HWSW Informatikai Kerekasztal: Normális CD/DVD író szoftver kerestetik - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (6 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Normális CD/DVD író szoftver kerestetik Nero-t leváltani!!

#1 Felhasználó inaktív   Fenyo 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.211
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 16. 08:53

Üdv.

Annak idején, kb 5-6-7 éve, amikor a Nero még a 3-as verziónál járt, akkor nekem azért tetszett meg, mert a többi írószoftverhez képest volt egy nagy előnye: RAM-buffer-t használ az íráskor, ezt egyetlen akkori másik írószoftver sem tudta. És ez - főleg akkoriban - nagyon számított, mert sorra gyártotta az akkori meghajtóm a buffer-underrun-os lemezeket, mert egy pillanatra nem jött adat a winyóról. (nem volt még seamless-link, burn-proof meg hasonló nyalánkságok)

Azóta viszont a Nero jócskán meghízott, és az alap íróprogit kiegészítették mindenféle "okosságokkal".
Telepakolták teljesen haszontalan szarságokkal, mint pld a NeroVision. Ezek a hülye nero-ék tényleg azt hiszik, hogy a nyomába érnek ezzel a szarral egy normálisabb video szerkesztőnek mint pld az Adobe Premiere, vagy TMPGEnc, Virtualdub (...stb) ??
Vagy a fos waveeditorjuk. Azt hiszik, hogy kicsit is felveszi a versenyt pld a Sony Sound Forge -al?
Vagy mondjuk a tökömtudjamianeve képeditorjuk. Hol van az az Adobe Photoshop-hoz képest?
És még sorolhatnánk...

Ezzel a sok szarsággal együtt a nero8 2046(!!) MB-ot akart feltelepíteni nekem!!!
Oké, igen tudom, telepítésnél vegyem ki a sok vackot, hogy ne tegye fel. Ez rendben is van. De még így is 250(!!) MB-ot tett fel a gépemre! Mindezt az alapfunkciókért? Hát kösz.
Nézegettem a file-okat, és egyértelmű, hogy még így is sok sallangot tesz fel, sok dll-t, ax-t, ocx-et midnenféle szart amiket nem is használ, nem kellenek semmire! Teleszemeteli a C:\Program Files\Common Files\ -t!! (meg kitudja mennyit tesz a System32-be)
Ja és apropo, mindenképp fölteszi még a hülye idióta kodekjeit is - amikkel mellesleg meghülyíti teljesen az amúgy jól beállított codec-rendszeremet, és erőszakosan átveszi az "irányítást", átveszik más codec-ek helyét a nero szarjai, mert ő akarja dekódolni/enkódolni, splittelni, demuxolni.

Aztán...
Apámnak van egy asztali Panasonic DVD felvevője, és néha megkérem, h egy-egy műsort vegyen fel nekem egy DVD-RW-re, hogy később nézhessem meg, mert amikor adják, akkor nem tudom.
Felveszi a műsort, de az recorder alapból nem zárja le a lemezt, hogy később lehessen még folytatni, megnézni ettől még lehet. De persze nem PC-n, mert azt a lemezt betéve a gépembe nem látszik a lemezből szinte semmi, filerendszer nuku, semmi sem tudja lejátszani. A Nero info-jában látszik, hogy a lemez nincs lezárva, de még a session sem. (és azt hiszem még a track sem)
(Ha a recorder rendesen lezárja, akkor nincs semmi gond, lejátsza bármi)
Ebben a tetves nero-ban még egy olyan opció sincs, hogy egy lezáratlan lemezt le lehessen zárni.

És ezért a hugyért-szarért elkérnek 60 eurot?

Röviden tehát a tököm tele van már a nero-val. Ezért keresek egy normális CD/DVD író szoftvert, aminek a tudása megegyezik a nero burningrom részével, - express-es szarakodás nem kell - tud RAM-buffer-elni, tud különféle image-eket kiírni, ISO-t, nrg-t, mdf/mds-t, cue/bin-t, ccd-t, isz-t, az összes formátumot amit a daemontools is ismer, tud másolni bármilyen CD/DVD-t, akár másolásvédettet is. Valamint tudjon lezárni bármilyen lemezt, lehessen külön track-et lezárni, külön session-t, és lemezt is. Elbánjon az ilyen dvd-felvevős lezáratlan lemezzel is!
Össz mérete néhány mega legyen csak, mindenféle szar sallangoktól mentes, ismer és rendesen kezel minden meghajtót, rendszeresen frissítik.

Ki milyen progit ajánl erre?

#2 Felhasználó inaktív   gene 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.237
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 16. 10:54

egy ilyennek én is örülnék.

amugy ingyenesre gondoltál, vagy fizetnél is?
PSN ID: geneMTS

A férfiak és a fiúk között nincs más különbség, csak a játékok ára. // A munka nem f@sz, állhat napokig.[/center]

#3 Felhasználó inaktív   Fenyo 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.211
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 16. 12:07

Hát ha ingyenes, az annál jobb. De nem ragaszkodom hozzá.

#4 Felhasználó inaktív   Flash Gordon 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.444
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 16. 12:17

Nálam a Nero 6-ot váltotta az Ashampoo Burning Studio.

#5 Felhasználó inaktív   Fenyo 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.211
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 16. 12:23

Kösz a tippet! Nemsoká kiprószálom!

#6 Felhasználó inaktív   szabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 16. 13:51

Hy

Lapotopon ezt használom: infrarecorder
Ingyenes. Amire neked kell azt nem tudom megcsinálja e?
Amire nekem kell a laptopon arra jó. Semmi felesleges dolog, egyszerű kezelés.  ;)

Üdv
szabi
az internet vajon mi!? # Mire jó az ipad! # Mass Effect 2 vége
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 1042hrs / 66hrs

#7 Felhasználó inaktív   gene 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.237
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 16. 16:38

Idézet: szabi - Dátum: 2007. dec. 16., vasárnap - 14:51

Amire nekem kell a laptopon arra jó. Semmi felesleges dolog, egyszerű kezelés.  ;)

és mire kell neked a laptopon?  :think:  :jump:

Szerkesztette: gene 2007. 12. 16. 16:49 -kor

PSN ID: geneMTS

A férfiak és a fiúk között nincs más különbség, csak a játékok ára. // A munka nem f@sz, állhat napokig.[/center]

#8 Felhasználó inaktív   szabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 16. 17:34

Idézet: gene - Dátum: 2007. dec. 16., vasárnap - 16:38

és mire kell neked a laptopon?  :think:  :jump:

Hmm ...  :think:  ... irni!? ...  :confused:  ... Ja, tényleg irni!  ;)
Utoljára audio cd-t irtam vele.
Akkor épp az kellett.
Egyébként ne hidd, hogy napjában több százat irok laptopon.
Néha-néha, mikor összegyülik rajta ez az.
Kimerítő válasz volt?  :cool:

Üdv
szabi
az internet vajon mi!? # Mire jó az ipad! # Mass Effect 2 vége
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 1042hrs / 66hrs

#9 Felhasználó inaktív   Warton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 16. 20:43

Nos én sokáig Nerot használtam meg is voltam vele elégedve csak egy bökkenő volt vele. Mégpedig az, hogy nem volt legális. Ingyenes, működő CD/DVD íróból elég nagy hiány van. Azonban újság mellékletében szereplő Ashampoo Burning Studio 2007, illetve a VSO nevezetű íróprogikkal eddig még semmilyen gondom nem volt.

#10 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 16. 23:06

Idézet: Fenyő - Dátum: 2007. dec. 16., vasárnap - 9:53

Telepakolták teljesen haszontalan szarságokkal, mint pld a NeroVision. Ezek a hülye nero-ék tényleg azt hiszik, hogy a nyomába érnek ezzel a szarral egy normálisabb video szerkesztőnek mint pld az Adobe Premiere, vagy TMPGEnc, Virtualdub (...stb) ??
Vagy a fos waveeditorjuk. Azt hiszik, hogy kicsit is felveszi a versenyt pld a Sony Sound Forge -al?
Vagy mondjuk a tökömtudjamianeve képeditorjuk. Hol van az az Adobe Photoshop-hoz képest?
És még sorolhatnánk...

Igazad van, ez totál haszontalan. Minek vegyek 14 000 Ft-ért Nerot a házi videóim DVD-re alakításához, melynek a hangját némileg normalizálnám és fotókat raknék mellé rárakott dátumozással, ha ugyanezt megtehetem az Adobe Premiere (kb. 170 000 Ft) + Adobe Photoshop (kb. 120 000 Ft) + Sony Sound Forge (kb. 52 000 Ft) hármassal is? :rolleyes:
Elhiszem, hogy a témát éppen vérben forgó szemekkel írtad, de azért ne ess túlzásba. Az Ahead nem is kíván konkurenciát állítani az általad felsorolt szoftvereknek, azok ugyanis professzionális célra készültek, a Nero hasonló részei pedig egyszerű feladatok elvégzésére - figyelembe véve, hogy a témában nem otthonos illető is tudja használni. Azért egy mai átlag felhasználó szintjén levő apuka/anyuka torkán ne próbálj lenyomni Adobe cuccokat, mert először a kezelésétől, aztán az árától kapnak frászt. Viszont a Neroval is el tudják végezni ami nekik kell és nem kell "számítógépes ismerőshöz" fordulni, aki esetleg még nem is annyira barát és 10-20 ezret legombol egy DVD-authoringért.
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

#11 Felhasználó inaktív   Fenyo 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.211
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 18. 15:25

Idézet: Root_Kiskacsa - Dátum: 2007. dec. 16., vasárnap - 23:06

Igazad van, ez totál haszontalan. Minek vegyek 14 000 Ft-ért Nerot a házi videóim DVD-re alakításához, melynek a hangját némileg normalizálnám és fotókat raknék mellé rárakott dátumozással, ha ugyanezt megtehetem az Adobe Premiere (kb. 170 000 Ft) + Adobe Photoshop (kb. 120 000 Ft) + Sony Sound Forge (kb. 52 000 Ft) hármassal is? :rolleyes:

Hát ha csak ennyit akarsz, ahhoz nem kell 14 000 Ft-ot kifizetned. Ezeket az alap dolgokat számtalan egyszerűbb ingyenes programmal is megcsinálhatod, és megúsztad 0 Ft-tal.
Fotók feldátumozását még egy Paint-tel is meg lehet csinálni.

Idézet

Elhiszem, hogy a témát éppen vérben forgó szemekkel írtad, de azért ne ess túlzásba. Az Ahead nem is kíván konkurenciát állítani az általad felsorolt szoftvereknek, azok ugyanis professzionális célra készültek, a Nero hasonló részei pedig egyszerű feladatok elvégzésére - figyelembe véve, hogy a témában nem otthonos illető is tudja használni.

Hát ezaz! Akkor végülis kinek készült ez az egész? Mert profiknak nem az már biztos, de átlagembereknek sem, hiszen arra vannak ugyanezeket tudó ingyenes progik is.

Idézet

Azért egy mai átlag felhasználó szintjén levő apuka/anyuka torkán ne próbálj lenyomni Adobe cuccokat, mert először a kezelésétől, aztán az árától kapnak frászt.

Hát pedig én többször megtettem már, és egyik alkalommal sem kaptak frászt. Adobe Photoshop-pal az egyszerűbb dolgokat egyáltalán nem nehezebb megcsinálni, mint bármely más progival.

#12 Felhasználó inaktív   zsoltl 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 18
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 18. 18:34

Én elég régen DeepBurner-t használok. Mindent meg tudtam vele eddig írni amit kellett.
Kicsi és egyszerűbb mint a Nero sztem

DeepBurner

Zs

#13 Felhasználó inaktív   sutyi^ 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 18. 19:48

Imageket én ImgBurn-el írom ki, minden egyéb másra pedig TCBurner Plugint használok a Total Commander-ben.

http://www.imgburn.c...hp?act=download
http://www.tiasoft.d...er/download.htm

Szerkesztette: sutyi^ 2007. 12. 18. 19:49 -kor

"We are going to hell, so bring your sunblock."
"To borrow the pharse of the ancient philosopher Clarksonius, 4th century B.C. - How hard can it be?"
"Have you ever thought: Oh no, my shoehorn is far too heavy? Well, help is at hand with this special lightweight, carbonfiber ended shoehorn."
"Clarkson you great oaf!"
Twittegylet

#14 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2007. 12. 19. 02:33

Idézet: Fenyő - Dátum: 2007. dec. 18., kedd - 15:25

Hát pedig én többször megtettem már, és egyik alkalommal sem kaptak frászt. Adobe Photoshop-pal az egyszerűbb dolgokat egyáltalán nem nehezebb megcsinálni, mint bármely más progival.

Először nulla forintról beszélsz, aztán meg arról, hogy az Adobetól nem kaptak frászt...
Make love not Wor.

#15 Felhasználó inaktív   Fenyo 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.211
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 19. 08:23

Idézet: Jahno - Dátum: 2007. dec. 19., szerda - 2:33

Először nulla forintról beszélsz, aztán meg arról, hogy az Adobetól nem kaptak frászt...

Na és?
Talán van ebben valami ellentmondás?

#16 Felhasználó inaktív   alvaro 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.885
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 19. 09:53

Talán belefér ebbe a topicba a kérdés:
(Szintén Nero) Imagedrive helyettesítésére ismer valaki valami jó fej freeware programot? :think:
Shame on us, doomed from the start
May God have mercy on our dirty little hearts

#17 Felhasználó inaktív   mzso 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.184
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 19. 11:34

Idézet: sutyi^ - Dátum: 2007. dec. 18., kedd - 19:48

Imageket én ImgBurn-el írom ki, minden egyéb másra pedig TCBurner Plugint használok a Total Commander-ben.

http://www.imgburn.c...hp?act=download
http://www.tiasoft.d...er/download.htm

Én adatcd írására is az imgburnt használom (leaglább is ha teleírom. Mivel nem támogatja a multi session-t  :mad: ). Emellett az ashampoo-t szoktam még használni. Audio cd írásra meg burrrn-t vagy EAC-ot, bár a zaudiocd írás így is szarakvós tud lenni.

#18 Felhasználó inaktív   mzso 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.184
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 19. 11:36

Idézet: alvaro - Dátum: 2007. dec. 19., szerda - 9:53

Talán belefér ebbe a topicba a kérdés:
(Szintén Nero) Imagedrive helyettesítésére ismer valaki valami jó fej freeware programot? :think:

Daemon tools, alcohol 120% nem jó?

#19 Felhasználó inaktív   alvaro 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.885
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 19. 11:52

Idézet: mzso - Dátum: 2007. dec. 19., szerda - 11:36

Daemon tools, alcohol 120% nem jó?

Úgy tudom, az alcohol az nem free :think:
Hm, a DT lehet hogy jó lesz... elég nyilvánvaló pedig :think: El tudja mondani valaki, miért tartottam tőle eddig? :D
Kipróbálom szerintem...
Shame on us, doomed from the start
May God have mercy on our dirty little hearts

#20 Felhasználó inaktív   mzso 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.184
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 19. 12:30

Idézet: alvaro - Dátum: 2007. dec. 19., szerda - 11:52

Úgy tudom, az alcohol az nem free :think:
Hm, a DT lehet hogy jó lesz... elég nyilvánvaló pedig :think: El tudja mondani valaki, miért tartottam tőle eddig? :D
Kipróbálom szerintem...

Ja hogy inygenes legyen. :)
Olyan lehet hogy nincs. Mondjuk a daemon tools-nak van free fajtája de az mintha adware-es lenne. Nálam 4.03HE-s daemon tools van sztem ez a verzió nem adware-es. A wikipedia szerint a Virtual CloneDrive is ingyenes, bár ezt még soha nem próbáltam.

Szerkesztette: mzso 2007. 12. 19. 12:36 -kor


Téma megosztása:


  • (6 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó