HWSW Informatikai Kerekasztal: TV-out/TV kimenet problémák II. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (26 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

TV-out/TV kimenet problémák II. Értékeld a témát: ***-- 1 szavazás

#61 Felhasználó inaktív   Gabee01 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 12. 11:22

Idézet: Gabee01 - Dátum: 2008. máj. 10., szombat - 23:27

Sziasztok! Teljes elkeseredettségemben írok ide, abszolút tanácstalan vagyok mostmár.
Eddig gf6600-asom volt amit nemrégiben lecseréltem egy ati 2600 pro-ra. A tv-kimenet tökéletesen működött CCC-vel, aztán egyik napról a másikra(!) a következő dolog történt: a CCC-ben a Kijelzőkezelőben a TV megjelent ugyan, de szürke és nem tudtam rákattintani se behúzni a másodlagos megjelenítőbe. Akkor mindent kipróbáltam, mit gondolhat az ember, tönkrement a tv-out. Visszaküldtem a vga-t, kicserélték, de nem ugyanolyanra másikra (Ati3650) és ezzel sem működik. Ugyanaz. A csere egyébként nem volt felesleges, mert egyrészt jobb kártya másrészt a másikon zúgott a hűtő, részletkérdés. Windows-driver reinstallt eszközöltem másik tv-vel és kábellel kipróbáltam, nem jó. Mi lehet a baj? Mostmár tényleg kifogytam az ötletekből. Mit lehet még ezen beállítani? Olvastam már fórumokon hogy másnak is volt ez a problémája, de választ nem találtam rá.

PLS SEGÍTSETEK! Köszönöm szépen előre is.

Gabee

Megoldódott a probléma! A monitort az alaplaphoz közelebbi csatlakozóba kellett dugni.  :)  :)

#62 Felhasználó inaktív   Miki67 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 14
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 12. 13:54

Szervusztok!
Segítségeteket szeretném kérni.
Van egy UC 2000 8 mm video camcorderem.Szeretném tudni hogy milyen digitalizáló kártyát vegyek hozzá vagy tv tunert hogy a felvett videókat a számítógépre tudjam menteni és kiírni lemezre.
Segítségeteket előre is köszönöm
Miki

#63 Felhasználó inaktív   Klown 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.600
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 12. 21:53

Idézet: Miki67 - Dátum: 2008. máj. 12., hétfő - 14:54

Szervusztok!
Segítségeteket szeretném kérni.
Van egy UC 2000 8 mm video camcorderem.Szeretném tudni hogy milyen digitalizáló kártyát vegyek hozzá vagy tv tunert hogy a felvett videókat a számítógépre tudjam menteni és kiírni lemezre.
Segítségeteket előre is köszönöm
Miki

Üdv!

Ha nem akarsz sokat költeni, akkor akármilyen tunert, vagy VIVO-s videokártyát vehetsz. Minősége nem lesz csúcson, de hát valószínű a 8 mm-es kamera se egy high-end cucc!  :)  Igazából analóg forrásból való digizésnél a kép/hang elcsúszát megelőzendő, a TBC (Time Base Corrector) lenne a legfontosabb, csak hát az már zsebbenyúlós móka.

Bővebbi infót szerintem a Multimédia \ Video Capture rejtelmei c. topicban találhatsz a dologról.

Üdv: Klown
<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

#64 Felhasználó inaktív   bala23 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 91
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 17. 08:52

sziasztok!

Kérlek segyítsetek, dualview-ban van rákotve a pc-m lcd tv-re
dvi, ben és nem tartja meg méretarányt mikor full screen-ben kirakja
a tv-re, hanme kihúzza teljesen a képernyő széléig alul, felül, nagyon
torzítja a képet!
Ezt hol tudom állítani?

Köszi

#65 Felhasználó inaktív   galant 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 19
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2008. 05. 18. 17:57

Segítséget kérnék!
512 MB-os Asus 8600 GT Silentemet nem tudom rávenni, hogy dualview módban az LCD TV-men a filmet teljes képernyős módban lejátsza. Csak, ha egérrel "áthúzom" a monitor asztaláról a TV re és ott teszem teljes képernyőssé, akkor sikeredik, de ez így elég kényelmetlen megoldás. Pláne, hogy korábbi, szintén NVIDIA-s karimmal(GeForce 6200 TC), ha pl. a KMPlayert használtam, akkor a monitoron kis méretben, a TV-n pedig teljes képernyős módban játszotta le a filmeket, minden külön beavatkozás nélkül.
A két kari NVIDIA beállítások menüjében van egy lényeges különbség a 8600-aséból a "Video & Television" menüpontban hiányzik egy sor:  a "Modify Full-Screen Video Options".
Hogy tudnám rávenni ezt a 8600-ast, hogy ugyanúgy működjön, mint elődje, amit csak a HD filmek miatt cseréltem le, mert kicsit gyengének bizonyult.
Remélem érthető voltam, mert igazából elég láma vagyok.
Segítségeteket előre is köszönöm.
galant

#66 Felhasználó inaktív   Luftwaffe 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 316
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 18. 19:48

Idézet: galant - Dátum: 2008. máj. 18., vasárnap - 18:57

Hogy tudnám rávenni ezt a 8600-ast, hogy ugyanúgy működjön, mint elődje, amit csak a HD filmek miatt cseréltem le, mert kicsit gyengének bizonyult.

Te szerintem a "Video Mirror" fícsörről beszélsz (=1-ik monitoron ablakban megy a videó, a másikon full screenben ugyanaz)

Emlékezetem szerint az új szériás GeForce-ok (8500/8600/8800) nem támogatják ezt a fícsört.
May the bastard rest in pieces ;)

#67 Felhasználó inaktív   tandras0 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 18. 20:32

nvidia 7300gt videókártyám van. A problémám az lenne, hogy telepítettem a vistat és csalódottan tapasztaltam, hogy a vistahoz írt nvidia driverben már nincs benne a teljes képernyős filmnézés a 2. megjelenítőn, ill hallottam, hogy az új xp-s driverek sem támogatják már valami film-lopásos dolog miatt. A tv egy LG projektoros ketyere ami a 480i, 480p és 576i formátumokat támogatja.(nem tudom ezek mit jelentenek, gondolom felbontás, de az i ill. p nem tudom mire utal). Nvidia control panelben beállít: dual wiev (ha klónra teszem a monitoron a kép nagyon ratyi és az ikonjaimat is átrendezi), valamint 480i.
avi-k nézésekor egy kis jóindulattal a bs player tökéletesen lejátsza a dolgokat. Viszont dvd-t nem tudok nézni. a blaze dvd player-nek nincs képe a tv-n, a power dvd képe meg átlóg a monitorra. A kérdésem az lenne, hogy tudnátok e nekem alternatívát adni, hogy hogyan tudok dvd-t nézni az új rendszeremen?? köszi a segítséget.

#68 Felhasználó inaktív   galant 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 19
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2008. 05. 19. 05:26

Idézet: Luftwaffe - Dátum: 2008. máj. 18., vasárnap - 19:48

Te szerintem a "Video Mirror" fícsörről beszélsz (=1-ik monitoron ablakban megy a videó, a másikon full screenben ugyanaz)

Emlékezetem szerint az új szériás GeForce-ok (8500/8600/8800) nem támogatják ezt a fícsört.

Köszi a gyors reagálásért!
Akkor mos vigyem vissza, mert pont a 2 DVI kimenet miatt és pont TV-nézésre vettem, ja meg hogy teljesen csendben van. (különösen most  kikapcsolt állapotban: a ruhás szekrény aljában a komplett gép)
Nagyon dühös vagyok, mert sztem a fejlődés nem azt jelenti, hogy jól használható, bevált funkciókat "kiveszünk" az új termékből és még csak fel sem hívjuk a figyelmet erre.
Azért még reménykedek abban, hogy van megoldás.
galant

#69 Felhasználó inaktív   galant 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 19
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2008. 05. 19. 16:46

Köszi a segítséget! :respect:
Kicseréltettem egy Inno3D 7600-as-ra és már müxik is.
Nem gondoltam volna, hogy egy ilyen fontos és felhasználó-barát funkciót a 8-as és 9-es karikból kihagynak!
galant ;)

Szerkesztette: galant 2008. 05. 19. 16:47 -kor


#70 Felhasználó inaktív   spidey 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.064
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 19. 18:09

Idézet: tandras0 - Dátum: 2008. máj. 18., vasárnap - 21:32

nvidia 7300gt videókártyám van. A problémám az lenne, hogy telepítettem a vistat és csalódottan tapasztaltam, hogy a vistahoz írt nvidia driverben már nincs benne a teljes képernyős filmnézés a 2. megjelenítőn, ill hallottam, hogy az új xp-s driverek sem támogatják már valami film-lopásos dolog miatt. A tv egy LG projektoros ketyere ami a 480i, 480p és 576i formátumokat támogatja.(nem tudom ezek mit jelentenek, gondolom felbontás, de az i ill. p nem tudom mire utal). Nvidia control panelben beállít: dual wiev (ha klónra teszem a monitoron a kép nagyon ratyi és az ikonjaimat is átrendezi), valamint 480i.
avi-k nézésekor egy kis jóindulattal a bs player tökéletesen lejátsza a dolgokat. Viszont dvd-t nem tudok nézni. a blaze dvd player-nek nincs képe a tv-n, a power dvd képe meg átlóg a monitorra. A kérdésem az lenne, hogy tudnátok e nekem alternatívát adni, hogy hogyan tudok dvd-t nézni az új rendszeremen?? köszi a segítséget.

169-es XP driverekben még van teljes képernyő mindkét kijelzőn.  Áthúzod a lejátszó képét?
BlazeDVD-t nem ismerem, de bármelyik ismert médialejátszó (Mplayer, PowerDVD) lejátssza rendesen a DVD-t 2. képernyőn... BTW, nekem sem válaszolt még senki erre, támogat a Clone mód 2 különböző képarányú kijelzőt?...

#71 Felhasználó inaktív   tandras0 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 19. 19:22

Idézet: spidey - Dátum: 2008. máj. 19., hétfő - 18:09

169-es XP driverekben még van teljes képernyő mindkét kijelzőn.  Áthúzod a lejátszó képét?
BlazeDVD-t nem ismerem, de bármelyik ismert médialejátszó (Mplayer, PowerDVD) lejátssza rendesen a DVD-t 2. képernyőn... BTW, nekem sem válaszolt még senki erre, támogat a Clone mód 2 különböző képarányú kijelzőt?...

Köszi a választ! Az XP-vel semmi gond, vista a problematikus és azt használom. Ha dualwiev módban lejátszót áthúzva (bsplayer-avi nézés) működik, nézhető. DVD lejátszáskor jönnek a gondok: power dvd áthúz tv-re elindít, teljes képernyő és a kép egy része - gondolom az "asztal kiterjesztése" funkció miatt - átlóg a monitorra és az a rész a tv-n nem látható. bsplayerrel még nem próbáltam dvd-t nézni. A másik amit kipróbáltam a clone mód! itt már használható a power dvd (csak egy pici hiányzik a kép bal oldalából kb 5%, ha méretre igazítom az asztal méretét a tv-n akkor a monitorról elmegy a kép, nem megjeleníthető, és ha ezekután elindítom a powerdvd-t akkor teljesen elcsúsztatja lejátszó képét, rosszabb mint előtte.), azonban ezzel az a probléma, hogy ilyenkor a monitor is a TV felbontását veszi át, ezáltal minden egyes filmnézéskor át kell állítani és még az ikonjaimat is átrendezi, majd ha végeztem mindent vissza lehet csinálni, próbáltam másik felhasználóként belépni és ott megcsinálni, de az összes fiók beállítását megváltoztatja!(lehet hogy csak lammer vok hozzá).
Egyébbként klón módban a két kijelző teljesen megegyezik, ha az egyik kijelző felbontását állítod változik ugyanarra a másiké is és ugyanez fordítva, ha klón akkor a kettő teljesen egyforma. Ez a beálításos dolog csak számomra megy ilyen nehezen, vagy bosszankodik rajta más is? szivesen fogadok tanácsot beállításra ill, hogy milyen programokat használjak mert már 3 hete nem méztem filmet! :mad:

#72 Felhasználó inaktív   Luftwaffe 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 316
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 20. 16:38

Idézet: spidey - Dátum: 2008. máj. 19., hétfő - 19:09

BTW, nekem sem válaszolt még senki erre, támogat a Clone mód 2 különböző képarányú kijelzőt?...

Clone modban mind2 kijelzönek azonos felbontasunak kell lennie, hiszen a kartya az egyik kijelzö kepet "klonozza" a masikra.

Ha kulonbözö felbontasu es/vagy keparanyu kijelzöt akarsz hasznalni, akkor DualView.
May the bastard rest in pieces ;)

#73 Felhasználó inaktív   Klown 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.600
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 20. 18:58

Idézet: tandras0 - Dátum: 2008. máj. 18., vasárnap - 21:32

nvidia 7300gt videókártyám van. A problémám az lenne, hogy telepítettem a vistat és csalódottan tapasztaltam, hogy a vistahoz írt nvidia driverben már nincs benne a teljes képernyős filmnézés a 2. megjelenítőn, ill hallottam, hogy az új xp-s driverek sem támogatják már valami film-lopásos dolog miatt. A tv egy LG projektoros ketyere ami a 480i, 480p és 576i formátumokat támogatja.(nem tudom ezek mit jelentenek, gondolom felbontás, de az i ill. p nem tudom mire utal). Nvidia control panelben beállít: dual wiev (ha klónra teszem a monitoron a kép nagyon ratyi és az ikonjaimat is átrendezi), valamint 480i.
avi-k nézésekor egy kis jóindulattal a bs player tökéletesen lejátsza a dolgokat. Viszont dvd-t nem tudok nézni. a blaze dvd player-nek nincs képe a tv-n, a power dvd képe meg átlóg a monitorra. A kérdésem az lenne, hogy tudnátok e nekem alternatívát adni, hogy hogyan tudok dvd-t nézni az új rendszeremen?? köszi a segítséget.

Üdv!

Az i = interlaced, azaz váltottsoros megjelenítés.
A p= progressive, azaz progresszív megjelenítés. (A p jobb!)

A többihez nem tudok hozzászólni, mert nálam a PAL TV-n korrektül megy a klón mód.

Üdv: Klown
<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

#74 Felhasználó inaktív   mirage 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 35
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 20. 21:21

Idézet: mirage - Dátum: 2008. ápr. 25., péntek - 6:45

Hello mindenkinek ismet,

azt modnta nekem valaki, hogy a 7-tus (ámerikai szabványos) s-video kimenetet siman lehet hasznalni 4 tus (ejurópaji) s-video kabellel. A celom kizarolag a kep atvitele.

Jol mondtak nekem? (Merthogy 7 tus kabeleket nehezebben lehet szerezni)

Koszi!

No, hatha valakinek segit:
* a hetvegen vettem egy s-video kabelt, meg egy s-video-s meg kompozit -> scart atalakitot
* fekete-feher kimenetet kaptam csak, pedig mindenhogy probalgattam, tenyleg...
* aztan olvastam valahol, hogy ha a teven 2 scart bemenet van, akkor az egyik kompozit, masik s-video bemenet..
* ugyhogy atraktam a masik bemenetre, es hoppa! mukodott... meg felbontast, ilyesmiket kell allitgatni, de a lenyeg, hogy a kep kimegy, es szines.

Es a gepen 7 tus s-video a kimenet, a kabel meg 4 tus, ugyhogy szerencsere ez sem akadaly.

Ha butasagot irtam, csak javitsatok.

#75 Felhasználó inaktív   tandras0 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 21. 17:08

Idézet: Klown - Dátum: 2008. máj. 20., kedd - 18:58

nálam a PAL TV-n korrektül megy a klón mód.  Üdv: Klown

Köszi Klown!
Azt még megkérdezném, hogy a TV-hez milyen módon csatlakozol (video- sárga RCA; s-video- 4tűs; composite - 3db RCA piros zöld kék), és clone módban milyen felbontást használsz?
Én composite, gondolkodtam már azon is, hogy "átvágom a tévét", csinálok egy átalakítót és más módon csatlakozok a TV-hez. Esetleg nincs valakinek kapcsolási rajza az átalakítókhoz?
köszi

#76 Felhasználó inaktív   spidey 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.064
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 21. 19:01

Idézet: Luftwaffe - Dátum: 2008. máj. 20., kedd - 17:38

Clone modban mind2 kijelzönek azonos felbontasunak kell lennie, hiszen a kartya az egyik kijelzö kepet "klonozza" a masikra.

Ha kulonbözö felbontasu es/vagy keparanyu kijelzöt akarsz hasznalni, akkor DualView.

nVidia Vezérlőpultban elvileg van lehetőség (persze nem működik) Clone módban mindkét képernyőre külön felbontást beállítani (Manage Custom Resolutions). Nem értem:

- miért ne lehetne újraméretezni a második kijelzőre a képet

- DualView módban mindkét képernyőn megjeleníteni a nyitott ablakokat.

Most TVToollal próbálkozom, abban elvileg(megint) van lehetőség resize-ra, a gyakorlatban nem igazán megy itt sem, legfeljebb 1 gombbal át lehet tenni a képet TV-re, más felbontásban...

#77 Felhasználó inaktív   tandras0 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 21. 20:07

Idézet: spidey - Dátum: 2008. máj. 21., szerda - 19:01

Most TVToollal próbálkozom, abban elvileg(megint) van lehetőség resize-ra, a gyakorlatban nem igazán megy itt sem, legfeljebb 1 gombbal át lehet tenni a képet TV-re, más felbontásban...

spidey!
légyszives mondd meg nekem, hogy olyan tvtools-os dolgot honnan lehet letölteni! Valaki esetleg meg tudná mondani, hogy bsplayer-ben mit kell ahhoz átállítani, hohy a dvd-nél is legyen hang ne csak az aviknál? audigy 4 spdif out-ot használok

Köszönöm

#78 Felhasználó inaktív   tandras0 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 21. 20:17

vista 64bit ezt elfelejtettem....

#79 Felhasználó inaktív   Klown 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.600
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 22. 18:17

Idézet: tandras0 - Dátum: 2008. máj. 21., szerda - 18:08

Köszi Klown!
Azt még megkérdezném, hogy a TV-hez milyen módon csatlakozol (video- sárga RCA; s-video- 4tűs; composite - 3db RCA piros zöld kék), és clone módban milyen felbontást használsz?
Én composite, gondolkodtam már azon is, hogy "átvágom a tévét", csinálok egy átalakítót és más módon csatlakozok a TV-hez. Esetleg nincs valakinek kapcsolási rajza az átalakítókhoz?
köszi

Üdv!

A Videokártya HDTV-nek ismeri fel a kimenetet, de hát ez nem jelent semmit!  :D  A (HD)TV 1024×768-as felbontásra van állítva, ami ugye valójában 720×576-os PAL. De már ezt se tudja rendesen lekonvertálni a TV kimenet, mert az asztal csak egy része látszik. Az asztalon az egermutatót követi a TV képe.

Csatlakozások (fordított sorrendben):
TV -> Scart/RCA átalakító -> RCA kompozit kábel -> kompozit RCA/S-Video átalakító -> S-Video kábel pedig megy a 7 tűs TV-Out-ba.

Üdv: Klown
<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

#80 Felhasználó inaktív   tandras0 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 22. 19:51

köszi!!

Téma megosztása:


  • (26 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó