HWSW Informatikai Kerekasztal: Netbookok - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (119 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Netbookok Eee PC és társai Értékeld a témát: -----

#1161 Felhasználó inaktív   FakeJack 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.095
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 29. 12:29

Idézet: special - Dátum: 2008. szept. 29., hétfő - 12:52

érdekes konklúzió. csak ne terjeszd.

Ellenerv?

#1162 Felhasználó inaktív   PLacc 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.410
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 29. 13:20

Idézet: FakeJack - Dátum: 2008. szept. 29., hétfő - 13:29

Ellenerv?

Ahogy olvastam, az Atomot állva hagyta a legtöbb benchmark-ban...
--Powered by IBM

#1163 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 29. 13:34

https://www.hwsw.hu/hirek/37038/fujitsu_sie...intel_atom.html

Nekem alapvetően tetszik ez a kis jószág. Ugyan csak pár percig nyomkorászhattam, de ami közben eszembe jutott:
+ Jó ötlet ez a "cserélhető előlap", igaz, hogy ducibb lesz tőle a gép, de legalább fél év múlva még táskában hurcibálva se fog úgy kinézni, mint amit lehánytak. Használat közben legfeljebb levesszük, ha már nagyon gányul néz ki, táskába hajintás előtt meg visszarakjuk, és így jól védi a fedlapot. Valamivel egyszerűbben használható és tárolható, mint valami puha szütyő.
+ Tetszetős ez a fehér-fekete dizájn is, olyan Star Trekes. :) Az anyagválasztás valóban nem túl szerencsés, de megbocsátható, tapintásra nem tűnik gagyi műanyagnak.
- A billentyűzet katasztrofális. A többiben sem feltétlenül nagyobbak a gombok, de ezen a gépen semmi sem segít, hogy valamennyire kényelmessé tegye a gépelést. Ott vannak rajta a billentyűk, és le lehet őket nyomni, ennyi. Kicsit olyan összecsapott érzésem van, ezzel a billentyűzettel tesztelték, aztán ergonómiailag is átgondolt végleges billentyűzet helyett ezzel küldték a futószalagra.
- A touchpad úgyszintén. Elég esetlegesen reagált az ujjamra, ugrált, rángatott, pedig nem koszos a kezem, nem is izzadt. A tízéves Pismomon simábban működik a tapicsku, pedig az már fényesre van kopva a használattól, úgyhogy sokszor megakad rajta az ujjam.

Összességében én nem a kivárást éreztem ezen a gépen, hanem azt, hogy FuSi-ék ültek a meleg irodákban, aztán egyszer csak a fejükhöz kaptak, hogy "némá, ezeket a netbookokat viszik, mint a cukrot", összecsaptak egy tanulmánygépet, és a legelső terveket küldték is a gyártósorokra. De azért jópofa, és szerethető. :)

Ami a legjobban megfogott benne, hogy nincs benne semmi abból a "komolykodásból", ami az újabb Eee-ket és mondjuk a HP minijét jellemzi, olcsó akar lenni, nem csillogó-villogó, fémborítású, lakkozott meg dizájnolt.

Szerkesztette: debaj 2008. 09. 29. 13:39 -kor


#1164 Felhasználó inaktív   RiCS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.714
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 29. 13:35

Érdekesek ezek a tesztek.

Azonban nem feledjük hogy a netbook kategória nem elsősorban a teljesítményhajhászásról szól. Szvsz szerintem a jól használható netbookok már hónapok óta kaphatóak a kereskedelemben, a lemaradóak meg már igazából már lemaradtak a nagy hype-ról.

#1165 Felhasználó inaktív   FakeJack 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.095
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 29. 13:36

Idézet: PLacc - Dátum: 2008. szept. 29., hétfő - 14:20

Ahogy olvastam, az Atomot állva hagyta a legtöbb benchmark-ban...

Igen, en is benchmarkkal nezek videot meg szerkesztek szoveget, sot azzal is bongeszem az internetet. :cool:  Sztem az Atom es a Nano sem tud sok pluszt felmutatni a Dothan Celeronnal szemben. Teljesitmenyben semikepp, fogyasztasban pedig a regi chipset fogyasztasa huzza le az Atom jo teljesitmenyet, a Nano meg alapbol nem tunik annyira takarekosnak. Igazsag szerint ezeket a procikat sokkal jobban hypeoljak, mint megerdemelnek. A ketmagos Atomban meg csak-csak van fantazia, de ez is csak kesobb derul ki...

#1166 Felhasználó inaktív   RiCS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.714
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 29. 13:49

Idézet: debaj - Dátum: 2008. szept. 29., hétfő - 13:34

De azért jópofa, és szerethető. :)

Nem akarok rosszmájúbb lenni mint vagyok de a wind is tökre szerethető, szép, végony jó a designja, használható a billentyűzete, szép nagy olvasható a kijelzője nem ilyen rusnya nagy a káva körülötte, akksiból meg oem-ek már tervezgetik a 9 cellást, nekem meg a touchpadja is kíváló (jelzem a sentelices srácok is csak a scroll miatt panaszkodnak).  :cool:

#1167 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 29. 13:58

Idézet: RiCS - Dátum: 2008. szept. 29., hétfő - 14:49

Nem akarok rosszmájúbb lenni mint vagyok de a wind is tökre szerethető...

Azt nem mondtam, hogy a Wind nem szerethető. :) Viszont nekem nem tetszik ez a túlságosan elkomolykodott netbook-kategória (nem a Wind), amiben fölösleges dizájnelemekkel drágítják meg az amúgy olcsó koncepciót. Nem mondom, biztos van, aki igényli ezeket a dizájncuccokat is, de szerintem a hordozhatóságba nem csak az számít bele, hogy meddig bírja az akkuja meg mekkora a súlya, hanem az is, hogy mennyire kell vigyázni rá. Egy ilyen műanyag csodára, mint a FuSi, értelemszerűen nem kell annyira vigyázni, mint mondjuk egy csillogó-villogó 1000H-ra. A zongoralakkon a legvékonyabb karc is feltűnő, ezt még csúnyábban oda is verhetném, ha nem HDD lenne benne.

Nekem ez az oldalra kidobott egérgomb sem feltétlenül hátrány, amikor a Pismomat viszem arrébb, akkor is kattingatok össze-vissza, mert pont ott kényelmes felkapni, ahol az egérgombja van. :Đ

#1168 Felhasználó inaktív   PLacc 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.410
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 29. 18:25

Idézet: FakeJack - Dátum: 2008. szept. 29., hétfő - 14:36

Igen, en is benchmarkkal nezek videot meg szerkesztek szoveget, sot azzal is bongeszem az internetet. :cool: 

Hacsak arra kell, akkor vegyél egy P3-as szubnotit 40k-ért. :D
Egyébként értem mire gondolsz, de tény, hogy a szintetikus benchmarkoknak azért van létjogosultsága, és itt nem arra gondolok, hogy a PCMarkxxx mennyi pontot ad, hanem mennyi idő alatt csomagol ki a Winrar stb...
--Powered by IBM

#1169 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 29. 18:28

Idézet: PLacc - Dátum: 2008. szept. 29., hétfő - 19:25

Hacsak arra kell, akkor vegyél egy P3-as szubnotit 40k-ért. :D

Bocs, de ez teljesen olyan volt, mint amikor random ISP topicban, ha valaki nem torrentezésre használja a vonalát, egyből letolja a sok warezhuszár, hogy ahhoz betárcsázós net is elég. :)

#1170 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 29. 18:43

jogos egyebkent a netezeshez eleg a P3-as (tudom, mert hasznalom!), de itt nem errol volt szo.

mert valojaban az sem biztos, hogy erdekes, hogy mennyi ido alatt csomagol a winrar.. az viszont mar erdekes lehetne, hogy ekozben mennyit fogyaszt (szamolasi teljesitmeny/W). az embert az erdekli egy ilyen gepnel, hogy azok a feladatok, amikre hasznalja (kinek webezes, kinek filmlejatszas, kinek mas) alapvetoen jol menjenek (ebben a kategoriaban nem kell pattogva, csak tisztessegesen), es erre a hasznalatra mennyi idore eleg az akumulator.

na ezekre nem ad valaszt az Xbits tesztje.. az a gond.
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#1171 Felhasználó inaktív   istvan_ 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 300
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 29. 19:29

Hello!

Nekem is Wind-em van már lassan egy hónapja. Többen emlegették a kétféle touch padot.... Az enyémen synaptics van. A másik fajta mit nem tud ehhez képest?

Egyébként a gép nekem nagyon "bejött". Amire használom nem is kell erősebb! (PDA után tiszta luxus... )

#1172 Felhasználó inaktív   RiCS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.714
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 29. 19:45

Idézet: istvan_ - Dátum: 2008. szept. 29., hétfő - 19:29

Hello!

Nekem is Wind-em van már lassan egy hónapja. Többen emlegették a kétféle touch padot.... Az enyémen synaptics van. A másik fajta mit nem tud ehhez képest?

Egyébként a gép nekem nagyon "bejött". Amire használom nem is kell erősebb! (PDA után tiszta luxus... )

Nincs vagy trükkös szoftvercserékkel lehet csak a jobb oldali és az alsó scrollbart munkára bírni a senteliccel, míg a synapticssal alapból szépen megy.

#1173 Felhasználó inaktív   Krinyo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 29. 20:28

Sosem hasznaltam azt a scroll-reszt, engem inkabb zavar, mint segit a munkaban. :D
72792 óra, 6649 anyag, 11 376 878 karakter (6772 A4-es oldal) = az én HWSW-m

#1174 Felhasználó inaktív   istvan_ 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 300
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 29. 22:54

Aha! :)

Alapesetben én sem szeretem egyébként a scroll-t, de ahogy a winden van megoldva az eléggé barátságos! (A scroll rész is a "hasznos" felület része, csak akkor "scroll-ozik", ha azt a részt tapizom... :)

A touchpad 4 sarkához rendelhető parancs-funkció az igazi nagy királyság!  :D  Nekem bal fent pgup, bal lent pg down, jobb fent közéspő gomb kattintás (firefoxban nagyon hiányozna! tudom, tudom ctrl+klikk, de akkor is), jobb lent ctrl+tab, szintén firefox miatt.
Ti használjátok ezt a feature-t?   

#1175 Felhasználó inaktív   cyberde 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 9.330
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2008. 09. 30. 02:18

Idézet: bogdan - Dátum: 2008. szept. 29., hétfő - 19:43

...

na ezekre nem ad valaszt az Xbits tesztje.. az a gond.

Tesztelheted bármivel, neked mindig lesz vmi gondod. :p  :D

Ha olyasmire akarod használni, (programozás, rippelés, játék, stb...) amire "bika" asztali gépeket szokás, nyilván lassú is lesz, melegedni is fog, sokat is fog fogyasztani a proc. és kevés ideig bírja az akku.

Minden egyéb esetben, már amire ezeket szerintem kitalálták, (office, web, passziánsz ) a legnagyobb fogyasztó a képernyő, ill. a wifi és valójában teljesen mindegy milyen proc van benne, (mármint a jelenlegi választékból) ui az átlagjúzer, ezeknél az alkalmazásoknál nem érzi meg sem a dupla, sem a fele számolási teljesítményt.

Ez a kategória, a júzer 2., de méginkább a 3. gépe, és hiába forszírozod oldalak óta, hogy számodra ezért, vagy azért, de egyik sem 100%-os, lassan tudomásul kéne venned, hogy ennyi pénzért, ennyi jár.  :)

#1176 Felhasználó inaktív   FakeJack 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.095
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 30. 07:28

Idézet: PLacc - Dátum: 2008. szept. 29., hétfő - 19:25

Hacsak arra kell, akkor vegyél egy P3-as szubnotit 40k-ért. :D
Egyébként értem mire gondolsz, de tény, hogy a szintetikus benchmarkoknak azért van létjogosultsága, és itt nem arra gondolok, hogy a PCMarkxxx mennyi pontot ad, hanem mennyi idő alatt csomagol ki a Winrar stb...

Nagyon vicces. :)
Nekem csak az a bajom, hogy ezek az uj mobil procik nem teljesitenek sokkal jobban es nem fogyasztanak sokkal kevesebbet, mint egy "oreg" downclockolt procko (lasd Dothan Cerka es az AMD huzasa a downclockolt oreg K8-cal). Tavol alljon tolem, hogy fikazzak (oke, a Nano nem kalap xar, ez kicsit eros volt), hiszen a kovetkezo gepem nekem is valoszinuleg Atomos lesz, esetleg Nanos. Mindossze arra a konkluziora jutottam, hogy csodak marpedig nincsenek.

#1177 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 30. 07:31

"Tesztelheted bármivel, neked mindig lesz vmi gondod."
sok tesztet olvastam mar, volt kozottuk jopar jo is, de ez nem az.

"akarod használni.."
figyelmetlenul olvastal! en ugyanis nem azt kifogasoltam, hogy szamomra nem volt jo a teszt, hanem azt, hogy senki szamara nem volt jo, mert pont a netbook alapelvei szerinti hasznalat nem volt tesztelve. altalanosan! nem az en szempontjaim szerint.
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#1178 Felhasználó inaktív   cyberde 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 9.330
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2008. 09. 30. 08:57

Idézet: bogdan - Dátum: 2008. szept. 30., kedd - 8:31

...
figyelmetlenul olvastal!
...

Vagy inkább te? :think:

Én azt mondom, hogy azokra az alkalmazásokra, amikre ezek a gépek készülnek, akár egy celeron 600-as is elég lenne. Ehhez képest bármekkora teljesítmény plusz, csak hab a tortán.  :)

Magyarul! Mit akarsz tesztelni általánosan egy 600-as cerkán, 2008-ban?  :think:

#1179 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 30. 09:16

tudom, hogy eleg ra. illetve nem biztos: maradjunk inkabb egy rendes p3-asnal!

de egyfelol az sem derul ki a tesztbol, hogy egy Atom ezekre az alkalmazasokra teljesitmenypluszt nyujtana, egy 600-as celeronhoz kepest, masfelol mas feladatokat is el kell latnia egy ilyen netbooknak, amiket a teszt egyaltalan nem vett figyelembe. (hasznalati ido..) es nem altalanos tesztelesrol irtam, hanem altalanos szempontokrol! mondom, hogy olvass figyelmesebben. ;)
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#1180 Felhasználó inaktív   PLacc 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.410
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 30. 10:38

Idézet: FakeJack - Dátum: 2008. szept. 30., kedd - 8:28

Nekem csak az a bajom, hogy ezek az uj mobil procik nem teljesitenek sokkal jobban es nem fogyasztanak sokkal kevesebbet, mint egy "oreg" downclockolt procko (lasd Dothan Cerka es az AMD huzasa a downclockolt oreg K8-cal).

Ez így igaz.  :respect:
Mindenki el van ájulva az Atomtól, holott a 3éves (ex) Dell X1-em 1.1GHz-es Pentium M ULV-je is 5W TDP-s volt, és az Atomot bármikor állva hagyná teljesíményben...
--Powered by IBM

Téma megosztása:


  • (119 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó