HWSW Informatikai Kerekasztal: ROBIN és BATMAN a routeremben - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

ROBIN és BATMAN a routeremben a cikk hozzászólásai

#41 Felhasználó inaktív   Krinyo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 01. 23:17

Idézet: charlie - Dátum: 2008. febr. 1., péntek - 18:40

egy napja?

Lathatoan nem, ennel sokkal ujabb az aktualis: r2-c379. Kb. 10 oerc utan frissulnie kellett volna mind a kettonek. Sajnos most semmit sem tudok megnezni rajta, mert keddig nem vagyok otthon...
http://www.open-mesh...rinyo&showall=1

http://www.blogin.it/

Ezt a telepitot hasznaltad, vagy az open-mesh-est? Probald meg ezzel flashelni oket.
72792 óra, 6649 anyag, 11 376 878 karakter (6772 A4-es oldal) = az én HWSW-m

#42 Felhasználó inaktív   Krinyo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 10. 20:45

Kijott az r2-c422 flashelheto formaban, link egyel fentebb... nekem eltartott nehany oraig, mire teljesen jol beallitotta magat a halozat, de most ugy muxik, ahogy kell. A masodik SSID-t ki is tudtam kapcsolni, mert mar nem tunik feltetelnek az elso WPA-sitasahoz, eddig ha azt kikapcsoltam, az elso sem muxott titkositva.

A weboldal szerint rovidesen jon a sajat preflashelt routeruk (kivancsi leszek az arara), ugyanaz a hw, mint a La Fonera, es hamarosan jon a sajat gepre telepitheto management szerver, aminek az URL-jet meg lehet majd adni az open-mesh.com konfiguracios feluleten.

Krinyo
72792 óra, 6649 anyag, 11 376 878 karakter (6772 A4-es oldal) = az én HWSW-m

#43 Felhasználó inaktív   Vaffi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 163
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 14. 11:48

Akkor most ennél a megoldásnál nincs lehetőség a fonerát kliensként használni?
Lesz még itt 3,60 -as kenyér............., mihelyt bevezetik az euró-t!

#44 Felhasználó inaktív   Krinyo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 14. 14:06

Ezt pontosan hogy erted? Ennek a cuccnak annyiban van koze a fonerahoz, hogy az a hardver... a szoftvernek lenyegeben semmi koze hozza.
72792 óra, 6649 anyag, 11 376 878 karakter (6772 A4-es oldal) = az én HWSW-m

#45 Felhasználó inaktív   Vaffi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 163
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 14. 14:51

Idézet: Krinyo - Dátum: 2008. febr. 14., csütörtök - 15:06

Ezt pontosan hogy erted?

Flash után csak Ap-ként,  reapater- ként működik csak?
Kliensként nem használható?
Lesz még itt 3,60 -as kenyér............., mihelyt bevezetik az euró-t!

#46 Felhasználó inaktív   Krinyo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 14. 21:01

Ha a netet wifin kapja, azaz nodekent muxik, az egy szem lan portjan keresztul barmilyen cucc kaphat netet... ha erre gondolsz.
72792 óra, 6649 anyag, 11 376 878 karakter (6772 A4-es oldal) = az én HWSW-m

#47 Felhasználó inaktív   Vaffi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 163
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 14. 21:53

Igen
Esetleg próbáltad már?
Mert leírásban sehol sem láttam.
Lesz még itt 3,60 -as kenyér............., mihelyt bevezetik az euró-t!

#48 Felhasználó inaktív   Krinyo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 15. 05:21

Persze, es mukodik is. Pontosabban legutobb, amikor probaltam mukodott. :D A jelenlegi release-ek viszont elegge at lettek alakitva, sok a bug, lehet, hogy most eppen nem menne...
72792 óra, 6649 anyag, 11 376 878 karakter (6772 A4-es oldal) = az én HWSW-m

#49 Felhasználó inaktív   Krinyo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 18. 20:25

A node-ok kozotti roamingolasra a jelek szerint a Windows XP SP3 megoldas lesz. Most frissitettem a legujabb RC valtozatra es hirtelen elkezdett roamingolni a notim a 3 node kozott, mindig arra csatlakozik, amelyik eppen a legerosebb a 3 kozul. Tok automatikusan es villamgyorsan.
72792 óra, 6649 anyag, 11 376 878 karakter (6772 A4-es oldal) = az én HWSW-m

#50 Felhasználó inaktív   glugi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 159
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 12. 22:23

most vettem észre, hogy van már az open-mesh store-ban router, az ára is baráti a tudásához mérten szerintem. probálgatta mostanában valaki egyébként (Krinyon kivül :))?

#51 Felhasználó inaktív   Krinyo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 13. 09:02

:D En is gondolkoztam, hogy majd rendelek egyet probabol, kb. ugyanannyi postaval egyutt, mint a teljes aru Fonera. Amugy az is, a La Fonera hardvere lapul a belsejeben, csak a neve mas, illetve elore telepitett rajta a betas ROBIN, ugyhogy nem kell vele szenvedni semmit, csak be kell dugni, meg hozza kell adni a halozathoz a weben a MAC-jet.

Ja, egyebkent nagy szenvedesek aran kijott vegre az elso beta. A fobb ujdonsagok: kapcsolhato AP1 es AP2 izolacio (nem latjak egymast a WLAN-kliensek), kapcsolhato alhalozat rejtes (nem latszik az open-mesh alatti helyi halozatod, eddig el lehetett erni pl. a netet ado routert, ez komoly biztonsagi res volt), stabilabb mukodes, atdolgozott frissitorutin (remelhetoleg mar nem ragadnak be :)), es meg nehany aprosag, pl. normalisan mukodo, szerkesztheto splash oldal.

Tegnap egy szomszed vegre ratalalt a nyilt, 256/64-re korlatozott netemre, hasznalta is egy kicsit. :D

Krinyo
72792 óra, 6649 anyag, 11 376 878 karakter (6772 A4-es oldal) = az én HWSW-m

#52 Felhasználó inaktív   Bal 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 715
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 13. 18:20

Krinyo te laksz a szekszardi utca kornyeken? csak, mert akkor a te open-mesh halozatod hasznaltam ma!:) jol mukodott a dolog, mobilrol hasznaltam, szoval olyan oriasi forgalmat nem generaltam:)

#53 Felhasználó inaktív   Krinyo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 13. 20:51

Idézet: Bal - Dátum: 2008. márc. 13., csütörtök - 18:20

Krinyo te laksz a szekszardi utca kornyeken? csak, mert akkor a te open-mesh halozatod hasznaltam ma!:) jol mukodott a dolog, mobilrol hasznaltam, szoval olyan oriasi forgalmat nem generaltam:)

Eltalaltad. :) Veletlenul akadtal ra? Honnan hasznaltad, az utcarol? A belepesi oldal megjelent rendesen? Az utcarol csak a gatewayt lehet latni, kesz csoda, hogy mobillal onnan ra tudtal kapcsolodni. :) Lehet, hogy kirakom megint a fontennat az ablakba, akkor sokkal jobb lesz.

http://www.open-mesh...p.php?id=Krinyo

A jelenlegi beta nagyon jol muxik, en is ezt hasznalom most, megbizhatosagot tesztelek...

Krinyo
72792 óra, 6649 anyag, 11 376 878 karakter (6772 A4-es oldal) = az én HWSW-m

#54 Felhasználó inaktív   Bal 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 715
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 13. 23:08

Idézet: Krinyo - Dátum: 2008. márc. 13., csütörtök - 19:51

Eltalaltad. :) Veletlenul akadtal ra? Honnan hasznaltad, az utcarol? A belepesi oldal megjelent rendesen? Az utcarol csak a gatewayt lehet latni, kesz csoda, hogy mobillal onnan ra tudtal kapcsolodni. :) Lehet, hogy kirakom megint a fontennat az ablakba, akkor sokkal jobb lesz.

http://www.open-mesh...p.php?id=Krinyo

A jelenlegi beta nagyon jol muxik, en is ezt hasznalom most, megbizhatosagot tesztelek...

Krinyo

szekszardi 11 es 13 alatt is hasznaltam! azaz az utcan a kocsiba ulve! teljesen jo volt a jel, a 3 egysegbol a harmason allt! nokia e51

ami erdekes volt: reggelrol mikor neteztem, akkor eloszor bejott a belepesi oldal! mikor delutan visszamentem, akkor meg nem, hanem egbol bejott a netes dolog, de ez lehet azert volt, mert eloszor a google-s terkepet inditottam es lehet akkor futott volna le a belepesi oldal..

na mindegy, amugy eleg sokszor kell ott varakoznom es amiota van ilyen telefonom, akkor mindig megnezem hol mit latok:)

#55 Felhasználó inaktív   Krinyo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 13. 23:16

Teglahaz elonye, akkor eleg jol leer az utcara a jel.
72792 óra, 6649 anyag, 11 376 878 karakter (6772 A4-es oldal) = az én HWSW-m

#56 Felhasználó inaktív   arhus 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 04. 28. 16:44

Hali, bár azt írtátok, h a merakit nem lehet még otthon kapni, azér remélem egy kicsit tudtok segíteni..
Már a flsheléssel is napokat sikerült eltöltenem, végül az ubuntu live cd-vel sikerált...
Ekkor már majdnem azt hittem, hogy én fostam a spanyol viaszt, mikor rájöttem, hogy nem.
1. az istennek sem akarja "felismerni" az open-mesh egyiket sem (mindkettőre azt írja, h down)
2. sehogy sem tudok ssh kapcsolatot kialakítani.
konkrétan: minden merakinak ugye van saját ip címe.. (ez a meraki hátoldalán van) pl az egyiknek 6.1.64.90, nomost miután az ember flasheli, megváltozik 5.1.64.90-re na itt kezdődnek a gondok... erre a címre mikor ssh-t akarok létesíteni, azt írja, h nincs ien... utánanéztem, http://www.blogin.it...in/node95b.html ez egy leírás, hogy lehet kikalkulálni a macból az ip címet... persze teljesen más jött ki, amire szintén a fentebb említett hibát dobja ki... (plusz érdekessége, h a dashboardon, ahol ugye down állapotot jelez mindig, az 5.x.x.x címet mutatja).
Bekötöttem a gép meg a meraki közé egy netgeart... firefox alatt bejelentkeztem a netgearbe, ahol a devices listben egy (miért is ne...) harmadik fajta ip-t dobott a merakira, konkrétan 192.168.1.1... Linux alól (ubuntu, mandriva is-is) connection timed outot jelez erre, eddig összvissz egyszer sikerült elérnem, hogy legalább a jelszót bekérje... windowsra van egy putty nevű progi, amivel sikerül ugyan rákapcsolódni, de jön a következő problema.... mi a usernév, meg a password...? erre tucatszámra találtam variációkat, természetesen egy sem működött http://www.blogin.it...obin/index.html innen is néztem, meg a hivatalos fórumban is kérdezgettem, semmi eredmény...
nagyon fontos lenne, ha valaki segíteni tudna, nekem ez a munkámhoz kell, már két hete szenvedek vele, már türelmetlenek odafenn a bossbácsik, mindenfajta segítséget nagyon üdvözlök...  :respect:

üdv. tamás londonból..

#57 Felhasználó inaktív   arhus 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 01. 20:03

megoldva :)

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó