HWSW Informatikai Kerekasztal: Adathalászat - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Adathalászat alias phishing

#1 Felhasználó inaktív   zoli62 

• Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag

Elküldve: 2008. 02. 06. 19:08

Egyre gyakrabban előfordul. Lehet már tesztelni is, ki mennyire van tisztában a fogalmával. http://www.sonicwall.com/phishing/
"Légy szerény mint én..."

#2 Felhasználó inaktív   charlie 

• Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2008. 02. 06. 20:22

50 %-ot értem el
MikroVPS | Xen VPS | OpenVZ VPS | SSD VPS

#3 Felhasználó inaktív   kroozo 

• Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2008. 02. 06. 23:22

9/10, egyre azt mondtam, hogy phishing, pedig nem. Valoban rezgett a lec, IRL gondolkodas nelkul emeltem volna a telefont, hogy kama-e, es ha nem, akkor miaverer nem https :D
And as we wind on down the road
Our shadows taller than our soul.

“It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.”

#4 Felhasználó inaktív   zoli62 

• Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2008. 02. 06. 23:26

60 százalék, de én majdnem mindent annak nyilvánítottam :)
"Légy szerény mint én..."

#5 Felhasználó inaktív   kroozo 

• Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2008. 02. 06. 23:49

eleg idiota teszt egyebkent, kicsit keves a hatterinfo, es nem latszik az emilek headerje sem.

De azert joval hasznosabb mint az atlagos bullshit, amit mutogatni szoktak ezugyben.

“It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.”

#6 Felhasználó inaktív   Raynes 

• Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2008. 02. 07. 08:08

Nekem is 50%. Tényleg nincs header, így nem jelent semmit, hogy a John Doe (általános, névetelen) vagy Jane Doe volt-e a címzett. Ezzel a kiértékelés nem értett egyet. Meg szívem szerint mindegyikre pishinget nyomtam volna, de a topikban írtak miatt mégse így tettem.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#7 Felhasználó inaktív   kroozo 

• Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2008. 02. 07. 11:49

Idézet: N0zer0 - Dátum: 2008. febr. 7., csütörtök - 8:08

Nekem is 50%. Tényleg nincs header, így nem jelent semmit, hogy a John Doe (általános, névetelen) vagy Jane Doe volt-e a címzett. Ezzel a kiértékelés nem értett egyet. Meg szívem szerint mindegyikre pishinget nyomtam volna, de a topikban írtak miatt mégse így tettem.

Az az elejen ott volt, hogy vedd ugy, mintha valoban te lennel John/Jane Doe ;)

#8 Felhasználó inaktív   Jahno 

• vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag

Elküldve: 2008. 02. 07. 12:32

Idézet: kroozo - Dátum: 2008. febr. 7., csütörtök - 11:49

Az az elejen ott volt, hogy vedd ugy, mintha valoban te lennel John/Jane Doe ;)

De magyarázartnál több a piros, mint a zöld, aztán azt mondja nem pishing. Kolléga most nyomta végig 70%-ra, de nyilván ha nekem jön a capitalone levél, akkor tuti pishing, mert semmi közöm hozzájuk :-D Rezgett a léc elég sok helyen, mert olyat is megmagyarázott zölddel, amit a pishingbe beletesznek, mint pld. ellenőrizhető cím/telszám/estébé, hát baze, első nigériai levélben is voltak ilyenek.
Make love not Wor.

#9 Felhasználó inaktív   kroozo 

• Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2008. 02. 07. 12:48

Idézet: Jahno - Dátum: 2008. febr. 7., csütörtök - 12:32

De magyarázartnál több a piros, mint a zöld, aztán azt mondja nem pishing. Kolléga most nyomta végig 70%-ra, de nyilván ha nekem jön a capitalone levél, akkor tuti pishing, mert semmi közöm hozzájuk :-D Rezgett a léc elég sok helyen, mert olyat is megmagyarázott zölddel, amit a pishingbe beletesznek, mint pld. ellenőrizhető cím/telszám/estébé, hát baze, első nigériai levélben is voltak ilyenek.

Ja, eleg tre volt.

Talan egy olyan volt benne, amit irl nem ellenoriztem volna gondolkodas nelkul vissza, csak azert xelgettem neha nem phisinget is, mert gondoltam, hogy nem lesz mind az :) De legalabb kb ott van, hogy nagyonegyszeru user mire figyeljen, nehez ezt igy ITs fejjel, mert ugye neked az elso, hogy fejlecmegnez, esatobbi...

(off: mailem megin megette a spamgep? :D)

Szerkesztette: kroozo 2008. 02. 07. 12:51 -kor

#10 Felhasználó inaktív   Warrior 

• Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2008. 03. 13. 12:16

70%
"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#11 Felhasználó inaktív   ddivy 

• Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag

Elküldve: 2008. 05. 02. 12:44

Sajnos szemelyesen talalkoztam vele, mar nem mostanaban. Abszolut nem is szamitottam ra es rohano eletemben nem is voltam eleg korultekinto...
Jokora osszeget buktam...  :(
Azthiszem ezek utan nem meglepo a 100%

#12 Felhasználó inaktív   Netmaster 

• Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2008. 05. 03. 11:13

Részvétem... hiába, legjobban az ember saját tapasztalatból tanul.

A magam részéről azért megnyugodtam a 10/10-es eredményemen.

#13 Felhasználó inaktív   _H2O2 

• Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag

Elküldve: 2008. 05. 29. 10:04

Sziasztok!

Szerintem ez egy kiváló phishing és social engineering lap:
www.yaari.com
Vigyázat, csak meghívásos alapon! Természetesen "párkereső funkcióval", beígért chattal, stb.
De elkéri a yahoo-s, gmailes és egyéb címlistádat, hogy meghívjon mindenkit az ismerőseid közül, méghozzá úgy, hogy be kell írnod az e-mailes jelszavadat. Az ezt követelő képernyőt mindig felhozza.
Engem egy olyan ember "hívott meg", akit 8000 éve nem láttam, és annyira jóban sosem voltunk. Most legszívesebben felhívnám az illetőt... De előbb Nektek szólok.

A Terms of Service egyik bekezdése:
E) Notice Regarding Commercial Email
MEMBERS CONSENT TO RECEIVE COMMERCIAL E-MAIL MESSAGES FROM YAARI, AND ACKNOWLEDGE AND AGREE THAT THEIR EMAIL ADDRESSES AND OTHER PERSONAL INFORMATION MAY BE USED BY YAARI FOR THE PURPOSE OF INITIATING COMMERCIAL E-MAIL MESSAGES.
Ezzel a dolog már legális is lett. Ügyes. Az üzemeltető indiai és amerikai, még ügyvédes bannert is beleraktak.

A Terms of Service 2005-ös, a lap alján a copyright 2008-as.

Szóljon, akinek ez nem gyanús. A lap alapvetően indiaiaknak készült, és ott elég nehéz bárhova bekerülni akár még fórumokba is, úgyhogy ezért is gyanús. Az ismerősömről nem is tudtam,. hogy vannak indiai kapcsolatai, ő inkább kelet-európai körhöz tartozik.

Üdv:
_H2O2
H2O2

Téma megosztása:

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó