HWSW Informatikai Kerekasztal: Milyen notebookot vegyek? - hatodik rész - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (157 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Milyen notebookot vegyek? - hatodik rész Értékeld a témát: ***** 5 szavazás

#21 Felhasználó inaktív   Aquir 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 37
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 19. 23:01

Sziasztok!

Ebay-en tervezem laptop vásárlását. Mivel a kinézett tipusból európában csak egy nagyon kétes egyén árul ( http://cgi.ebay.co.uk/Sony-Vaio-AR41S-Lapt...1QQcmdZViewItem ), ezért azt hanyagolnám, és ugyanazt a laptopot szeretném megvenni USA-ból, kb. azon az áron amennyiért szokott menni a tipus (jelenleg licit alatt..szóval nem tom' a pontos  értéket most).
USA-ban ugyanazzal a felszereléssel más számozás alatt fut a noti (VGN-AR690U).
Amivel úgy érzem hogy gond lehet az a TV tuner benne. Nem értek nagyon hozzá.
Európai tipusnál ezt írja a sony weboldalán: "Hybrid TV Tuner & remote control" Ez nem sokat mond az igaz...
USA tipusnál: ATI TV Wonder™ Digital Cable Tuner (NTSC and ATSC Support)

Nem tudom hogy itt Európában melyik is van : Pal- NTSC? Ebben egyáltalán nem vagyok jártas...bár azthiszem PAL....szóval a tunert itt nem tudnám használni? Mert akkor sajna felejtős a dolog. Egyébként most Angliában vagyok...szóval az itteni TV hálózaton szeretném használni.

Szóval, hogy is van ez? Tud valaki segíteni?

#22 Felhasználó inaktív   Aquir 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 37
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 19. 23:25

Érdekesség: Az előbb említett laptopra(VGN-AR690U) rákerestem google-val miután beírtam a kérdést(igaz a kérdés előtt is keresgéltem), hogy milyen infót találok még. Erre a depo-n van egy kis leírás pont erről a tipusról....csakhogy 17" WXGA+ (1440 x 900) kijelzőt említ, és 8400-as VGA-t...ami elvileg nem igaz. Van itt a depo-n egy link is a hivatalos weboldalra ( http://b2b.sony.com/...duct/VGN-AR690U ) ahol a kijelző már helyesen van (szóval a depo saját magát cáfolja meg a linkkel) WUXGA 1920x1200.....viszont a linkre betöltődő HIVATALOS Sony oldalon elősször ezt írja a VGA-ra: "Featuring a full-sized keyboard, stunning 17" widescreen display8 and NVIDA® GeForce® Go 8400M GT graphics card."

Ha viszont ugyanitt átklikkelsz a Specifications fülre...ott már: "Graphics
Processor : NVIDIA® GeForce® 8600M GT Graphics Processing Unit "

Szóval most melyik kártya van benne?  :think:

#23 Felhasználó inaktív   Uuncsiii 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 657
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 20. 00:58

Idézet: Aquir - Dátum: 2008. jan. 20., vasárnap - 0:01

Amivel úgy érzem hogy gond lehet az a TV tuner benne. Nem értek nagyon hozzá.
Európai tipusnál ezt írja a sony weboldalán: "Hybrid TV Tuner & remote control" Ez nem sokat mond az igaz...
USA tipusnál: ATI TV Wonder™ Digital Cable Tuner (NTSC and ATSC Support)

Nem tudom hogy itt Európában melyik is van : Pal- NTSC? Ebben egyáltalán nem vagyok jártas...bár azthiszem PAL....szóval a tunert itt nem tudnám használni? Mert akkor sajna felejtős a dolog. Egyébként most Angliában vagyok...szóval az itteni TV hálózaton szeretném használni.

amcsi piacos TV/rádió mifelénk nem működik, szóval a tuner részét nem fogod tudni használni

amúgy mitől olyan nagy szám ez a notebook, hogy kizárólag ez a típus jó?

#24 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2008. 01. 20. 00:59

Idézet: Aquir - Dátum: 2008. jan. 19., szombat - 23:01

USA tipusnál: ATI TV Wonder™ Digital Cable Tuner (NTSC and ATSC Support)

Nem tudom hogy itt Európában melyik is van : Pal- NTSC?

Itt PAL van, digitális adásból meg elég kevés.
Make love not Wor.

#25 Felhasználó inaktív   Aquir 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 37
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 20. 02:19

Idézet: Uuncsiii - Dátum: 2008. jan. 20., vasárnap - 0:58

amúgy mitől olyan nagy szám ez a notebook, hogy kizárólag ez a típus jó?

A Sony márkánál maradni akarok. A kijelzőnek ez a dupla lámpás 17" WUXGA kellene és a Blu-Ray író is jól jönne, na meg a tuner is. A HDD az teljesen felesleges ennyi. Egy darab 100GB-os is bőven elég lenne. CPU-hoz sem ragaszkodok ennyire...gyengébb is lehetne...de erősebb már ne, mert akkor még drágább lesz a kütyü...pedig így is ez afölött van, mint amit eredetileg rászántam. (C2Duo jól jönne mert video szerkesztés is lesz rajta...ugyanis az asztali PC-m jelenleg jóval gyengébb, szóval akkor azon mehetne az is. VGA nem feltétlen kell ennyire erős bár túl gyenge sem lenne jó...lesz rajta játék is(itt is jó a C2Duo)...bár nem elsődleges célja.
Mindenesetre a Sony, 17" WUXGA,Blu-Ray,tuner kritériumoknak nem sok notebook felel meg. Pláne hogy az ennél drágábbak megint kizárva.

Eredetileg az említett tipust néztem ki...és mivel itt most nem kapni(jó áron) ezért néztem át az amcsi piacra...és épp csak eszembe jutott, hogy gond lehet a tunerrel. :( De egyébként most néztem a kiszemelt licitálós amcsi példányt...és az ára megszaladt annyira hogy már nem is érdekel :) (az a darab)
Amúgy már láttam 340 000 Ft körül elmenni ilyent..csak akkor még nem akartam megvenni.
Itt UK-ben boltban megkapom ezt a notit kb. 6-700 ezer Ft körül....hát azok nem igazán keltették fel az érdeklődésem.

Egyébként köszi mindkettőtöknek az infót....amcsi piac akkor ilyen téren kilőve....várok türelmesen arra, hogy valaki megint kirakjon itt UK-ben is egy európai darabot.

Szerkesztette: Aquir 2008. 01. 20. 02:22 -kor


#26 Felhasználó inaktív   Adamka1999 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 48
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 20. 10:56

Idézet: bogdan - Dátum: 2008. jan. 18., péntek - 19:01

szerintem meg nem birtad ertelmezni a valaszom!! en ugyanis erre valaszoltam:

valaszomban tehat szo nem volt benne semmifele utalasrol arra, hogy Te aktualisan mit csinaltal, hiszen a kerdesedben sem volt erre utalas. elvi kerdesre elvi valaszt kaptal! szoval ismetelten: ahelyett, hogy haborognal probalj meg ertelmezve beszelgetni.

(egyenjogusag meg egy erdekes kerdes. egyetemen mindenki egyenjoguan egyetemi polgar. megsem szokas, hogy egy elsos beszoljon a rektornak. egyszeruen nem szokas.)

Aha, értem mit szeretnél, azt hiszem benéztem valamit sorry. Egyenjogúságról csak annyit, hogy ez az egyetemes dolog elég rossz példa erre a szitura ami ezeken a fórumokon van szerintem... Jó nem háborgok többet nyugi, eddig se háborogtam csak "nem tudtam értelmezve beszélgetni", és ezért félreértettem valamit. ("nem tudtam értelmezve beszélgetni" ez nem a te kifigurázásod csak olyan jól hangzik meg lehet igaz is:P)

#27 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 20. 11:31

akkor jo. tovabbi kellemes es baratsagos beszelgeteseket kivanok Neked itt a forumon!
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#28 Felhasználó inaktív   Eurogos 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 20. 14:38

Sziasztok!

Még nagyon tejfeles száju vagyok notebookok terén :) , ezért a véleményeteket kérném 2 két konfigurációról. A célom igazából egy erős gép lenne a tanulmányaimhoz(video készités stb.) de a játékokat is birja szusszal :).Hordozástéren max egyetemre és hétvégenként  hazafelé lenne mozgatva.

az eggyik:Fujitsu-Siemens

a másik:(ezt 1 boltban nyomtatták nekem :) ) fontosabb paraméterek: ASUS F5VL-AP090 15,4"/T5550-1,83GHz/2GBDDRII/160GB/ATI X2300 128MB(384MB)<--- ez mit takar? (sajna nemtudom h honnan szedték mert google -el nem találtam meg a forrást :s)
A kettő közül szeretném majd valószinüleg az egyiket, de előtte még ki akartam kérni a hozzáértők véleményét.
Válaszaitokat/véleményeiteket elöre is köszönöm :)
Tengermély tisztelettel: Eurogos

#29 Felhasználó inaktív   maxiri 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 21
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 20. 17:00

Idézet: Eurogos - Dátum: 2008. jan. 20., vasárnap - 14:38

Sziasztok!

Még nagyon tejfeles száju vagyok notebookok terén :) , ezért a véleményeteket kérném 2 két konfigurációról. A célom igazából egy erős gép lenne a tanulmányaimhoz(video készités stb.) de a játékokat is birja szusszal :).Hordozástéren max egyetemre és hétvégenként  hazafelé lenne mozgatva.

az eggyik:Fujitsu-Siemens

a másik:(ezt 1 boltban nyomtatták nekem :) ) fontosabb paraméterek: ASUS F5VL-AP090 15,4"/T5550-1,83GHz/2GBDDRII/160GB/ATI X2300 128MB(384MB)<--- ez mit takar? (sajna nemtudom h honnan szedték mert google -el nem találtam meg a forrást :s)
A kettő közül szeretném majd valószinüleg az egyiket, de előtte még ki akartam kérni a hozzáértők véleményét.
Válaszaitokat/véleményeiteket elöre is köszönöm :)
Tengermély tisztelettel: Eurogos

Nos, előszöris meg kell lepődjek, hogy a Fujitsu-Siemens is gyárt nagy teljesítményű notit :think: . Eddig csak sz*rt láttam náluk sok pénzért :D . A fujitsu-siemensek azt tudnod kell, hogy széthullanak cipelés során. Ismerek olyat, akinek 2 éves a notija, kollégista és kb 2 és fél darabban van neki. ;)  Néztem még egy másik notit Toshiba-t: Toshiba Satellite A200. Ez hosszútávra való. Igaz, nem 300e-be kerül, de ha veszel bele még 1 giga ramot, akkor ugyanolyan jó lesz(még jobb is), mint az általad említett Fujitsu-siemens :) . Igaz "csak" 200 GB-os a vinyója. Most az a kérdés, hogy milyen beállítottságú vagy: ATi vagy nVidia? Az általam linkelt notiban ATi HD 2600 Pro van, ami jobb, mint a GeForce 8600M GS. A proci éppen pár (6-7) másodperc számítási időben lassabb, olyan kétperces számítások terén. Szóval ~ugyanolyan jó. A perifériákat nem néztem, azokról dönts Te, hisz Neked van rá szükséged. Lényeg, hogy a Toshiba megbízhatóbb, mint a F-S. Árban is jobban jönnél ki. Még a maradék pénzen vásárolhatsz kütyüket a géphez. :cool:
-|[ Magyarország, szeretem!!! ]|-

#30 Felhasználó inaktív   Adamka1999 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 48
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 20. 18:52

Idézet: bogdan - Dátum: 2008. jan. 20., vasárnap - 11:31

akkor jo. tovabbi kellemes es baratsagos beszelgeteseket kivanok Neked itt a forumon!

Köszönöm szépen!!!:)

#31 Felhasználó inaktív   Adamka1999 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 48
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 20. 18:53

Na most akkor máshogy a kérdést, mi hátrányom származhat abból, ha Integrált videokártya van a gépben, a nem integráltal szemben?:)

#32 Felhasználó inaktív   desiderius 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.586
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 20. 18:58

Idézet: Adamka1999 - Dátum: 2008. jan. 20., vasárnap - 18:53

Na most akkor máshogy a kérdést, mi hátrányom származhat abból, ha Integrált videokártya van a gépben, a nem integráltal szemben?:)

Kisebb grafikus teljesítmény - pl. játékok esetleg el sem indulnak, vagy nagyon szaggatnak, stb, illetve rendszermemóriából foglalnak helyet (bár a diszkrét is elvehet/elvesz).
Előny: többnyire olcsóbb, valamint egyértelműen és mérhetően kisebb fogyasztás (nem 1 W a különbség).

Majd más még hozzáteszi, amit fontosnak tart/tud, én ennyit.

#33 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 20. 20:02

na ez mar jo kerdes!!
a valasz a fenti hozzaszolasban. nem rosszabb, hanem van amire jobb, van amire rosszabb.

(a fogyasztas az egy fontos kerdes, nem csak a plusz aku ido, hanem a kisebb melegedes es az ennek koszonhetoen csendesebb hutes es hosszabb elettartam, vegul a konyebb aku es konnyebb osszsuly is lehet ezeknek kovetkezmenye.)
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#34 Felhasználó inaktív   Adamka1999 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 48
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 20. 22:00

Köszi a választ!

#35 Felhasználó inaktív   Adamka1999 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 48
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 20. 22:06

Köszi neked is :-) Egyébként onnan jött ez a "integrált videokártya rossz" -téma, mert van otthon egy HP OmniBook XE3-am, amit csak netezésre használok, semmi másra amikor otthon vagyok,  és azt vettem észre, hogy fáj a szemem ha sokat nézem:(, de akkor valószínű a képernyője lehet rossz:(

Más: Néztem ezeket a kisebb képernyőjű notikat, főleg a kb fele súly miatt, mert elég sokat cipelném, szóval valaki használ ilyen gépet, és tudna véleményt alkotni? Főleg a kis monitor miatti esetleges problémák érdekelnének, ha zavaró-e egyáltalán, esetleg más buktatója van-e?

#36 Felhasználó inaktív   special 

  • project 2501
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 11.962
  • Csatlakozott: 2001. jan. 16.

Elküldve: 2008. 01. 20. 23:11

Idézet: Adamka1999 - Dátum: 2008. jan. 20., vasárnap - 22:06

Más: Néztem ezeket a kisebb képernyőjű notikat, főleg a kb fele súly miatt, mert elég sokat cipelném, szóval valaki használ ilyen gépet, és tudna véleményt alkotni? Főleg a kis monitor miatti esetleges problémák érdekelnének, ha zavaró-e egyáltalán, esetleg más buktatója van-e?


Menj el egy olyan boltba, ahol leülhetsz egy ilyen gép elé, és használhatod. Számomra kb. 5 perc után evidens volt, hogy a notebook ideális mérete 12". Nem gond a kis képernyő egyáltalán, minden látható, éles, a billentyűzet sem kompromisszumos még, kivéve a numpadot, de az meg kevés embernek kell. A tömeg mellett nagy előnyük a méretük, megfogod, mint egy könyvet kb., és épületen belül mászkálsz vele kényelmetlenség nélkül, egy tokban pedig az utcán is viheted kézben. Fel sem tűnik senkinek, mappának nézük.

Szerkesztette: special 2008. 01. 20. 23:15 -kor


#37 Felhasználó inaktív   Adamka1999 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 48
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 21. 08:26

Én rossz helyen nézem, vagy ezek a "kisebb" notik tényleg nagyon drágák?:D

#38 Felhasználó inaktív   Csirke 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.107
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 21. 09:21

Idézet: Adamka1999 - Dátum: 2008. jan. 21., hétfő - 9:26

Én rossz helyen nézem, vagy ezek a "kisebb" notik tényleg nagyon drágák?:D

:)

Tényleg drágák.
Több oka is van. Kevesebbet adnak el belőle, ezért a gyártó a kevesebb terméken szeretne realizálni közel akkora hasznot, mint a konzumer vonalon. A másik, hogy ekkora méretre összezsugarítani a dolgokat több fejlesztésbe, tervezésbe kerül, aminek költségét szintén áthárítják rád, a végfelhasználóra.
Egyébként tényleg jó a 12-es noti, sőt bizonyos helyzetekben, vagy inkább feladatra még ennél is kisebbet választanék. (ha rámszakadna a bank!  :Đ )
"In my self righteous suicide
I cry when angels deserve to die"
/System Of A Down - Chop Suey!/

#39 Felhasználó inaktív   Adamka1999 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 48
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 21. 09:34

Hát akkor lehet kilőve a "kisnoti", apám aszonta csak olyat vesz amin menni fog  a vista, mer hogy nem egy évre veszünk notit, és 3-4 év múlva el is kéne tudni adni...:( szívás

#40 Felhasználó inaktív   special 

  • project 2501
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 11.962
  • Csatlakozott: 2001. jan. 16.

Elküldve: 2008. 01. 21. 10:14

Idézet: Adamka1999 - Dátum: 2008. jan. 21., hétfő - 9:34

Hát akkor lehet kilőve a "kisnoti", apám aszonta csak olyat vesz amin menni fog  a vista, mer hogy nem egy évre veszünk notit, és 3-4 év múlva el is kéne tudni adni...:( szívás

kb. mindegyik, 12-es notin megy a vista, mely 2006-ban vagy azóta jelent meg.

Téma megosztása:


  • (157 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó