HWSW Informatikai Kerekasztal: Milyen notebookot vegyek? - hatodik rész - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (157 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Milyen notebookot vegyek? - hatodik rész Értékeld a témát: ***** 5 szavazás

#1 Felhasználó inaktív   czaki 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 9.048
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 17. 23:46

Az előző témát itt lehet folytatni. :)
Caution: objects in mirror are closer than they appear.

#2 Felhasználó inaktív   Csirke 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.107
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 18. 00:01

Adamka1999:
desiderius válasza szvsz nem volt bántó, inkább meglepetésének adott 'hangot'. Ez szerintem a post-ból le is jött. Erre Te eléggé minősíthetetlenül reagáltál. Nem hiszem, hogy 9 napos reg-gel, 19 hozzászólással így kellene megnyilvánulni.
Tanácsolom, hogy az első időkben csak olvasgass, rengeteg kérdésedre meg fogod találni a választ.
"In my self righteous suicide
I cry when angels deserve to die"
/System Of A Down - Chop Suey!/

#3 Felhasználó inaktív   Adamka1999 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 48
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 18. 08:39

Idézet: Csirke - Dátum: 2008. jan. 18., péntek - 0:01

Adamka1999:
desiderius válasza szvsz nem volt bántó, inkább meglepetésének adott 'hangot'. Ez szerintem a post-ból le is jött. Erre Te eléggé minősíthetetlenül reagáltál. Nem hiszem, hogy 9 napos reg-gel, 19 hozzászólással így kellene megnyilvánulni.
Tanácsolom, hogy az első időkben csak olvasgass, rengeteg kérdésedre meg fogod találni a választ.

Hát nem hiszem, hogy bántó volt desiderius válasza, és sztem az én válaszom se volt minősíthetetlen, de mind1 hagyjuk.

Fogalmam sincs, hogy mi köze a 9 napos reg-nek, meg a 19 hozászólásnak ahhoz, hogy én hogyan nyilvánulhatok meg??? Kérlek ezt magyarázd el nekem! kösz.

#4 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 18. 09:49

ha bemesz egy szobaba, ahol egy regi barati tarsasag beszelget, de Te meg senkit sem ismersz, akkor nem illik az asztalt csapkodni.
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#5 Felhasználó inaktív   Adamka1999 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 48
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 18. 16:19

Idézet: bogdan - Dátum: 2008. jan. 18., péntek - 9:49

ha bemesz egy szobaba, ahol egy regi barati tarsasag beszelget, de Te meg senkit sem ismersz, akkor nem illik az asztalt csapkodni.

Sztem nem csapkodtam az asztalt, másrészt meg, ha ez a fórum egy ilyen modell, akkor én miért írhatok ide? Miért nem csináltok saját magatoknak egy privát topikot, hogy "régi fórumozók" vagy valami hasonló, és beszélgettek ott csak TI?! Lényeg, hgoy szerintem itt mindenki egyenjogú, független attól, hogy 5000 hozzászólása van vagy 2. Ezért utálom ezeket a hülye fórumokat, tele van mindegyik az ilyen "én már 5 éve itt fórumozok ne ellenkezz /nem ellenkezhetsz velem" azt hiszik övék az oldal...

#6 Felhasználó inaktív   Csirke 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.107
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 18. 17:45

Idézet: Adamka1999 - Dátum: 2008. jan. 18., péntek - 17:19

Sztem nem csapkodtam az asztalt, másrészt meg, ha ez a fórum egy ilyen modell, akkor én miért írhatok ide? Miért nem csináltok saját magatoknak egy privát topikot, hogy "régi fórumozók" vagy valami hasonló, és beszélgettek ott csak TI?! Lényeg, hgoy szerintem itt mindenki egyenjogú, független attól, hogy 5000 hozzászólása van vagy 2. Ezért utálom ezeket a hülye fórumokat, tele van mindegyik az ilyen "én már 5 éve itt fórumozok ne ellenkezz /nem ellenkezhetsz velem" azt hiszik övék az oldal...

Igazad van, mindenki egyenjogú. Ennek nem is állította senki sem az ellenkezőjét!
Amire célozni akartam, hogy friss tagként nem biztos, hogy tudod a (nem csak) itt illő dolgokat. Nevezetesen nem illik 'leugatni' a régóta fórumozókat (sem).
Elhiszem, hogy nem állt szándékodban, de mégis sikerült. Mindennek megvan a kultúrált módja. Vitatkozni lehet, sőt, kell is, de annak is megvan a módja.

Most is ingerülten válaszolsz, de ezt betudom fiatal korodnak. ;)

Nem hisszük, hogy miénk az oldal, de azért járok ide, mert valamiféle kultúra van ezen a fórumon. Ne haragudj, de ezt már annyira megszoktam, hogy szólok azért, ha valaki ezt semmibe veszi.

:respect:

innentől részemről ON
"In my self righteous suicide
I cry when angels deserve to die"
/System Of A Down - Chop Suey!/

#7 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 18. 19:01

Idézet: Adamka1999 - Dátum: 2008. jan. 18., péntek - 16:19

Sztem nem csapkodtam az asztalt,

szerintem meg nem birtad ertelmezni a valaszom!! en ugyanis erre valaszoltam:

Idézet

Fogalmam sincs, hogy mi köze a 9 napos reg-nek, meg a 19 hozászólásnak ahhoz, hogy én hogyan nyilvánulhatok meg??? Kérlek ezt magyarázd el nekem!

valaszomban tehat szo nem volt benne semmifele utalasrol arra, hogy Te aktualisan mit csinaltal, hiszen a kerdesedben sem volt erre utalas. elvi kerdesre elvi valaszt kaptal! szoval ismetelten: ahelyett, hogy haborognal probalj meg ertelmezve beszelgetni.

(egyenjogusag meg egy erdekes kerdes. egyetemen mindenki egyenjoguan egyetemi polgar. megsem szokas, hogy egy elsos beszoljon a rektornak. egyszeruen nem szokas.)

Szerkesztette: bogdan 2008. 01. 18. 19:03 -kor

a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#8 Felhasználó inaktív   Bro G 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 18. 19:08

Hali!

Direkt emiatt a téma miatt regisztráltam. Namármost elmondom, hogy az apósommal akarok vetetni egy notebookot. Nem játékra kell, de legyen rajta webkamera, kártyaolvasó sem árt. Szerintem az Intel-megoldások a jobbak (persze ez csak attól függ, hogy ki milyen párti), és ki is néztem kettőt:

http://ipon.hu/?product_id=18915
http://ipon.hu/?product_id=18903

Nem feltétlenül itt akarom megvetetni, de ez az a két cucc, ami esetleg szóba jöhet. Az MSI azért, mert teljes numbillje van és jobb a grafvezérlője. Az Asus az ára miatt, és mivel nem kell játékra, ezért ez is megfelelő.

Tudtok esetleg ilyen árban valami hasonlót?

Amúgy mi a különböző márkákról a vélemény? Végig ezt taglaljátok, de nagyon összekuszálódott ez a téma... Az Acerről én azt hallottam, hogy szar, csakúgy, mint a Toshiba. Az Asus és az MSI jó, a Dell, HP, stb. pedig drága már. Ez mind igaz?

Segítségeteket előre is kösz!

#9 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2008. 01. 18. 19:08

Idézet: Adamka1999 - Dátum: 2008. jan. 18., péntek - 16:19

azt hiszik övék az oldal...

Miért, nem  :think:
Make love not Wor.

#10 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2008. 01. 18. 19:10

Idézet: Bro G - Dátum: 2008. jan. 18., péntek - 19:08

Az Asus és az MSI jó, a Dell, HP, stb. pedig drága már. Ez mind igaz?

Én Asust meg MSI-t nem tartok jónak, de mit mondjak? Dell tavaly kicsit visszavett az áraiból, voltak jóféle lowcost modellek, de kérdés kinek mi a drága. Én most éppen Acer párti lettem, oszt 2 év múlva kiderül mit bírnak, 3 év garit lehet rá venni, masszívnak tűnnek.
Make love not Wor.

#11 Felhasználó inaktív   avman 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 6.732
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 18. 19:51

Idézet: Jahno - Dátum: 2008. jan. 18., péntek - 19:10

Én most éppen Acer párti lettem, oszt 2 év múlva kiderül mit bírnak, 3 év garit lehet rá venni, masszívnak tűnnek.

zsanérok is rendben vannak már? mert vagy 3 is volt az ismerősök között, ami megfáradt.
- Tiszta idegbeteg vagyok mostanában, a legapróbb dolgokon dührohamot kapok. Lehet valami nyugtatót kéne szednem, vagy jógáznom kellene.
- A jóga egy baromság, inkább gyógyszerezd magad.

#12 Felhasználó inaktív   Borzas73 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 214
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 18. 23:50

Idézet: Bro G - Dátum: 2008. jan. 18., péntek - 19:08

Hali!

Direkt emiatt a téma miatt regisztráltam. Namármost elmondom, hogy az apósommal akarok vetetni egy notebookot. Nem játékra kell, de legyen rajta webkamera, kártyaolvasó sem árt. Szerintem az Intel-megoldások a jobbak (persze ez csak attól függ, hogy ki milyen párti), és ki is néztem kettőt:

http://ipon.hu/?product_id=18915
http://ipon.hu/?product_id=18903

Nem feltétlenül itt akarom megvetetni, de ez az a két cucc, ami esetleg szóba jöhet. Az MSI azért, mert teljes numbillje van és jobb a grafvezérlője. Az Asus az ára miatt, és mivel nem kell játékra, ezért ez is megfelelő.

Tudtok esetleg ilyen árban valami hasonlót?

Amúgy mi a különböző márkákról a vélemény? Végig ezt taglaljátok, de nagyon összekuszálódott ez a téma... Az Acerről én azt hallottam, hogy szar, csakúgy, mint a Toshiba. Az Asus és az MSI jó, a Dell, HP, stb. pedig drága már. Ez mind igaz?

Segítségeteket előre is kösz!

Szia!  :)

Nos, ha elfogadsz egy tippet, én az MSI-t is, de az Asus-t mindenképp kihúznám a tervből, hacsak nem akarnék direkt kiszúrni az apósommal...  :D  Szintúgy a Fujitsu alját is, bár a mellékelt linkek szerint a kinézett gépek már nem a "csúzli kategória alja".

Ami a fentiek indoklása az egyszerűen az, hogy teljesen túró a szervizhátterük (NEM A JAVÍTÁS, HANEM AZ ALKATRÉSZELLÁTÁS!!!) az eddigiek tapasztalata alapján.,

A Toshiba alapvetően nem tűnik "szarnak" de az tuti, hogy a garancia lejárta után a gatyád rámegy az esetleges javításra, másrészt szintén nehéz alkatrészt szerezni.

"a Dell, HP, stb. pedig drága már. Ez mind igaz?" - Nos ez relatív. Egyrészt nézd meg az árakat a Dell-t és HP-t áruló oldalakon. Szerintem simán összehasonlíthatóak. Ráadásul ezekhez mind lehet alkatrészt szerezni jó áron, a Dellben pedig ott van alapvetően a 3év garancia.

Nem akarom isteníteni e márkákat, de mindent egybevetve ezek tűnnek használhatónak hosszú távon.
Lenon volt? Hát nem Lenin?

#13 Felhasználó inaktív   maxiri 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 21
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 19. 09:41

Sziasztok! :)  Meg tudnátok mondani nekem, hogymi a különbség a következő HPQ 6720s modellek között? Valamelyiket közülük fogom megvenni: GR777ES; GR649EA; GR645. Ahogy elnézegettem konfigban nem nagyon különböznek, de árban igen. Azt tudom, hogy a GR649EA matt kijelzős, de mi a különbség konfigban :confused: ? A választ megköszönném! :)
-|[ Magyarország, szeretem!!! ]|-

#14 Felhasználó inaktív   betunyo 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 19. 12:24

Üdv!
Mostanság elkezdtem keresgélni notebookot egyik ismerősömnek és eléggé belemélyedtem a témába. Itt a fórumon is olvasgattam és nagyon sokan lehúzzák az MSI-t az alkatrész ellátottság miatt. Ezért megszeretném kérdezni hogy valakinek van ilyenje, vagy volt már vele gondja, hogy ilyen dolgokat ír? Vagy ezek a gépek sűrűbben mennek tönkre? mert egyszerűen nem értem hogy ha a fő alkatrészek ugyanazok mint más gyártóknál(videokártya, processzor, winchester) akkor ezek miért mennének hamarabb tönkre? (normális felhasználási körülmények között...)
Előre is köszi a választ.
Ciao Tunyó

#15 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2008. 01. 19. 12:27

Idézet: betunyo - Dátum: 2008. jan. 19., szombat - 12:24

mert egyszerűen nem értem hogy ha a fő alkatrészek ugyanazok mint más gyártóknál(videokártya, processzor, winchester) akkor ezek miért mennének hamarabb tönkre?

Döglött procit nem sokat láttam, HDD már akadt, de az házilag is cserélhető. Itt a TFT, nyeklő/csukló műanyag, csuklópánt, alaplap, meg töltési dolgok amik neccesek, szalagkábel, estébé.
Make love not Wor.

#16 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 19. 12:27

attol meg, hogy nem megy gyakrabban tonkre meg erdekes az alkatreszellatottsag! minden gepnel van meghibasodas, es nem mindegy, hogy az eppen szerencsetleneket milyen szinvonalon javitjak.
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#17 Felhasználó inaktív   SFIJ 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.145
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 19. 12:57

Idézet: avman - Dátum: 2008. jan. 18., péntek - 19:51

zsanérok is rendben vannak már? mert vagy 3 is volt az ismerősök között, ami megfáradt.

HC Gamerek esteleg elgondolkozhatank egy ilyenen :Đ Masszív design, van benne anyag :)
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν

What do stars do? They shine.(Yvaine)

#18 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2008. 01. 19. 14:59

Idézet: avman - Dátum: 2008. jan. 18., péntek - 19:51

zsanérok is rendben vannak már? mert vagy 3 is volt az ismerősök között, ami megfáradt.

2-3 éves Aspire fárad is, de gariban intézik, meg azokat az Acereket még elég jól szidtam. Ezek nem úgy néznek ki, de sajna biztos csak a halál, meg az adózás, majd 2 év múlva lesz stat, de akkor meg a notesz nem lesz sehol :-)
Make love not Wor.

#19 Felhasználó inaktív   maxiri 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 21
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 19. 16:32

Idézet: SFIJ - Dátum: 2008. jan. 19., szombat - 12:57

HC Gamerek esteleg elgondolkozhatank egy ilyenen :Đ Masszív design, van benne anyag :)

Khmm... Ez nem semmi. De nem raktak bele akkuk? Ez csak ilyen hordozható lanpartyra elvihető, de nem lanos játékgép xD. Ez ilyen vendégségben unatkozóknak való. Anyóséknál: "-Csókolom mama, hol találok egy konnektort? -Ott van husom."  :cool: És már megy is a vendéglátókat bosszantó game xD
-|[ Magyarország, szeretem!!! ]|-

#20 Felhasználó inaktív   SFIJ 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.145
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 19. 20:49

Idézet: maxiri - Dátum: 2008. jan. 19., szombat - 16:32

Khmm... Ez nem semmi. De nem raktak bele akkuk? Ez csak ilyen hordozható lanpartyra elvihető, de nem lanos játékgép xD. Ez ilyen vendégségben unatkozóknak való. Anyóséknál: "-Csókolom mama, hol találok egy konnektort? -Ott van husom."  :cool: És már megy is a vendéglátókat bosszantó game xD

180W-ot iszik a kicsike. Talán egy 60Ah-ás autóakksiról elmenne pár óráig :)
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν

What do stars do? They shine.(Yvaine)

Téma megosztása:


  • (157 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó