HWSW Informatikai Kerekasztal: MySQL - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

MySQL

#1 Guest_ede_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 02. 18. 12:41

Sziasztok!
MySQL 3.23.23 for Linux alol atmasoltam MySQL 3.23.33 for Win32 ala az adatbazist, de az nem latja! (A konfigokat szerintem Win32 alatt is jol allitottam be, de megsem megy...) Ha vlki mar csinalt hasonlo dolgot(, es mukodott is neki), azt kerem, hogy vegye fel velem a kapcsolatot!

#2 Guest_Atko_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 02. 18. 18:29

idézet:
Eredetileg ede írta:
Sziasztok!
MySQL 3.23.23 for Linux alol atmasoltam MySQL 3.23.33 for Win32 ala az adatbazist, de az nem latja! (A konfigokat szerintem Win32 alatt is jol allitottam be, de megsem megy...) Ha vlki mar csinalt hasonlo dolgot(, es mukodott is neki), azt kerem, hogy vegye fel velem a kapcsolatot!
[/quote]
Próbáld meg mysqldump-pal lementeni az adatokat Linux alatt, majd windóz alatt feltölteni az adatbázist a lementett adatokkal...

#3 Felhasználó inaktív   lml2 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 65
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 07. 05. 11:08

Sziasztok!
Egyik ismerősöm Suse 8.0 + MySQL-t használ egy fejlesztéshez, de most nem tudja elindítani a mysql demont, mert azt mondja, hogy hiba van a host.frm-ben. Kérdés: hogyan javítsa ki a hibát? (Mert addig nem tudja javítani, amíg nem sikerül elindítani a demont.)
LML
A baglyok nem azok, mint aminek látszanak.

#4 Felhasználó inaktív   AB 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 40
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 01. 15. 11:48

Gondoltam, felhozom ezt a topikot, úgyis gondom van, segítséget kérnék. Egy mysql tábla adatait szeretném átvinni egy másik db másik táblájába, de a mezők sorrendje nem jó, ha dumpolom az sql-t. Hogyan tudnám én azt megváltoztatni az eredeti táblában, hogy pl. az uid, uname, passw mező más sorrendben legyen egymás után? Ööö.. remélem, ha nem is értelmes, de érthető voltam :-)
Hírek, képek videók, riportok:
Rally Fan Club, Rally VB magyarul

#5 Felhasználó inaktív   Abel 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 887
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 01. 15. 11:54

Legegyszerűbben? :)
[url="http://"http://ems-hitech.com/mymanager/"]MySQLManager[/url]
Ebben van olyan hogy "reorder fields"

Vagy így:

If you want to change the order of columns anyway, you can do it as follows:

Create a new table with the columns in the right order.
Execute INSERT INTO new_table SELECT fields-in-new_table-order FROM old_table.
Drop or rename old_table.
ALTER TABLE new_table RENAME old_table.


#6 Felhasználó inaktív   zedorg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.855
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 01. 15. 13:12

amugy ha csak a sorrend mas de ugyan azok az oszlopok akkor a dump tokeletesen megfelel, hiszen ott insert-nel meg vannak adva a mezonevek es mind1 hogy mi a sorrend.

#7 Felhasználó inaktív   mocsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.848
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 01. 15. 14:12

idézet:
Ezt írta zedorg:
amugy ha csak a sorrend mas de ugyan azok az oszlopok akkor a dump tokeletesen megfelel, hiszen ott insert-nel meg vannak adva a mezonevek es mind1 hogy mi a sorrend.[/quote]

es az "INSERT VALUE"? Ott a dump meg a regi "sorrendben" dumpolja ki. Igaz siman lehet irni egy kis perl-t ami kicsereli az ertekeket is.
Where you come from... is gone.
Where you thought you were going to... were never there.
Where you are ain't no good, unless you get away from there!

#8 Felhasználó inaktív   mocsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.848
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 01. 15. 14:13

idézet:
Ezt írta Abel:
Legegyszerűbben? :)
[url="http://"http://ems-hitech.com/mymanager/"]MySQLManager[/url]
Ebben van olyan hogy "reorder fields"

Vagy így:

If you want to change the order of columns anyway, you can do it as follows:

Create a new table with the columns in the right order.
Execute INSERT INTO new_table SELECT fields-in-new_table-order FROM old_table.
Drop or rename old_table.
ALTER TABLE new_table RENAME old_table.
[/quote]
[url="http://"http://phpmyadmin.sourceforge.net/"]http://phpmyadmin.sourceforge.net/[/url]

:cool: :cool: :cool: :D
Where you come from... is gone.
Where you thought you were going to... were never there.
Where you are ain't no good, unless you get away from there!

#9 Felhasználó inaktív   zedorg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.855
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 01. 15. 22:52

idézet:
Ezt írta mocsi:

es az "INSERT VALUE"? Ott a dump meg a regi "sorrendben" dumpolja ki. Igaz siman lehet irni egy kis perl-t ami kicsereli az ertekeket is.
[/quote]
insert into tabla values (),() -re gondolsz?
Hat alap dolog hogy mysqldump -c -vel dumpol az ember ;), foleg ha ilyen oszlop problemai vannak.

#10 Felhasználó inaktív   mocsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.848
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 01. 16. 10:24

idézet:
Ezt írta zedorg:

insert into tabla values (),() -re gondolsz?
Hat alap dolog hogy mysqldump -c -vel dumpol az ember ;), foleg ha ilyen oszlop problemai vannak.
[/quote]

Hat attol meg ugyanugy kezzel ki kell cserelni a dumpot adatok sorrendjet ;)
Where you come from... is gone.
Where you thought you were going to... were never there.
Where you are ain't no good, unless you get away from there!

#11 Felhasználó inaktív   atis52 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 332
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 01. 16. 10:42

idézet:
Ezt írta mocsi:


Hat attol meg ugyanugy kezzel ki kell cserelni a dumpot adatok sorrendjet ;)
[/quote]

a -c a complete insert (ha jól emlékszem) a dumpba "insert into [table] ([field_1],[field_2],...) values ([data_1],[data_2],...)" kerül, a mezők felsorolása miatt mindegy hogy azok a táblában milyen sorrendben vannak egyébként...

#12 Felhasználó inaktív   atis52 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 332
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 01. 16. 10:45

vagy az a -e extended insert ? nem emlékszem tisztán :) (amióta a phpMyAdmin fent van nem használom a consolt...)

[ 2003. január 16.: atis52 szerkesztette a hozzászólást ]

#13 Felhasználó inaktív   mocsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.848
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 01. 16. 11:08

idézet:
Ezt írta atis52:


a -c a complete insert (ha jól emlékszem) a dumpba "insert into [table] ([field_1],[field_2],...) values ([data_1],[data_2],...)" kerül, a mezők felsorolása miatt mindegy hogy azok a táblában milyen sorrendben vannak egyébként...
[/quote]

Akkor lehet hogy en ertettem felre a kerdest. AB azt szeretne, hogy uid, pass, name helyett mondjuk uid, name, pass legyen.
Ha -c-vel dumpolunk, akkor attol meg ugyanugy
INSERT INTO table (uid,pass,name)(X,Y,Z) lesz INSERT INTO table VALUE (X,Y,Z) helyett. Most akkor Te vagy zedorg hogy ertelmezted az, hogy itt ki lehet cserelni a mezo sorrendet? Ezen az alapon egyszerubb lenne mondjuk a jo oreg Alter Table a dump elott.

Amugy meg en is azt irtam, hogy phpAdmin rulez. Az meg a parancsot is megirja helyettem /Lusta dogseg on/ :D
Where you come from... is gone.
Where you thought you were going to... were never there.
Where you are ain't no good, unless you get away from there!

#14 Felhasználó inaktív   Abel 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 887
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 01. 16. 11:55

Mocsi, ennél egyszerűbb a phpMyAdmin? :)

Kép

#15 Felhasználó inaktív   mocsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.848
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 01. 16. 12:47

idézet:
Ezt írta Abel:
[QB]Mocsi, ennél egyszerűbb a phpMyAdmin? :)

[/quote]

Egyszeruen ingyenes ;)
Where you come from... is gone.
Where you thought you were going to... were never there.
Where you are ain't no good, unless you get away from there!

#16 Felhasználó inaktív   zedorg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.855
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 01. 16. 14:36

idézet:
Ezt írta mocsi:

Akkor lehet hogy en ertettem felre a kerdest. AB azt szeretne, hogy uid, pass, name helyett mondjuk uid, name, pass legyen.
Ha -c-vel dumpolunk, akkor attol meg ugyanugy
INSERT INTO table (uid,pass,name)(X,Y,Z) lesz INSERT INTO table VALUE (X,Y,Z) helyett. Most akkor Te vagy zedorg hogy ertelmezted az, hogy itt ki lehet cserelni a mezo sorrendet? Ezen az alapon egyszerubb lenne mondjuk a jo oreg Alter Table a dump elott.
:D
[/quote]
Mostmar en sem ertem, mivan???:))
Van db1 db tablaja: tabla (id, name, text);
Van a db2 tablaja: tabla (name,id,text);
db1.tabla sorait akarom db2.tabla-ba tenni dump-al mondjuk
mysqldump -c jogok db1 tabla -> letrehozza tobbek kozott
insert into tabla (id,name,text) values (1,'jozsi','text'); sorokat
ezt akar restore akar cat akar paste-val a db2-be lefuttatva a db2.tabla-ba is jol fognak bemenni az adatok hiszen insert-nel definialva van az oszlop sorrend es hogy mit szurok be, tehat hiaba a db2.tabla az name,id,text ha en azt mondom insert into db2.tabla (text,id,name) values ('text',1,'jozsi'); tokeletes lesz.

-e az az extended es a mysql-es insert into tabla ... values (), (), () syntax-ot jelenti.

#17 Felhasználó inaktív   AB 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 40
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 01. 16. 19:35

Huhh, nem voltam gépközelben, köszönöm a sok hozzászólást, de akkor pontosítok a gondomon.
mocsy írta: AB azt szeretne, hogy uid, pass, name helyett mondjuk uid, name, pass legyen.

Pontosan. Mert ha (phpMyAdminnal) a db1-et dumpolom, akkor nem abban a sorrendben lesznek a mezők, mint db2-ben. Így alapban a db1 mezősorrendjét szeretném felcserélni, hogy db2 megegye. De ennyire mélyen még nem vagyok sql kompetens sajnos :-) De most nekiesek az ötletekkel, ám ha van valakinek még, ne tartsa vissza! :-)
Hírek, képek videók, riportok:
Rally Fan Club, Rally VB magyarul

#18 Felhasználó inaktív   zedorg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.855
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 01. 16. 21:31

Epp a megoldasrol szolt egesz vegig a topic ...
Ha mar ...., mind1, nem rizsazok/egyebek.
A phpmyadmin-ba a dump keszitesekor kapcsold be a "Complete inserts" checkboxot es ugy dumpold. Majd ezt a dumpot a table create reszt leveve vagy eleve csak a data-t dumpolva add be a masik db phpmyadmin-jaba. Azaz a phpmyadmin-ban valaszd ki a masik db-t ott pedig "Or Location of the textfile :"-nel valaszd ki a vinyodon szereplo dumpot (amit az iment mentettel le mert mondjuk "Send" -t bekapcsoltada dumpolasnal es most a vinyodon csucsul, valamely windozos particio adott konyvtaraban, de ha IE-vel mentetted es csak ok-t nyomtal akkor lehet a my documents-be lesz). Es feltoltod es boldog leszel.
Remelem eleg szajbaragos volt, ha mar az olvasas-ra (mysql.com/doc) nem szansz kicsi idot sem, de meg a phpmyadmin megismeresere se es kiprobalasara se.

#19 Felhasználó inaktív   Cossie 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 01. 17. 15:43

idézet:
Ezt írta zedorg:
Epp a megoldasrol szolt egesz vegig a topic ...
Ha mar ...., mind1, nem rizsazok/egyebek.
A phpmyadmin-ba a dump keszitesekor kapcsold be a "Complete inserts" checkboxot es ugy dumpold. Majd ezt a dumpot a table create reszt leveve vagy eleve csak a data-t dumpolva add be a masik db phpmyadmin-jaba. Azaz a phpmyadmin-ban valaszd ki a masik db-t ott pedig "Or Location of the textfile :"-nel valaszd ki a vinyodon szereplo dumpot (amit az iment mentettel le mert mondjuk "Send" -t bekapcsoltada dumpolasnal es most a vinyodon csucsul, valamely windozos particio adott konyvtaraban, de ha IE-vel mentetted es csak ok-t nyomtal akkor lehet a my documents-be lesz). Es feltoltod es boldog leszel.
Remelem eleg szajbaragos volt, ha mar az olvasas-ra (mysql.com/doc) nem szansz kicsi idot sem, de meg a phpmyadmin megismeresere se es kiprobalasara se.
[/quote]

Szerintem AB nem leszúrást kért, hanem segítséget, amit meg is kapott, és írta, hogy nekilát vele dolgozni. Ha jól olvasom a szavait. De pont emiatt jöttem én is errefele, és most van támpontom, köszi is érte. Ja, és én sokat túrtam help után, de a gakorlottaktól hamarabb lehet használható infót kapni, szerintem emiatt írunk ide, vagy nem? :cool:

#20 Felhasználó inaktív   zedorg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.855
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 01. 17. 18:45

Nincs szo leszurasrol ;) Tenyek csupan. De mivel mar 10-edjere magyarazza ki mindenki hogy de igy, ja de ugy, mikozbe 3x le lett irva a megoldas, csak a tanakodok utanajaras helyett, ha nem ugrik be egybol, irtak mindenfelet ezzel AB-t is az erdobe vezetve, kicsit bosszanto volt. Legalabbis ennekem, igy magyara zomki. ;)))

Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó