HWSW Informatikai Kerekasztal: TV-out/TV kimenet problémák II. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (26 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

TV-out/TV kimenet problémák II. Értékeld a témát: ***-- 1 szavazás

#21 Felhasználó inaktív   Klown 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.600
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 26. 21:57

Idézet: striker11 - Dátum: 2008. márc. 26., szerda - 21:32

Sziasztok!

Előre bocsátom, hogy hótt gyökér vagyok a témához, mindössze délután óta foglalkozom vele. :) Sajna, eddig hiába böngészgettem a fórumokat, nem lettem közelebb a megoldáshoz. Tehát:

Adott 1 nvidia geforce 8600gt videokártya, 7 tűs s-video kimenettel ill. hozzá kapott s-video-rgb (YPbPr) átalakítóval. A tv pedig 1 philips tv, scarttal (felismeri az rgb-t a kézikönyv szerint).
Ezeket pedig össze szeretném kötni. :)

Na most először próbáltam egy egyik végén s-video, másik végén scart kábellel közvetlenül, akkor működött a dolog, csak fekete-fehér volt a kép. Utánaolvasva a dolgoknak, asszem ez azért van, mert a tv scartja nem ismeri az s-videót. Ezután próbálkoztam a kártyához kapott s-video-rgb átalakítóval ezt megtoldottam egy yuv-scarttal. Sajna erre a tv meg se moccant... Próbálgattam a nvidia vezérlőpulttal mindenfélét állítgatni, de semmi. Felismeri a tv-t (mondjuk hdtv-nek, amiről nem tudom lebeszélni :s), de ennyi.

Lehet, hogy azért van, mert a yuv apát nem lehet az rgb anyába dugni? Vagy az mindegy?
Szóval ezen a ponton fogalmam sincs, hogy mit csináljak...

plííz heeeelp!! :)

Üdv!

Itt a szezon-fazon keverés ténye áll fenn! Az YPbPr (leánykori nevén komponens) RGB! A TV-d nagy valószínűséggel Scart-on keresztül nem fogad komponens jelet! (TV-k 99%-ára igaz! Ha igen, akkor külön fel van tűntetve a manual-jában.) Tehát a 3 RCA-s megoldást ne erőltesd! Egyedüli működőképes lehetőség, ha az S-Video jelet kompozittá alakítod. Ahhoz nem kell más mint egy S-Video -> _kompozit_ RCA átalakító! Tehát a következő elemekből kell, hogy álljon a rendszer

1. S-Video kábel (ami a TV-Out-ból kijön)
2. S-Video -> kompozit RCA átalakító
3. RCA kábel
4. RCA -> Scart átalakító (ami közvetlen a TV-be megy)

Üdv: Klown

Szerkesztette: Klown 2008. 03. 26. 21:59 -kor

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

#22 Felhasználó inaktív   striker11 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 26. 22:03

Idézet: Klown - Dátum: 2008. márc. 26., szerda - 21:57

Üdv!

Itt a szezon-fazon keverés ténye áll fenn! Az YPbPr (leánykori nevén komponens) RGB! A TV-d nagy valószínűséggel Scart-on keresztül nem fogad komponens jelet! (TV-k 99%-ára igaz! Ha igen, akkor külön fel van tűntetve a manual-jában.) Tehát a 3 RCA-s megoldást ne erőltesd! Egyedüli működőképes lehetőség, ha az S-Video jelet kompozittá alakítod. Ahhoz nem kell más mint egy S-Video -> _kompozit_ RCA átalakító! Tehát a következő elemekből kell, hogy álljon a rendszer

1. S-Video kábel (ami a TV-Out-ból kijön)
2. S-Video -> kompozit RCA átalakító
3. RCA kábel
4. RCA -> Scart átalakító (ami közvetlen a TV-be megy)

Üdv: Klown

Mondtam, hogy gyökér vagyok :)

Nagyon köszi a gyors segítséget!!!! :respect:

üdv

#23 Felhasználó inaktív   asdf1234 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 31
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 04. 05. 21:12

Üdv!

Nekem a következő a gondom:

Van egy ATI Radeon 9600-os videókártya és egy sima TV-re akarom átvinni a képet. Próbáltam a megjelenítési tulajdonságoknál és az ATI Catalist Control Centerbe is, de egyiknél sem sikerült.
Ha a CCC-ben rámegyek az auto detect-re, akkor villan egyet a TV képe, de ezen kívül semmi...illetve most jön az érdeksesség:
Akár milyen megjelenítési beállítások mellett, sőt még videó kártya driver nélkül is van a TV-n kép a bootolástól kezdve egészen az üdvözlő képernyőig. Az üdvözlő képernyő előtt a monitor kikapcsol egy pár pillanatra, és ilyenkor megy el a TV-ről a kép.

A kábelezés gondolom jó (S-video --> RCA -->Scart) és már egy csomó drivert is kipróbáltam.

Aki tud vmi okosságot pls segítsen!!

#24 Felhasználó inaktív   Klown 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.600
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 04. 05. 21:34

Idézet: asdf1234 - Dátum: 2008. ápr. 5., szombat - 22:12

Üdv!

Nekem a következő a gondom:

Van egy ATI Radeon 9600-os videókártya és egy sima TV-re akarom átvinni a képet. Próbáltam a megjelenítési tulajdonságoknál és az ATI Catalist Control Centerbe is, de egyiknél sem sikerült.
Ha a CCC-ben rámegyek az auto detect-re, akkor villan egyet a TV képe, de ezen kívül semmi...illetve most jön az érdeksesség:
Akár milyen megjelenítési beállítások mellett, sőt még videó kártya driver nélkül is van a TV-n kép a bootolástól kezdve egészen az üdvözlő képernyőig. Az üdvözlő képernyő előtt a monitor kikapcsol egy pár pillanatra, és ilyenkor megy el a TV-ről a kép.

A kábelezés gondolom jó (S-video --> RCA -->Scart) és már egy csomó drivert is kipróbáltam.

Aki tud vmi okosságot pls segítsen!!

Üdv!

Ha a bootolás alatt színes képed van, akkor tutira nem hardverhiba! Valószínűleg valami driver para okozhatja! Arra meg sajnos nem tudok okosat mondani!  :(  Max annyit, hogy próbálgasd végig a drivereket! Esetleg régebbi CP-est, vagy Omegát, stb.

Üdv: Klown
<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

#25 Felhasználó inaktív   asdf1234 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 31
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 04. 07. 10:54

Köszi, megoldódott a probléma.

Felraktam a gyári drivert (2003-as :) ) és most nem kapcsol ki a monitor az üdvözlő képernyőnél, igaz a tv-ről elmegy a kép, de utána vissza tudom rakni.

A gyárinál egy kicsit újabb drivert honnan tudnék letölteni, mert az amd.ati oldalán 2007es a legrégebbi??

#26 Felhasználó inaktív   Klown 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.600
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 04. 09. 16:40

Idézet: asdf1234 - Dátum: 2008. ápr. 7., hétfő - 11:54

Köszi, megoldódott a probléma.

Felraktam a gyári drivert (2003-as :) ) és most nem kapcsol ki a monitor az üdvözlő képernyőnél, igaz a tv-ről elmegy a kép, de utána vissza tudom rakni.

A gyárinál egy kicsit újabb drivert honnan tudnék letölteni, mert az amd.ati oldalán 2007es a legrégebbi??

Google!  :D  Keress rá! De ajánlom, hogy a VGA gyártójának a honlapját is tanulmányozd! Lehet, hogy csak a gyártó által kiadott driverrel fog rendesen működni a kártya! (pl. ASUS-ok)

Üdv: Klown
<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

#27 Felhasználó inaktív   mirage 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 35
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2008. 04. 11. 20:01

Idézet: Klown - Dátum: 2008. márc. 26., szerda - 20:57

Üdv!

Itt a szezon-fazon keverés ténye áll fenn! Az YPbPr (leánykori nevén komponens) RGB! A TV-d nagy valószínűséggel Scart-on keresztül nem fogad komponens jelet! (TV-k 99%-ára igaz! Ha igen, akkor külön fel van tűntetve a manual-jában.) Tehát a 3 RCA-s megoldást ne erőltesd! Egyedüli működőképes lehetőség, ha az S-Video jelet kompozittá alakítod. Ahhoz nem kell más mint egy S-Video -> _kompozit_ RCA átalakító! Tehát a következő elemekből kell, hogy álljon a rendszer

1. S-Video kábel (ami a TV-Out-ból kijön)
2. S-Video -> kompozit RCA átalakító
3. RCA kábel
4. RCA -> Scart átalakító (ami közvetlen a TV-be megy)

Üdv: Klown

Hello

nekem nagyjabol pont igy nez ki a felallas, de van egy problemam... asztali gepemmel megy (radeon 9550, asszem) tokeletesen, de vettem nemreg egy laptopot (Acer 5715z, es intel 965 express, vagy mi a benne levo), es azzal tokeletesen ures a kep, semmi nem jon at. Valami olyasmit olvastam, hogy nem eleg az ellenallas a teveben, de sajnos nem az en asztalom.

Tudna valaki segiteni?

Koszi

#28 Felhasználó inaktív   Klown 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.600
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 04. 12. 15:34

Idézet: mirage - Dátum: 2008. ápr. 11., péntek - 21:01

Hello

nekem nagyjabol pont igy nez ki a felallas, de van egy problemam... asztali gepemmel megy (radeon 9550, asszem) tokeletesen, de vettem nemreg egy laptopot (Acer 5715z, es intel 965 express, vagy mi a benne levo), es azzal tokeletesen ures a kep, semmi nem jon at. Valami olyasmit olvastam, hogy nem eleg az ellenallas a teveben, de sajnos nem az en asztalom.

Tudna valaki segiteni?

Koszi

Üdv!

Nem lehet driveres para?!  :think:  Ill. tuti, hogy jó a notebook S-Video kimente?!

Ami még megpróbálhatsz, hogy a "Force Detect" funkcióval úgymond felismerteted vele a TV-t és "erőszakosan" jelet küldessz ki a TV-Out-on. Tök mindegy, hogy nincs rákötve, vagy nem érzékeli a TV-t!

Bár azt nem tudom, hogy Intel drivernél van-e ilyen opció?!  :confused:  (ATi-nál, nVidia-nál van!)

Üdv: Klown
<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

#29 Felhasználó inaktív   kenny_evo 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 04. 12. 19:09

Hali!
Asszem h elkezdek visszafele olvasgatni, de ha valaki gyorsabb lesz az lécc írja le h miért fekete-fehér a tv-n a kép?(Radeon X1650XT)

Szerkesztette: kenny_evo 2008. 04. 12. 19:15 -kor


#30 Felhasználó inaktív   Klown 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.600
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 04. 13. 09:04

Idézet: kenny_evo - Dátum: 2008. ápr. 12., szombat - 20:09

Hali!
Asszem h elkezdek visszafele olvasgatni, de ha valaki gyorsabb lesz az lécc írja le h miért fekete-fehér a tv-n a kép?(Radeon X1650XT)

1. NTSC-n megy a kimenet.
2. S-Video-val van összekötve a VGA a TV-vel, de a TV-d nem támogatja az S-Video jelet. >> Kell egy S-Video -> kompozit RCA átalakító.

Üdv: Klown
<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

#31 Felhasználó inaktív   kenny_evo 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 04. 13. 09:41

b Pal-on megy a kimenet(ccc-ben állítottam be)
És S-VHS->RCA kábelem van, de majd szerzek egy sima RCA  kábelt, mert adtak a kártyához egy S-VHS>RCA átalakítót, és lehet h azzal müxik.

#32 Felhasználó inaktív   kenny_evo 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 04. 13. 11:44

Na eljutottam odáig, hogy nem a saját tv-mre, hanem a nappaliban lévőre kötöttem rá, itt színes meg jó is, csak ien halvány csíkok mászkálnak fel-le rajta:S

#33 Felhasználó inaktív   Klown 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.600
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 04. 13. 22:36

Idézet: kenny_evo - Dátum: 2008. ápr. 13., vasárnap - 12:44

Na eljutottam odáig, hogy nem a saját tv-mre, hanem a nappaliban lévőre kötöttem rá, itt színes meg jó is, csak ien halvány csíkok mászkálnak fel-le rajta:S

Földhurok jelenség!

Megoldások:

1., Az ingatlanba bemenő kábeltévé csatlakozóra kell egy földhurok izolátor. (Pár száz Ft az elektro boltban és a legjobb megoldás!)
2., Kihúzod az antennát, mikor a TV-Out aktív.
3., A TV-t és a PC-t azonos konnektroba dugod, hogy közös földjük legyen.

Az 1. variációt javaslom! Ja és eszedbe ne jusson működés közben a kábeleket dugdosni! Csak kikapcsolt állapotban szabad dugni! Különben....  :lame:  :Đ

Üdv: Klown
<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

#34 Felhasználó inaktív   KM 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 152
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 04. 15. 18:13

Sziasztok!

Az a problémám, hogy-ha a TV-vel összekötöm a gépet, úgy, hogy a TV-be bevan dugva a kábel TV antennája, akkor a monitoromon (TFT) csíkok kezdenek futni, ha kihúzom az antennát, akkor eltűnnek. CRT monitornál nincs ilyen.
Ha a gépet földeletlen elosztón keresztül csatlakoztatom a konnektorba, akkor sem jelentkezik ez a hiba, de azt mondták, hogy úgy ne használjam, mert a gép is tönkremehet.

DVD nézésnél még kihúzhatom az antennát, de én TV kártyát is szeretnék használni, így viszont nem lehet.
Földi antennával szintén jó, de azon kevés csatorna jön be.

Mit lehetne tenni ebben az esetben?
Segítségeteket előre is köszönöm.

#35 Felhasználó inaktív   KM 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 152
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 04. 17. 20:34

Itt leírják, hogyan szüntethető meg a földhurok, csak 2 kondi kell hozzá, nekem működik.

http://www.hobbielektronika.hu/cikkek/fold...minden_zug.html

#36 Felhasználó inaktív   gabikaaa 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 04. 19. 14:40

Sziasztok!

Olyan problémám van, h siemens amilo l7310gw laptopot nem tudok rákötni samsung lcd tv-re az egyik tv az r84-es masiknak nemtudom a pontos típusát de mindkettőnél ugyan az lehet a probléma.Haverom Sharp lcd tv-jével egyszerre működött.Egy siemens amilo pi1536-ot szintén gond nélkül összetudtam kötni a samsung tv-kel.mintha nem érzékelné a tv a laptop jelét mert nem tok átváltani PC módra mert nem jelenik meg.ugy tudtam csak rákötni a samsungra ha a pi1536ost rákötöttem bejött a pc mód minden oké... lehuztam a kábelt rádugtam a másik laptopra és volt jel.a probléma h nem jön be a samsungokon a PC mód.bocs ha bonyolultan irtam le de késszvok már annyit probálgattam ha van vmi ötletetek légyszi irjatok!előre is köszi
üdv

#37 Felhasználó inaktív   kekfog 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 18
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 04. 20. 15:15

Sziasztok!

Ma vettem egy tv-ét amin van kompozit bemenet, az asztali DVD lejátszómon meg kimenet.
A kompozit színei kék, piros, zöld, az én kábelem, amit a DVD lejátszóhoz kaptam, az meg fehér, piros sárga. Tisztában vagyok vele, hogy ez a kábel a két audió (L, R) és a videó jel átvitelére való. Kérdésem az lenne, hogy nyugodt szívvel összeköthetem-e a kompozit csatlakozókat, ezzel a kábellel?

#38 Felhasználó inaktív   Klown 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.600
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 04. 20. 21:39

Idézet: kekfog - Dátum: 2008. ápr. 20., vasárnap - 16:15

Sziasztok!

Ma vettem egy tv-ét amin van kompozit bemenet, az asztali DVD lejátszómon meg kimenet.
A kompozit színei kék, piros, zöld, az én kábelem, amit a DVD lejátszóhoz kaptam, az meg fehér, piros sárga. Tisztában vagyok vele, hogy ez a kábel a két audió (L, R) és a videó jel átvitelére való. Kérdésem az lenne, hogy nyugodt szívvel összeköthetem-e a kompozit csatlakozókat, ezzel a kábellel? 

Üdv!

Egyszóval: NEM!  :)

A piros-zöld-kék RCA a komponens (YBbPr) átvitelre szolgál. (Hagyományos CRT TV-knél felejtős!) Ha csak kompozit bemenet van a TV-den, akkor a legegyszerűbb, ha a DVD játékos Scart kimenetére rákötsz egy Scart -> kompozit RCA átalakítót, azt meg a TV-re. Ja és arra ügyelj, hogy a DVD játékos Setup-jában CVBS-re (kompozit) legyen a kimenet állítva, mert különben RGB-t fog kitolni magából a DVD. Ami egyébként jobb minőségű, de csak akkor működik ha a TV-n is van teljes bekötésű Scart.

Üdv: Klown
<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

#39 Felhasználó inaktív   kekfog 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 18
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 04. 21. 08:08

Köszi a választ! Be fogok szerezni akkor egy kompozit jelátvitelre alkalmas kábelt. Scart ki és bemenetem az van a tv-én is, meg a DVD lejátszón is, kábelem is van, csak azt olvastam, hogy jobb a képminőség, ha kompozit csatlakozón kötöm össze a készülékeket. Amúgy egy Panasonic PV70-es plazma a tv típusa.
Köszönöm a segídségedet!

Üdv: kekfog

#40 Felhasználó inaktív   Klown 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.600
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 04. 21. 08:48

Idézet: kekfog - Dátum: 2008. ápr. 21., hétfő - 9:08

Köszi a választ! Be fogok szerezni akkor egy kompozit jelátvitelre alkalmas kábelt. Scart ki és bemenetem az van a tv-én is, meg a DVD lejátszón is, kábelem is van, csak azt olvastam, hogy jobb a képminőség, ha kompozit csatlakozón kötöm össze a készülékeket. Amúgy egy Panasonic PV70-es plazma a tv típusa.
Köszönöm a segídségedet!

Üdv: kekfog

Üdv!

Abban tévedsz, hogy a kompozit a legjobb minőségű! Sőt, pont fordítva! A legsilányabb minőségű! Gondolj csak bele: sűrítve 1 tyúkbélen át kell az összes videoinformációt átvinni. Míg RGB-nél színenként külön vezeték viszi az információt, tehát a sávszélessége is jóval nagyobb!

A lényeg, hogy ha tudod, akkor RGB-s (teljes bekötésű) Scart-ot használj a kütyük között. Vagy YPbPr komponenst, természetesen azt csak akkor, ha a TV-d is tudja fogadni. (Kicsi rá az esély!)

Üdv: Klown
<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

Téma megosztása:


  • (26 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó