HWSW Informatikai Kerekasztal: TV-out/TV kimenet problémák II. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (26 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

TV-out/TV kimenet problémák II. Értékeld a témát: ***-- 1 szavazás

#81 Felhasználó inaktív   spidey 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.064
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 22. 21:02

Idézet: tandras0 - Dátum: 2008. máj. 21., szerda - 21:07

spidey!
légyszives mondd meg nekem, hogy olyan tvtools-os dolgot honnan lehet letölteni! Valaki esetleg meg tudná mondani, hogy bsplayer-ben mit kell ahhoz átállítani, hohy a dvd-nél is legyen hang ne csak az aviknál? audigy 4 spdif out-ot használok

Köszönöm

link

Viszont 1. ez nem hiszem, hogy Vistát támogat, mert már befejezték a fejlesztését, 2. 15 percig használható, utána regelni kell, szal más linket nem adhatok... :)

Szerkesztette: spidey 2008. 05. 22. 21:02 -kor


#82 Felhasználó inaktív   tandras0 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 23. 16:20

Idézet: spidey - Dátum: 2008. máj. 22., csütörtök - 21:02

link

Viszont 1. ez nem hiszem, hogy Vistát támogat, mert már befejezték a fejlesztését, 2. 15 percig használható, utána regelni kell, szal más linket nem adhatok... :)

köszi!

#83 Felhasználó inaktív   redbiro 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 898
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 25. 08:00

Sziasztok!

Nekem minden működik:) csak kényelmi szempontoktól vezérelve kérdezek.

Adott egy ati kártya, aminél színház módban s-video-n keresztül teszem ki a képet a tv-re.
A bajom az, hogy ha úgy kapcsolom ki a pc-t, hogy a kép a tv-re is ki van téve, akkor a következő indításnál az LCD-m is 1024*768-ben indul (ami a TV felbontása).

El lehet érni, hogy ez ne így működjön?

Vagy az is megfelel, ha egy parancsikont tudok varázsolni, amivel egy kattintással vissza tudom venni a tv-ről a képet kikapcsolás előtt.
Mert jelenleg az megy, hogy:
asztalon jobb gomb+tulajdonságok+beállítások+speciális+megjelenítő eszközök+tv ki+ok+igen+ok.:D

Köszi

#84 Felhasználó inaktív   spidey 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.064
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 25. 16:07

TV Tool tud ilyesmit.

#85 Felhasználó inaktív   redbiro 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 898
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 25. 19:24

Idézet: spidey - Dátum: 2008. máj. 25., vasárnap - 17:07

TV Tool tud ilyesmit.

A tvtool nem nvidia kártyákhoz van?

#86 Felhasználó inaktív   Sanyix 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 26. 15:34

Na ide is beírom. Van egy asus EAH3850 kártyám, amin van egy soktűs svideo szerű tvkimenet. De emellé csak mostmárténylegnemtudommilyenátalakítót adtak (piros-zöld-kékszinű). De nekem kompozit kéne, mert csak ilyen van a tvn. Viszont azt olvastam, bár egyik forrás sem biztos, hogy ezen az svideo szerű kimeneten mindenféle jel kimegy. A régi radeon 9600pro-n is ilyen kimenet volt, és ahoz volt kompozit átalakító. Ha azzal kötöm a tvhez mi lesz? :)
ASUS= 0 minőség, full szopás, szemét, nemtörődöm support, bugtemető. asus SOHA többé, és másnak sem ajánlom

#87 Felhasználó inaktív   Klown 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.600
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 27. 09:16

Idézet: Sanyix - Dátum: 2008. máj. 26., hétfő - 16:34

Na ide is beírom. Van egy asus EAH3850 kártyám, amin van egy soktűs svideo szerű tvkimenet. De emellé csak mostmárténylegnemtudommilyenátalakítót adtak (piros-zöld-kékszinű). De nekem kompozit kéne, mert csak ilyen van a tvn. Viszont azt olvastam, bár egyik forrás sem biztos, hogy ezen az svideo szerű kimeneten mindenféle jel kimegy. A régi radeon 9600pro-n is ilyen kimenet volt, és ahoz volt kompozit átalakító. Ha azzal kötöm a tvhez mi lesz? :)

Üdv!

Ha ugyanaz a lábkiosztása az új kártyának, akkor a 9600PRO-hoz adott átalakítóval is működni fog! Ha nem, akkor pedig S-Video-val tudod csatlakoztatni a kártyát a TV-hez. Ha a TV-d nem kezeli az S-Video-t, akkor szükséged lesz még egy S-Video -> kompozit RCA átalakítóra.

Egyébként a kék-piros-zöld RCA-t komponens (YPbPr) kábelnek hívják.

Üdv: Klown
<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

#88 Felhasználó inaktív   Sanyix 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 27. 11:06

közben már kipróbáltam, bedugtam a régi kártya átalakítóját, tökéletesen megy már tv-re minden :)
ASUS= 0 minőség, full szopás, szemét, nemtörődöm support, bugtemető. asus SOHA többé, és másnak sem ajánlom

#89 Felhasználó inaktív   Gyoma 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 274
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 29. 17:18

Sziasztok!

Vettem egy LG 1953TR 19" monitort. Eddig a régi CRT-et 800*600-ban használtam és klónoztam a TV-re (S-Videó kábellel van összekötve). Monitorcsere után (DVI csatlakozót használok, ha ez most számít) azt vettem észre, hogy a TV-n a kép le van meredve és megnagyobbodva, bármit csinálok a szgépen az a monitoron látszik, TV-n egyáltalán nem. Persze ha csak ha a TV-t engedélyezem, akkor már jó a TV-n is, de akkor a monitor kikapcsol ugye...

Szeretném lehetővé tenni, hogy a TV-n és a monitoromon is tudjak egyszerre nézni, csinálni dolgokat. Ötlet? :confused:

#90 Felhasználó inaktív   Klown 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.600
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 29. 18:00

Idézet: Gyoma - Dátum: 2008. máj. 29., csütörtök - 18:18

Sziasztok!

Vettem egy LG 1953TR 19" monitort. Eddig a régi CRT-et 800*600-ban használtam és klónoztam a TV-re (S-Videó kábellel van összekötve). Monitorcsere után (DVI csatlakozót használok, ha ez most számít) azt vettem észre, hogy a TV-n a kép le van meredve és megnagyobbodva, bármit csinálok a szgépen az a monitoron látszik, TV-n egyáltalán nem. Persze ha csak ha a TV-t engedélyezem, akkor már jó a TV-n is, de akkor a monitor kikapcsol ugye...

Szeretném lehetővé tenni, hogy a TV-n és a monitoromon is tudjak egyszerre nézni, csinálni dolgokat. Ötlet? :confused:

Üdv!

Klón módban kell ugyanúgy használni, mint ahogy eddig. A TV kimenet pedig legyen 1024×768-as felbontáson. Bár nem igazán értem a problémádat?!  :confused:  Mit jelent az, hogy kimerevedve, megnagyobbodva?  :think:

Üdv: Klown
<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

#91 Felhasználó inaktív   havri1 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.249
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 29. 18:46

Üdw!

Pár napja beszerztem egy plazma tvt, és ezt rákötöttem a szgépre DVI-HDMI kábellel.
A próblémám az lenne, hogy amióta digitálisan van összekötve, azóta a képet nem tudom mozgatni. (tehát széthúzni, és a sarkokhoz, széléhez illeszteni).
Ha megadom a felbontást neki, akkor a szélein marad 1-2 cm fekete sáv. (függetlenül, hogy 1360*768 vagy 1920*1080.
Ezt addig meg tudtam oldani, ameddig sima DSUB kábellel kötöttem össze, mert akkor megjelent a catalist centerben ilyen lehetőség, csak a kábel nem bírta a felbontást..
Több driver verzióval is próbálkoztam, de sajnos semmi.
Van esetleg valakinek ötlete, mivel, hogyan tudnám a képet, tökéletesen méretezni a tvn?
Előre is köszönöm.
Enermax 525W Pro82+, Gigabyte GA-EP35C-DS3R, Core™2 Quad CPU Q9400, Zalman CNPS9500 AT, 2x 4GB Kingmax DDR3-1333 , Gigabyte GTX460OC 768mb, ADATA 64gb SSD, 2x 500GB SATA2 Hitachi (R0),HITACHI 1500GB 7K3000 SATA3, Pioneer 212D, Toshiba SD-M1802, 22"W Asus, Logitec MOMO Racing, APC CS500, Windows 7 / 64, Net : 25/5 DSL Extra by thome

#92 Felhasználó inaktív   Gyoma 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 274
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 29. 22:25

Idézet: Klown - Dátum: 2008. máj. 29., csütörtök - 17:00

Üdv!

Klón módban kell ugyanúgy használni, mint ahogy eddig. A TV kimenet pedig legyen 1024×768-as felbontáson. Bár nem igazán értem a problémádat?!  :confused:  Mit jelent az, hogy kimerevedve, megnagyobbodva?  :think:

Üdv: Klown

azt akartam írni, hogy eddig a monitoron és a tv-n is ugyanazt láttam: mozgott az egér, a videólejátszó ablaka mindkét helyen látszott, ha mozgattam, akkor mindkét helyen mozgott...stb.

Most meg a tv-n és monitoron látszik a windows háttérképe, de ha mozgatok/csinálok valamit, akkor az a "cselekvés" nem látszik a tv-n, csak a háttérkép.

Mellesleg a monitor és a tv felbontása különböző: a monitor most 1280*1024, a tv max. 1024*768 bír lenni (hiába állítom nagyobbra, nem változik a kép). A tv-n a háttérkép nagyobb,m a monitoron, gondolom a felbontások különbözősége miatt.

Így jobba érthető amit írni akartam?

#93 Felhasználó inaktív   havri1 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.249
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 30. 09:09

Részemről a probléma megoldva.
Megmagyarosítottam az Ati Catalyst-et, és így már egyértelmű. Vannak új fülek, HDMI ill DVI fül, és ott lehet a képernyő méretét állítani.
Enermax 525W Pro82+, Gigabyte GA-EP35C-DS3R, Core™2 Quad CPU Q9400, Zalman CNPS9500 AT, 2x 4GB Kingmax DDR3-1333 , Gigabyte GTX460OC 768mb, ADATA 64gb SSD, 2x 500GB SATA2 Hitachi (R0),HITACHI 1500GB 7K3000 SATA3, Pioneer 212D, Toshiba SD-M1802, 22"W Asus, Logitec MOMO Racing, APC CS500, Windows 7 / 64, Net : 25/5 DSL Extra by thome

#94 Felhasználó inaktív   Klown 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.600
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 30. 13:51

Idézet: Gyoma - Dátum: 2008. máj. 29., csütörtök - 23:25

azt akartam írni, hogy eddig a monitoron és a tv-n is ugyanazt láttam: mozgott az egér, a videólejátszó ablaka mindkét helyen látszott, ha mozgattam, akkor mindkét helyen mozgott...stb.

Most meg a tv-n és monitoron látszik a windows háttérképe, de ha mozgatok/csinálok valamit, akkor az a "cselekvés" nem látszik a tv-n, csak a háttérkép.

Mellesleg a monitor és a tv felbontása különböző: a monitor most 1280*1024, a tv max. 1024*768 bír lenni (hiába állítom nagyobbra, nem változik a kép). A tv-n a háttérkép nagyobb,m a monitoron, gondolom a felbontások különbözősége miatt.

Így jobba érthető amit írni akartam?

Üdv!

A kutya ott van elásva, hogy amit említessz az a kiterjesztett asztal és nem a klón mód! Klón módra kellene állítanod a VGA-t! (Azt hiszem Gf 8xxx-es szériától felfelé a Ge-k nem tudják.)

Üdv: Klown

P.s.: Azért VGA típust írhattál volna!

Szerkesztette: Klown 2008. 05. 30. 13:51 -kor

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

#95 Felhasználó inaktív   Gyoma 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 274
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 30. 19:40

bocs, elfelejtettem:
ati radeon 9200

majd megpróbálom klón módba állítani akkor. Tényleg "kiterjesztve" van írva. A gond az,h eddig még nehezen ismertem ki magam a catalyst kezelőfelületén.

#96 Felhasználó inaktív   Gyoma 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 274
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 30. 20:02

Köszi, klón mód az ami tényleg kellett nekem :). Már csak 2 kérdésem lenne :p

1) A monitort továbbra sem tudom úgy 1280*1024-re állítani, h a tv-n a kép ne csúszna ki a kereteken (=a monitor képének 70% látszik).

2) hogyan lehet elérni azt, h a monitoron is látható legyen a videó, ne csak a tv-n (és fordtíva)?

Közben próbálkozok azért álítgatni dolgokat, de lehet,h gyorsabban kapok itt választ rá :)

#97 Felhasználó inaktív   Klown 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.600
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 30. 20:13

Idézet: Gyoma - Dátum: 2008. máj. 30., péntek - 21:02

Köszi, klón mód az ami tényleg kellett nekem :). Már csak 2 kérdésem lenne :p

1) A monitort továbbra sem tudom úgy 1280*1024-re állítani, h a tv-n a kép ne csúszna ki a kereteken (=a monitor képének 70% látszik).

2) hogyan lehet elérni azt, h a monitoron is látható legyen a videó, ne csak a tv-n (és fordtíva)?

Közben próbálkozok azért álítgatni dolgokat, de lehet,h gyorsabban kapok itt választ rá :)

1., Mivel a TV-Out max. 1024×768-at downscale-ezni PAL felbontásra így az e feletti felbontásokat nem fogja vinni. Ebben az esetben a TV az egérkurzort fogja követni.

2., A klón módon belül, be kell állítani a színház módot! Utána mindkét kijelzőn ugyanaz fog megjelenni.

Üdv: Klown
<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

#98 Felhasználó inaktív   CODSoldier 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 10
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 02. 08:54

Hellótok! Böngészgettem a hozzászólásokat de annyi felé szétágaznak a problémák hogy elvesztem bennük :) Olyan gondom lenne hogy van egy Geforce 7600Gt karim, Xp alól kitudom tenni a képet TV-ére. De Vista alól már nem :( Nincs benne a listában a TV, megjelenitőként, hiába probálom kerestetni vele) Van erre megoldás, probáltam mér kétféle driverrel is.

#99 Felhasználó inaktív   mckay 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 603
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 03. 07:09

Sziasztok,
nekem is túl nagy falatnak tűnik ez a megatopik...
Bocsi.

ATI 2400Pro.
Catalyst 8.5. (8.4-gyel is próbáltam.)
- Monitor jó. 1440x900.
- TV-összeköttetés jó. Onnan tudom, hogy ha a driverben az az elsődleges, akkor szép színes képem van a tévén. Igaz, 1440x900, ezért ha videózok, vissza kell venne 800*600-ba.
- De nem megy egyszerre!!!Nem hogy Színház módban, de sehogy sem! Vagy egyik, vagy másik. Egyszerre sosincs a kettő.
Pedig nem ez az első TV-összeköttetés, amit be akarok állítani...
Mi a *som lehet?
Miért nem detectálja aktívnak a driver/kártya azt a nyüves másodlagos kijelzőt, azaz a tévét?
:confused:

Szóval láma vagyok, ugye?

#100 Felhasználó inaktív   Klown 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.600
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 03. 08:38

Idézet: mckay - Dátum: 2008. jún. 3., kedd - 8:09

Sziasztok,
nekem is túl nagy falatnak tűnik ez a megatopik...
Bocsi.

ATI 2400Pro.
Catalyst 8.5. (8.4-gyel is próbáltam.)
- Monitor jó. 1440x900.
- TV-összeköttetés jó. Onnan tudom, hogy ha a driverben az az elsődleges, akkor szép színes képem van a tévén. Igaz, 1440x900, ezért ha videózok, vissza kell venne 800*600-ba.
- De nem megy egyszerre!!!Nem hogy Színház módban, de sehogy sem! Vagy egyik, vagy másik. Egyszerre sosincs a kettő.
Pedig nem ez az első TV-összeköttetés, amit be akarok állítani...
Mi a *som lehet?
Miért nem detectálja aktívnak a driver/kártya azt a nyüves másodlagos kijelzőt, azaz a tévét?
:confused:

Szóval láma vagyok, ugye?

Üdv!

Próbáld meg átkötni a monitort a másik VGA kimenetre.

Üdv: Klown
<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

Téma megosztása:


  • (26 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó