HWSW Informatikai Kerekasztal: Milyen notebookot vegyek? - hatodik rész - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (157 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Milyen notebookot vegyek? - hatodik rész Értékeld a témát: ***** 5 szavazás

#41 Felhasználó inaktív   Adamka1999 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 48
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 21. 10:23

Idézet: special - Dátum: 2008. jan. 21., hétfő - 10:14

kb. mindegyik, 12-es notin megy a vista, mely 2006-ban vagy azóta jelent meg.

Hm, és melyiket ajánlod? Mármint gyártót... Mert nekem a DELL-ek tetszenek, de nagyon drága belőle a 12-es:S az a bajom, hogy használt noti nem jöhet szóba... Ja, és max 240ezer legyen!

Szerkesztette: Adamka1999 2008. 01. 21. 10:24 -kor


#42 Felhasználó inaktív   special 

  • project 2501
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 11.962
  • Csatlakozott: 2001. jan. 16.

Elküldve: 2008. 01. 21. 10:47

Idézet: Adamka1999 - Dátum: 2008. jan. 21., hétfő - 10:23

Hm, és melyiket ajánlod? Mármint gyártót... Mert nekem a DELL-ek tetszenek, de nagyon drága belőle a 12-es:S az a bajom, hogy használt noti nem jöhet szóba... Ja, és max 240ezer legyen!


vannak ilyen formátumú gépek konzum kategóriában is, bár azok megépítettsége (anyagválasztás, tömeg) nem éri el az üzleti gépek szintjét, viszont olcsók. a dellnek tudtommal nincs ilyen, az acernek, fujitsu siemensek és toshibának viszont már van, de van msi-ből is.

240-en belül, 3 év garival, Vista Home Premiummal íme egy 12"-es gép:

http://www.notebook.hu/notebook/fusi/amilo..._v3205_01_vista

kérdezd meg, van-e raktáron, van-e bemutató darab, ki lehet-e próbálni.

de még vársz néhány hetet, akkor hirtelen felindulásból talán sikerül összehoznunk a hwsw-re egy ilyen "olcsó" ultrahordozható tesztet. nem rajtunk fog múlni.

Szerkesztette: special 2008. 01. 21. 10:48 -kor


#43 Felhasználó inaktív   Adamka1999 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 48
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 21. 11:02

Ó az király lenne, de azt hiszem nem jól mondtam ezt a vista-s dolgot, én semmiképp nem raknék rá most vista-t, csak ha majd eltelik 3-4 év akkor azért elbírja a gép az a lényeg. Hát igen ez nem rossz, csak ugye az lehet a hátulütője, hogy FUSI:( mondjuk a 3 év gari azért elég kecsegtető itt is... Ráér még 2-3 hetet a dolog bőven, még a másiknak el kéne hozzá kelnie...

#44 Felhasználó inaktív   maxiri 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 21
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 21. 14:18

Idézet: Adamka1999 - Dátum: 2008. jan. 21., hétfő - 11:02

Ó az király lenne, de azt hiszem nem jól mondtam ezt a vista-s dolgot, én semmiképp nem raknék rá most vista-t, csak ha majd eltelik 3-4 év akkor azért elbírja a gép az a lényeg. Hát igen ez nem rossz, csak ugye az lehet a hátulütője, hogy FUSI:( mondjuk a 3 év gari azért elég kecsegtető itt is... Ráér még 2-3 hetet a dolog bőven, még a másiknak el kéne hozzá kelnie...

Ez a 3 év gari, politika. Ennyit is bír a gép(fujitsu-siemens). Az emberek felének elmegy az időérzéke 2 év után: "Fú már régen vettem, biztos nem garis már". Bezzeg amikor megvetted, akkor: "Dejó, 3 év garis!!!". Erre érdemes odafigyelni. Asztali gépnek tökéletes egy Fujitsu-Siemens, de hordozásra nem ajánlott.
-|[ Magyarország, szeretem!!! ]|-

#45 Felhasználó inaktív   special 

  • project 2501
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 11.962
  • Csatlakozott: 2001. jan. 16.

Elküldve: 2008. 01. 21. 14:39

jaj, ne, adamka, ignore.

#46 Felhasználó inaktív   Adamka1999 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 48
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 21. 15:32

Idézet: special - Dátum: 2008. jan. 21., hétfő - 14:39

jaj, ne, adamka, ignore.

Hogy?:)

#47 Felhasználó inaktív   cyberman30 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.197
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 21. 16:48

Üdv!

Lenne egy olyan kérdésem (nem biztos, hogy ide tartozik, de új topicot nem akartam nyitni), hogy a notebook-okban található HDD márkáját honnan tudnám beazonositani egy adott tipusban? Vagy ez gyártóként eltérő? A közeljövőben esedékes lenne egy noti vásárlás és ez nálam elég fontos nézőpont. Ha valaki tudna segiteni, legyen kedves irjon! Köszönöm!

#48 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2008. 01. 21. 16:53

Idézet: cyberman30 - Dátum: 2008. jan. 21., hétfő - 16:48

a notebook-okban található HDD márkáját honnan tudnám beazonositani egy adott tipusban? Vagy ez gyártóként eltérő?

Megvételnél belépsz a biosba, aztán kilesed. Mikor/milyenek.
Make love not Wor.

#49 Felhasználó inaktív   cyberman30 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.197
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 21. 17:00

Idézet: Jahno - Dátum: 2008. jan. 21., hétfő - 16:53

Megvételnél belépsz a biosba, aztán kilesed. Mikor/milyenek.

Szóval nincs olyan, hogy például a HP csak Toshiba HDD-t rakat bele a notiba?

Meg még annyi kérdeznék, hogy mit szóltok az AMD Turionjaihoz HP-s "dobozban"? Most úgy vagyok, hogy vagy Core2Duo vagy Turion lenne benne, de nagyon fájna a fogam egy LightScribe-os DVD mechanikára is, amivel eddig csak az AMD-s Pavilionokban találkoztam (már ami azt az árkategoriát illeti <180e ).

Szerkesztette: cyberman30 2008. 01. 21. 17:34 -kor


#50 Felhasználó inaktív   xy2008 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 32
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 21. 22:27

Idézet: cyberman30 - Dátum: 2008. jan. 21., hétfő - 17:00

Szóval nincs olyan, hogy például a HP csak Toshiba HDD-t rakat bele a notiba?

Meg még annyi kérdeznék, hogy mit szóltok az AMD Turionjaihoz HP-s "dobozban"? Most úgy vagyok, hogy vagy Core2Duo vagy Turion lenne benne, de nagyon fájna a fogam egy LightScribe-os DVD mechanikára is, amivel eddig csak az AMD-s Pavilionokban találkoztam (már ami azt az árkategoriát illeti <180e ).

Van core2-esben is ilyen áron.

http://www.notebooks...00t/arlista.htm
http://www.notebooks...00t/arlista.htm
ha netto 180e
http://www.notebooks...00t/arlista.htm

Szerkesztette: xy2008 2008. 01. 21. 22:31 -kor


#51 Felhasználó inaktív   cyberman30 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.197
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 22. 15:29

Nagyon jó árak vannak itt. Kösz a linket!

És a Turionról TL-58/60 milyen a véleményetek? Felveszik a versenyt a Core2Duo procikkal?

Szerkesztette: cyberman30 2008. 01. 22. 15:37 -kor


#52 Felhasználó inaktív   maxiri 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 21
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 22. 16:14

Idézet: cyberman30 - Dátum: 2008. jan. 22., kedd - 15:29

Nagyon jó árak vannak itt. Kösz a linket!

És a Turionról TL-58/60 milyen a véleményetek? Felveszik a versenyt a Core2Duo procikkal?

A turion a core2duo konkurense, nagyjából ugyanazt tudja, de én azért intelt vennék. Amúgy a notebookstore.hu-n lévő hp notikkal csínnyán, mert ha megnézed, akkor renew, asis és refurb programban vannak, ami azt jelenti, hogy hiányos tartozékkal adják, gyakorlatilag használt, de felújított, 1-2 év garival adják. Ezek kiállított darabok, vagy beragadt üzlet maradványai. Valószínüleg nem magyar billentyűzettel. stb. Szóval nézz körül rendesen!  :rolleyes:
Minden jót! ;)
-|[ Magyarország, szeretem!!! ]|-

#53 Felhasználó inaktív   cyberman30 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.197
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 22. 17:48

Idézet: maxiri - Dátum: 2008. jan. 22., kedd - 16:14

A turion a core2duo konkurense, nagyjából ugyanazt tudja, de én azért intelt vennék. Amúgy a notebookstore.hu-n lévő hp notikkal csínnyán, mert ha megnézed, akkor renew, asis és refurb programban vannak, ami azt jelenti, hogy hiányos tartozékkal adják, gyakorlatilag használt, de felújított, 1-2 év garival adják. Ezek kiállított darabok, vagy beragadt üzlet maradványai. Valószínüleg nem magyar billentyűzettel. stb. Szóval nézz körül rendesen!  :rolleyes:
Minden jót! ;)

Thanks a figyelmeztetést!  :respect: ... jó tudni. Egyébként én is Intelt vennék, de mostanában valahogy kacsingatok a Turion felé... Olvastam, hogy ennek az alapja az Opteron proci, ami nem egy gyenge dolog. Na mindegy, most még csak tudakozom, hogy mégis milyet érdemes, meg persze milyen az ár/teljesitmény/megbizhatóság arány. Ilyen téren azt mondom, hogy csakis HP (esetleg Toshiba, de az nagyon drága), de itt viszont nagy a választék, már csak az alapján is, hogy AMD vagy Intel. Ahogy nézegettem ezeket (meg amúgy régebb óta is) észrevettem azt, hogy az AMD-s cuccok valahogy mindig jobban fel vannak szerelve (nagyobb HDD, jobb optikai meghajtó, nagyobb RAM, jobb graf. kártya), sőt olykor ugyanolyan árban levő Intelesek. Persze még ez megváltozhat...

#54 Felhasználó inaktív   xy2008 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 32
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 22. 20:34

Idézet: maxiri - Dátum: 2008. jan. 22., kedd - 16:14

A turion a core2duo konkurense, nagyjából ugyanazt tudja, de én azért intelt vennék. Amúgy a notebookstore.hu-n lévő hp notikkal csínnyán, mert ha megnézed, akkor renew, asis és refurb programban vannak, ami azt jelenti, hogy hiányos tartozékkal adják, gyakorlatilag használt, de felújított, 1-2 év garival adják. Ezek kiállított darabok, vagy beragadt üzlet maradványai. Valószínüleg nem magyar billentyűzettel. stb. Szóval nézz körül rendesen!  :rolleyes:
Minden jót! ;)

Tudtommal nem hiányzik semilyen tartozék ezekböl.
Az biztos,hogy nem magyar a bill.
Garanciát általában a forgalmazo cég vállalja mivel a pavikat itthon nem forgalmazza a hp igy gart sem vállal itthon. Decemberben azt nyilatkozta az itteni hp-s vezér(vagy ki),hogy idén elkezdik forgalmazni.

Szerkesztette: xy2008 2008. 01. 22. 20:36 -kor


#55 Felhasználó inaktív   LML 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.188
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 22. 21:13

Ha van konkrét elképzelés Pavilion terén, akkor keress meg légyszives.

Tudok olyan ajánlatot adni bizonyos DV tipusokból, ami itthoni és külföldi viszonylatban is nagyon jónak minősül. Egyedileg intézzük a garanciát gyári HP márkaszervizben, valamint raktárról adunk elég sokféle gépet. Futáros háztól házig garancia, etc..

DV2000 raktárról Magyar billenytűvel csak nálunk az országban.

Hamarosan érkezik (3-4 napon belül) az új dv9500 sorozat, T7500C2D, Nvidia GF 8600, 2Gb, 500Gb HDD (2x250 7200Rpm), DVDRW DL LS, DVBT-TV tuner, távirányítók, Bluetooth, infra, etc.
Egyedi Imprintfinish 2 házzal, ujjlenyomatolvasóval, HDMI kimenettel.
A legdurvább modell ára is csak kicsivel lesz br 300k felett.
Mindegyikhez számla, 1 év HP gar, és jogtiszta Vista Home Premium (HUN)lesz.
A bill nyelve: Angol.
Korlátozott darabszámot tudtam rendelni, kb 7 db gép az amit eddig nem foglaltak le.

Szerkesztette: LML 2008. 01. 22. 21:14 -kor

100%

#56 Felhasználó inaktív   maxiri 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 21
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 22. 21:15

Idézet: cyberman30 - Dátum: 2008. jan. 22., kedd - 17:48

Thanks a figyelmeztetést!  :respect: ... jó tudni. Egyébként én is Intelt vennék, de mostanában valahogy kacsingatok a Turion felé... Olvastam, hogy ennek az alapja az Opteron proci, ami nem egy gyenge dolog. Na mindegy, most még csak tudakozom, hogy mégis milyet érdemes, meg persze milyen az ár/teljesitmény/megbizhatóság arány. Ilyen téren azt mondom, hogy csakis HP (esetleg Toshiba, de az nagyon drága), de itt viszont nagy a választék, már csak az alapján is, hogy AMD vagy Intel. Ahogy nézegettem ezeket (meg amúgy régebb óta is) észrevettem azt, hogy az AMD-s cuccok valahogy mindig jobban fel vannak szerelve (nagyobb HDD, jobb optikai meghajtó, nagyobb RAM, jobb graf. kártya), sőt olykor ugyanolyan árban levő Intelesek. Persze még ez megváltozhat...

Ez azért van, mert az AMD proci olcsóbb, így belefér egy intellel azonos költségvetésű notiba több/nagyobb alkatrész. De ettől nem lesz jobb a noti. Az intel megbízhatóbb, de az AMD jobb ár/teljesítmény arányú. AMD esetben nagyobb fogyasztással kell számolnod, ezt azt jelenti, hogy kevesebbet fog menni akkuról a géped.(igaz nem számottevő, 10-15 perc)

A másik. Én a hiányos tartozékokat a refurb programban lévőre értettem. A renewban és az asisban is megvannak a tartozékok. Ha már ilyen félig használtat nézel, ami jó árban van, akkor ezek közül a Renew a legjobb választás. Ami azt illeti nem vennék ilyet. Már csak azért sem, mert bajos a szervizelése a gépnek, nehezebb az alkatrész ellátás...
-|[ Magyarország, szeretem!!! ]|-

#57 Felhasználó inaktív   cyberman30 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.197
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 23. 18:39

Idézet: LML - Dátum: 2008. jan. 22., kedd - 21:13

Ha van konkrét elképzelés Pavilion terén, akkor keress meg légyszives.

Tudok olyan ajánlatot adni bizonyos DV tipusokból, ami itthoni és külföldi viszonylatban is nagyon jónak minősül. Egyedileg intézzük a garanciát gyári HP márkaszervizben, valamint raktárról adunk elég sokféle gépet. Futáros háztól házig garancia, etc..

DV2000 raktárról Magyar billenytűvel csak nálunk az országban.

Hamarosan érkezik (3-4 napon belül) az új dv9500 sorozat, T7500C2D, Nvidia GF 8600, 2Gb, 500Gb HDD (2x250 7200Rpm), DVDRW DL LS, DVBT-TV tuner, távirányítók, Bluetooth, infra, etc.
Egyedi Imprintfinish 2 házzal, ujjlenyomatolvasóval, HDMI kimenettel.
A legdurvább modell ára is csak kicsivel lesz br 300k felett.
Mindegyikhez számla, 1 év HP gar, és jogtiszta Vista Home Premium (HUN)lesz.
A bill nyelve: Angol.
Korlátozott darabszámot tudtam rendelni, kb 7 db gép az amit eddig nem foglaltak le.

Köszönöm az ajánlatot, de még jelenleg csak nézelődök noti terén. Meg most még nagyon nincs rá szükségem, majd csak pár hónap múlva...

#58 Felhasználó inaktív   carr 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.741
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 24. 14:08

Idézet: special - Dátum: 2008. jan. 21., hétfő - 10:47

vannak ilyen formátumú gépek konzum kategóriában is, bár azok megépítettsége (anyagválasztás, tömeg) nem éri el az üzleti gépek szintjét, viszont olcsók. a dellnek tudtommal nincs ilyen, az acernek, fujitsu siemensek és toshibának viszont már van, de van msi-ből is.

240-en belül, 3 év garival, Vista Home Premiummal íme egy 12"-es gép:

http://www.notebook.hu/notebook/fusi/amilo..._v3205_01_vista

kérdezd meg, van-e raktáron, van-e bemutató darab, ki lehet-e próbálni.

de még vársz néhány hetet, akkor hirtelen felindulásból talán sikerül összehoznunk a hwsw-re egy ilyen "olcsó" ultrahordozható tesztet. nem rajtunk fog múlni.

Ez is elég jónak tűnik...
http://www.notebooks...x1000/index.htm

#59 Felhasználó inaktív   LML 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.188
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 24. 15:35

Idézet: carr - Dátum: 2008. jan. 24., csütörtök - 14:08

Ez is elég jónak tűnik...
http://www.notebooks...x1000/index.htm

Volt/Van ilyen gépünk, használtam is egy bemutató darabot pár napig.

Igen finom áru, és ehhez is lehet magyar billt tenni :)
100%

#60 Felhasználó inaktív   Mackótestvér 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 33
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 25. 20:03

Sziasztok !
Egy Toshiba A100-011 tulaja vagyok. Elég idegesítőn zümmög alapjáraton a cpu/vga hűtése. Van valakinek tippe, hogy miért lehet ez ? (Power Saverrel már próbálkoztam, de nem vette lentebb a fordulatszámot.)
Előre is köszi a segítséget.

Ui. Tudom, hogy nem ez a legmegfelelőbb fórum, de a sokat látott társak véleményére igazán kiváncsi vagyok :)
Intel&reg; Core2 Duo T5x00 1830MHz, 1GB DDR2-533, 160GB SATA, 15,4", 1280x800 TruBrite WXGA, Intel&reg; 945PM Express, nVidia GeForce Go7600 256MB, DVD-Smulti, Integrált Wireless 802.11b/g, 6 cellás Li-Ion

Téma megosztása:


  • (157 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó