HWSW Informatikai Kerekasztal: ADSL2+, VDSL Magyarországon - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (18 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

ADSL2+, VDSL Magyarországon Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   zoli62 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 04. 00:26

Gondoltam, időszerű már ez a téma.
http://hu.wikipedia.org/wiki/ADSL2%2B
http://hu.wikipedia.org/wiki/VDSL
https://www.hwsw.hu/hirek/34926/HD_TV_adas_...+_uvegszal.html
"Légy szerény mint én..."

#2 Felhasználó inaktív   NeoPampalini 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.110
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2008. 01. 04. 01:21

Hát ez érdekes lesz (engem itt a főváros szélén úgyse érint belátható időn belül), alig egy éve álltunk át "mé' nem megy a nyócmegára" (:D), ez talán jobban alakul...  :Đ

#3 Felhasználó inaktív   Danika123 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.180
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 04. 09:09

Idézet: NeoPampalini - Dátum: 2008. jan. 4., péntek - 1:21

Hát ez érdekes lesz (engem itt a főváros szélén úgyse érint belátható időn belül), alig egy éve álltunk át "mé' nem megy a nyócmegára" (:D), ez talán jobban alakul...  :Đ

talán azért nem, mert egyszerűbb új technológiát bevezetni, ami pár év múlva úgyis szükséges, vagy országos szinten kicserélik az eszközöket sima adslesre, meg újracsinálják a rézkábelt :D
mert itt már a rézkábellal van a gond.
Szval hagy csinálgassa a Trékom. Optika az sosem jön rosszul, nemhogy a VDSL :)
<Gigabyte G31-S2L><E5200@3666mhz><2*2gb@889><HD4770><X-fi Xtreme gamer>

#4 Felhasználó inaktív   jozsef85 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 983
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 04. 14:10

Idézet: Danika123 - Dátum: 2008. jan. 4., péntek - 9:09

talán azért nem, mert egyszerűbb új technológiát bevezetni, ami pár év múlva úgyis szükséges, vagy országos szinten kicserélik az eszközöket sima adslesre, meg újracsinálják a rézkábelt :D
mert itt már a rézkábellal van a gond.
Szval hagy csinálgassa a Trékom. Optika az sosem jön rosszul, nemhogy a VDSL :)

ahol meg VDSL2-t vezetnek be ott már optikázni is fognak, és én úgy tippelem hogy nem csak a VDSL usereket fogják átkötni a node-re hanem mindenkit aki a környéken van ADSL-en vagy máshogy
márpedig ez a sima ADSL usereknek is jóhír lesz úgyhogy örülni kell inkább a fejlesztésnek :up:
ahol sűrítik az optikás részt ott a sima ADSL usereknek is több lesz az esély 8megára
később ADSL2+ esetén meg up to 24-re

engem is érdekelnek a részletek bár tudom hogy csak a nagy városokban lesz ilyen :o

#5 Felhasználó inaktív   -=ZiCHiE=- 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 05. 01:08

A VDSL-t nem ismerem, ill. nincsenek tapasztalataim, de az ADSL2+ -ban őszintén szólva kicsit csalódtam. 2006. decembere óta váltottam 1mbit-es sima ADSL-ről 4 mbit-es ADSL2+ -ra teljes hurokátengedéssel az akkori Pantel-nél (ami beleolvadt az Invitelbe). Az összeolvadás miatt már nem is rendelhető meg a szolgáltatás. A modem is le lett cserélve DSL-380T -re. A sebességgel nincs gondom, sőt a jó feltöltési sebességnek kifejezetten örülök. Ha a sima ADSL-es csomagokat nézzük, akkor ott 4 mbit/s esetében csak 256 kbit/s feltötlési sebesség van, itt meg 768 kbit/s (ami a valóságban csak 720 kbit/s körüli, de akkor is nagyon jó). A gondom az, hogy az 1 mbit-es netem egyáltalán nem szakadozott, ez meg átlagban 1-2 óránként 10-20 másodpercre megszakad. Arra gondoltam, hogy az a gond, hogy messze vagyok a központtól, de nem, mert a szomszédban 4 mbit-es sima ADSL van és azzal nincs ilyen gond, de ott persze cserébe jóval kisebb feltöltési sebesség.

Érdemes beleolvasgatni a > Pantel < fórumába, ahol sokan panaszkodnak a szakadozásra.

Szóval nekem az ADSL2+ leginkább a jó feltöltési sebesség miatt jó, a rövid szakadások annyira nem zavaróak és végül is együtt lehet vele élni, csak azt nem tudom, hogy ugyan olyan sebességű sima ADSL-nél miért nincs?

#6 Felhasználó inaktív   jozsef85 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 983
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 05. 16:42

Idézet: -=ZiCHiE=- - Dátum: 2008. jan. 5., szombat - 1:08

A VDSL-t nem ismerem, ill. nincsenek tapasztalataim, de az ADSL2+ -ban őszintén szólva kicsit csalódtam. 2006. decembere óta váltottam 1mbit-es sima ADSL-ről 4 mbit-es ADSL2+ -ra teljes hurokátengedéssel az akkori Pantel-nél (ami beleolvadt az Invitelbe). Az összeolvadás miatt már nem is rendelhető meg a szolgáltatás. A modem is le lett cserélve DSL-380T -re. A sebességgel nincs gondom, sőt a jó feltöltési sebességnek kifejezetten örülök. Ha a sima ADSL-es csomagokat nézzük, akkor ott 4 mbit/s esetében csak 256 kbit/s feltötlési sebesség van, itt meg 768 kbit/s (ami a valóságban csak 720 kbit/s körüli, de akkor is nagyon jó). A gondom az, hogy az 1 mbit-es netem egyáltalán nem szakadozott, ez meg átlagban 1-2 óránként 10-20 másodpercre megszakad. Arra gondoltam, hogy az a gond, hogy messze vagyok a központtól, de nem, mert a szomszédban 4 mbit-es sima ADSL van és azzal nincs ilyen gond, de ott persze cserébe jóval kisebb feltöltési sebesség.

Érdemes beleolvasgatni a > Pantel < fórumába, ahol sokan panaszkodnak a szakadozásra.

Szóval nekem az ADSL2+ leginkább a jó feltöltési sebesség miatt jó, a rövid szakadások annyira nem zavaróak és végül is együtt lehet vele élni, csak azt nem tudom, hogy ugyan olyan sebességű sima ADSL-nél miért nincs?

ha nálad megszakad akkor be kéne jelenteni hibára
mert az hiba
nekem is volt ilyen sima ADSL-nél hogy minden este megszakadt, bejelentettem majd kimérték a vonalam látták hogy tré a madzag, áttettek szabad rézkábelre és láss csodás június eleje óta 1x sem szinkronizált újra a modem :respect:

#7 Felhasználó inaktív   Nezelodo 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.043
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 05. 18:13

Nos, nemtom mizujs merre, en lassan 1 eve vagyok adsl2+ 16/1-es savszellel, ha a vonal tobbet birna, 18/1 is lehetne, de hat ennyit bir. Elvezheto, kenyelmes, szakadozasmentes. Ennel tobbet nem tudok elmondani, kerem kapcsolja ki. (najo, ez egy un. 3g fantazianeven futo konstrukcio, reszhurok-atengedett szakaszon).

Csatolt fájl:


Szerkesztette: Nezelodo 2008. 01. 05. 18:19 -kor

Udv: Nezelodo

#8 Felhasználó inaktív   Danika123 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.180
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 05. 18:36

Idézet: Nezelodo - Dátum: 2008. jan. 5., szombat - 18:13

Nos, nemtom mizujs merre, en lassan 1 eve vagyok adsl2+ 16/1-es savszellel, ha a vonal tobbet birna, 18/1 is lehetne, de hat ennyit bir. Elvezheto, kenyelmes, szakadozasmentes. Ennel tobbet nem tudok elmondani, kerem kapcsolja ki. (najo, ez egy un. 3g fantazianeven futo konstrukcio, reszhurok-atengedett szakaszon).

a transmit power meg a többi adat mért van kikockázva? legalább vonnánk le következtetéseket h miújság van ADSL2+ szinten
<Gigabyte G31-S2L><E5200@3666mhz><2*2gb@889><HD4770><X-fi Xtreme gamer>

#9 Felhasználó inaktív   -=ZiCHiE=- 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 06. 19:14

Idézet: jozsef85 - Dátum: 2008. jan. 5., szombat - 16:42

ha nálad megszakad akkor be kéne jelenteni hibára
mert az hiba
nekem is volt ilyen sima ADSL-nél hogy minden este megszakadt, bejelentettem majd kimérték a vonalam látták hogy tré a madzag, áttettek szabad rézkábelre és láss csodás június eleje óta 1x sem szinkronizált újra a modem :respect:

Korábban bejelentettem, aminek az lett az eredménye, hogy a közel 5 megabit-et visszavették 4-re. A szakadozás egyébként változó, mert ma pl. csak egyszer szakadt meg. Viszont vannak időpontok (pl. reggel negyed 8 és háromnegyed 8 között), amikor több szakadás is van szinte másodpercre pontosan ugyan abban az időpontban, ami nem lehet rézkábel hiba. Másodpercre pontosan este 8-kor is van egy.

Más rézkábelre nem tudnak áttenni, mert az a T-Com -hoz tartozik. A T-Com meg szóba sem áll velem, mivel nem vagyok ügyfelük, nincs velük semmilyen szerződésem. Örülök is, hogy annak idején sikerült megszabadúlnom tőlük.

Valahol olvastam, hogy az ADSL2+ technológia előnye abból is származik, hogy ott a vonal esetében nem egyszer belőtt, statikus paraméterekkel működik a kapcsolat, hanem folyamatosan változik annak függvényében, hogy milyen a vonal. Ezzel mégjobb minőségű kapcsolatot lehet elérni a felhasználó és a központ között. Lehet, hogy a 10-20 másodperces kieséseknél van paraméterváltoztatás és/vagy a mérés. Ebben lehet valami, mert sima ADSL-nél (ha nem is szakadt meg) néha ingazott a sávszél, itt meg két szakadás között betonstabil.

Femerült bennem a kérdés, hogy melyik a jobb:
egy szakadásmentes kapcsolat ingadozó, bizonytalan sávszéllel
vagy
egy időként megszakadó, de a két szakadás között betonstabil kapcsolat?

#10 Felhasználó inaktív   -=ZiCHiE=- 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 06. 19:46

Annyit még hozzátennék, hogy a pár másodperces megszakadás folyamatos adatforgalomnál nemigen jelentkezik, pl.: letöltés, voip telefon. Csak akkor, amikor szimplán webet böngészek, mert ilyenkor amíg betöltődik egy lap, csak addig van forgalom, utánna csak a következő lapnál. A szakadás meg leginkább két weblap betöltése között jelentkezik, amikor nincs adaforgalom. Nagyritkán előfordul adatforgalomnál (hangsúlyozom ritkán) is, de akkor nem szakad meg az adott szál, hanem 10-20 másodperc után folytatódik (pl.: FTP, torrent, usenet vagy nagyobb e-mail küldése). Szóval ezek a szakadások szinte észrevehetetlenek.

Szerkesztette: -=ZiCHiE=- 2008. 01. 06. 19:48 -kor


#11 Felhasználó inaktív   jozsef85 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 983
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 06. 22:35

Idézet: Nezelodo - Dátum: 2008. jan. 5., szombat - 18:13

Nos, nemtom mizujs merre, en lassan 1 eve vagyok adsl2+ 16/1-es savszellel, ha a vonal tobbet birna, 18/1 is lehetne, de hat ennyit bir. Elvezheto, kenyelmes, szakadozasmentes. Ennel tobbet nem tudok elmondani, kerem kapcsolja ki. (najo, ez egy un. 3g fantazianeven futo konstrukcio, reszhurok-atengedett szakaszon).

ja miért kockáztad ki?
engem is érdekelt volna, meg az is hogy a feltöltést mennyire állítják be
mert ahogy nézem nálad feltöltésnél sem csatlakozott 1megabitre

#12 Felhasználó inaktív   jozsef85 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 983
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 06. 22:38

Idézet: -=ZiCHiE=- - Dátum: 2008. jan. 6., vasárnap - 19:14

Femerült bennem a kérdés, hogy melyik a jobb:
egy szakadásmentes kapcsolat ingadozó, bizonytalan sávszéllel
vagy
egy időként megszakadó, de a két szakadás között betonstabil kapcsolat?

egyik se jó
ezért nemszabad hagyni hogy lerázzanak
csak az a tuti ha szakadásmentes és stabil sebességű net :up:
nálam pl egyből ugrottak arra mikor megemlítettem hogy esténként többtíz resinc volt
mert ha szakad a net azt ki kell deríteni nekik
szerintem :up:

#13 Felhasználó inaktív   Danika123 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.180
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 06. 22:59

Idézet: jozsef85 - Dátum: 2008. jan. 6., vasárnap - 22:38

egyik se jó
ezért nemszabad hagyni hogy lerázzanak
csak az a tuti ha szakadásmentes és stabil sebességű net :up:
nálam pl egyből ugrottak arra mikor megemlítettem hogy esténként többtíz resinc volt
mert ha szakad a net azt ki kell deríteni nekik
szerintem :up:

melyik szimpatikus szolgáltatónál vagy? :D
<Gigabyte G31-S2L><E5200@3666mhz><2*2gb@889><HD4770><X-fi Xtreme gamer>

#14 Felhasználó inaktív   jozsef85 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 983
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 07. 11:57

Idézet: Danika123 - Dátum: 2008. jan. 6., vasárnap - 22:59

melyik szimpatikus szolgáltatónál vagy? :D

T-online  :up:
nekem nem volt bajom velük még 3év alatt soha
az meg hogy uccsó emeléskor elsőre nem ment hibátlanul a 8mega az nem az ő hibájuk hanem T-com-é hogy gáz módon kötöttek rá a rézkábelre. szerelők megcsinálták azóta hibátlan minden.
nálunk lehetne Chello-ra is váltani de jobban is tettem hogy maradtam 2008-ra is ADSL-nél mert ezt legalább tudom használni töltögetésre is :up:

#15 Felhasználó inaktív   Danika123 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.180
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 07. 13:01

Idézet: jozsef85 - Dátum: 2008. jan. 7., hétfő - 11:57

T-online  :up:
nekem nem volt bajom velük még 3év alatt soha
az meg hogy uccsó emeléskor elsőre nem ment hibátlanul a 8mega az nem az ő hibájuk hanem T-com-é hogy gáz módon kötöttek rá a rézkábelre. szerelők megcsinálták azóta hibátlan minden.
nálunk lehetne Chello-ra is váltani de jobban is tettem hogy maradtam 2008-ra is ADSL-nél mert ezt legalább tudom használni töltögetésre is :up:

jah, téonlány :D oda elvből nem szerződök :)
<Gigabyte G31-S2L><E5200@3666mhz><2*2gb@889><HD4770><X-fi Xtreme gamer>

#16 Felhasználó inaktív   jozsef85 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 983
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 07. 14:34

Idézet: Danika123 - Dátum: 2008. jan. 7., hétfő - 13:01

jah, téonlány :D oda elvből nem szerződök :)

jó de nekem kicsit máshogy megy, mivel flottás vagyok és anyum munkáltatója fizeti nem mi (ahol melózik 200-300másik dolgozónak is ez megy) és a munkáltató évenként T-online-nál vagy UPC-nél köt szerződést vagy 8/512-es ADSL-re vagy 10/1-es Chello-ra
ebből a kettőből választhatok és 2008-ra is maradtam ADSL mellett
T-online nálam bejött mindig, bár már várom hogy vajon mikor fognak mindenkit áttenni ADSL2+-ra :D

#17 Felhasználó inaktív   Danika123 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.180
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 07. 18:24

Idézet: jozsef85 - Dátum: 2008. jan. 7., hétfő - 14:34

jó de nekem kicsit máshogy megy, mivel flottás vagyok és anyum munkáltatója fizeti nem mi (ahol melózik 200-300másik dolgozónak is ez megy) és a munkáltató évenként T-online-nál vagy UPC-nél köt szerződést vagy 8/512-es ADSL-re vagy 10/1-es Chello-ra
ebből a kettőből választhatok és 2008-ra is maradtam ADSL mellett
T-online nálam bejött mindig, bár már várom hogy vajon mikor fognak mindenkit áttenni ADSL2+-ra :D

hát jah, habár azt nem tudom h fog működni a modem csere, beviszenk a tpontokba egy halom 360Ret mert ugye az tudja... csak szarul, és mindneki cserélje le aki akarja, vagy házalnak :D mert én nem akarom odaadni nekik a 380T modemet :D
sztem adsl2+ legkésőbb 2008 december vagy 2009 májusig lesz...
habár tőlem holnaptól is lehetne :)

amúgy ami jó jel. ha nézel adsl karbantartásos oldalakat elképesztő számban nyomja most a trékom november óta... és ezeknek legtöbbje nem nagyváros, persze budapesten állandóan nyomják, hanem iylen kissebb faluk településeken is szervizelnek. ami új eszközök telepítését is jelentheti... :cool:

Szerkesztette: Danika123 2008. 01. 07. 18:27 -kor

<Gigabyte G31-S2L><E5200@3666mhz><2*2gb@889><HD4770><X-fi Xtreme gamer>

#18 Felhasználó inaktív   petne 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 808
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 07. 19:36

Idézet: jozsef85 - Dátum: 2008. jan. 7., hétfő - 14:34

jó de nekem kicsit máshogy megy, mivel flottás vagyok és anyum munkáltatója fizeti nem mi (ahol melózik 200-300másik dolgozónak is ez megy) és a munkáltató évenként T-online-nál vagy UPC-nél köt szerződést vagy 8/512-es ADSL-re vagy 10/1-es Chello-ra
ebből a kettőből választhatok és 2008-ra is maradtam ADSL mellett
T-online nálam bejött mindig, bár már várom hogy vajon mikor fognak mindenkit áttenni ADSL2+-ra :D

Az én véleményem szerint az adsl2+-ra való átállás már nem automatikusan fog történni, hanem aki igényli, tehát lesznek magasabb sebességű csomag(ok) és aki szeretne ilyet arra vált.

#19 Felhasználó inaktív   -=ZiCHiE=- 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 07. 20:17

Idézet: Danika123 - Dátum: 2008. jan. 7., hétfő - 18:24

sztem adsl2+ legkésőbb 2008 december vagy 2009 májusig lesz...
habár tőlem holnaptól is lehetne :)

Kicsit ledöbbentem... Nekem 2006. december eleje óta van ADSL2+. Akkor még a Pantel volt a szolgáltatóm, ami sajnos közben beolvadt az Invitelbe. A beolvadást követően nem lehet megrendelni náluk, csak sima ADSL-t, mert csak ezt tudják, csak tervezik az ADSL2+ -t. Magyarul itt valami visszafejlődés van, s az ADSL2+ -ról úgy beszél mindenki, mint a távoli jövő. Vajon miért állt le a fejlesztés? S hosszú szünet után miért akar beindulni a dolog úgy, mint egy újdonság, amikor nem az?  :think:

#20 Felhasználó inaktív   -=ZiCHiE=- 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 07. 20:23

Idézet: jozsef85 - Dátum: 2008. jan. 7., hétfő - 14:34

jó de nekem kicsit máshogy megy, mivel flottás vagyok és anyum munkáltatója fizeti

Nekem is a munkáltatóm fizeti, de nincs megkötve, hogy melyik szolgáltató.  :D

Téma megosztása:


  • (18 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó