HWSW Informatikai Kerekasztal: MySQL - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

MySQL

#41 Felhasználó inaktív   simcax 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 637
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 13. 22:47

A mysqldump igy csinalja, nem?
"Really, I'm not out to destroy Microsoft. That will just be a completely unintentional side effect. "
-- Linus Torvalds

#42 Felhasználó inaktív   FakeJack 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.095
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 21. 14:51

Hi,

Létezik MySQL-hez a MyManagerhez hasonló, de ingyenes, nem php-alapú menedzsment program? Olyasmi, mint az Enterprise Manager + Query analyzer MSSQL vagy a Toad ORACLE alá?

Szerk.: ugyan Más világban vagyunk, de ez most Windows alá kéne.

Szerkesztette: FakeJack 2005. 11. 21. 14:57 -kor


#43 Felhasználó inaktív   kroozo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.900
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 21. 15:06

Idézet: FakeJack - Dátum: 2005. nov. 21., hétfő - 14:51

Hi,

Létezik MySQL-hez a MyManagerhez hasonló, de ingyenes, nem php-alapú menedzsment program? Olyasmi, mint az Enterprise Manager + Query analyzer MSSQL vagy a Toad ORACLE alá?

Szerk.: ugyan Más világban vagyunk, de ez most Windows alá kéne.

esetleg tora.sf.net (csak egy apt-cache search alapján...)
And as we wind on down the road
Our shadows taller than our soul.


“It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.”

#44 Felhasználó inaktív   FakeJack 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.095
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 21. 15:22

Idézet: kroozo - Dátum: 2005. nov. 21., hétfő - 15:06

esetleg tora.sf.net (csak egy apt-cache search alapján...)

Hűha, ez nagyon tuti, köszönöm! És még Oracle-t is tud.  :cool: Ahhoz is kerestem már egy ideje ilyet.

#45 Felhasználó inaktív   kroozo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.900
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 21. 15:31

Idézet: FakeJack - Dátum: 2005. nov. 21., hétfő - 15:22

Hűha, ez nagyon tuti, köszönöm! És még Oracle-t is tud.  :cool: Ahhoz is kerestem már egy ideje ilyet.

No, akkor eztet bemákoltam :D
And as we wind on down the road
Our shadows taller than our soul.


“It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.”

#46 Felhasználó inaktív   mocsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.848
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 21. 16:28

Idézet: FakeJack - Dátum: 2005. nov. 21., hétfő - 15:22

Hűha, ez nagyon tuti, köszönöm! És még Oracle-t is tud.  :cool: Ahhoz is kerestem már egy ideje ilyet.

1.3.14-et ne rakd fel, mert az nem stabil, a 16-ost már hónapok óta használom probléma nélkül. Ha fordítod, és qt 3.3 vagy jobbad van, akkor --without-kde opció kell, különben érdekesen fog működni a fileOpen ablak :D
Where you come from... is gone.
Where you thought you were going to... were never there.
Where you are ain't no good, unless you get away from there!

#47 Felhasználó inaktív   FakeJack 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.095
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 21. 16:30

Idézet: mocsi - Dátum: 2005. nov. 21., hétfő - 16:28

1.3.14-et ne rakd fel, mert az nem stabil, a 16-ost már hónapok óta használom probléma nélkül. Ha fordítod, és qt 3.3 vagy jobbad van, akkor --without-kde opció kell, különben érdekesen fog működni a fileOpen ablak :D

Okés, köszi.  :respect:
Sima Win32 binárist használok. :Đ (Tudom, az én hibám, hogy pont a Más Világos topikot választottam ki a kereső eredményhalmazából :( )

#48 Felhasználó inaktív   mocsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.848
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 21. 16:33

Idézet: FakeJack - Dátum: 2005. nov. 21., hétfő - 16:30

Okés, köszi.  :respect:
Sima Win32 binárist használok. :Đ (Tudom, az én hibám, hogy pont a Más Világos topikot választottam ki a kereső eredményhalmazából :( )

pfújjj :D

Amúgy meg nekem ez a mingw-es tora-t nem sikerült még normálisan működésre bírni...
Where you come from... is gone.
Where you thought you were going to... were never there.
Where you are ain't no good, unless you get away from there!

#49 Felhasználó inaktív   alonso123 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 587
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 29. 13:17

Üdv! Egy kis gondom támadt mysql telepítés ügyben. A Communitas magistrorum/php topicba azt javasolta andrej ,hogy az elavult (uhu linux 1.2 alap) php ,mysql, apache verziómat cseréljem le frissebb verziókra így is tettem/tennék.
Letöltöttem A 2.0.55 apacheot, a mysql-standard-5.0.16-linux-i686 verziót,illetve a php-5.1.1-et.

Az apache már fönt van. A directoryba beírtam az index .php és a load module application...-nél már hozzáadtam a php kiterjesztést  a httpd.confhoz (ez utobbi jelenelg csak kommentként mivel még nincs fent a php) Az apache működik kiprobáltam. Készítettem is egy szimbolikus linket, hogy ne kelljen mindig a /usr/local/apache2/bin/apachectl start/stop -ot kiadni hanem csak apachectl start /stop. Apropó tudja valaki hogy kell service-vé tenni? Hogy ne kelljen minden egyes bekapcsolásnál kézzel indítani... Szóval ez nagyából rendbe van.
De. A következő program a mysql telepítésével meg gyült a bajom. Betűre követtem az  itt található leírást de nem megy. Amikor a 8. ponthoz érek és kiadom a scripts/mysql_install_db parancsot akkor a következő hibaüzentettel "jutalmaz" meg:
./mysql_instal              l_db
./mysql_install_db: line 85: my_print_defaults: command not found
Could not find help file 'fill_help_tables.sql' in ./support-files or inside ..

amely üzentetet amugy ignoráltam volna ha elindult volna a program az előbbi tutorial 12. pontjában leírt bin/mysqld_safe --user=mysql & parancsal de erre ez a hibaüzenet:
Starting mysqld daemon with databases from /usr/local/mysql/data
STOPPING server from pid file /usr/local/mysql/data/localhost.pid
051129 13:07:09  mysqld ended

Ez mi? :confused:  Nem igazán értem hogy most mi van.  Minden ötletet szívesen veszek. Köszönöm. 

#50 Felhasználó inaktív   andrej 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.167
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 29. 14:29

A mysql a datadirjébe csinál hibanalót hostnév.err néven, azt meg kéne nézni. Egyébként a 4.1-es szériát mondtam, amiből az aktuális a 4.1.15. Ezzel pl. elkerülheted azt, hogy vmit csinálsz és qvanehezen találsz rá szervert. Egy sor kompatibilitási gebasz lesz/lehet...

Az apache-hoz pedig a megfelelő helyre be kéne tenni az initscriptet ubuntuban.

Az pl. sokat segítene, ha első körben linux alapokkal jönnél tisztába. :)

#51 Felhasználó inaktív   alonso123 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 587
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 29. 14:45

Idézet: andrej - Dátum: 2005. nov. 29., kedd - 13:29

A mysql a datadirjébe csinál hibanalót hostnév.err néven, azt meg kéne nézni. Egyébként a 4.1-es szériát mondtam, amiből az aktuális a 4.1.15. Ezzel pl. elkerülheted azt, hogy vmit csinálsz és qvanehezen találsz rá szervert. Egy sor kompatibilitási gebasz lesz/lehet...

Az apache-hoz pedig a megfelelő helyre be kéne tenni az initscriptet ubuntuban.

Az pl. sokat segítene, ha első körben linux alapokkal jönnél tisztába. :)

Rendben akkor 4.15 már töltöm is.  Az alapokat meg tanulom már 2005 februárjától, azóta nincs gépemen win csak nehéz áttérni gondolkodában 9-10 év windows után. :(  _Azt tudom_ ,hogy a /etc/inittab scriptet kell meghackelni de  _azt nem_ ,hogy hogyan kell uhu linux alatt.

Szerk: Mi a különbség a Linux (x86, glibc-2.2, static (Standard only), gcc) verzió és a Linux (x86, glibc-2.3, dynamic, gcc) között?
Én az előbbit telepítetettem. A standar változatot. Melyik az optimálisabb a következő géphez? os: uhu 1.2 , kernel: 2.6.9-21 cpu: amd64, fordító: gcc 3.3.4

Szerkesztette: alonso123 2005. 11. 29. 14:51 -kor


#52 Felhasználó inaktív   andrej 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.167
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 29. 14:58

Idézet: alonso123 - Dátum: 2005. nov. 29., kedd - 14:45

Rendben akkor 4.15 már töltöm is.  Az alapokat meg tanulom már 2005 februárjától, azóta nincs gépemen win csak nehéz áttérni gondolkodában 9-10 év windows után. :(  _Azt tudom_ ,hogy a /etc/inittab scriptet kell meghackelni de  _azt nem_ ,hogy hogyan kell uhu linux alatt.

Szerk: Mi a különbség a Linux (x86, glibc-2.2, static (Standard only), gcc) verzió és a Linux (x86, glibc-2.3, dynamic, gcc) között?
Én az előbbit telepítetettem. A standar változatot. Melyik az optimálisabb a következő géphez? os: uhu 1.2 , kernel: 2.6.9-21 cpu: amd64, fordító: gcc 3.3.4

Talán egy A64 binárist szedj le. :) Aszondja: Linux (AMD64 / Intel EM64T, glibc-2.3, dynamic, gcc) Mondjuk ezt akkor, ha full A64 a rendszered. :)

#53 Felhasználó inaktív   alonso123 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 587
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 29. 15:28

Idézet: andrej - Dátum: 2005. nov. 29., kedd - 13:58

Talán egy A64 binárist szedj le. :) Aszondja: Linux (AMD64 / Intel EM64T, glibc-2.3, dynamic, gcc) Mondjuk ezt akkor, ha full A64 a rendszered. :)

Namost egy _Nagyon_ hülyét fogok kérdezni de ezt már rég megakartam kérdezni és ennek most te leszel a szenvedő alanya :D  Szóval a sima mezei uhu linux 1.2 nél van e athlon 64 támogatás? Azért vagyok bizonytalan mivel minden más nagy disztribnél van külön  i386 i686 és athlon 64  (vagy lehet hogy az utolsó kettő az ugyanaz  :think:) Az uhu linuxnál pedig csak az van kiírva hogy uhulinux 1.2-cd1 , ...1.2-cd2  lásd tenmagad itt a letöltésnél akkor ez ugye azt jelenti hogy i386ra készítették? Ezzel is elmenne az athlon64hez fordított mysql? Hiszen a hardware végülis egy athlon64. Egyáltalán mit számít az hogy i386 vagy athlon64 a fordítás?
Még valami ha teszem azt én ujra fordítom a kernelt mint ahogy 2* megtetem már Nem röhögni! :cool:
-egyszer olyan jól hogy totál elszált a rendszer és csak knopixal tudtam életrekelteni még szerencse hogy a korábbi kernel fájlt elmentettem...-
akkor az (kernel újrafordítás) számít valamit ebből a szempontból?

#54 Felhasználó inaktív   alonso123 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 587
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 29. 15:53

Na felraktam a 4.1.15 hasonló eredményel mint a korábbit
root:/usr/local/mysql/scripts# ./mysql_install_db
./mysql_install_db: line 85: my_print_defaults: command not found
Could not find help file 'fill_help_tables.sql' in ./support-files or inside ..

illetve a futtatásnál ezt kapom:
root:/usr/local/mysql-standard-4.1.15-pc-linux-gnu-i686# Starting mysqld daemon with databases from /usr/local/mysql-standard-4.1.15-pc-linux-gnu-i686/data
STOPPING server from pid file /usr/local/mysql-standard-4.1.15-pc-linux-gnu-i686/data/localhost.pid
051129 15:49:46  mysqld ended

szóval ugyan ott vagyok mint 5.0.16tal  :(

#55 Felhasználó inaktív   alonso123 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 587
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 29. 16:54

Na hogy azért valami jó is legyen: A php-t sikerült föl rakni így most boldog "tulajdonosa" vagyok a 5.1.1 verziónak. Már csak azt a fránya mysql-t kéne megcsinálni.

#56 Felhasználó inaktív   andrej 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.167
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 29. 20:09

Idézet: alonso123 - Dátum: 2005. nov. 29., kedd - 15:53

Na felraktam a 4.1.15 hasonló eredményel mint a korábbit
root:/usr/local/mysql/scripts# ./mysql_install_db
./mysql_install_db: line 85: my_print_defaults: command not found
Could not find help file 'fill_help_tables.sql' in ./support-files or inside ..

illetve a futtatásnál ezt kapom:
root:/usr/local/mysql-standard-4.1.15-pc-linux-gnu-i686# Starting mysqld daemon with databases from /usr/local/mysql-standard-4.1.15-pc-linux-gnu-i686/data
STOPPING server from pid file /usr/local/mysql-standard-4.1.15-pc-linux-gnu-i686/data/localhost.pid
051129 15:49:46  mysqld ended

szóval ugyan ott vagyok mint 5.0.16tal  :(

Node mit büfög a hibanaplóba? Egyébként nem gyanús neked, hogy a mysql_install_db baromira nem fut le?

#57 Felhasználó inaktív   alonso123 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 587
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 29. 20:53

Idézet: andrej - Dátum: 2005. nov. 29., kedd - 19:09

Node mit büfög a hibanaplóba? Egyébként nem gyanús neked, hogy a mysql_install_db baromira nem fut le?

De az! de mára feladom holnap újra fogok próbálkozni.

#58 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 11. 30. 17:58

Idézet: alonso123 - Dátum: 2005. nov. 29., kedd - 16:28

Namost egy _Nagyon_ hülyét fogok kérdezni
szerintem kicsit se hulye kerdes, az emberek 99%-a nincs tisztaba vele, legyen az akarmilyen operacior rendszer!!

tehat hogy pontosan ertsuk, mi mire jo, es hogy lehet 64 bitunk:
a) kell hozza egy 64 bites processzor (uj P4, Athlon64, vagy ezek szervervaltozatai ha az x86-on belul maradunk.)
b) kell egy 64 bites operacios rendszer (linuxnal ez ugye a kernel es a lib-ek)
c) a program, amit futtatni szeretnek 64 bites kell, hogy legyen.

amig nincs meg a 3 egyutt, (csak mondjuk az a)+b)) addig nem hasznalom igazabol a 64 bit gyorsasaganak elonyeit. (a)-b)-vel persze nagyobb memoriat erhetek el, de eleg ritka meg a 8Gbyte-os PC..) azaz a 32 bites program fut 64 bites operacios rendszer alatt, de nem gyorsul. visszafele nem kompatibilis a dolog, azaz a 64 bites program el sem indul 32 bites op rendszeren, stb..

Idézet

de ezt már rég megakartam kérdezni és ennek most te leszel a szenvedő alanya :D  Szóval a sima mezei uhu linux 1.2 nél van e athlon 64 támogatás?
en ugy tudom, hogy nagyon keves distrib full 64 bites egyenlore. ugye a kernelt leforditanod nem eleg! erre vagy a full 64 bit distrib (egy-ket nagyobb cegnek van asz'szem), vagy egy magad altal felepitett, nevezetesen a Gentoo (en meg nem probaltam, de jo mokanak tunik, hogy mindent magad forditasz az adott gepre optimalizalva, mikozben lassan epited magad ala a rendszert..)

Idézet

i386 i686 és athlon 64  (vagy lehet hogy az utolsó kettő az ugyanaz  :think:)
a i686-bol a 6 a pentium 5-je utani processzorra, azaz a PPro-P2-P3 csaladra vonatkozik. ennel rosszabbat csak akkor erdemes hasznalni, ha regi geped van (486-os router pl..)

Idézet

Ezzel is elmenne az athlon64hez fordított mysql? Hiszen a hardware végülis egy athlon64.
tehat nem. sajnos a joszandeku tanacs, amit kaptal nem fog mukodni. el sem fog indulni a program.

Idézet

Még valami ha teszem azt én ujra fordítom a kernelt mint ahogy 2* megtetem már Nem röhögni! :cool:
-egyszer olyan jól hogy totál elszált a rendszer és csak knopixal tudtam életrekelteni még szerencse hogy a korábbi kernel fájlt elmentettem...-
nagyon helyes, a kernelt mindig erdemes optimalizalni az adott gephez. viszont pont azert lehet a boot loadereknek tobb kernelt is megadni, mert ilyenkor az ember a regit elrakja "linux_old"-nak, es ha az uj nem bootol a regit hasznalja. pofonegyszeru!

es sok sikert a linuxozashoz! :)

#59 Felhasználó inaktív   alonso123 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 587
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 12. 02. 16:40

Idézet: bogdan - Dátum: 2005. nov. 30., szerda - 16:58

...
es sok sikert a linuxozashoz! :)

Köszönöm a segítséget!
Sokkal érthetőbb már ez a 64 bites dolog...
:respect:

#60 Felhasználó inaktív   alonso123 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 587
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 12. 02. 16:42

Szerk: duplázás
Apropó: Érdemes lenne valahova pl: a hup wikibe berakni az írásod, had okuljanak a népek...

Szerkesztette: alonso123 2005. 12. 02. 16:46 -kor


Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó