HWSW Informatikai Kerekasztal: World of Warcraft (IX.) - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (374 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 370
  • 371
  • 372
  • 373
  • 374
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

World of Warcraft (IX.)

#7421 Felhasználó inaktív   DOOMER 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.863
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 11. 01. 09:26

egyébként igen :) patchwerk volt az a boss amin blizz balancolta a nép dpsét anno, pont azért mert sima target dummyként működik :)

de egyébként nem nagyon tudok most megnevezni másik olyan instát ahol ekkora szerepe van egyes class/speceknek. itt konkrétan az van hogyha nincs 2 ranged, teljesen túl kell gearelni a fightot hogy egyáltalán esélyed legyen. nehezebbnek kellene lennie ugyanolyan ilvl groupnak, nem kvázi lehetetlennek.

ugyanazzal a csapattal mentünk másnap, gearben sem volt különbség, csak a sub rugó helyett volt egy frost mage. a 15+ wipe helyetti 2 wipe szerintem jelentős különbség, és semmit nem változtattunk a taktikán (nem is nagyon lehet).

#7422 Felhasználó inaktív   ldave 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 79
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 11. 02. 14:03

Vagyis a sub rugó volt a gyenge láncszem :cool2:
Shaine - One chance is all I need.

#7423 Felhasználó inaktív   DOOMER 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.863
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 11. 02. 19:29

nézheted így is, meg úgy is, hogy szarul balancolt fight :)

mana devoureren meg pont jól jött volna a mozgékonyság...

#7424 Felhasználó inaktív   ldave 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 79
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 11. 03. 07:47

Tegnap esti raid tanulsága, hogy amíg viszonylag alul gearelt a csapat, nem megyünk két melee-vel.

Szerkesztette: ldave 2016. 11. 03. 07:47 -kor

Shaine - One chance is all I need.

#7425 Felhasználó inaktív   DOOMER 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.863
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 11. 07. 15:41

mellékesen:

http://forum.nostalr...php?f=2&t=44550

szóval ez ennyi volt. nostosok ráuntak blizz szarakodására és részükről lezárják a dolgot azza hogy átadják a projektet másnak.

ezek után kb biztos, hogy nem lesz hivatalos vanilla szerver.

#7426 Felhasználó inaktív   Péntek 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.026
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 11. 07. 18:20

Szvsz nyilvánvaló volt, hogy Blizz csak az időt húzza és abszolút nincs a napirenden egy vanilla szerver indítása.

#7427 Felhasználó inaktív   Manticore 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.641
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 11. 16. 11:32

A mostani játék annyi kihívással szolgál számomra, hogy én abszolút nem akarnék visszamenni az időben, és megint követ farmolni 0/24
Jószágocska - Mage(100)(Arathor - Reckless Mortals)
Csak altjaim vannak..:)
"Now tell me...what's become of my ship?"

#7428 Felhasználó inaktív   Manticore 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.641
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 12. 05. 09:53

Ó, hogy leállt az infoközléses roham.
Én a hétvégén, hogy jártam...
A questmob közölte, hogy nem engedi, hogy átmenjek, erre paff kivágott a játék! :)
Nézem.. a bankkártyás fizetést letiltotta az OTP (wtf? :(
De megjelent egy ablak miszerint goldból lehet.. kis vacilálás után - 98.000 +(apró) 1 hónap :(
még jó hogy van, de most farmolhatok, grr/cry
Jószágocska - Mage(100)(Arathor - Reckless Mortals)
Csak altjaim vannak..:)
"Now tell me...what's become of my ship?"

#7429 Felhasználó inaktív   Péntek 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.026
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 12. 14. 22:12

Nekünk ma lement Xavius is végre. Cenariushoz és Eye-hoz képest határozottan könnyű volt :)

Csatolt kicsinyítések:

  • Csatolt kép: Xavius.png


#7430 Felhasználó inaktív   DOOMER 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.863
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 12. 15. 12:31

grat!

mi a meglátás egyébként, mythic raideléshez mennyire kell raiden kívül farmolni a geart a bossokhoz? minden emissiaryt le kell tolni, M+ folyamatosan?

#7431 Felhasználó inaktív   Péntek 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.026
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 12. 15. 19:16

Köszi!

M+t 10-ig toltuk (ha tudtuk) a max heti chest miatt, extrákat nem futottam. A heti chest amúgy az elején adott még jó lootot, aztán 4 hétig semmilyen használható nem jött belőle, amikor úgy döntöttem, hogy na, felejtsük el egymást. Ekkor öltük meg a 3. bosst Mythicen, szóval a chestet már nem éreztem annyira fontos lootforrásnak sem.

Emissiary-t esetleg letolom, ha épp úgy tartja kedvem, de nem jellemző mostanában. A legelső legendary-t leszámítva értelmezhető loot innen nem jött.
A mostani gearemet magából a mythic raidből és mythic lootot adó Class hall questekből szereztem leginkább. A 2. legendary HC raiden esett. Ilvl most 888.

Az upgradelős loot miatt szerintem, ha valaki csak raidet tol, az is elég, sima LFR-ből is jöhet mythic szintű loot.

HC progression alatt többet voltam raiden kívül, de egy bizonyos ilvl felett már kintről nehezen jön bármi is.

#7432 Felhasználó inaktív   DOOMER 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.863
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 12. 16. 17:48

nem tudom mennyire általános dolog ez a loot burnout, de ugyan ez a problémám, annyival, hogy 20 szinttel lejjebb vagyok (868), cserébe abszolút nem raidelek, LFRt sem. azt vettem észre és fórumokon is ezért sírnak, hogy egyszerűen beütött a dio3 effekt, kb semmi használható nem esik, pedig az ember folyamatosan tolja. kb véget ért a játék, mehetek húzni az altokat, ha hasznos lootot akarok látni. profession kuka, insta lootproc kuka, LFR és world boss droprate nem kifizetődő, honnan gearelődjek, ha még az M10 heti láda (ja, mi is letoltuk... nagy csalódás volt a reward) is instant kukában végzi?

pl kaptam egy 880 cloakot... a legendary cloak mellé... köszi...

azt gondoltam, jó ötlet lehet a procoló loot, mer így bárhonnan eshet cucc, csak hát bliiz ismét bizonyította, hogy a 0.0001% eséllyel eső cuccokhoz annyit kellene farmolni, hogy előbb un bele az ember, miután a proc floor nem lett megemelve, csak a cap ceiling. ceilingcap watching you...

régen legalább tudtad, hogy adott instából mi kell, mi az über item, de ha nem esett, nem is volt nagyon más, ezért mentél oda sokat. ja és volt dungeon set is.

mostmár kiesik máshonnan, minek menjek adott helyre... bizonyos szint felett nincs értelme.

#7433 Felhasználó inaktív   Nevl 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.868
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 12. 17. 11:54

Nekem homlokegyenest más élményem van ezzel a kieggel. :D

Cata, panda és WoD-ból is rég kiszálltam már ennyi idő után annyira unalmas volt, nem volt kihívás, sem csapatmunka, legalábbis raiden kívül, amire meg nincs időm. M+ rendszer pont arra jó, hogy folyamatos kihívást nyújtson 5 fős contentben, amit messze könnyebb összehangolni, mint 10-25 főt, ráadásul nem viszi el heti 3-4 alkalommal a teljes estédet. Az egész logika legnagyobb előnye - számomra - hogy visszahozta a társas élményt a játékba, újra vannak rendszeres közös runok, sírás a sok wipeon és öröm a nehéz insták leverésén (Khara endboss ugye :D ), taktikázás stb. M+ rendszertől még sokat várok, a mi szintünkön nehéz affixekkel még a M7+ insták sem mennek stabilan 2 chestre, tehát mindig van min fejlődni, engem ez jobban motivál, mint, hogy esett-e az az upgrade vagy sem.

Valóban lelassult a fejlődés, de nekem minden héten esik 1 nagyon max 2 upgrade item (persze most 871-nél járok, tehát messze nincs még az a problémám, mint Roxynak :D). Ez valahol így normális, milyen stat creep lenne már, ha minden második instából esne még valami upgrade? Ebben a kiegben pont az van meg, ami diablo 3-ból hiányzott, ha esik valami - ami ritka - akkor viszont nagyon örülök neki és megvan a befektetett energia «-» jutalom élmény is (héten nekem is jött ládából egy 875 helm, nem a legjobb, de így is be tudtam építeni a gearbe némi optimalizálás után), ha pedig nem akkor esélyes, hogy a köv instából majd igen. (persze, amikor kharaban 3-ból 3 boss goldot dobott bonus loot rollra nekem sem volt őszinte a mosolyom :D )
"Komplexen kell vizsgálni a stratégiai kérdéseket" Unknown corporate droid
Battle tag: Nevl#2658

#7434 Felhasználó inaktív   DOOMER 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.863
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 12. 17. 12:55

1 órás M10 szopás, amire elversz 1000 goldnyi consumablest, fixen 1 ládás, mivel 2re nem lehet megcsinálni a mi gearünkön, a végén ad 2 lootot 5 embernek. konkrétan 40% eséllyel kapsz egyáltalán bármit is a befektetett idődért, nem beszélve arról hogy akár simán szar is lehet (jellemzően). hetente meg kapsz 1 lootot fixen a szopásért, ami detto lehet kuka is. szerintem nem jó buli. egy sima mythicben is bossonként van loot, ami procolhat, az máris jóval több esély. hc detto és még gyorsabb is. lehet ezt fogom csinálni, ha geart akarok.

csak egy poén, most megnéztem mi esett neked tegnap:

An'she's pendant 845
An'she's pendant Warforged 840

logikus, hát nem...

nem tudom kinek milyen a mázlija, de nekem egyszerűen feltűnően nem jön már semmi. lássuk a gearemet, honnan származik:

860 M4 warforged
880 World boss titanforged
875 WQ Titanforged
910 Legendary heti ládából
860 WQ Titanforged
860 Mythic warforged
865 M3 warforged
855 Mythic (tradelt)
855 M7
850 WQ Titanforged
860 M4 Warforged (tradelt)
860 Mythic (tradelt)
850 WQ Warforged
865 WQ Titanforged

5 loot WQ, 1 world boss (leöltem mindet pedig, acsi is megvan), 1 leg, 3 sima mythic, 4 M+.

ebből is látszik, hogy kb minden, ami nincs legalább kb. 860, nekem kuka. de ha van, akkor is ha épp abból a slotba esik. cloak bis, oda már felesleges gyűjtenem bármit. miután WQ 845+ max, kb csak minimum 20-as titanforged jöhet szóba, ami nem épp gyakori. az 1 db world boss loot is elmond mindent, alapból 10% a dropratejük és ha nem procol annak sincs értelme.

szóval, honnan is kellene gearelődnöm?

mondjuk ha nem 1 karival tolnám az instákat akkor lehet nem lenne ennyire szembetűnő a dolog, de amíg fixen van tank és healer is nem tudok mással menni. ha meg alt dpsel mennék, nem lenne akkora a dpsem, az sima leech lenne.

alt runokat meg ugye senki nem akar menni...

#7435 Felhasználó inaktív   Péntek 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.026
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 12. 18. 12:32

HC EN lenne jó neked, a geareddel minden nagyon könnyen lemenne, loot pedig 865+ ... de ehhez kéne még pár ember, gondolom. A másik opció M10 után a heti ládából jövő 880-as, 2-3 cuccodat kivéve, ez upgrade lehet. De nekem is állandóan vackokat adott, szóval megértem, hogy nem akarsz időt rászánni.

Sajnos ez ilyen RNG-s, valakinek jó loot jön, valakinek meg nem. Guildben kb. minden raidernek megvolt már a 2 legendary, mire nekem is kiesett... és akkor még hatalmas szerencsém is volt, hogy ez legalább dps legendary lett, mert az első a healelős gatya volt. Szívtam is a fogam, hogy ha majd azt kell nekem Nightholdban upgradelni.

Mythicben valóban bossonként van a loot, de ahhoz meg is kell ölni a bosst :) De tény, hogy mindent összevetve, még mindig raidből jön a legjobb és legtöbb loot... de ez valahol rendjén is van.

Szvsz elértél egy falat, amin csak mázlival vagy raideléssel tudsz áttörni. Itt az ideje egy altnak :)

#7436 Felhasználó inaktív   Kecsöpp 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.043
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 12. 19. 15:40

Üzenet megtekintéseIdézet: Nevl - Dátum: 2016. 12. 17. 11:54

Nekem homlokegyenest más élményem van ezzel a kieggel. :D

Cata, panda és WoD-ból is rég kiszálltam már ennyi ...



Én is úgy látom ahogy Fatum cask éppen annyi a különbség, hogy nagyon leszarom már a dolgot és napi 20 perc átlag a max amit rászánok :) De így is 865+-os gear és 1 deka M+ instában se voltam. Nem éri meg bárhogy is nézem. Szerintem nincs eltalálva az az M+ rendszer, pedig kezdetben jól hangzott.

/Fionn

Szerkesztette: Kecsöpp 2016. 12. 19. 15:41 -kor

World Of Warcraft / Arathor / Rise Legacy


#7437 Felhasználó inaktív   Nevl 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.868
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 12. 20. 09:33

Üzenet megtekintéseIdézet: Kecsöpp - Dátum: 2016. 12. 19. 15:40

Én is úgy látom ahogy Fatum cask éppen annyi a különbség, hogy nagyon leszarom már a dolgot és napi 20 perc átlag a max amit rászánok :) De így is 865+-os gear és 1 deka M+ instában se voltam. Nem éri meg bárhogy is nézem. Szerintem nincs eltalálva az az M+ rendszer, pedig kezdetben jól hangzott.

/Fionn


Geart én is leszarom, nekem a fő élmény faktor a társaság. Megint van kb. 7 ember, akire többé kevésbé lehet számítani és fun együtt az instázás, nekem ez az elsődleges motivációm. (tegnap azért teeming+necrotic M9-s EoA nem viccelt :D)
"Komplexen kell vizsgálni a stratégiai kérdéseket" Unknown corporate droid
Battle tag: Nevl#2658

#7438 Felhasználó inaktív   DOOMER 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.863
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 12. 23. 21:14

hosszú töltőképernyő ellen (bevált, hatásos):

https://eu.battle.ne...14663269#post-6

#7439 Felhasználó inaktív   DOOMER 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.863
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 12. 27. 13:55

hát ez nekem új volt, lehet menni gyűjteni az armor seteket:

http://www.wowhead.c...r-racks-and-you

Kép

#7440 Felhasználó inaktív   Nevl 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.868
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 01. 16. 11:03

Mostanság kezdem érezni, hogy csökken a harci kedv WoW iránt. A friend listen is látni, kezd kifújni a kieg és a patch sem láttatja hatását egyelőre. A random gearelődés továbbra sem probléma, de mythic + debuff rendszere olyan handicapet ad, ha nem raidelsz, amit voltaképp nem tudsz átugrani. M+12 HoV az eheti buffokkal össz ~10 wipe, amiből 3db szimplán csak saját hülyeség a többi inkább gear és\vagy megbízható cc hiánya, ill. a lehetetlenül erős mobok. Második boss a tankot konkrétan oneshotolta 80%HP-ról (4.1 mill) az eldobós shield manőverével, trash pack, ami pullnál két ember instant kinulláz (tank+én mint melee) és társai. Pedig összeszokott társaság, mindannyian 875-880 gearben (ami nem sok, de legalább nem 860 átlaggal próbálkoztunk). 45 perc helyett 75 alatt végeztünk, ha nagyon sitünk, akkor kb 65 alatt is ment volna.

Blizznek szerintem két dolgot kéne megváltoztatnia:
- az affix balance helyrerakása, néhány kizárhatná egymást pl (teeming, skittish, bolstering ne jelenjen meg egyszerre)
- az insta balance: van néhány hely, ahova szimplán senki sem hajlandó lvl9 felett elmenni, VoW, EoA, hogy csak a leggyakoribb példákat idézzem. Így marad 2-3 insta (Maw és DHT tipikusan), amibe érdemes és lehet is menni nagyobb szinten. Itt kevés az rng, a mobok könnyen kezelhetőek és nincsenek horror pack kombinációk, cserébe halál unalmasak, amikor huszadszorra mész oda

Kíváncsi vagyok 7.2-re, de tartok tőle, hogy az új instákra fognak koncentrálni és nem oldják meg ezeket a problémákat.

Szerkesztette: Nevl 2017. 01. 16. 11:08 -kor

"Komplexen kell vizsgálni a stratégiai kérdéseket" Unknown corporate droid
Battle tag: Nevl#2658

Téma megosztása:


  • (374 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 370
  • 371
  • 372
  • 373
  • 374
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó