HWSW Informatikai Kerekasztal: TV-out/TV kimenet problémák II. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (26 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

TV-out/TV kimenet problémák II. Értékeld a témát: ***-- 1 szavazás

#1 Felhasználó inaktív   FakeJack 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.095
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 17. 09:12

Előzmények: https://forum.hwsw.h...showtopic=41289

#2 Felhasználó inaktív   Danecay 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 24
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 18. 15:37

Sziasztok!
Egy több éve meglévő problémámra keresném a választ. Tehát az van, hogy ha mondjuk filmet akarok nézni és kirakom a számítógép képét a TV-re majd elkezdem nézni a filmet, kb fél óra után fenemód elkezdek elálmosodni amit sokszor alvás követ. Nagy valószínűséggel a problémát a TV készülék kis frisssítési gyakorisága okozza, mert teszem azt kikapcsolom a filmet, és csak simán a TV-t (tv műsort) nézem, akkor ezt minden gond nélkül még órákig tehetem, bármilyen elálmosodási jelenség nélkül.  Mint írtam ez a probléma már elég rég óta fennáll, pedig közben már a 3. TV-t nyúzom és ki tudja hanadik VGA-t (volt ATI és nVidia is). Jelenleg egy nVidia GForce 7900GT VGA-m van és egy 72cm-es Panasonic 100Hz-es TV-m. Arra számította, hogy a 100Hz-es TV megvásárlása után megszűnik ez a problémám, de sajnos nem így történt. A TV-re kiküldött képfelbontást próbáltam már módosítgatni, elsősorban lefelé véve, de a gondomat nem nagyon oldja meg és rettenetesen unom már, hogy az utóbbi időben végképp nem bírok megnézni egy filmet sem az elejétől a végéig. A haverral csináltattam egy kábelt is (S-Video - Scart), azért, hogy ne simán a gyári kábellel composit jelet küldjön a TV felé a gép, de ez sem hozott eredményt. Ami még érdekes, hogy a TV-met csak úgy simán nem detektálja a számítógépem, csak ha aktiválom a TV-észlelés kényszerítése (TV force detect, vagy valami hasonló) opciót, majd a PC újraindítása után felismeria TV-t, de HDTV ként, bár lehet ez nem probléma. Ez igaz nem zavar, de ha a képfrissítéssel kapcsolatos problémámra tudna esetleg valaki gyógyírt és lenne olyan jó, hogy le is írná, megköszönném.

#3 Felhasználó inaktív   spacer 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 599
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 21. 10:54

Sziasztok! Tudom hatmilliószor le lett írva, vagy két órát olvasgattam vissza a tv outos topicban, találtam is szinte minden oldalon, ugyanilyen problémát, de mégse értem még mindig teljesen a dolgokat:)
Szóval adott egy laptop, amin x2400-as Ati kártya van. Rajta egy 7tűs tv out. nekem van egy 4tűs s-video kábelem, aminek a msáik vége egy RCA. Ehhez hozzákötöttem egy másik RCA kábelt, azt pedig egy scartba. A kép fekete-fehér. De amikor az asztali gépen kötöm össze egy Geforce 6600-al akkor a kép színes. A kábelek ugyanezek. tehát nekem egy 7 tűs átalakító kell, a laptopomba??? vagy valami más a baj??? A catalystban Pal B van beállítva.

#4 Felhasználó inaktív   laszlou 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 22. 20:25

slukeee!
És még akiknek olyan gondja van a tv kimenettel, hogy elsődleges megjelenítőként szépen működik a tv kimenet, de egyszerre nem alkalmazható a tv és a monitor is, annak elmondom, hogy nekem is ilyen gondom volt! (HD2600XT)
Megoldás nálam ez volt:
Ugye a VGA-n 2db "egyforma" DVI kivezetés van. Mint kiderült, ezek nem is egyformák!
Jól működő tv kimenetem egyik napról a másikra megszűnt, nem tudtam másodlagos megjelenítőt beállítani, hiába alkalmaztam, "eltűnt a pipa a kockából"...
Eszembe jutott, hogy ki kellett portalanitanom a vga-t, ehhez ki kellett húznom a monitort a bal oldali DVI-ból, és véletlen a másikba dugtam vissza, ez lehetett a baj. Sok beállítást és kábel, majd driver cserét kipróbáltam, semmi haszna.
Kihúztam a jobb oldali DVI-ból a monitort, bedugtam a bal oldaliba, gép bekapcs, és láss csodát...
Már egyszerre is használható a monitor és a TV :D

Arra is gondoltam, hogy gyárilag egyformák voltak a DVI kivezetések, és egyszerűen tönkre ment valami a jobb oldaliban, és ezért jelentett megoldást nekem a másik (bal) DVI?! Jó lenne, ha valaki tudna erről nyilatkozni.

Lenne még egy kérdésem is: s-video, dvi, hdmi, euro-scart, stb. csatlakozókat üzem közben nyugodtan lehet leválasztani / csatlakoztatni, vagy kizárólag kikapcsolt tv és pc állapotban??

#5 Felhasználó inaktív   wordsworth 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 12
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 23. 09:30

Hali!
Mikor rá vsn kötve a gépre a tv és mondjuk egy avi filmet nézek felírattal, a TVn nem jelenik meg a felírat. radeon x600xt kártya. valamit ott a szinház módnál meg átfedésnél kell trükközni?

#6 Felhasználó inaktív   Klown 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.600
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 25. 21:48

Idézet: laszlou - Dátum: 2008. febr. 22., péntek - 20:25

slukeee!
És még akiknek olyan gondja van a tv kimenettel, hogy elsődleges megjelenítőként szépen működik a tv kimenet, de egyszerre nem alkalmazható a tv és a monitor is, annak elmondom, hogy nekem is ilyen gondom volt! (HD2600XT)
Megoldás nálam ez volt:
Ugye a VGA-n 2db "egyforma" DVI kivezetés van. Mint kiderült, ezek nem is egyformák!
Jól működő tv kimenetem egyik napról a másikra megszűnt, nem tudtam másodlagos megjelenítőt beállítani, hiába alkalmaztam, "eltűnt a pipa a kockából"...
Eszembe jutott, hogy ki kellett portalanitanom a vga-t, ehhez ki kellett húznom a monitort a bal oldali DVI-ból, és véletlen a másikba dugtam vissza, ez lehetett a baj. Sok beállítást és kábel, majd driver cserét kipróbáltam, semmi haszna.
Kihúztam a jobb oldali DVI-ból a monitort, bedugtam a bal oldaliba, gép bekapcs, és láss csodát...
Már egyszerre is használható a monitor és a TV :D

Arra is gondoltam, hogy gyárilag egyformák voltak a DVI kivezetések, és egyszerűen tönkre ment valami a jobb oldaliban, és ezért jelentett megoldást nekem a másik (bal) DVI?! Jó lenne, ha valaki tudna erről nyilatkozni.

Lenne még egy kérdésem is: s-video, dvi, hdmi, euro-scart, stb. csatlakozókat üzem közben nyugodtan lehet leválasztani / csatlakoztatni, vagy kizárólag kikapcsolt tv és pc állapotban??

Csak kikapcsolt állapotban szabad dugni!

Üdv: Klown
<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

#7 Felhasználó inaktív   Klown 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.600
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 25. 21:50

Idézet: spacer - Dátum: 2008. febr. 21., csütörtök - 10:54

Sziasztok! Tudom hatmilliószor le lett írva, vagy két órát olvasgattam vissza a tv outos topicban, találtam is szinte minden oldalon, ugyanilyen problémát, de mégse értem még mindig teljesen a dolgokat:)
Szóval adott egy laptop, amin x2400-as Ati kártya van. Rajta egy 7tűs tv out. nekem van egy 4tűs s-video kábelem, aminek a msáik vége egy RCA. Ehhez hozzákötöttem egy másik RCA kábelt, azt pedig egy scartba. A kép fekete-fehér. De amikor az asztali gépen kötöm össze egy Geforce 6600-al akkor a kép színes. A kábelek ugyanezek. tehát nekem egy 7 tűs átalakító kell, a laptopomba??? vagy valami más a baj??? A catalystban Pal B van beállítva.

Üdv!

Ott valami lábkiosztási hiba lehet! Tehát valahogy a 7-tűs kimenetet át kellene alakítani szabvány S-Video-ra, de akkor már egyszerűbb rögtön kompozittá!  :omg:  :)  Bocs egyéb "okos" ötletem nincs!  :D

Üdv: Klown
<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

#8 Felhasználó inaktív   pierre1980 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 13. 17:44

Sziasztok!

Bocsanat, ha volt mar tema, de a kovetkezo dologra keresnek megoldast: a laptopom mindent tud, csak 1 dolgot nem, TV-re kepet kuldeni, nincs TV-outja (csak egy VGA-kimenete). Tudtok ajanlani adaptert? Lehet USB-s, PCMCIA-s vagy VGA-atalakito.

Koszi a segitseget!

Udv!

Peti

#9 Felhasználó inaktív   Klown 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.600
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 14. 17:02

Idézet: pierre1980 - Dátum: 2008. márc. 13., csütörtök - 17:44

Sziasztok!

Bocsanat, ha volt mar tema, de a kovetkezo dologra keresnek megoldast: a laptopom mindent tud, csak 1 dolgot nem, TV-re kepet kuldeni, nincs TV-outja (csak egy VGA-kimenete). Tudtok ajanlani adaptert? Lehet USB-s, PCMCIA-s vagy VGA-atalakito.

Koszi a segitseget!

Udv!

Peti

Üdv!

A VGA kimenethez lehet applikálni (házi barkács) D-Sub -> Scart (RGB) átalakítót. Azért nem árt hozzá némi  elktronikai affinitás! >> ITT << lehet róla olvasgatni! Csak ésszel!  :)

Ill. ha nem megy, akkor kb. 10k körül lehet kapni külső TV-out-ot.

Üdv: Klown
<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

#10 Felhasználó inaktív   alapitya 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 15. 21:36

Üdv! A gondom a következő. Már évek óta használom a gépemet (ATI RadeonX600 kártya) arra, hogy filmeket nézzek a TV-n (klónozva, színház üzemmódban teljes képernyős mód a TV-n, stb, stb). Viszont mostanában valami történt, mert a gép nem hajlandó tudomásul venni a beállításaimat, és a tv képernyőjére ugyanazt a képet teszi, filmnézés közben, mint a monitorra (vagy ablak, ha pedig teljes képernyőre váltom a lejátszót, akkor a TV-n csak egy része látszik) azaz a színház mód nagyon nem akar működni. Már próbálkoztam a driver frissítéssel, nem jött be. Lehetséges, hogy a nemrégiben telepített  Pinnacle USB-s TV kártya zavar be? Remélem tud valaki segíteni mert már nincs kedvem állandóan váltogatni a képernyőfelbontást.

#11 Felhasználó inaktív   giles 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 22. 14:00

Szervusztok!

Korábban már láttam ezt a kérdést, amit én is fel szeretnék tenni, de ott sem volt válasz, azért megpróbálom hátha azóta valaki rájött...: Szóvan GF 7200 kártyáról a 16:9-es vagy bármilyen más nem 4:3 arányú képet széthúz 4:3-ra. Nem tartja meg az oldalarányokat. A monitoron jó, de a tv-n mindenkinek hosszú a feje :) Korábban az 5200-el rendesen működött. Eszembe jutott, hogy míg az 5200-nek rca volt a kimenete, a 7200-nek már s-video, amit átalakítóval viszek tovább rca-ra. Lehet, hogy az s-video - rca átalakításnál van a gond? A tv-n csak rca van.
Nézegettem már a codec beállításokat a lejátszó beállításait, az nvidia beállításokat, de sehol semmi

Szerkesztette: giles 2008. 03. 22. 14:03 -kor


#12 Felhasználó inaktív   laszlou 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 22. 14:21

Idézet: giles - Dátum: 2008. márc. 22., szombat - 14:00

Szervusztok!

Korábban már láttam ezt a kérdést, amit én is fel szeretnék tenni, de ott sem volt válasz, azért megpróbálom hátha azóta valaki rájött...: Szóvan GF 7200 kártyáról a 16:9-es vagy bármilyen más nem 4:3 arányú képet széthúz 4:3-ra. Nem tartja meg az oldalarányokat. A monitoron jó, de a tv-n mindenkinek hosszú a feje :) Korábban az 5200-el rendesen működött. Eszembe jutott, hogy míg az 5200-nek rca volt a kimenete, a 7200-nek már s-video, amit átalakítóval viszek tovább rca-ra. Lehet, hogy az s-video - rca átalakításnál van a gond? A tv-n csak rca van.
Nézegettem már a codec beállításokat a lejátszó beállításait, az nvidia beállításokat, de sehol semmi

Alternatív megoldás: Fileket nézd a Media Player Classic-al, ott a numerikus nyíl billentyűkkel szét és össze húzhatod a képet.
Egyébként szerintem csak beállítási gondok vannak, de én nem tudom pontosan, talán majd más valaki...

#13 Felhasználó inaktív   giles 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 22. 16:47

Idézet: laszlou - Dátum: 2008. márc. 22., szombat - 14:21

Alternatív megoldás: Fileket nézd a Media Player Classic-al, ott a numerikus nyíl billentyűkkel szét és össze húzhatod a képet.
Egyébként szerintem csak beállítási gondok vannak, de én nem tudom pontosan, talán majd más valaki...

Köszi a tippet, kipróbáltam, de csak a monitoron változott a kép. A tv-n ugyanúgy kinyújtva maradt.

#14 Felhasználó inaktív   Klown 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.600
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 23. 14:41

Üdv!

Ebbe a hibába már én is belefutottam párszor. (GF 7600GT) Igazi gyógyírt nem találtam rá, csak felemásat. Az Ffdshow beállításai közt be lehet állítani a pontos méretarányokat. A buktató az, hogy csak az Ffdshow-s kodekkel (kvázi BSplayer-rel) játszott filmeknél nem húzza szét a képet.  :rolleyes:  Ha viszont nem Ffdshow-s az adott video, akkor kénytelen vagyok TV-re kiterjesztett képernyőset játszani. Áthúzom a TV-re a lejátszó ablakát és akkor nem nyújtja szét. Más megoldás számomra is ismeretlen.

Kép az Ffdshow - működő - beállításairól:
Kép

Üdv: Klown

Szerkesztette: Klown 2008. 03. 23. 14:45 -kor

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

#15 Felhasználó inaktív   Inquisitor 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.626
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 23. 16:33

Sajnos nekem nem volt még GF7 kártyám, de ATI kártyáknál hosszú évek óta KÜLÖN állítható az összes kimenetnél, hogy fix 16:9, 4:3 vagy original legyen a képarány. Nem hiszem, hogy ne lenne ilyen beállítás az NForce-ba ...
Kipróbálnám a helyedben a PowerDVD valamelyik verzióját, elvileg szépen kezeli a legtöbb telepített kódeket (na jó OGM/MKV-t nem nagyon, és a feliratfileok ...), ott is állíthatóak a képarányok elvileg.
Vagy kisérletezz legfrisebb Zoomplayer-rel, azt mondják elég sokat tud.
.:: Close the World  . . . Open the nExt ::.

#16 Felhasználó inaktív   Klown 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.600
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 24. 10:41

Idézet: Inquisitor - Dátum: 2008. márc. 23., vasárnap - 16:33

Sajnos nekem nem volt még GF7 kártyám, de ATI kártyáknál hosszú évek óta KÜLÖN állítható az összes kimenetnél, hogy fix 16:9, 4:3 vagy original legyen a képarány. Nem hiszem, hogy ne lenne ilyen beállítás az NForce-ba ...
Kipróbálnám a helyedben a PowerDVD valamelyik verzióját, elvileg szépen kezeli a legtöbb telepített kódeket (na jó OGM/MKV-t nem nagyon, és a feliratfileok ...), ott is állíthatóak a képarányok elvileg.
Vagy kisérletezz legfrisebb Zoomplayer-rel, azt mondják elég sokat tud.

Üdv!

Míg ki nem lehelte a lelkét a 9700PRO-m, addig nekem se volt ilyen gondom! A CP-ben szépen be lehett állítani mindent, de ezek az új ForceWare-ek nagyon szutykok, csakúgy mint a CCC!  :(

Üdv: Klown
<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

#17 Felhasználó inaktív   rolikukta 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 25. 18:33

Sziasztok olyan problémám van egy samsung lcd tv kötök össze laptopal vga kábelel a gép érzékeli a tv-t tudom állitani a felbontásokat tv is érzékeli a gépet de amikor átváltok pc bemenetre csak sötét kép van probáltam klón módban kiterjesztet asztal módban de semmi változása  :(  gépen intel videokártya van aki tudna segiteni hogy mi lehet a probléma előre is köszönöm

#18 Felhasználó inaktív   Inquisitor 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.626
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 25. 19:09

Lehet kéne csinálni egy "drivert" annak a tévének, hogy 50Hz-en hajtsa az az Intel VGA, ellenkező esetben ha ilyen 60-200Hz-et d neki, akkor sose lesz kép rajta ...
.:: Close the World  . . . Open the nExt ::.

#19 Felhasználó inaktív   rolikukta 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 25. 20:10

Köszönöm a gyors választ Inquisitor azt meg tudnád mondani hogy lehet drivert csinálni neki hogy legyen kép is remélem nem túl bonyolult

#20 Felhasználó inaktív   striker11 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 26. 21:32

Sziasztok!

Előre bocsátom, hogy hótt gyökér vagyok a témához, mindössze délután óta foglalkozom vele. :) Sajna, eddig hiába böngészgettem a fórumokat, nem lettem közelebb a megoldáshoz. Tehát:

Adott 1 nvidia geforce 8600gt videokártya, 7 tűs s-video kimenettel ill. hozzá kapott s-video-rgb (YPbPr) átalakítóval. A tv pedig 1 philips tv, scarttal (felismeri az rgb-t a kézikönyv szerint).
Ezeket pedig össze szeretném kötni. :)

Na most először próbáltam egy egyik végén s-video, másik végén scart kábellel közvetlenül, akkor működött a dolog, csak fekete-fehér volt a kép. Utánaolvasva a dolgoknak, asszem ez azért van, mert a tv scartja nem ismeri az s-videót. Ezután próbálkoztam a kártyához kapott s-video-rgb átalakítóval ezt megtoldottam egy yuv-scarttal. Sajna erre a tv meg se moccant... Próbálgattam a nvidia vezérlőpulttal mindenfélét állítgatni, de semmi. Felismeri a tv-t (mondjuk hdtv-nek, amiről nem tudom lebeszélni :s), de ennyi.

Lehet, hogy azért van, mert a yuv apát nem lehet az rgb anyába dugni? Vagy az mindegy?
Szóval ezen a ponton fogalmam sincs, hogy mit csináljak...

plííz heeeelp!! :)

Téma megosztása:


  • (26 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

2 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó