HWSW Informatikai Kerekasztal: Brother nyomtatók típushiba - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

• (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Brother nyomtatók típushiba Brother DCP-330 szkennelési hiba

#21 Felhasználó inaktív   Tron65 

• Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2007. 12. 05. 19:18

Idézet

illetve nyomtató is kevés, ami teljes felületen nyomtat.

Valóban. De mértis? Elég sok (döntően HP) nyomtató láttam már alaposan szétszedve. Aki akár csak tonert cserélt egyben, szintén láthatja:
A papírral érintkező felületek (szelénhenger, égetőmű, hasonlók) a legtöbb esetben jó egy centivel nagyobbak, mint a papír. Akkor mért nem bírnak fél cm-nél kisebb margóval nyomtatni???
Vagy ez a terület kizárólag a tonerhibák által okozott maszatoknak van fenntartva? :)
Az analfabétáknak ugyanúgy ízlik a betűtésztával készült leves?

#22 Felhasználó inaktív   lordrolee 

• Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2007. 12. 05. 19:47

Biztos jó okuk van rá. Ha 1 centivel hosszabb az fél centit jelent mindkét szélről, az már úgy nemis olyan sok.
Amúgy nem nagyon értem, hogy az a 3mm miért olyan nagy ügy. Talán fontos infók lehetnek 3mm-en?
Kép

Xfire profil

LordRolee

#23 Felhasználó inaktív   asdf 

• Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2007. 12. 05. 20:04

Gondolom a legszelen, ha oda nyomat kerulne, a lap feluletere ra tudja ragasztani a raegetomu a negerport, de mivel nemelyik lapadagolo mint az okorhugyozas, ugy kepes neha behuzni a papirt, a lap legeslegszelere (elkenodve az elere) is kerulne por, oda nem tudna fixalodni, tehat a papiruton es a felso papirtalcan ahol a kesztermek jon ki szepen hullana a meg nem tapadt por. Az 5 millis margo meg lehet mondjuk a lapbehuzas jateka. De ez csak tipp, akinek van kedve jatszani, vagjon le az a4-es szelerol es szamoljon be mit tapasztalt  :)
Archív:
Akár 3*-os összegbe is kerülhet egy SMS elküldése egyes újabb telefonokon!
Info, kérdőív, petíció:  http://unicodesms.freeweb.hu

#24 Felhasználó inaktív   pjotr007 

• Törzsvendég
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2007. 12. 06. 10:04

Idézet: lordrolee - Dátum: 2007. dec. 5., szerda - 18:47

Biztos jó okuk van rá. Ha 1 centivel hosszabb az fél centit jelent mindkét szélről, az már úgy nemis olyan sok.
Amúgy nem nagyon értem, hogy az a 3mm miért olyan nagy ügy. Talán fontos infók lehetnek 3mm-en?

Nekem is problémás volt, én epson scannerrel másolok és vannak olyan hülye számlák amiknél fontos a széle is.
Sok másolóprogram nem képes teljes felületen scannelni.
Bár az eredeti kérdezőnek nem segítség, de nekem legjobban a photocopier pro vált be.

#25 Felhasználó inaktív   asdf 

• Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2007. 12. 06. 10:26

Szerintem tud az full a4-ben scannelni, csak hogy a meretarany ne valtozzon, nem meretezi at, hogy minden raferjen, hanem lehagyja a szelet. Egy erre szolgalo plusz gombbal (kicsinyitse a nyomtatasi kereten belulre) meg gondolom nem akartak osszezavarni az egybites juzer lelket ;)
Archív:
Akár 3*-os összegbe is kerülhet egy SMS elküldése egyes újabb telefonokon!
Info, kérdőív, petíció:  http://unicodesms.freeweb.hu

#26 Felhasználó inaktív   Sparow2 

• Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2007. 12. 07. 10:39

Idézet: Kundvar - Dátum: 2007. dec. 2., vasárnap - 15:59

Tehát kellene egy kiegészítő 3 mm-es kb 1 mm magas és 25 cm hosszú merev műanyag lap amit pót határolóként használhatnék. Azonban ilyen nincs.

Papírboltokban régen árultak olyan műanyag lapot, amit kisikolás gyerekeknek a füzetébe lehet rakni, hogy íráskor ne nyomják át az írás lenyomatát a következő lapokra. Ha veszel ilyet és levágsz egy 3mm-es csíkot a széléből, meg is oldódott a problémád.
Vagy ha nem kapsz ilyen műanyagot, akkor egy darab kartonpapír is megteszi.

Téma megosztása:

• (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó