HWSW Informatikai Kerekasztal: Digitális fényképezés VII. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (342 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 309
  • 310
  • 311
  • 312
  • 313
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Digitális fényképezés VII. (≠ digitális fényképezőgépek topic) Értékeld a témát: ***** 1 szavazás

#6201 Felhasználó inaktív   Boba 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.741
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 12. 10. 07:31

Na vegre felraktam par kepet... meg igy is van kb 2 foto sorozat amit at kene nezni es felpakolni... lassan haladok, sok a melo.

Ejszakai fotozas a sigma 10-20-al. A samyang 16mm f2 megjott mar, egy par tesztkepet csinaltam mar. Remelem, hogy kicsit elesebb lesz a cucc valamint a sarkok is elfogadhatobbak lesznek.

KépDSC_7713 by Peter O, on Flickr
Ő lesz az adott idő alatt a legtöbb japán kutya!

#6202 Felhasználó inaktív   e-lias 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 15.635
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 12. 10. 07:56

Teganpi gyorsan amíg nem esik sorozat egyik része:

Képe-lias-202 by E-lias photos, on Flickr

#6203 Felhasználó inaktív   e-lias 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 15.635
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 12. 10. 08:38

Meg még egy:

Képe-lias-204 by E-lias photos, on Flickr

#6204 Felhasználó inaktív   Boba 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.741
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 12. 10. 08:47

Bakker, kepek berakasat elszurtam. Szerkeszteni akartam volna a hozzaszolast de bezartam az ablakot.

Itt a tobbi amit felakartam rakni:
KépDSC_7709 by Peter O, on Flickr

KépDSC_7684 by Peter O, on Flickr

KépDSC_7673 by Peter O, on Flickr

KépDSC_7646 by Peter O, on Flickr
Ez utobbi pedig a mar regebben beharangozott homalyos f38as makro kep.
Ő lesz az adott idő alatt a legtöbb japán kutya!

#6205 Felhasználó inaktív   Boba 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.741
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 12. 10. 08:48

Üzenet megtekintéseIdézet: e-lias - Dátum: 2017. 12. 10. 08:38

Meg még egy:

Nagyon szepen eltalalt a kompozicio es a szinek is! Tetszik, nagyon atjon az oszi hangulat.
Ő lesz az adott idő alatt a legtöbb japán kutya!

#6206 Felhasználó inaktív   e-lias 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 15.635
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 12. 10. 16:29

Üzenet megtekintéseIdézet: Boba - Dátum: 2017. 12. 10. 08:48

Nagyon szepen eltalalt a kompozicio es a szinek is! Tetszik, nagyon atjon az oszi hangulat.

Köszi!

A képeidet meg szerintem hamarabb láttam flickr-en :)

#6207 Felhasználó inaktív   Warton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 12. 12. 15:20

Üzenet megtekintéseIdézet: Boba - Dátum: 2017. 12. 10. 08:31

Ejszakai fotozas a sigma 10-20-al. A samyang 16mm f2 megjott mar, egy par tesztkepet csinaltam mar. Remelem, hogy kicsit elesebb lesz a cucc valamint a sarkok is elfogadhatobbak lesznek.




f3.5-ben nem hiszem, hogy élesebb lesz. Annak van valami oka, hogy f3.5-ben fotóztad ezeket és nem mondjuk f8-ban? Az ISO adott, a záridő tökmindegy, hogy 30 sec vagy 45, akkor már lehetne neki adni több rekeszt.

Amúgy én is tervezgetek ilyen esti hosszú záridős képeket itt a városban. Egyszer már voltam is, de akkora szél volt, hogy a tripod is beleremegett, így az 5-6 mp-s képek eléggé értékelhetetlenek lettek. Tény, hogy elég ócska állványom van: használhatatlan, de legalább könnyű cipelni.:rolleyes:




#6208 Felhasználó inaktív   Boba 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.741
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 12. 12. 19:07

Üzenet megtekintéseIdézet: Warton - Dátum: 2017. 12. 12. 15:20

f3.5-ben nem hiszem, hogy élesebb lesz. Annak van valami oka, hogy f3.5-ben fotóztad ezeket és nem mondjuk f8-ban? Az ISO adott, a záridő tökmindegy, hogy 30 sec vagy 45, akkor már lehetne neki adni több rekeszt.

Amúgy én is tervezgetek ilyen esti hosszú záridős képeket itt a városban. Egyszer már voltam is, de akkora szél volt, hogy a tripod is beleremegett, így az 5-6 mp-s képek eléggé értékelhetetlenek lettek. Tény, hogy elég ócska állványom van: használhatatlan, de legalább könnyű cipelni.:rolleyes:

Nem, nem tokmindegy. 30 masodpercen mar 10 milin is tulsagosan elnyulnak a csillagok. 15 masodperc az, ami idealis lenne csak nincs eleg feny hozza.

A masodik dolog szinten igaz. Ezek a kepek 40+ kilometer per oras szelben keszultek az oceanpartrol. Az eletlenseg egy resze szerintem a kiatlagolt remegese az allvanynak.

Az allvany nem volt kinyitva semennyire, a labak a legszelso allasban, a felso fej legalulra huzva amennyire a fold engedi. Kb olyan 40 centi magasan lehetett a gep.

Toleranciakuszob fuggo de nezd meg a rule of 300-500at. Megnezed fullframen a focal lenghted es a 300at elosztod annyival (jelen esetben 10 milin 300/15) es akkor az megadja a leglassabb zaridot ahol meg belefer a csillagok mozgasbol adodo elnosasa.

De ugye elegge szamit, hogy hol vagy. Egyenlito kozeleben elegge mas zarido kell mint a sarkoknal vagy ha nyaron fent van a tejut vagy lent, az is szamit.

Kivancsi vagyok, hogy az uj samyang 16mm f2 milyen lesz. Sajnos ott meg a 10 vs 16 milibol adodo latomezo es zarido kulonbsegekkel kell egyutt elni. Egy teszt mar keszult de csak a kertben bar csillagok latszodtak. Remelem jo lesz.
Ő lesz az adott idő alatt a legtöbb japán kutya!

#6209 Felhasználó inaktív   Boba 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.741
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 12. 12. 19:08

Jah meg annyit, hogy allvanybol nekem se valami hude franko van de most paromnak vettunk egy ~20ezer forintosat es itt mar erzem, hogy mekkora egy vacak es az enyem miert kerult 3szor ennyibe. Karbon es relative stabil.
Ő lesz az adott idő alatt a legtöbb japán kutya!

#6210 Felhasználó inaktív   Warton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 12. 12. 20:27

Most hogy mondod tényleg olvastam valamit a csillagfotózásról, hogy bemozdulnak a csillagok is hosszabb záridőnél...

#6211 Felhasználó inaktív   Boba 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.741
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 12. 12. 20:39

Ha erdekel erre kukkants ra:

https://www.lonelysp...ime-calculator/

O a mostani supervisorom:
http://theartofnight.com/
Mark Gee, flickeren is keress ra esetleg. Eleg jol tolja a cuccokat.:)
Ő lesz az adott idő alatt a legtöbb japán kutya!

#6212 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2017. 12. 12. 21:26

Üzenet megtekintéseIdézet: Warton - Dátum: 2017. 12. 12. 20:27

Most hogy mondod tényleg olvastam valamit a csillagfotózásról, hogy bemozdulnak a csillagok is hosszabb záridőnél...


Ha, az olyan. Csillag járás és kész. Amúgy gyutávfüggő ez is.
Make love not Wor.

#6213 Felhasználó inaktív   e-lias 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 15.635
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 12. 16. 16:57

Múltheti szériából még, mert ma esett amikor nem volt sötét....

Képe-lias-205 by E-lias photos, on Flickr

#6214 Felhasználó inaktív   Boba 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.741
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 12. 16. 20:44

Ennyire futotta...

Képgarden test by Peter O, on Flickr

Elmentunk haverekhoz grillezni, ejfel ujtan ertunk haza pedig terveztuk, hogy megyunk fotozni de paromnak mar se ereje se kedve nem volt ugyhogy fogtam magam es kivonultam a kertbe tejutat (bal lenti 45fokos csik) fotozni. Itt a kertben meg eleg nagy a fenyszennyezes sajna, nem igazan lett jo a kep plusz a fokuszalasra se ereztem meg ra az uj lencsenel.

16mm samyang, F2, 30 masodperc (ez miatt a durva csillag bemozdulas), iso asszem 800.
Ő lesz az adott idő alatt a legtöbb japán kutya!

#6215 Felhasználó inaktív   Boba 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.741
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 12. 17. 00:08

Vegre megcsinaltam az uj lencsek tesztjet. Kozeli (kb 50cm) es tavoli (vegtelen) belso es kulso teri teszt.

https://www.flickr.c...0999@N07/Lww297

A kandallot (teglafal) es a kerti kulso kepeket kell nezni, a koszos konyharuha az regi.:D

Szoval nikon d7200 + sigma 10-20 F3.5 lett osszehasonlitva a samyang 16mm F2 lencsevel valamint olympuson a samyang 12mm f2 lencsevel.

Nagyon nehez a nikonon samyanggal fokuszalni. Nem igazan tetszik a fokusz gyuru. Finoman jar egy autofokuszos mondjuk 50mm f1.8G-hez kepest de ezzel a legnehezebb dolgozni a 3 kozul. Ez miatt is lehet, hogy pl a belso teglafalas kepen f2-n nem annyira eles mint amit vartam volna tole. F2.8-on es F4-en mar szep eredmenyt nyujt, de F2-n is jobb kepe van mint a sigmanak F3.5-on. Ami meglepo, hogy a belteri kepen a samyang az olyn lett szerintem a leg elesebb. Legszebb kontraszt es elesseg is. A kulso kepeken (peldaul a hazunk tetejet nezve) szepen kijon, hogy a nikonon a samyang az brutal jo. Azt koveti a samyang az olyval majd pedig a sigma. A sigma a szeleken is elverzik, de kozepen sincs meg az a kontrasztja es elessege ami kene.

Osszegezve... megerte megvenni a lencseket. Az olympusra egyertelmuen zsenialis es nagy elorelepes. A nikonon kevesbe... plane a nehez fokuszalas miatt. Szokni es tanulni kell de ha megtudom csinalni akkor jo lesz.

Minden gepet allvanyrol selftimerrel fotoztam es manual modban (sigmat is) fokuszaltam.

Na ennyit errol, most lehet menni vissza hasznalni is a dolgokat. :)
Ő lesz az adott idő alatt a legtöbb japán kutya!

#6216 Felhasználó inaktív   Boba 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.741
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 12. 17. 01:15

Most latom exif nemjo oly+samyangnal. Esetleg holnap kijavitom. F2, 2.8 es 4en volt hasznalva.
Ő lesz az adott idő alatt a legtöbb japán kutya!

#6217 Felhasználó inaktív   e-lias 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 15.635
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 12. 17. 07:11

Üzenet megtekintéseIdézet: Boba - Dátum: 2017. 12. 17. 00:08

Vegre megcsinaltam az uj lencsek tesztjet. Kozeli (kb 50cm) es tavoli (vegtelen) belso es kulso teri teszt.

https://www.flickr.c...0999@N07/Lww297

A kandallot (teglafal) es a kerti kulso kepeket kell nezni, a koszos konyharuha az regi.:D

Szoval nikon d7200 + sigma 10-20 F3.5 lett osszehasonlitva a samyang 16mm F2 lencsevel valamint olympuson a samyang 12mm f2 lencsevel.

Nagyon nehez a nikonon samyanggal fokuszalni. Nem igazan tetszik a fokusz gyuru. Finoman jar egy autofokuszos mondjuk 50mm f1.8G-hez kepest de ezzel a legnehezebb dolgozni a 3 kozul. Ez miatt is lehet, hogy pl a belso teglafalas kepen f2-n nem annyira eles mint amit vartam volna tole. F2.8-on es F4-en mar szep eredmenyt nyujt, de F2-n is jobb kepe van mint a sigmanak F3.5-on. Ami meglepo, hogy a belteri kepen a samyang az olyn lett szerintem a leg elesebb. Legszebb kontraszt es elesseg is. A kulso kepeken (peldaul a hazunk tetejet nezve) szepen kijon, hogy a nikonon a samyang az brutal jo. Azt koveti a samyang az olyval majd pedig a sigma. A sigma a szeleken is elverzik, de kozepen sincs meg az a kontrasztja es elessege ami kene.

Osszegezve... megerte megvenni a lencseket. Az olympusra egyertelmuen zsenialis es nagy elorelepes. A nikonon kevesbe... plane a nehez fokuszalas miatt. Szokni es tanulni kell de ha megtudom csinalni akkor jo lesz.

Minden gepet allvanyrol selftimerrel fotoztam es manual modban (sigmat is) fokuszaltam.

Na ennyit errol, most lehet menni vissza hasznalni is a dolgokat. :)

Riszpekt :) Nekem nem lenne ilyenhez turelmem.

#6218 Felhasználó inaktív   Boba 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.741
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 12. 17. 07:39

Ugyan, sztem eros negyed ora alatt megvolt.

Plusz kicsit megnyugodtam, hogy bem teljesen feleslegesen adtam ki penzt a ket uj lencsere:)
Ő lesz az adott idő alatt a legtöbb japán kutya!

#6219 Felhasználó inaktív   e-lias 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 15.635
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 12. 17. 07:46

Üzenet megtekintéseIdézet: Boba - Dátum: 2017. 12. 17. 07:39

Ugyan, sztem eros negyed ora alatt megvolt.

Plusz kicsit megnyugodtam, hogy bem teljesen feleslegesen adtam ki penzt a ket uj lencsere:)

Mondjuk a fókusz nehézségen csodálkozom, mert a samyang manuális obikat csinál ha jól tudom.

#6220 Felhasználó inaktív   Boba 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.741
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 12. 17. 07:55

A 12milisen kisebb a fokuszgyuru holtjateka. A sigmanak pl rendkivul finoman es nagy uton mozog. Valahogy a 16osonnem annyira pontos.

Multkori csillagfotozasnal ia eleg necces volt.
Ő lesz az adott idő alatt a legtöbb japán kutya!

Téma megosztása:


  • (342 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 309
  • 310
  • 311
  • 312
  • 313
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

5 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 5 vendég, 0 anonim felhasználó