HWSW Informatikai Kerekasztal: TV-out/TV kimenet problémák II. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (26 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

TV-out/TV kimenet problémák II. Értékeld a témát: ***-- 1 szavazás

#461 Felhasználó inaktív   FLaszlo 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 98
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 13. 09:47

Ez van, haladni kell a korral. VGA kimenet azért még előfordul a mai kártyákon is, amelyikeken meg nincs ahhoz adnak DVI/VGA átalakítót.

Üzenet megtekintéseIdézet: Jakuza - Dátum: 2011. 02. 13. 08:18

Ez szep es jo hogy VGA to RGB csakhogy az uj VGAkon nincsen szabvany D-SUB sem csak HDMI/DVI vagy displayport.


#462 Felhasználó inaktív   zyrobs 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 364
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 16. 12:24

Üzenet megtekintéseIdézet: Jakuza - Dátum: 2011. 02. 13. 09:18

Ez szep es jo hogy VGA to RGB csakhogy az uj VGAkon nincsen szabvany D-SUB sem csak HDMI/DVI vagy displayport.
Szoval azt hiszem a kabel barkacs sem megoldhato.

Ugy tunik, akkor az verzio marad, hogy a regi VGA-t meg kell tartani es valami SLI-s lapba azt is beletenni az uj VGA melle.

A mostani kártyák DVI portja kezeli az analóg jelet, egyébként nem lehetne rákötni dvi/vga átalakítót. Persze hogy ezt lehet-e még továbbbarkácsolni SCARTra, azt nem tudom.

#463 Felhasználó inaktív   Jarvis 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 55
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 02. 08:51

Sziasztok
A problémám az volna hogy van egy leadtek-es Winfast PVR2000-res digitalizáló kártyám és amíg Windows XP-m volt semmi baja nem volt de amióta felraktam a windows 7-et azóta nem megy tehát amikor elindítanám a rendes autorun-os telepítőjét azt írja ki hogy "not supported" ha pedig külön kiválasztom és úgy telepítem a PVR2000-rest akkor feltelepszik de elindításkor kiírja hogy "Cannot find any video capture device" pedig bevan dugva a TV és automatán észlelnie kéne de ha a kamera van bedugva azt sem látja!!
Valaki ebben tudna segíteni?? Próbáltam már a Virtual PC-n is az Xp-t de azon is ugyan ez a hiba,pedig bedugva is minden jólvan!!!
Remélem hogy tudtok segíteni mert nekem nincs több ötletem!!

#464 Felhasználó inaktív   FLaszlo 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 98
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 02. 15:03

Ugye nem a hozzá kapott CD-ről akarod installálni? Szerintem próbáldd meg az utolsó Vista driverrel. (Win7 úgy nézem már nincs hozzá.)

http://www.leadtek.c...WinFast+PVR2000

Ha ezzel se megy, akkor szerintem annyi. Eljárt felette az idő. Virtual PC-n nyilván nem fog menni, mivel az arra installált OS nem látja a fizikai hardvert, csak azt amit a VPC emulál neki.


Üzenet megtekintéseIdézet: Jarvis - Dátum: 2011. 03. 02. 07:51

Sziasztok
A problémám az volna hogy van egy leadtek-es Winfast PVR2000-res digitalizáló kártyám és amíg Windows XP-m volt semmi baja nem volt de amióta felraktam a windows 7-et azóta nem megy tehát amikor elindítanám a rendes autorun-os telepítőjét azt írja ki hogy "not supported" ha pedig külön kiválasztom és úgy telepítem a PVR2000-rest akkor feltelepszik de elindításkor kiírja hogy "Cannot find any video capture device" pedig bevan dugva a TV és automatán észlelnie kéne de ha a kamera van bedugva azt sem látja!!
Valaki ebben tudna segíteni?? Próbáltam már a Virtual PC-n is az Xp-t de azon is ugyan ez a hiba,pedig bedugva is minden jólvan!!!
Remélem hogy tudtok segíteni mert nekem nincs több ötletem!!


#465 Felhasználó inaktív   Jarvis 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 55
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 03. 21:56

Hát ezt a fajta driver már próbáltam de ez is ugyan az írja hogy nem található az eszköz!!
Tehát ezekszerint nincs rá megoldás??
És lehet hogy nem ide tartozik de van egy IDE-s merevlemezem és a windows 7 azt se látja tehát se a lemezkezelő se semmi!!
Pedig XP-n az is jó volt! Erre volna valami megoldás??

Szerkesztette: Jarvis 2011. 03. 03. 21:58 -kor


#466 Felhasználó inaktív   Hamis 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 44
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 04. 22:59

Sziasztok!

Az a problémám, hogy van egy GF GTX 460-am, aminek bár van mini HDMI portja, a megjelenítőmre a jelet az egyik DVI porton keresztül, DVI-HDMI átalakítóval szeretném eljuttatni.

A probléma itt kezdődik, ugyanis hiába rakom bármelyik DVI kimenetre az átalakítót a jel valamiért nem megy át rajta. A konverter a HD 4890-es videókari esetében még jól működött és szépen átment rajta a jel. Lehet, hogy valami szoftveres beállítás a rossz, bár bekapcsoláskor attól még meg kellene jelennie a képnek (ami nem történik meg).
Erre tesztelés miatt lenne szükségem.

Valaki tudna segíteni rajtam?

Előre is köszönöm! :)

#467 Felhasználó inaktív   szabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 26. 07:15

Hi

Adott egy SAPPHIRE HD 3870 512MB GDDR4 PCI-E videokártya.
Kép
A gyártó csomagolt hozzá DVI-HDMI átalakítót.
Kép

Erre a honlapjukon ezt írják:

"HDMI output support
Supports all display resolutions up to 1920x1080
Integrated HD audio controller with multi-channel (5.1) AC3 support, enabling a plug-and-play cable-less audio solution
"

A kérdésem, TV-re csatlakoztatva miért nem megy át a hang?

Üdv
szabi
az internet vajon mi!? # Mire jó az ipad! # Mass Effect 2 vége
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 1042hrs / 66hrs

#468 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 26. 08:09

Üzenet megtekintéseIdézet: szabi - Dátum: 2011. 04. 26. 08:15

A kérdésem, TV-re csatlakoztatva miért nem megy át a hang?

A hang(kartya) beallitasoknal valaszd ki a hdmi out-ot.

Kép

Samott

Szerkesztette: Samott 2011. 04. 26. 08:10 -kor

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#469 Felhasználó inaktív   szabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 26. 08:20

Jah nem írtam, windows xp fut, és nincs ilyen lehetőség a hangkártyánál.

Üdv
szabi
az internet vajon mi!? # Mire jó az ipad! # Mass Effect 2 vége
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 1042hrs / 66hrs

#470 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 26. 08:25

Üzenet megtekintéseIdézet: szabi - Dátum: 2011. 04. 26. 09:20

Jah nem írtam, windows xp fut, és nincs ilyen lehetőség a hangkártyánál.

Akkor eloszor azt kellene kideriteni, miert nincs ilyen a hangkimenetek kozt.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#471 Felhasználó inaktív   szabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 26. 08:47

Nem tudom, feltettem a 11.3-as catalyst-t, de nem lett tőle hdmi kimenet a hangkártya beállításoknál.
Ezidáig ennyi elég volt.

Üdv
szabi
az internet vajon mi!? # Mire jó az ipad! # Mass Effect 2 vége
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 1042hrs / 66hrs

#472 Felhasználó inaktív   FLaszlo 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 98
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 26. 16:54

XP alatt külön fel kell tenni a HDMI Audio drivert innen:
http://sites.amd.com...on_xp-32.aspx#3

Üzenet megtekintéseIdézet: szabi - Dátum: 2011. 04. 26. 08:47

Nem tudom, feltettem a 11.3-as catalyst-t, de nem lett tőle hdmi kimenet a hangkártya beállításoknál.
Ezidáig ennyi elég volt.

Üdv
szabi


#473 Felhasználó inaktív   szabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 26. 21:51

Ohh, ezt nem tudtam azt hittem mint w7 alatt.
Kipróbálom köszi. :cool2:

Üdv
szabi
az internet vajon mi!? # Mire jó az ipad! # Mass Effect 2 vége
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 1042hrs / 66hrs

#474 Felhasználó inaktív   ogregabi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 09. 16:53

Sziasztok fórumozók a segítségeteket szeretném kérni!

Videót szeretnék készíteni úgy, hogy a videóképet kamerával, a hangot pedig szintetizátorból adom.
Milyen szoftvert használjak, hogy a kép és a hang között ne legyen fáziskésés?
A videó kimenet AV-out, a pc bemeneti csatlakozó pedig rca átalakitó jackra line in.
Ha valaki tud segíteni kérem írja meg. Köszönöm!!!

#475 Felhasználó inaktív   szabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 13. 20:01

Először a videót próbálnám bevinni a gépre mondjuk VirtualDub segítségével.
Ezután felvenném a hangot Audacity nevű programmal.
Megnyitnám a videófájl-t és az audiófájl-t mondjuk a mpc-hc lejátszóval.
A numerikus billentyűzet "+" "-" gombjával megkeresném azt az értéket amennyivel a hangot el kell tolni, hogy szinkronban legyen a videóval.
Ezután a hangot és a videót kívánt formátumra tömöríteném, a hangot mindenképp megui-val ahol a tömörítéskor meg lehet adni az eltolást.
Ezután összefűzném a videót a hanggal olyan programmal ami kezeli azt a formátumot amit használni szeretnél (pl. megui tud összefűzni mkv, avi, mp4 formátumot)

üdv
szabi
az internet vajon mi!? # Mire jó az ipad! # Mass Effect 2 vége
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 1042hrs / 66hrs

#476 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 05. 19:32

Sziasztok!

A TESCO saját márkájának számító Technika HDMI kábelek minőségével kapcsolatban van bármelyikőtöknek tapasztalata?

Azért kérdezem, mert jó minőségű HDMI kábelt szeretnék vásárolni 5 méteres hosszban, s a fenti terméket néztem ki a múltkor. Aranyozott csatlakozókkal rendelkezett, nagyon igényes csomagolásban, ráadásul meglehetősen profinak tűnő, "hálóval erősített", vastag kábelrészzel. Mindezt kb. 3.500 forintos áron. Az ennél kétszer-háromszor drágább márkás kábelek kivitelezése nem tűnt olyan profinak.

Nyilván tisztában vagyok azzal, hogy nem a TESCO gyártja a termékeket, de nagy valószínűséggel nem fog kiderülni, hogy melyik cég gyártotta az adott kábeleket a TESCO részére "Technika" márkanévvel. :-)

Viszont, ha valakinek van gyakorlati tapasztalata a fenti kábellel, s megosztja velem, azt megköszönöm!

(Pár hete ugyanott volt egy 5 méteres BELKIN gyártmányú HDMI kábel 3.500 forintért, de akkor azt nem vettem meg - amit sajnálok -, mert azt hittem, az drágának számít. Nem néztem akkor még körül, hogy milyen árakon mennek ezek. Azóta már tudom, hogy nagyon jó vétel lett volna, a kábel pedig sajnos elfogyott!)

Köszönöm előre is!

Üdv: Piftuka
"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

#477 Felhasználó inaktív   Misi_D 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.463
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 09. 16:01

Sziasztok!

Egy Win XP oprendszerrel rendelkező PC-t, pontosabban egy Ati HD4850-es videokártyát, illetve egy Samsung LE40C650-es LCD tv-t kötöttem össze dvi-hdmi átalakító + hdmi kábel segítségével. PC-n lejátszva szeretnék filmet nézni, kitéve a képet a tv-re, másodlagos megjelenítőre. 23,976 FPS-es filmek lejátszásához - a szagattások, képszétesések elkerülése, megfelelő pulldown érdekében - szerettem volna átállítani a tv-re küldött jel frissítését 23(,976)Hz-re, de a CCC-ben nem találok ilyen lehetőséget. A legkisebb érték 24Hz, force-ban is. Olvastam valahol, hogy a CCC HDTV settings részén az 1080p24 opció kipipálását követően megjelenik a refresh rate-ek között a 23Hz beállítási lehetőség is - én pipáltam, okéztam, újraindítottam, rimánkodtam... de semmi.
Hogyan, milyen módszerrel tudom beállítani a 23(,976) Hz-es képfrissítést?
Most hagyjuk a DLNA beállítását (megtörtént egyébként), ill. a külső vinyóval/pendrive-al rohangálást a tv-hez opciókat, mivel épp egy olyan filmet néznék meg, amit a tv beépített lejátszója nem tud kezelni. Így csak a PC-s megoldás marad, amit nem épp a 17"-es monitorral képzelek el. S ha már a tv-a megjelenítést kell összehozni, akkor normális minőségben szeretném.
Cimbora szerint váltsak Win 7-re, ott lesz a CCC-ben 23Hz is. Ha más megoldás nincs, akkor ezt is meg tudom lépni, készülök már rá egy ideje, csak eddig nem vettem rá magam (driverek, programok 64 bites verziója után turkálás...).
Köszi!

Szerk:
Amit kifelejtettem: friss directx (9-es, az XP miatt), friss ati driver.

Szerkesztette: Misi_D 2011. 08. 09. 16:04 -kor

A katonai behívó azt jelenti, hogy a fehér ember elküldi a feketét a sárga ellen harcolni azért a földért, amit a vörösbőrűtől lopott el.

A halott Jedi a jó Jedi!  (Sith közmondás)

#478 Felhasználó inaktív   Zsivaagoo 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.711
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 09. 18:50

Üzenet megtekintéseIdézet: Misi_D - Dátum: 2011. 08. 09. 17:01

...
Cimbora szerint váltsak Win 7-re, ott lesz a CCC-ben 23Hz is. Ha más megoldás nincs, akkor ezt is meg tudom lépni, készülök már rá egy ideje, csak eddig nem vettem rá magam (driverek, programok 64 bites verziója után turkálás...).
...

Nem mondott hülyeséget, de az se biztos, hogy megoldást mondott. Duálbootos rütyő még jól jöhet, akár másra is.

ui: basszameg! Lejátszó akár lehet más is... Akár a TV is. Azmilyen?

Szerkesztette: Zsivaagoo 2011. 08. 09. 18:52 -kor

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.
Ha visszakérdezek, akkor az azért van, mert nem értettem, hogy mit kérdeztél. Heeeee?

#479 Felhasználó inaktív   Misi_D 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.463
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 09. 19:32

Üzenet megtekintéseIdézet: Zsivaagoo - Dátum: 2011. 08. 09. 19:50

Nem mondott hülyeséget, de az se biztos, hogy megoldást mondott. Duálbootos rütyő még jól jöhet, akár másra is.

ui: basszameg! Lejátszó akár lehet más is... Akár a TV is. Azmilyen?

Lejátszóból "van minden". MPC-HC, Kmplayer, VLC, Splash... Sok mindent kipróbáltam az utóbbi napokban, mivel HD lejátszás témakörben voltak más jellegű gondjaim is - leginkább tapasztalatlanság - és próbálkoztam. A tv pedig egy Samsung LE40C650, cimboránál is ilyen van.
A katonai behívó azt jelenti, hogy a fehér ember elküldi a feketét a sárga ellen harcolni azért a földért, amit a vörösbőrűtől lopott el.

A halott Jedi a jó Jedi!  (Sith közmondás)

#480 Felhasználó inaktív   Zsivaagoo 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.711
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 10. 07:48

Üzenet megtekintéseIdézet: Misi_D - Dátum: 2011. 08. 09. 20:32

Lejátszóból "van minden". MPC-HC, Kmplayer, VLC, Splash... Sok mindent kipróbáltam az utóbbi napokban, mivel HD lejátszás témakörben voltak más jellegű gondjaim is - leginkább tapasztalatlanság - és próbálkoztam. A tv pedig egy Samsung LE40C650, cimboránál is ilyen van.

"pontosabban egy Ati HD4850-es videokártyát, illetve egy Samsung LE40C650-es LCD tv-t kötöttem össze dvi-hdmi átalakító + hdmi kábel segítségével. " Lehet, hogy itt a baj? Az átalakító?

Milyen az a VGA pontosan?
Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.
Ha visszakérdezek, akkor az azért van, mert nem értettem, hogy mit kérdeztél. Heeeee?

Téma megosztása:


  • (26 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó