HWSW Informatikai Kerekasztal: Digitális fényképezés VII. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (342 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Digitális fényképezés VII. (≠ digitális fényképezőgépek topic) Értékeld a témát: ***** 1 szavazás

#61 Felhasználó inaktív   7of9 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.633
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 03. 14:12

Idézet: gazdi - Dátum: 2008. febr. 3., vasárnap - 11:25

Én is értettem RiCS válaszát, sértődésről szó sincs, csak azt jeleztem, hogy mennyivel konstruktívabb dolog leírni és ha kell megindokolni egy negatív véleményt (és itt azért bőven többet érzek, mint a fotozz-hoz hasonló helyek beszólogatásait), mint nem szólni.

Nekem meg egyre jobban tetszik a képed, simán el tudnám képzelni CD-borítóként, vagy egy könyv címlapján. Akár wallpapernek is.
Nem kötelező mindig naplementét meg gazokat fotózni.
Nagyot ütne valami olyan utómunkával, ami durva monokróm-fémes tónusvilágot nyújtana.
"Egy macskát mindenre megtaníthatsz, amit ő szeretne csinálni."
"Ha nem kérdeznek, ne válaszolj."

#62 Felhasználó inaktív   RiCS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.714
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 03. 15:15

Idézet: bogdan - Dátum: 2008. febr. 3., vasárnap - 10:25

pedig en ertettem RiCS valaszat: ha sok-sok beszolos ertekelest szeretnel, irany a fotozz! ;)

nem egy konstruktiv valasz, az teny, no de egy kisse vaskos viccen megsertodni?

Nem erről volt szó. A fotózzon az alapelv, hogy igényesen megfogalmazva, pontokba szedve véleményezze valaki az adott fotót, kitérvén a szerkesztésre, színvilágra, keretre, stb, stb, vagyis alapszabályva az van szedve, hogy igenis értékes véleményeket írjanak az emberek. Némely embernél a kreditvadászatnak köszönhetően megfigyelhető kreditért lehúzós véleményezés is, de alapvetően nem ez a jellemző. Aki nem hiszi járjon utána aki meg nem járt utána...

Szerkesztette: RiCS 2008. 02. 03. 15:38 -kor


#63 Felhasználó inaktív   d3relict 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.397
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 03. 15:43

szerk: nemszóltam :)

Szerkesztette: kAy 2008. 02. 03. 15:43 -kor

*derelict flashdev & fotó weblog | SHELL8 "médiaipari faszkivan" | flickr galéria - mindenféle fotózmányok

#64 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 03. 16:23

Idézet: RiCS - Dátum: 2008. febr. 3., vasárnap - 15:15

de alapvetően nem ez a jellemző. Aki nem hiszi járjon utána aki meg nem járt utána...

nem jartam utana, masok velemenyere alapozok. azokbol meg gyakorlatilag a Tied az elso, aki ezt mondja. remelem ertheto, hogy miert tekintek ra fenntartassal!?
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#65 Felhasználó inaktív   treo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 178
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 03. 16:53

gazdi, mellesleg a képen nem a bp.-i Marriott Hotel teraszkorlátjai látszanak?

#66 Felhasználó inaktív   RiCS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.714
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 03. 18:24

Idézet: bogdan - Dátum: 2008. febr. 3., vasárnap - 16:23

nem jartam utana, masok velemenyere alapozok. azokbol meg gyakorlatilag a Tied az elso, aki ezt mondja. remelem ertheto, hogy miert tekintek ra fenntartassal!?

:)

#67 Felhasználó inaktív   gazdi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.474
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 03. 18:31

Idézet: treo - Dátum: 2008. febr. 3., vasárnap - 16:53

gazdi, mellesleg a képen nem a bp.-i Marriott Hotel teraszkorlátjai látszanak?

De igen. :up:
Hallgatok, hogy ne rongáljam tovább a tudásom halvány látszatát. (*)

#68 Felhasználó inaktív   Brown 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.271
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 03. 20:16

Kócos

Kép

#69 Felhasználó inaktív   RiCS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.714
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 03. 20:32

Ötlet jó, de ha már kócos, akkor hagyhattál volna többet a bozontból felül, és (ami már macerásabb) esetleg a kötőféket levehetted volna róla, ez a gyűrűt is eltüntette volna az alsó ajka alól ami így furcsán hat, esetleg egy kefe a sörényen is javára szolgált volna a képnek.

#70 Felhasználó inaktív   Brown 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.271
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 03. 21:04

Idézet: RiCS - Dátum: 2008. febr. 3., vasárnap - 21:32

Ötlet jó, de ha már kócos, akkor hagyhattál volna többet a bozontból felül, és (ami már macerásabb) esetleg a kötőféket levehetted volna róla, ez a gyűrűt is eltüntette volna az alsó ajka alól ami így furcsán hat, esetleg egy kefe a sörényen is javára szolgált volna a képnek.

Sajnos villanypásztoron belül volt és épp etetés is, így nem tudtam mahinálni a jószágon...  :)

#71 Felhasználó inaktív   RiCS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.714
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 04. 11:21

Ha erre volna lehetőséged, használd ki, kellemes sorozat rejtőzik ebben az arcban. ;)

#72 Felhasználó inaktív   SFIJ 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.145
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 04. 11:56

Contact: Albert Ang
a.ang@inderscience.com
Inderscience Publishers
Swarm approach to photography
Particle swarm optimization improves digital photos

A new approach to cleaning up digital photos and other images has been developed by researchers in the UK and Jordan. The research, published recently in Inderscience's International Journal of Innovative Computing and Applications uses a computer algorithm known as a PSO (Particle Swarm Optimization) to intelligently boost contrast and detail in an image without distorting the underlying features.

Malik Braik and Alaa Sheta of the Department of Information Technology, at Al-Balqa Applied University, in Salt, Jordan, working with Aladdin Ayesh in the Division of Computer Engineering, at De Montfort University, Leicester, UK, explain that the Particle Swarm Optimization (PSO) algorithm represents an entirely new approach to solving all kinds of optimization problems. PSO has recently been used in computer science and electrical engineering.

The roots of the PSO algorithms lie in Swarm Intelligence paradigm which is inspired by models of living systems, artificial life (A-life) in general, and by theories of how and why birds flock, why schools of fish behave the way they do and in particular what controls swarming insects. Despite its potential it relies on only simple mathematics and does not need powerful computers to run, which means software applications based on PSO would not be limited only to academic researchers and those with access to supercomputers.

There have been several approaches to image enhancement developed by image manipulation software companies and others. However, none comes up to the standards of the kind of image enhancement often seen in fiction, where a blurry distorted image on a screen is rendered pin-sharp at the click of a mouse. PSO, however, takes image enhancement a step closer to this ideal.

PSO is based on a mathematical model of the social interactions of swarms. The algorithm treats each version of an image as an individual member of the swarm and makes a single, small adjustment to contrast levels, edge sharpness, and other image parameters. The algorithm then determines whether the new members of the swarm are better or worse than the original according to an objective fitness criterion.

"The objective of the algorithm is to maximize the total number of pixels in the edges, thus being able to visualize more details in the images," explain the researchers. Such enhancement might be useful in improving snapshots of CCTV quality for identification of individuals or vehicle number plates, it might also have application in improving images produced with lower quality cameras, such as camera phones, that are required for use in publishing or TV where image quality standards are usually higher.

The process of enhancing step by step is repeated to create a swarm of images in computer memory which have been graded relative to each other, the fittest end up at the front of the swarm until a single individual that is the most effectively enhanced.

"The obtained results using grey scale images indicate that PSO is better than other approaches in terms of the computational time and both the objective evaluation and maximization of the number of pixels in the edges of the tested images," they add.

Forras: eureka
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν

What do stars do? They shine.(Yvaine)

#73 Felhasználó inaktív   treo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 178
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 04. 21:35

mégegy tavalyi salzburgi kép...
Kép
[ Kattints ide a teljes méretű képhez ]

#74 Felhasználó inaktív   hamond 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 230
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 06. 14:48

Ha mar a megfelelo topicot megtalaltam akkor johet egy kis fizikai trening is.
:)



Fotos trening video


Ui.:bocsika de ezen a rohadt iPod-on nincs ekezet

#75 Felhasználó inaktív   alkalmialkesz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.074
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 09. 22:45

itt az ideje, hogy én is letegyek valamit az asztalra...őőő fórumra. rég nem csináltam ilyet. igazából sosem, és nem is normálisan, de legalább szándékosan: negatívot fotóztam, ráragasztva egy papírlapra és hátulról derítve, hogy látsszon is valami érdekes. igen, a kép direkt ilyen, ennek szellemében kérek szépen véleményeket, ha valakinek van :)

Kép
[ Kattints ide a teljes méretű képhez ]



PS raw konvertálás, curves - színes negatív picit megbabrálva, aztán egy channel mixer FF konv.

Szerkesztette: alkalmialkesz 2008. 02. 09. 22:56 -kor


#76 Felhasználó inaktív   Tinca 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 766
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 10. 17:38

Nekem kicsit lapos/kevés a háttér (bár azt hiszem, ezek a képek nem nekem készülnek.)
Tinca tinca: Szerényen háttérbe szorul ... holott előnyös tulajdonságai miatt  a mainál nagyobb megbecsülést érdemelne. (Pénzes - Tölg)

#77 Felhasználó inaktív   7of9 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.633
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 11. 16:27

Kép
"Egy macskát mindenre megtaníthatsz, amit ő szeretne csinálni."
"Ha nem kérdeznek, ne válaszolj."

#78 Felhasználó inaktív   Melorin 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.624
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 11. 17:17

Sziasztok. Tanácsokat szeretnék kérni, hogy a Nikon D80 beépített vakujával hogyan tudok olyan portrét készíteni kevés fényben, hogy a háttér ne legyen sötét az alanyhoz képest.
Ha van rá igény, linkelek olyan általam készített képet, amin nem sikerült megvalósítanom :)
[HFRT]Melorin,Fecni
Fotóim
Weblapom+Verseim

#79 Felhasználó inaktív   qnadam 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 33.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 11. 17:24

hosszabb záridővel :)
de fikaszínű ma a horizont, a polipok eszegetik a pici lábam
papírhajó vagyok, most esek szét, az egész mégis bazmeg, de szép - Elefánt

#80 Felhasználó inaktív   Melorin 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.624
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 11. 17:49

Idézet: qnadam - Dátum: 2008. febr. 11., hétfő - 17:24

hosszabb záridővel :)

De 1/60 ra van állítva a leghosszabb záridő vakuval. Ha ennél hosszabbra állítom, akkor ahhoz ragaszkodik a gép. Ha 1s-re állítom (az már sok)akkor azzal próbálja, ha 1/10-re, azzal. Lehet én vagyok béna?  :think:
[HFRT]Melorin,Fecni
Fotóim
Weblapom+Verseim

Téma megosztása:


  • (342 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó