HWSW Informatikai Kerekasztal: Fagyások, újraindulások, X-akták II. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (212 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Fagyások, újraindulások, X-akták II. Először itt kérdezz és olvass! Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   Fym 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.569
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 08. 22:25

Az >>> előző téma <<< folytatása...

Idézet: didyman

Elég sok probléma akad a témakört elnézve ilyen jellegű tünetekkel, ezért gondoltam, hogy nyitok egy témát, pár általános dologgal és átfogó, tapasztalatmegosztó kibeszéléssel.
Ha érdemesnek érzitek Kollegák, emeljétek ki.

-Több irányból közelítem meg a dolgot.

"A gépem X ideje stabil, semmi baja, de mostanában egyre gyakrabban kezd el lefagyni, eszközt elhagyni, újraindulni látszólag minden ok nélkül, illetve nem indul el, csak sokadszori bekapcsolást követően"

Először, másodszor és harmadszor is: A tápegység. Érdemes ezzel kezdeni, ugyanis ha innen indul ki a hiba, ez könnyen a gépre életveszélyessé válhat!
A pehelysúlyú, olcsó, noname tápok ilyenkor azonnal első gyanúsítottá válnak, de egy márkás, sok évet lehúzott táp is hajlamos kondenzátorait kiszárítani olyan mértékben, hogy az a gép stabilitását érinti.
Sokan a táp szerepét még mindig másodlagosnak ítélik, pedig alappillére az egész gépnek!
Érdemes ilyenkor első körben a feszültségeket ellenőrizni, nem oprendszer alatt, hanem a BIOS-ban! A szenzorok kiolvasása sokszor eléggé pontatlan és a HW-monitor nem alkalmas tüskék felderítésére sem (melyek sokszor a probléma konkrét okai), de az ingadozások, szintek mérvadóak lehetnek, a határértékek közelében, nagy ingadozással járó tápfeszültségek gyanúsak!

Az ilyen hibák okai sok esetben a kiszáradó, illetve gyenge minőségük miatt elgázosodó kondenzátorok, melyek olykor látványosan is jelentkeznek, a kondenzátor púpos lesz, megfolyik, kilyukad. Ilyen hibával nagyon sok alaplap és tápegység rendelkezik, egy világméretű baki miatt-ezt itt nem részletezem, de a lapos, külsőre ép kondenzátorok nem jelentik a kondi megfelelő állapotát, hiszen ezek a kondenzátorok, pláne a processzor melletti, meleg környezetben alig párezer óra élettartammal rendelkeznek, elektrolitjuk lassan elbomlik, elpárolog és kapacitásukat vesztik, ESR-értékük megnő.
Egy kis segítség: Kép
A képen "megfolyt" kondik láthatóak. A túlnyomásszelepként funkcionáló bevágások mentén a tok felreped, megpúposodik és az elektrolit kifolyik, vagy az egész tokozás az alsó gumidugóról felemelkedik és a lábak környékén szökik ki elektrolit.

Következő gyanúsított a por. Sok gép esetében elég csak belenézni a házba és már látszik is, hogy mi a baj. A processzorhűtő ventilátora alatt, a lamellák tetejére felül a por és gyakorlatilag eltömíti a területet, a proci hűtése nem megfelelő, túlmelegszik. Ez igaz a VGA és az északi híd ventilátoraira is, valamint van még egy nagyon veszélyes hatása: A ventilátorok tengelyére jutva szép lassan megfolytja a ventit, az egyre lassabban forog, majd leáll. Ez a jeléenség főleg tápegységben nagyon veszélyes!
A por ezen felül megül a csatlakozásokon is, parazita kapacitásokat hozhat létre. Egy alapos kiporolás sok esetben csodát tesz! A ventilátorok tengelyét érdemes szétszedést követően kipucolni szárazra, majd valamilyen lágy zsiradékkal kicsit megkenve összeszerelni.

Kontakthiba. Szintén alattomos állat :) , a gépben rezgő, mozgó alkatrészek miatt egy-egy kártya akár ki is csúszhat a helyéről sok idő elteltével, illetve az "aranyozás" ellenére, a gyenge minőségű csatlakozók eloxidálódhatnak, szennyeződhetnek. A szétszedés-összerakás, csatlakozások "járatása" sokszor elegendő, mégis célszerű az érintkezések (kártyák, memóriák nyomtatott áramköri érintkezősorait) megpucolni valamilyen nedves kontakttisztítóval (pl. WD40). Slot-os processzorokat ezen felül érdemes "megtámasztani", ha az alaplap nem rendelkezik stabil befogókerettel.


Másk támadási felület az "új alkatrészt szereltem be,m azóta instabil a gépem."

Első körben itt is a tápegység lehet gyanús-hiába a nagy teljesítmény, ha pl. a 12V-os ág gyenge egy mai, erős konfigurációhoz.

A kondenzátorok állapota itt is fontos szempont! Sok esetben a száradó kondi még bőven elég pl. egy gyengébb VGA kiszolgálásához az AGP port-on, de egy új számára nem képes kellően alacsony impedanciát nyújtani.

Illesztőprogramok, BIOS-ok. Sok esetben pl. egy-egy új memória megfelelő támogatásához elengedhetetlen az alaplap BIOS-ának frissítése, illetve pl. egy új videokártya esetén az alaplapi lapkakészlet illesztőprogramjainak frissítése. Ezeknek az apróságoknak az alaplap gyártójának oldalán és fórumozók tapasztalatai alapján érdemes utánajárni, fontos dolog, hogy nem mindig a legfrissebb lehet a befutó.
Lényeges elem a BIOS megfelelő beállítása, például az AGP-s ATI kártyák híres, fast writes (gyors írás) opció iránti ingerenciája.
Ezzel együtt nem szabad kizárni az új jövevény meghibásodását, az aalkatrészek ESD-védelmét otthon, két kézzel sehogyan sem lehet megvalósítani, így adott esetben hiába működött a hw próbán!

Erőforrásütközés. Windows és APIC ide vagy SCSI :) , még manapság is problémás lehet, ha egy-egy eszköz fizikailag kénytelen osztozni erőforráson. Ha új PCI eszköz beszerelését követően instabilitás lép fel, lehet oka ez is. Ilyenkor az alaplap kezelési útmutatója alapján érdemes másik foglalatban próbálkozni az eszközzel, ahol nem osztozik más eszköz erőforrásaival. Ha mindenképp osztozni kell, a VGA és az IDE eszközöket érdemes kerülni, de nekem pl. volt olyan hálókártyám, ami ügyfélnél csak és kizárólag az IDE-vezérlővel közös megszakítást használó PCI foglalatban volt hajlandó forgalmat is bonyolítani.

Elsőre ennyi jutott eszembe, kérlek, csak megalapozott, létező és kellően részletes tapasztalatokkal tegyetek hozzá, de azt kötelező :) .

Szerkesztette: didyman 2008. 02. 16. 23:45 -kor

.:: A lényeg, hogy össze kell őket párosítani, hármasával ::.
.:: Fr33 YouR MinD ::.
.:: [Konfigok] ::: [Hunclickers] ::.
.:: Join the HWSW World Community-Team© ::: A HWSW UD-Team honlapja ::.

#2 Felhasználó inaktív   Dispose 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.322
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 09. 19:22

Sziasztok!

Van egy Abit KN9S alaplapos gépem, és most telepítettem rá kb 15 perce a Win XP SP2 -t.
A problémám a következő, a hálókártyára (alaplapi) rögtön azt írta ki, hogy a helyi kapcsolat nem jött létre, vagy korlátozott. van benne egy másik (PCI) kártya is, és az is ezt írja ki, ha bedugom neki a kábelt. A windows tűzfalat kikapcsoltam. Routerbe van bedugva a gép, de ha a DSL modemmel kötöm össze, akkor is ezt írja ki. Szerintetek mi lehet a hiba?

válaszokat köszi

Disp
"Másoljuk olyan helyre, ahol írásjogunk van."

#3 Felhasználó inaktív   Scaty82 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 12
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 09. 19:42

Idézet: Dispose - Dátum: 2007. máj. 9., szerda - 19:22

Sziasztok!

Van egy Abit KN9S alaplapos gépem, és most telepítettem rá kb 15 perce a Win XP SP2 -t.
A problémám a következő, a hálókártyára (alaplapi) rögtön azt írta ki, hogy a helyi kapcsolat nem jött létre, vagy korlátozott. van benne egy másik (PCI) kártya is, és az is ezt írja ki, ha bedugom neki a kábelt. A windows tűzfalat kikapcsoltam. Routerbe van bedugva a gép, de ha a DSL modemmel kötöm össze, akkor is ezt írja ki. Szerintetek mi lehet a hiba?

válaszokat köszi

Disp

Egy alap kérdés: A hálókártya driverét is feltelepítetted? Illetve ami a gyári CD-n rajta vol?
Saját magadat tudod pingelni? Az eszközkelezlőben mit ír ki?
Egyébként minek bele hálókártya ha van benne alaplapi? Ha 2 van én az egyiket le szoktam tiltani! (Mondjuk az alaplapit)

#4 Felhasználó inaktív   Dispose 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.322
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 09. 19:48

Idézet: Scaty82 - Dátum: 2007. máj. 9., szerda - 20:42

Egy alap kérdés: A hálókártya driverét is feltelepítetted? Illetve ami a gyári CD-n rajta vol?
Saját magadat tudod pingelni? Az eszközkelezlőben mit ír ki?
Egyébként minek bele hálókártya ha van benne alaplapi? Ha 2 van én az egyiket le szoktam tiltani! (Mondjuk az alaplapit)

1: feltelepítettm a chipset drivert, ebben van a háló driver is
2: a Windows DHCP kiosztott nekem egy IP -t ezt tudom pingelni
3: eszközkezelőben jónak látja
4: azért van benne még egy kártya, mert elsőre azt hittem, hogy az alaplapi a rossz, ezért raktam bele a másikat, aminél szintén ezt csinálja, és még nem vettem ki

szerk: az eszközkezelőben az erőforrásoknál csak IRQ van, ez nem gond?

Szerkesztette: Dispose 2007. 05. 09. 19:55 -kor

"Másoljuk olyan helyre, ahol írásjogunk van."

#5 Felhasználó inaktív   nitrousa 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.058
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 09. 21:52

Idézet: nitrousa 2007. május 6. vasárnap

Sziasztok!

Nekem is van valami parám a géppel:

Minden előjel nélül leáll a gép, mint ha kihuznám a konnektorból. Utána egy darabig nem is hajlandó elindulni. Hiába nyomom meg a bekapcs gombot, nem történik semmi. Akkor áramtalanítom...stb és egy idő után elnidul. De ma volt olyan is, hogy több órás állás után(teljesen kihülten) bekapcsolom és 5-10 mp után ugyancsak leáll többször egymás után.
Mostanában nem babráltam rajta semmit, nem is állítgattam se a biosba se mást. Nem nagyon értem. Túlmelegedni nem igazán tud, vizhűtés van benne(CPU, alaplapi chip, VGA) és azért a házban is mozgatom a levegőt 2 lassú ventivel.
Nagyon túlhúzva se volt, 10x245-ön használtam.

Konfig:
S939 3200+
MSI K8N Neo 2 Pl.
2x512 A-Data 600
MSI 6600GT
Enermax EX465AX-VE táp
Samsung 250 Sata és Maxtor 120 IDE
Plextor 716SA

Remélem van valakinek ötlete, hogy mi lehet a hiba okozója! Én valami hardver gebaszra gondolok, táp vagy esetleg alaplap, netán  memo?


Még mindig birkózom ezzel a rohadt géppel.

A következőt csinálja: amikor leáll,  elkezd villogni a power led. kb 2mp-ig világít és 2-ig nem. Ilyenkor hiába nyomom meg a power gombot nem történik semmi. Hátul ki kell kapcsolnom a főkapcsolót várni egy keveset. Utána visszakapcs és akkor hajlandó elindulni. És vagy pár mp múlva úra leáll, vagy betöltődik és megy 4-5 vagy 10 percig.
Ennek a villogásnak van valami jelentése?
"..Ahogy aztán jelezték, az első kör végére már 34 másodperc volt az előnyöm. VB-futamon ilyenre nem igen volt példa... Brno, 1971
1    DRAPAL, Janos     HUN    Yamaha    57' 43.500"   
2    SZABO, Lazlo     HUN    Yamaha    58' 23.200"   
3    SAARINEN, Jarno     FIN    Yamaha    59' 45.200"

#6 Felhasználó inaktív   NeoPampalini 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.110
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 09. 22:53

Idézet: Dispose - Dátum: 2007. máj. 9., szerda - 20:22

Sziasztok!

Van egy Abit KN9S alaplapos gépem, és most telepítettem rá kb 15 perce a Win XP SP2 -t.
A problémám a következő, a hálókártyára (alaplapi) rögtön azt írta ki, hogy a helyi kapcsolat nem jött létre, vagy korlátozott. van benne egy másik (PCI) kártya is, és az is ezt írja ki, ha bedugom neki a kábelt. A windows tűzfalat kikapcsoltam. Routerbe van bedugva a gép, de ha a DSL modemmel kötöm össze, akkor is ezt írja ki. Szerintetek mi lehet a hiba?

válaszokat köszi

Disp

Ez nem hiba, csupán annyi, hogy a hálózatodon nincs DHCP kiszolgáló (valószínűleg a router-ben is le van tiltva, ha tud ilyet), másként megfogalmazva: nincs fix IP-cím beállítva a hálókártyán :) Ha egyéb gond nincs, a helyi kapcsolat tulajdonságainál kiveheted a pipát a megfelelő állapotjelző opció mellől, utána nem fog emiatt ilyen látványosan panaszkodni... :)

#7 Felhasználó inaktív   Dispose 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.322
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 10. 06:55

Idézet: NeoPampalini - Dátum: 2007. máj. 9., szerda - 23:53

Ez nem hiba, csupán annyi, hogy a hálózatodon nincs DHCP kiszolgáló (valószínűleg a router-ben is le van tiltva, ha tud ilyet), másként megfogalmazva: nincs fix IP-cím beállítva a hálókártyán :) Ha egyéb gond nincs, a helyi kapcsolat tulajdonságainál kiveheted a pipát a megfelelő állapotjelző opció mellől, utána nem fog emiatt ilyen látványosan panaszkodni... :)

a Router DHCP -n adja az IP címet, és hiába állítok be mondjuk fix IP-t, akkor sem működik. a Router tuti oszt IP-t, mert tegnap a notebookon írtam be a hibámat. Ma még felteszem az SP1-es windowst, és meglátom
"Másoljuk olyan helyre, ahol írásjogunk van."

#8 Felhasználó inaktív   Scaty82 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 12
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 10. 08:20

Idézet: Dispose - Dátum: 2007. máj. 10., csütörtök - 7:55

a Router DHCP -n adja az IP címet, és hiába állítok be mondjuk fix IP-t, akkor sem működik. a Router tuti oszt IP-t, mert tegnap a notebookon írtam be a hibámat. Ma még felteszem az SP1-es windowst, és meglátom

Még 1 dolgot megnézhetnél!

Nem lehet, hogy a DHCP tartományod túl kicsire van állítva? + A router logját megnézhetnéd!

#9 Felhasználó inaktív   Scaty82 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 12
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 10. 08:34

Idézet: nitrousa - Dátum: 2007. máj. 9., szerda - 22:52

Ennek a villogásnak van valami jelentése?

Csak egy ötlet: Nézd meg az alaplapi User Guide-ot mit írnak benne a hibajalenségeknél!
Hátha benne van!

#10 Felhasználó inaktív   Dispose 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.322
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 10. 09:14

Idézet: Scaty82 - Dátum: 2007. máj. 10., csütörtök - 9:20

Még 1 dolgot megnézhetnél!

Nem lehet, hogy a DHCP tartományod túl kicsire van állítva? + A router logját megnézhetnéd!

50 ip-t oszt ki a router dhcp-je
"Másoljuk olyan helyre, ahol írásjogunk van."

#11 Felhasználó inaktív   Laci008 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 13. 18:46

Sziasztok!

Van egy gép amit ha bekapcsolok akkor felpörög minden de a monitor meg a billenytyűzet nem reagál semmit...mintha megfagyna! :confused:  De ha kihúzom a tápbol és vissza dugom és bekapcsolom akkor minden rendben van! Vki tudna segíteni?? Előre is köszi!!

#12 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2007. 05. 14. 08:18

Idézet: Dispose - Dátum: 2007. máj. 10., csütörtök - 9:14

50 ip-t oszt ki a router dhcp-je

Akkor adj neki fix IP-t a router tartományából (ha a rotuer pl. a 192.168.0.1-en csücsül, akkor legyen a kártya a 192.168.0.11, alhálózati maszk a "szokásos", átjáró a router). Ha így megy, akkor ne foglalkozz vele tovább.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#13 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2007. 05. 14. 08:19

Idézet: Laci008 - Dátum: 2007. máj. 13., vasárnap - 18:46

Sziasztok!

Van egy gép amit ha bekapcsolok akkor felpörög minden de a monitor meg a billenytyűzet nem reagál semmit...mintha megfagyna! :confused:  De ha kihúzom a tápbol és vissza dugom és bekapcsolom akkor minden rendben van! Vki tudna segíteni?? Előre is köszi!!

A gép paramétereit majd kiolvassuk a csillagokból. Vagy megkérdezzük Csernus dokit.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#14 Felhasználó inaktív   Dispose 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.322
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 14. 09:13

Idézet: didyman - Dátum: 2007. máj. 14., hétfő - 9:18

Akkor adj neki fix IP-t a router tartományából (ha a rotuer pl. a 192.168.0.1-en csücsül, akkor legyen a kártya a 192.168.0.11, alhálózati maszk a "szokásos", átjáró a router). Ha így megy, akkor ne foglalkozz vele tovább.

ezt már kipróbáltam, de nem műküdött.

Amúgy kiderült, hogy a routernek a portjai haltak meg, és ezért nem kapott ip-t a gép. Persze már 2x újraraktam a gépet emiatt :Đ
"Másoljuk olyan helyre, ahol írásjogunk van."

#15 Felhasználó inaktív   dve 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 14. 10:44

Hogy lehet,hogy core2 6300 as procim már a gyári 7x266 os szorzóról ha átírom 333 már fagy? Pedig csak 40 fok körül lesz úgy is a proci... 400 on el se indul... Asus p5b deluxe alaplap, 2gbite 800mhz ddr ram...

Szerkesztette: dve 2007. 05. 14. 10:47 -kor


#16 Felhasználó inaktív   sutyi^ 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 14. 10:56

Idézet: dve - Dátum: 2007. máj. 14., hétfő - 11:44

Hogy lehet,hogy core2 6300 as procim már a gyári 7x266 os szorzóról ha átírom 333 már fagy? Pedig csak 40 fok körül lesz úgy is a proci... 400 on el se indul... Asus p5b deluxe alaplap, 2gbite 800mhz ddr ram...

Memóriát gondolom visszaosztottad.  :o
"We are going to hell, so bring your sunblock."
"To borrow the pharse of the ancient philosopher Clarksonius, 4th century B.C. - How hard can it be?"
"Have you ever thought: Oh no, my shoehorn is far too heavy? Well, help is at hand with this special lightweight, carbonfiber ended shoehorn."
"Clarkson you great oaf!"
Twittegylet

#17 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2007. 05. 14. 11:10

Idézet: dve - Dátum: 2007. máj. 14., hétfő - 10:44

Mitől lehet az, hogy a core2 6300-as procim, ha a gyári, 7x266-os szorzóról átírom 333Mhz-re, már fagy? Pedig csak 40 fok körül lesz úgy is a proci... 400-on el sem indul... Asus p5b deluxe alaplap, 2gbite 800mhz ddr ram...

A tuning az mindig opciós, nem garantált képesség. A garantált a gyári szorzó és fsb. Ami efölött van, az ajándék. a "bite" szó helyesen Byte, vagy magyarosan bájt.
Köszönjük, hogy máskor több figyelmet fordítasz hozzászólásod külalakjára, mellyel megtisztelsz minket és nagyban megkönnyíted a problémád megértését és így a megoldását is.

Szerkesztette: didyman 2007. 05. 14. 11:15 -kor

Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#18 Felhasználó inaktív   dve 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 14. 12:15

Idézet: didyman - Dátum: 2007. máj. 14., hétfő - 12:10

A tuning az mindig opciós, nem garantált képesség. A garantált a gyári szorzó és fsb. Ami efölött van, az ajándék. a "bite" szó helyesen Byte, vagy magyarosan bájt.
Köszönjük, hogy máskor több figyelmet fordítasz hozzászólásod külalakjára, mellyel megtisztelsz minket és nagyban megkönnyíted a problémád megértését és így a megoldását is.

Tényleg kissé pongyolán fogalmaztam bocsi érte,de aki ehhez konyít azért rájöhetett,miről van szó... Köszi a kioktatást, nemtudtam,hogy az iskolába adtam be dolgozatot...

Szerkesztette: dve 2007. 05. 14. 12:16 -kor


#19 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2007. 05. 14. 12:52

Idézet: dve - Dátum: 2007. máj. 14., hétfő - 12:15

Tényleg kissé pongyolán fogalmaztam bocsi érte,de aki ehhez konyít azért rájöhetett,miről van szó... Köszi a kioktatást, nemtudtam,hogy az iskolába adtam be dolgozatot...

:offtopic: Nem tudom, miért rökönyödnek meg ezen a fórumozók, hogy szóvá merjük tenni azt, ami zavaró és amit egy kicsi törődéssel meg lehetne oldani úgy, hogy mindenkinek jó legyen. Bár tudom, ezutóbbi manapság nem divatos szempont. Semmi rosszindulat, vagy fellengzés nem volt bennem. Leírtam, ha akarod, megjegyzed, ha nem akarod, nem, harag nem lesz belőle.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#20 Felhasználó inaktív   dve 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 14. 13:04

Idézet: didyman - Dátum: 2007. máj. 14., hétfő - 13:52

:offtopic: Nem tudom, miért rökönyödnek meg ezen a fórumozók, hogy szóvá merjük tenni azt, ami zavaró és amit egy kicsi törődéssel meg lehetne oldani úgy, hogy mindenkinek jó legyen. Bár tudom, ezutóbbi manapság nem divatos szempont. Semmi rosszindulat, vagy fellengzés nem volt bennem. Leírtam, ha akarod, megjegyzed, ha nem akarod, nem, harag nem lesz belőle.

Nem rökönyödtem meg,csak ugye kellő hozzáértés hiányában nekiálltam buzerálni a setupot... Aztán ettől ideg lettem, és nem szerkesztettem meg kellőképpen a hozzászólást... Lehet amúgy az én szememet is bántotta volna...  :cool:

Téma megosztása:


  • (212 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó