HWSW Informatikai Kerekasztal: "KERESEK ÉS SEGÍTEK" TOPIC II. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (377 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 375
  • 376
  • 377
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

"KERESEK ÉS SEGÍTEK" TOPIC II. Avagy minden szinten, szinte minden! Értékeld a témát: ***** 5 szavazás

#7521 Felhasználó inaktív   Nevergone 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.688
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 06. 26. 21:07

Üzenet megtekintéseIdézet: qnadam - Dátum: 2017. 06. 26. 12:10

mit vársz a frissítéstől?


Állítólag javít a RAW képek és a fehéregyensúly kezelésén. Pár helyen említették, hogy volt frissítés, de több éves bejegyzések ezek és senki nem linkelt semmit.

Idézet

„én még olyan programozási problémát soha az életemben nem láttam, amiben az alkalmazásoknak kommunikálniuk kellett volna egymással, leszámítva az indítósztring átadását. az interprocessz kommunikáció egy baromság, ha valaki mégis ragaszkodik hozzá, akkor azt a hálózati protokolon keresztül megteheti. ”
[link]

#7522 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2017. 06. 26. 21:47

Üzenet megtekintéseIdézet: Nevergone - Dátum: 2017. 06. 26. 22:07

Állítólag javít a RAW képek és a fehéregyensúly kezelésén. Pár helyen említették, hogy volt frissítés, de több éves bejegyzések ezek és senki nem linkelt semmit.


Jó, ha autós csoportba olvasol, akkor ott is írunk ám minden nagy okosságot (:-
Make love not Wor.

#7523 Felhasználó inaktív   Nevergone 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.688
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 06. 26. 23:05

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2017. 06. 26. 22:47

Jó, ha autós csoportba olvasol, akkor ott is írunk ám minden nagy okosságot (:-


Igen, ezért nem is vagyok benne biztos, hogy volt-e elérhető frissítés egyáltalán.

Idézet

„én még olyan programozási problémát soha az életemben nem láttam, amiben az alkalmazásoknak kommunikálniuk kellett volna egymással, leszámítva az indítósztring átadását. az interprocessz kommunikáció egy baromság, ha valaki mégis ragaszkodik hozzá, akkor azt a hálózati protokolon keresztül megteheti. ”
[link]

#7524 Felhasználó inaktív   qnadam 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 33.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 06. 26. 23:47

akkor már csak azt kellene megtudni, mi van a te gépeden most :-D
de fikaszínű ma a horizont, a polipok eszegetik a pici lábam
papírhajó vagyok, most esek szét, az egész mégis bazmeg, de szép - Elefánt

#7525 Felhasználó inaktív   Nevergone 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.688
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 06. 27. 09:54

Üzenet megtekintéseIdézet: qnadam - Dátum: 2017. 06. 27. 00:47

akkor már csak azt kellene megtudni, mi van a te gépeden most :-D


1.0, amivel gyárilag kijött.

Idézet

„én még olyan programozási problémát soha az életemben nem láttam, amiben az alkalmazásoknak kommunikálniuk kellett volna egymással, leszámítva az indítósztring átadását. az interprocessz kommunikáció egy baromság, ha valaki mégis ragaszkodik hozzá, akkor azt a hálózati protokolon keresztül megteheti. ”
[link]

#7526 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2017. 08. 16. 15:21

Üzenet megtekintéseIdézet: qnadam - Dátum: 2017. 06. 27. 00:47

akkor már csak azt kellene megtudni, mi van a te gépeden most :-D

S a tiéden? :beatag:
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#7527 Felhasználó inaktív   qnadam 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 33.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 12. 05. 17:40

Üzenet megtekintéseIdézet: didyman - Dátum: 2017. 08. 16. 15:21

S a tiéden? :beatag:

egy meg nem javított tévé :bzui:
de fikaszínű ma a horizont, a polipok eszegetik a pici lábam
papírhajó vagyok, most esek szét, az egész mégis bazmeg, de szép - Elefánt

#7528 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2018. 02. 13. 10:17

Usa-ban szeretnék a magyar kft-mnek egy bankszámlát nyitni.
Erre vajon van lehetőség usa cím (bár ez még megoldható talán valami bérelt postafiókkal), SSN és céges tax ID nélkül? Vagy bármi 5letetek van, hogy hogyan lehet?

(Paypalról kellene megszereznem a cégem pénzét, ami dollárban van. Magyarországra csak forintot utalnak, amit pofátlan díjjal/áron váltanak, USD-t csak usaban lévő számlára utalnak át. 1-2 napos NY-i út simán belefér és még marad is. De ha nullára jönnék ki, és nem 1 kattintással adományoznám a paypalnak az összeget már az is jó érzéssel töltene el :D)
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#7529 Felhasználó inaktív   LightBringer 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.668
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2018. 02. 13. 16:03

Üzenet megtekintéseIdézet: WiZARD - Dátum: 2018. 02. 13. 11:17

Usa-ban szeretnék a magyar kft-mnek egy bankszámlát nyitni.
Erre vajon van lehetőség usa cím (bár ez még megoldható talán valami bérelt postafiókkal), SSN és céges tax ID nélkül? Vagy bármi 5letetek van, hogy hogyan lehet?

(Paypalról kellene megszereznem a cégem pénzét, ami dollárban van. Magyarországra csak forintot utalnak, amit pofátlan díjjal/áron váltanak, USD-t csak usaban lévő számlára utalnak át. 1-2 napos NY-i út simán belefér és még marad is. De ha nullára jönnék ki, és nem 1 kattintással adományoznám a paypalnak az összeget már az is jó érzéssel töltene el :D)

Mi a bay a Transferwise-al?
Ott jelenleg 1000 dodóból 250e+ Ft érkezik az otthoni számládra meg...
"A zen az, ha szívünkben és lelkünkben megmaradunk kisgyermeknek." - Takuan
Kép

#7530 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2018. 02. 13. 21:56

Üzenet megtekintéseIdézet: LightBringer - Dátum: 2018. 02. 13. 16:03

Mi a bay a Transferwise-al?
Ott jelenleg 1000 dodóból 250e+ Ft érkezik az otthoni számládra meg...


Az, hogy nem ismertem(illetve nem tudtam, hogy adnak saját számlaszámot, paypal meg csak ara utal), elsőre jónak tűnik a "borderless account", majd kiderül...
(bár az az ~466$ fee se kevés amit a kalkulátoruk számol az utalásra, de a paypal féle 3%-nál sokkal jobb)

Szerkesztette: WiZARD 2018. 02. 13. 22:19 -kor

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#7531 Felhasználó inaktív   Iguana 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.336
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2018. 02. 13. 23:46

Üzenet megtekintéseIdézet: WiZARD - Dátum: 2018. 02. 13. 21:56

Az, hogy nem ismertem(illetve nem tudtam, hogy adnak saját számlaszámot, paypal meg csak ara utal), elsőre jónak tűnik a "borderless account", majd kiderül...
(bár az az ~466$ fee se kevés amit a kalkulátoruk számol az utalásra, de a paypal féle 3%-nál sokkal jobb)

Paysera-ra is nézz rá, pár perc olvasást megér, hatha tud olyat, ami neked kell.
Egy alkoholista nyakpárna kalandjai amarra, meg túl: phulop.wordpress.com BBM channel: C00490982 Twitter: @phulopblog

#7532 Felhasználó inaktív   LightBringer 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.668
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2018. 02. 14. 09:17

Üzenet megtekintéseIdézet: WiZARD - Dátum: 2018. 02. 13. 22:56

Az, hogy nem ismertem(illetve nem tudtam, hogy adnak saját számlaszámot, paypal meg csak ara utal), elsőre jónak tűnik a "borderless account", majd kiderül...
(bár az az ~466$ fee se kevés amit a kalkulátoruk számol az utalásra, de a paypal féle 3%-nál sokkal jobb)

Elvileg van ilyen funkció a TW-ban, hogy pénzt kérsz valakitöl, ahol meg tudod adni, hogy ennyi dollárt küldjön vagy annyi ft-ot kapj... Lehet, hogy most már csak az üzleti acc-al érhetö ez el, nem emlékszem, utoljára tavaly utaltam velük, akkor 2 nap alatt átment no-ból mo-ra és az 1000 € kb. 5-6€-ba került.
"A zen az, ha szívünkben és lelkünkben megmaradunk kisgyermeknek." - Takuan
Kép

#7533 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2018. 02. 14. 10:43

Üzenet megtekintéseIdézet: LightBringer - Dátum: 2018. 02. 14. 09:17

Elvileg van ilyen funkció a TW-ban, hogy pénzt kérsz valakitöl, ahol meg tudod adni, hogy ennyi dollárt küldjön vagy annyi ft-ot kapj... Lehet, hogy most már csak az üzleti acc-al érhetö ez el, nem emlékszem, utoljára tavaly utaltam velük, akkor 2 nap alatt átment no-ból mo-ra és az 1000 € kb. 5-6€-ba került.


Most is 0,7% körül van a díj, ami a banki 0,1-0,2%-hoz képest elég sok (váltani nem feltétlen akarnék, bár ahogy látom ezt nem úszom meg TW-nál), de kezdek beletörődni, hogy olcsóbban nem úszom meg :(
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#7534 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2018. 02. 15. 19:31

Természetesen Paypal nem engedi a TW bankszámlát hozzáadni. (Bár csak általános rendszerhiba üzenetet ír, de valószínűleg ez a TW tiltást takarja) Szóval továbbra is nyitott a kérdés :(
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#7535 Felhasználó inaktív   Iguana 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.336
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2018. 02. 15. 21:16

Üzenet megtekintéseIdézet: WiZARD - Dátum: 2018. 02. 15. 19:31

Természetesen Paypal nem engedi a TW bankszámlát hozzáadni. (Bár csak általános rendszerhiba üzenetet ír, de valószínűleg ez a TW tiltást takarja) Szóval továbbra is nyitott a kérdés :(

továbbra is ajánlom, hogy nézz rá a paysera-ra
virtuális bank, valódi VISA kártyával - a kártyához tartozik saját IBAN, és onnan a rendes Paysera számlára ingyenes a számlák közti pénzmozgás
Paypal működik vele oda-vissza

Szerkesztette: Iguana 2018. 02. 15. 21:18 -kor

Egy alkoholista nyakpárna kalandjai amarra, meg túl: phulop.wordpress.com BBM channel: C00490982 Twitter: @phulopblog

#7536 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2018. 02. 16. 12:43

Üzenet megtekintéseIdézet: Iguana - Dátum: 2018. 02. 15. 21:16

továbbra is ajánlom, hogy nézz rá a paysera-ra
virtuális bank, valódi VISA kártyával - a kártyához tartozik saját IBAN, és onnan a rendes Paysera számlára ingyenes a számlák közti pénzmozgás
Paypal működik vele oda-vissza


Közben válaszolt a Paypal, szóval Paysera se lesz jó :(
"If you are trying to add a US bank account can you please send us a US bank statement so we can review it and add it manually, if the bank statement is a Virtual bank we will not be able to add it on your behalf."

Nyilván tudják, hogy nem anyira egyszerű USA bankszámlát nyitni, és mindenki az ő díjaikat akarná elkerülni...
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

Téma megosztása:


  • (377 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 375
  • 376
  • 377
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

3 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 3 vendég, 0 anonim felhasználó