOP : M=3, N=12

Maximum bit rate : 8 000 kb/s
Maximum bit rate : 15.0 Mb/s

Miért? Lehet valahogy "gyógyítani"?


Ha az már sokat frissített VLC, akkor próbálj meg egy reinstallt úgy hogy a beállításokat ne tartsa meg, ha még ezt nem volt...

#3 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 11. 11. 15:32

Az oka lehet az is, hogy mindkettő trasport stream, és az egyikben lehet egy olyan kódolási-vételi hiba, vagy adáshiba, amit a VLC nem tolerál, míg a MPC igen. Megoldás lehet tehát az, hogy a problémás videót újraindexeled valami videószerkesztővel, és átkódolás nélkül mented, vagy csak újraépíted a konténerét (pl. ffmpeg -i bement.ts -acodec copy -vcodec copy kimenet.ts), hátha attól megjavul, minőségromlással ez sem jár. Legjobb lenne mpg vagy DVD konténerbe tenni mindjárt (elvileg az mkv is lehetséges konténer az MPEG2-nek, de nem megszokott, sok lejátszó nem szereti). Kölünbség lehet még az indexelés is, lehet a VLC előretölti az indexelést, míg az MPC nem. Tapasztalatból tudom, hogy az transport streameket sok lejátszó nem szereti, mindig bizonytalan, hogy médialejátszó eszközök, vagy lejátszószoftverek megeszik-e, esetleg menni fog-e hardveres gyorsítással vagy nem.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#4 Felhasználó inaktív   malvin 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 11. 11. 17:03

@NauTiLUS: vadonat új vlc: eddig 2.2.1 volt (ezidáig mindent lejátszott, azokat a.ts-eket is, amikkel eddig dolgom volt), de most feltettem a 2.2.4-et is - hátha ... de nem!
Aztán egy másik rendszerben, ahol eddig nem is volt vlc, kipróbáltam a 2.2.4 64-bites verziót. Hát az sem!

@Raynes: ráuszítottam a TSDoctot-t. Talált is hibákat. de a vlc a _fixed-et sem játsza le.

Amúgy fura egy szitu:
ezek a .ts-ek egy medibox felvételei, ami amióta új sw. (OpenATV) került rá, hol lejátsza a a felvételeket, hol meg a felénél-harmadánál kiakad. Ennek az okát akartam "megfejteni" a PC-n. És van pl. egy harmadik .ts, ami a boxon egy adott ponton úgy akad ki, hogy még a box-ot is újra kell bootolni, a vlc meg simán lejátsza.

#5 Felhasználó inaktív   NauTiLUS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.628
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 11. 12. 23:10

Üzenet megtekintéseIdézet: malvin - Dátum: 2016. 11. 11. 17:03

@NauTiLUS: vadonat új vlc: eddig 2.2.1 volt (ezidáig mindent lejátszott, azokat a.ts-eket is, amikkel eddig dolgom volt), de most feltettem a 2.2.4-et is - hátha ... de nem!
Aztán egy másik rendszerben, ahol eddig nem is volt vlc, kipróbáltam a 2.2.4 64-bites verziót. Hát az sem!

@Raynes: ráuszítottam a TSDoctot-t. Talált is hibákat. de a vlc a _fixed-et sem játsza le.

Amúgy fura egy szitu:
ezek a .ts-ek egy medibox felvételei, ami amióta új sw. (OpenATV) került rá, hol lejátsza a a felvételeket, hol meg a felénél-harmadánál kiakad. Ennek az okát akartam "megfejteni" a PC-n. És van pl. egy harmadik .ts, ami a boxon egy adott ponton úgy akad ki, hogy még a box-ot is újra kell bootolni, a vlc meg simán lejátsza.

Amikor felraktad az új verziót, megtartottad a beállításokat vagy vadiúj installt nyomtál?

#6 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 11. 12. 23:39

Üzenet megtekintéseIdézet: malvin - Dátum: 2016. 11. 11. 16:03

ráuszítottam a TSDoctot-t. Talált is hibákat. de a vlc a _fixed-et sem játsza le.

Amúgy fura egy szitu:
ezek a .ts-ek egy medibox felvételei, ami amióta új sw. (OpenATV) került rá, hol lejátsza a a felvételeket, hol meg a felénél-harmadánál kiakad. Ennek az okát akartam "megfejteni" a PC-n. És van pl. egy harmadik .ts, ami a boxon egy adott ponton úgy akad ki, hogy még a box-ot is újra kell bootolni, a vlc meg simán lejátsza.

Na, akkor meg is van a gond. Hidd el, nem a VLC-vel van a baj, a TS ilyen lutri formátum. Még csak új szoftver sem kell a boxra, láttam én már műholdvevővel rögzített .ts-es felvételeket, ami egyik lejátszó vitt, a másik nem. Nem valami megbízható formátum. Én ilyenkor mindig ffmpeg-gel átraktam másik konténerbe, és ez megoldotta a le nem játszást, legfeljebb ha a kódolt tartalom is sérült, akkor kivágod belőle a hibás frame-eket (de úgy, hogy ne legyen átkódolás a többi frame-nél, azaz a még jó utolsó indexframe-től a másik jó indexframe-ig). Ettől még simán lehet az is, hogy a 2.2.4-es VLC-ben optimalizáltak az MPEG-2 kódekjén, ami így kevésbé lett hibatűrő, mint a 2.2.1-esé volt.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó