HWSW Informatikai Kerekasztal: Netbookok - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (119 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Netbookok Eee PC és társai Értékeld a témát: -----

#21 Felhasználó inaktív   szucsati 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.946
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 10. 23:46

Idézet: Szanya - Dátum: 2007. dec. 10., hétfő - 23:04

Azért arra kíváncsi lennék, hogy ki mit gondol arról, hogy mennyi egy notebook. Én úgy látom, hogy nagyjából másfél millió és 100 ropi a két szélsőség. De mondjuk én olyan 300 ropi körül gondolom az átlagot. Szerintem így kéne nézni az Eeee PC árát. Továbbá össze lehet hasonlítani a hordozható DVD lejátszók áraival is, mivel a méreteik közel azonosak. Így nézve pedig a 40 rongy már túl olcsó lenne.
Én is rohadtul örülnék, ha egy üveg Jagermeister mellé adnák ajándékba, de erre még várhatunk egy darabig. Nem is veszem meg a jelenlegi áráért, de attól még úgy gondolom, hogy reális az összeg.

300 körül az átlagot? Br. 150-160 körül már kellően izmos márkás (Lenovo, HP) gépet kapsz, 200 körül pedig C2D procisat.

#22 Felhasználó inaktív   Szanya 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 348
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 11. 00:14

Igen. És...?
Pl. az én igényeimet a G4 proci és 512 RAM is bőven kiszolgálja. Meg a százezres teszkós noti is.

Egyébként pont erről beszélek. Ha valaki a legolcsóbb gépekhez viszonyítja, akkor az szívja a fogát. Aki pedig a legdrágábbhoz, az meg fikázni fogja.
Hasonlitsd össze az árat és a tudást ezzel:
LG DP271
Ez kerül hozzávetőleg 200 Dollárba.
"Cyborgból nem lesz gépsonka." - Szanya csak egy van! -
www.vitorlasoktatas.hu

#23 Felhasználó inaktív   RiCS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.714
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 11. 00:26

Azt azért érdemes hozzátenni hogy nem feltétlen ildomos noteszgépekhez viszonyítani. Nem az a kategória. Sem árban, sem szolgáltatásaiban, sem koncepciójában.

#24 Felhasználó inaktív   szucsati 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.946
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 11. 00:27

Te azt mondod, hogy miért drágáljuk 100e ft környékén ezt a notit, ha egy átlag noti ára 300e ft. Én meg mondom, hogy egy átlag noti ára szerintem inkább 150-170, és ezeket az Asus gépe tudásban jóval alulmúlja.

#25 Felhasználó inaktív   Socket 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.663
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 11. 00:37

Szerintem a dvd-s hasonlat jó. Amúgy tekintve azt, hogy ez 80 e Ft környékén indit egy karácsonyi időszakban, nem rossz. Későbbiekben amikor lesznek nagyobb gépei is az Asus Eee Pc családjának, akkor már elképzelhető, hogy aki cserélne nagyobbra, újabra, eladja a régit, aminek a kiszámolhatatlan amortizáció értékével már egy 40-50 ezres gépet kapunk.
http://tet-halo.ning.com/
TeT háló-Tanulást segítő technológiák.
Pedagógus mentor rendszer.

#26 Felhasználó inaktív   Szanya 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 348
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 11. 00:44

Idézet: szucsati - Dátum: 2007. dec. 11., kedd - 1:27

Te azt mondod, hogy miért drágáljuk 100e ft környékén ezt a notit, ha egy átlag noti ára 300e ft. Én meg mondom, hogy egy átlag noti ára szerintem inkább 150-170, és ezeket az Asus gépe tudásban jóval alulmúlja.

Attól függ, hogy a tudás alatt mit értesz. Mert az Asus pl. tudja azt is, hogy pici. Amit a gyorsasággal nehéz összemérni.
Egyébként pedig nem kérdeztem, hanem megállípítottam, hogy miből adódhatnak nézőpontbeli eltérések.
Én pl. Macbookra gyűlytök annak ellenére, hogy a VIA C= is pont elég lenne arra, amire én használnék egy notit.
"Cyborgból nem lesz gépsonka." - Szanya csak egy van! -
www.vitorlasoktatas.hu

#27 Felhasználó inaktív   FakeJack 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.095
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 11. 08:45

100 ezres noti: 15", 3 kg
eee: 7-10", 1kg

Kinek mi.

#28 Felhasználó inaktív   MC Pite 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.181
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 11. 09:04

Idézet: special - Dátum: 2007. dec. 10., hétfő - 16:32

Kipróbáltuk az Asus mini Eee PC-jét


A teljes cikk itt olvasható: https://www.hwsw.hu/...id=1034&oldal=1

Várjuk a véleményeket, észrevételeket.

Személy szerint a második generáció 10"-es változatára hegyezem a fogam, 8 GB SSD-vel és 1 GB rammal.

A cikk remek, 1 problémám van, de az 'nagy'. Hogy lehetett ilyen volumenű cikkhez ilyen el****tt fehéregyensúllyal betenni a képeket? Kellenek korrigálva, feltöltsem vhova?
Ha nem fektetsz be annyi időt a problémád megoldásába, hogy utána olvass; és formailag és tartalmilag egyaránt helyesen írd le azt, akkor a fórumtársaidtól miért várod el, hogy időt pazaroljanak rád?
[Konfig] [Hűtéstechnika]  [Képeim]  [Bringa]

#29 Felhasználó inaktív   Renwick 

  • Renwick
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 8.707
  • Csatlakozott: 2001. jan. 01.

Elküldve: 2007. 12. 11. 09:29

Idézet: Jahno - Dátum: 2007. dec. 10., hétfő - 17:14

Bazge, Romániában van, nálunk meg nincs? Ráadásul jól tippeltem anno, hogy ütni fogja ez a 100ezres árfekvést, nesze Neked 40ezer pénzes notesz. Amúgy jó cucc, de 90 körül már drága, inkább cipelek noteszt, ami többre jó :-)

Romániában max. úgy van Eee PC, mint nálunk: magánimport útján behozott készletek lehetnek elszórva itt-ott, honosított változat egyelőre náluk sincs. Az Eee PC jelen pillanatban "hivatalosan" néhány ázsiai országban, az USA-ban és Nagy-Britanniában kapható...

üdv

R.
Can you hear me, major Tom?

#30 Felhasználó inaktív   Szanya 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 348
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 11. 11:52

Na, tessék. Ma 10:49- kor megjelent az a cikk, ami igazán a nekem való konfigról szól. Everex
VIA C7 proci pont elég nekem, ahogyan azt tegnap is írtam már. :-) Remélem, az oprendszer terén sem marad le az Asustól.

Szerkesztette: Szanya 2007. 12. 11. 11:52 -kor

"Cyborgból nem lesz gépsonka." - Szanya csak egy van! -
www.vitorlasoktatas.hu

#31 Felhasználó inaktív   Hülyesamu 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.006
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 11. 17:24

Az Eee minden paraméterében jelentősen alulmúl egy 100-120 ezres notit, kivéve a márkát, ami persze szintén nincs ingyen. Ha a funkcionalitást nézzük, szintén problematikus. Egy noti az esetek 95%-ában ki tud váltani egy PC-t: munka, netezés, stb.

Az Eee talán a használat 20%-ában versenyképes, gondoljátok el, hogy akárkit rá lehet venni, hogy notin dolgozzon nagy pc helyett, de ki fog 100 oldalt Eee-n megírni? Az Eee közelebb van egy oksotelához, azt meg már 60 magasságában meg lehet venni, és a telefon az nagy plusz tudást jelent.  Én ezt jelentős hátránynak érzem, ez egyszerűen nem éri meg egy noti 80%-át. A mérettel akkor lennék kibékülve, ha a monitor elfoglalná a teljes szélességet-magasságot. Így ez kicsit gáz.

Ennek ellenére nyílván meg fogja találni azokat a funkciókat, amiket egy ilyen géppel a legegyszerűbb ellátni, pl. ez tényleg mindenhova magunkkal vihető, hasonlóan a mobilhoz, ellentétben a notival. A vevőit is megtalálja, ha a fele igaz az egymillió darabos orosz rendelésnek.

Fogják ezt gyártani, sikertermék lesz, de szerintem az ár nagy része jelenleg a hype.

Szerkesztette: Hülyesamu 2007. 12. 11. 17:24 -kor


#32 Felhasználó inaktív   Szanya 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 348
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 11. 17:42

Tessék (idézet a PH oldaláról):
"Bemutatónk végére hagytunk egy igazi csemegét, a Cowon Q5W-t. Ez az 5”-os 800x480 pixel felbontású érintőképernyővel megáldott készülék már nem is hordozható médialejátszó vagy PMP, hanem egy olyan mobil eszköz, ami az iPod Shuffle és az Asus Eee PC között helyezkedik el, valahol a PDA-k tájékán. 600 MHz-es Alchemy processzor dolgozik benne, 128 MB DDR2 memória és 64 MB Flash ROM tárasásában. Windows CE 5.0 operációs rendszere és Wi-Fi hálózati elérése van, így tökéletesen használható internetezésre. Adatainkat 1,8”-os 40 vagy 60 GB tárkapacitású merevlemezre menthetjük. A 140 x 89 x 20 mm-es, 380 grammos masina zenés üzemmódban 13 óráig, filmesben durván 7 óráig bírja egyetlen feltöltéssel. Természetesen a képét külső jelforrásra is ki lehet vinni, és adnak hozzá távirányítót. Figyelembe véve, hogy használhatósága közelíti az UMPC-két vagy az okosabb PDA-két, a 40 GB-os modell 149 900 forintos és a 60 GB-os 169 900 forintos vételára is elfogadható. A kisebb méretű, és lényegesen kisebb tudású iPod Touch sem sokkal olcsóbb nála."
Kép
Ez egy gyengébb gép magasabb áron. Megéri? Nekem nem, mert nincs rá szükségem. Másnak talán.
"Cyborgból nem lesz gépsonka." - Szanya csak egy van! -
www.vitorlasoktatas.hu

#33 Felhasználó inaktív   Hülyesamu 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.006
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 11. 18:42

Egyébként ez a 800*480 mennyire jó netezésre? Én ilyet sohasem használtam huzamosabb ideig.

#34 Felhasználó inaktív   Szanya 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 348
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 11. 19:21

iPhone- t próbáltam, és engem meggyőzött.
"Cyborgból nem lesz gépsonka." - Szanya csak egy van! -
www.vitorlasoktatas.hu

#35 Felhasználó inaktív   dr.PAra 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.674
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 12. 01:08

Idézet: Szanya - Dátum: 2007. dec. 11., kedd - 12:52

Na, tessék. Ma 10:49- kor megjelent az a cikk, ami igazán a nekem való konfigról szól. Everex
VIA C7 proci pont elég nekem, ahogyan azt tegnap is írtam már. :-) Remélem, az oprendszer terén sem marad le az Asustól.

Nagy valószínűség szerint gOS lesz rajta. Leegyszerűsítve gOS = Ubuntu+E17.  ;)

#36 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2007. 12. 12. 01:16

Idézet: Szanya - Dátum: 2007. dec. 11., kedd - 17:42

a 40 GB-os modell 149 900 forintos és a 60 GB-os 169 900 forintos vételára is elfogadható. A kisebb méretű, és lényegesen kisebb tudású iPod Touch sem sokkal olcsóbb nála.

Azért sarki rabló üzletben a nagyobb touch is 120ezer pénz, szóval az a nem sokkal olcsóbb az kicsit sántít. Elején még örültem is, mondván végre egy jó PDA alapú cucc, de az ára nekem elég vicces.

Igazából egy ipod minőségű kijelzős pda kicsit nagyobb kivitelben bőven jobb lenne, aztán csókolom, mostanság nem sok fejlődés, anno Dell-t vettem 40-ért, 4 éves HPmat meg 80-ért...
Make love not Wor.

#37 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2007. 12. 12. 01:18

Idézet: Szanya - Dátum: 2007. dec. 11., kedd - 19:21

iPhone- t próbáltam, és engem meggyőzött.

Szörfölni elég sokatt kell jobbrabalra nagyítgatni, de gyanítom ebben az oldalak is hibásak, hogy nem érzékelik a böngészőt. Indexen meg linkekre nem lehet kattintani, de amúgy teljesen jó, meglepően tudok gépelni 2 kézzel a virtuálison is. Igaz ilyen kütyüről HÉV-en, meg villamoson szoktam olvasgatni, így ott továbbra is marad a mobil.
Make love not Wor.

#38 Felhasználó inaktív   FakeJack 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.095
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 12. 09:07

Safari iPhone-on, Touchon erősen bejövős kategória.

#39 Felhasználó inaktív   -NoVa- 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.854
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 12. 10:11

Leszámítva hogy igen gyakran crashel... Meg a youtube browser automatikusan indul a linkekre, de pl a uk.youtube.com már nem ismerős neki :)

Ti nem tapasztaltatok nagyritkán olyat, hogy nem akarja a linkeket felfogni? Az oldalt újratöltve már jó lesz.
...
"Lelkem sötét odvában megdöglött a bagoly."
"Bringa által vész mind, ki bringát ragad."

#40 Felhasználó inaktív   FakeJack 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.095
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 17. 09:45

A hozzáadott Linuxhoz van Java? Netbankhoz nem árt...
Bár, ha az Ubuntu megy rajta, akkor nagy baj nem lehet...

Szerk.: ja, írja a cikk is. Kúl. Amúgy a cikkíró hogyan tett rá Ubuntut?

Szerkesztette: FakeJack 2007. 12. 17. 09:50 -kor


Téma megosztása:


  • (119 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó