HWSW Informatikai Kerekasztal: Kétkeréken VII. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (139 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 132
  • 133
  • 134
  • 135
  • 136
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Kétkeréken VII. a bringás különítmény Értékeld a témát: ***** 1 szavazás

#2661 Felhasználó inaktív   des 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.619
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2018. 01. 07. 19:57

Üzenet megtekintéseIdézet: enpera - Dátum: 2018. 01. 07. 15:32

Megpróbáltam kazettát cserélni (standard méretre vissza) és a defektet megjavítani. Kiderült, hogy miért lett defektem. A Schwalbe szegecses gumi a hátsó keréken nem bírja a terhelést (a súlyom, plusz az utánfutó húzása alighanem sok neki). A szegecsek nagy része kifordult a helyéből és pár konkrétan átütötte a belső felületét a külsőnek és kiszúrta a belsőt... :eek:

A kazetta leszedését kábé 10 próbálkozás után feladtam, meg sem mozdul a csavar benne. De legalább azt is felfedeztem, hogy a hátsó csapágy alig forog már. Nem tudom, hogy ezt lehet-e tisztítani vagy valamit cserélni kell-e az agyban. Régen még általános iskolában én magam cseréltem a hátsó tengelyt (mindig eltörtem), aztán bezsíroztam a csapágyakat és egyenként visszaraktam a zsírba a golyókat. Utána a tengelyt szépen beraktam és úgy húztam meg, hogy még ne kotyogjon de már ne is szoruljon. Mivel kábé havonta törtem a tengelyt, ezért volt benne gyakorlatom. Ez a modern gyorszáras hátsó agy fogalmam sincs hogyan működik.

Holnap meló után elviszem a kereket a szerelőhöz, akkor már szedje le a kazettát is és nézzen rá az agyra is.

Láncos kulcsot (kazetta leszedő) is használtál a kazetta leszedésekor? Pedig úgy mennie kell. A régebbi rendszereknél van csak menetesen feltéve a kazetta test az agyra.
A gépemről küldve billentyűzettel | Egy bringás blogja: http://deviantrider.co.nf

#2662 Felhasználó inaktív   enpera 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2018. 01. 07. 20:31

Üzenet megtekintéseIdézet: des - Dátum: 2018. 01. 07. 19:57

Láncos kulcsot (kazetta leszedő) is használtál a kazetta leszedésekor? Pedig úgy mennie kell. A régebbi rendszereknél van csak menetesen feltéve a kazetta test az agyra.


Igen, ezért csodálkozom. Amikor felraktam a 36-os kazettát, aztán a 32-est, akkor is ment simán. Még csak rá sem téptem durván a 32-est. Most meg ott szívtam vele. Nem értem, ennyire nem lehetek béna. De ezek szerint igen.... Kép
Szerk.: szerkesztó ergo sum...

#2663 Felhasználó inaktív   des 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.619
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2018. 01. 07. 20:35

Üzenet megtekintéseIdézet: enpera - Dátum: 2018. 01. 07. 20:31

Igen, ezért csodálkozom. Amikor felraktam a 36-os kazettát, aztán a 32-est, akkor is ment simán. Még csak rá sem téptem durván a 32-est. Most meg ott szívtam vele. Nem értem, ennyire nem lehetek béna. De ezek szerint igen.... Kép

Hát akkor jól beragadt. :( Én egyszer a pedállal jártam így. Az egyik úgy beragadt, hogy csak roncsolva tudtam kiszedni. (amúgy is cserélni akartam, szóval elfűrészeltem :D ). Mondjuk ez a nem megfelelő kulcs használatának a hibája is volt. (lekerekítettem a csavart is).
A gépemről küldve billentyűzettel | Egy bringás blogja: http://deviantrider.co.nf

#2664 Felhasználó inaktív   enpera 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2018. 01. 19. 22:23

3 napja elég durva a bringázás. Volt egy kis hó, ami felolvadt, aztán esett rá eső és most már 3 napja le van fagyva. A letaposott kemény hóból lett latyak, amibe a lábnyomok, kerékpár keréknyomok és babakocsi keréknyomok belefagytak. Kifejezetten kihívás rajta haladni. Az óvodából hazafelé eléggé emelkedik, a 2-személyes utánfutóval többször volt durva kerékkipörgésem a szegecses gumi ellenére is. Olyankor egyből bevillan az ESP a fejemben. Meg készülök kiklipszelni is, mivel klipsszel dőlni nem annyira jó móka.
Szerk.: szerkesztó ergo sum...

#2665 Felhasználó inaktív   rupic 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.302
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2018. 01. 27. 11:47

Váltó
Erről szól a superstringek (tenzormátrixok) modell.

#2666 Felhasználó inaktív   Iguana 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.336
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2018. 01. 27. 18:49

Üzenet megtekintéseIdézet: rupic - Dátum: 2018. 01. 27. 11:47


érdekes jószág, kíváncsi vagyok, hogy ilyen árképzés mellett mennyire tud elterjedni
az utolsó képeken levő bringa kellemesen néz ki, bár elég csirke az első villa
szíjhajtás meg alap
Egy alkoholista nyakpárna kalandjai amarra, meg túl: phulop.wordpress.com BBM channel: C00490982 Twitter: @phulopblog

#2667 Felhasználó inaktív   enpera 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2018. 01. 27. 20:27

Üzenet megtekintéseIdézet: rupic - Dátum: 2018. 01. 27. 11:47



Melóba járó XC gépre szíjjal Kép
Szerk.: szerkesztó ergo sum...

#2668 Felhasználó inaktív   des 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.619
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2018. 02. 07. 11:15

Még év elején készítettem egy bringás blogot. :) Eddig csak offline volt meg, úgymond kinézet nélkül és csak nagyon alap szövegekkel. Kicsit összébb szedtem, aztán feldobtam. Bár inkább napló ez. Vagy fene se tudja. Leginkább csak arról van benne szó, hogy mit csináltam az évek alatt a bicajjal. Szóval nem az a tipikus bicajos blog, ami hetente frissül és minden bicajos dologról van benne szó. Ez inkább csak 1-2 havonta, ahogy sikerül.

Akit érdekelnek a bicajos "hack-kek", vagy inkább a "csináld magad dolgok", az klikkoljon.
http://deviantrider.co.nf
A gépemről küldve billentyűzettel | Egy bringás blogja: http://deviantrider.co.nf

#2669 Felhasználó inaktív   enpera 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2018. 02. 07. 21:11

Üzenet megtekintéseIdézet: des - Dátum: 2018. 02. 07. 11:15

Még év elején készítettem egy bringás blogot. :) Eddig csak offline volt meg, úgymond kinézet nélkül és csak nagyon alap szövegekkel. Kicsit összébb szedtem, aztán feldobtam. Bár inkább napló ez. Vagy fene se tudja. Leginkább csak arról van benne szó, hogy mit csináltam az évek alatt a bicajjal. Szóval nem az a tipikus bicajos blog, ami hetente frissül és minden bicajos dologról van benne szó. Ez inkább csak 1-2 havonta, ahogy sikerül.

Akit érdekelnek a bicajos "hack-kek", vagy inkább a "csináld magad dolgok", az klikkoljon.
http://deviantrider.co.nf


Igen jó, el fogom olvasni. A láncos ápolóst elkezdtem, de aztán elkezdtem fürdetni a kölköket. A kissrác már megvan, a kiscsaj most pancsol.
Szerk.: szerkesztó ergo sum...

#2670 Felhasználó inaktív   Iguana 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.336
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2018. 02. 07. 22:44

Üzenet megtekintéseIdézet: des - Dátum: 2018. 02. 07. 11:15

Akit érdekelnek a bicajos "hack-kek", vagy inkább a "csináld magad dolgok", az klikkoljon.
http://deviantrider.co.nf

Ha nem akarsz centírozni, csak tölts bele Nova-ba némi mókusvizet és éjszaka megcsinálja neked egy bringás lámpa fényénél.
Egy alkoholista nyakpárna kalandjai amarra, meg túl: phulop.wordpress.com BBM channel: C00490982 Twitter: @phulopblog

#2671 Felhasználó inaktív   des 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.619
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2018. 02. 08. 14:31

Üzenet megtekintéseIdézet: enpera - Dátum: 2018. 02. 07. 21:11

Igen jó, el fogom olvasni. A láncos ápolóst elkezdtem, de aztán elkezdtem fürdetni a kölköket. A kissrác már megvan, a kiscsaj most pancsol.

:)

Üzenet megtekintéseIdézet: Iguana - Dátum: 2018. 02. 07. 22:44

Ha nem akarsz centírozni, csak tölts bele Nova-ba némi mókusvizet és éjszaka megcsinálja neked egy bringás lámpa fényénél.


Na ezt nem értem ... :)
A gépemről küldve billentyűzettel | Egy bringás blogja: http://deviantrider.co.nf

#2672 Felhasználó inaktív   -NoVa- 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.854
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2018. 02. 08. 15:43

Üzenet megtekintéseIdézet: des - Dátum: 2018. 02. 08. 15:31

Na ezt nem értem ... :)


Minőségi és mennyiségi házi pálinka jellegű üdítőital hatása alatt (annyi, aminél már nem túlzottan zavart minket, hogy a Hármashatárhegy nem megfelelő oldaláról nézzük a tüzijátékot Augusztus 20.-án) látott már tökéletesre centírozni olyan bringát, aminek előtte nem forgott el a kereke a villában. Csak előbb le kellett szedjük a bringáról az embert meg a fiát az árokparton, megnézni, hogy működnek-e még, aztán a bringát, centír, fékbeállítás, aztán lekísértük őket a hegyen, mert lámpa nélkül voltak bátrak.
...
"Lelkem sötét odvában megdöglött a bagoly."
"Bringa által vész mind, ki bringát ragad."

#2673 Felhasználó inaktív   -NoVa- 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.854
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2018. 02. 08. 16:06

A homemade Single Speed ötletelésedhez némi extra, a tizenpár évvel ezelőtti napi járós bringám megoldása:

Kép

Ott még fent volt pár másik fogaskerék, aztán szereztem elég gyűrűt a kazettára, hogy tényleg csak az legyen ott, amit használok. Egy SYS váltó alsó kanala formára hajlítva, alulról felfelé feszítve fixen pont tökéletesen tette a dolgát, napi 2x23 km, 120 méter szintkülönbséggel, meg kb 100 lépcsőfok lefelé napi 2x, nem volt gondom a láncleeséssel. Meg persze János hegy, Hármashatárhegy, Pilis, Szlovákia, került bele kilométer bőven.

De aztán erre a célra (is) sokkal jobban bevált az örökhajtós időfutambringa, a lépcsőkön meg leszállok.
...
"Lelkem sötét odvában megdöglött a bagoly."
"Bringa által vész mind, ki bringát ragad."

#2674 Felhasználó inaktív   des 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.619
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2018. 02. 09. 10:03

Üzenet megtekintéseIdézet: -NoVa- - Dátum: 2018. 02. 08. 16:06

A homemade Single Speed ötletelésedhez némi extra, a tizenpár évvel ezelőtti napi járós bringám megoldása:

Kép

Ott még fent volt pár másik fogaskerék, aztán szereztem elég gyűrűt a kazettára, hogy tényleg csak az legyen ott, amit használok. Egy SYS váltó alsó kanala formára hajlítva, alulról felfelé feszítve fixen pont tökéletesen tette a dolgát, napi 2x23 km, 120 méter szintkülönbséggel, meg kb 100 lépcsőfok lefelé napi 2x, nem volt gondom a láncleeséssel. Meg persze János hegy, Hármashatárhegy, Pilis, Szlovákia, került bele kilométer bőven.

De aztán erre a célra (is) sokkal jobban bevált az örökhajtós időfutambringa, a lépcsőkön meg leszállok.


:up: Kétségtelen, hogy egyszerű és jó megoldás. Illetve van még egy elég egyszerű megoldás ilyenkor a láncfeszességre. A ghost ring. Elég érdekes, de elvileg működik.

Kép
A gépemről küldve billentyűzettel | Egy bringás blogja: http://deviantrider.co.nf

#2675 Felhasználó inaktív   enpera 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2018. 02. 26. 21:29

Most a bejárós bringámon egy Tiagra x9-es hátsó váltó van. Ha elhasználódik és valami sokkal jobbat (robosztusabbat) szeretnék, akkor fel lehet rakni helyette egy XT-t mondjuk?
Ha arra figyelek, hogy ugyanannyi sebességes legyen és Shimano, akkor "bármi" felmegy?

Első váltónál volt mindenféle variáció a felfogatás milyenségére és magasságára nézve, valamint arra is, hogy merről húzza a bowden. És persze, hogy hány tányért kezel. A hátsóknál nincs ennyi variáció, ugye?

Ha 12-28T a hátsó sor, akkor elég a közepes kanál?

Kép

Szerkesztette: enpera 2018. 02. 26. 21:41 -kor

Szerk.: szerkesztó ergo sum...

#2676 Felhasználó inaktív   enpera 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2018. 02. 26. 21:58

Üzenet megtekintéseIdézet: enpera - Dátum: 2018. 02. 26. 21:29

Most a bejárós bringámon egy Tiagra x9-es hátsó váltó van. Ha elhasználódik és valami sokkal jobbat (robosztusabbat) szeretnék, akkor fel lehet rakni helyette egy XT-t mondjuk?
Ha arra figyelek, hogy ugyanannyi sebességes legyen és Shimano, akkor "bármi" felmegy?

Első váltónál volt mindenféle variáció a felfogatás milyenségére és magasságára nézve, valamint arra is, hogy merről húzza a bowden. És persze, hogy hány tányért kezel. A hátsóknál nincs ennyi variáció, ugye?

Ha 12-28T a hátsó sor, akkor elég a közepes kanál?

Kép


Idézet

Mega9 compatible for use with 9-speed drivetrains

Can be combined with Dual Control levers

Ilyen váltókar van rajta: Shimano SL-M390

Ez ilyen MTB-s fel-le, nem országúti. Ezzel is megy, nem? A váltókar pont MTB-s jellegű.

Szerk.: szerkesztó ergo sum...

#2677 Felhasználó inaktív   Iguana 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.336
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2018. 02. 27. 14:00

a hátsó váltónál nem számít a fokozatok száma, mert a lépésközt a váltókar bowdenhúzása szabályozza, vagyis a váltókar/fogaskoszorú párosnak kell szinkronban lennie
ha a végállások közti oldalirányú távolság minimum akkora, mint a két legtávolabbi lánckerék távolsága, akkor jó vagy - ezt ugye a végállás-szabályzó csavarokkal tudod behatárolni
a gugli biztosan tárol valami adatot arról, hogy adott fogszámhoz mekkora kanál illik, azt nem vágom én se

Szerkesztette: Iguana 2018. 02. 27. 14:01 -kor

Egy alkoholista nyakpárna kalandjai amarra, meg túl: phulop.wordpress.com BBM channel: C00490982 Twitter: @phulopblog

#2678 Felhasználó inaktív   Bujdy 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 22.838
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2018. 02. 27. 15:03

Üzenet megtekintéseIdézet: Iguana - Dátum: 2018. 02. 27. 14:00

a hátsó váltónál nem számít a fokozatok száma, mert a lépésközt a váltókar bowdenhúzása szabályozza, vagyis a váltókar/fogaskoszorú párosnak kell szinkronban lennie
ha a végállások közti oldalirányú távolság minimum akkora, mint a két legtávolabbi lánckerék távolsága, akkor jó vagy - ezt ugye a végállás-szabályzó csavarokkal tudod behatárolni
a gugli biztosan tárol valami adatot arról, hogy adott fogszámhoz mekkora kanál illik, azt nem vágom én se

Szerintem a 28-ashoz elég a közepes kanál, mert a 25-öshöz elég a rövid is.
Aztán utána olvastam és rájöttem, hogy nem azon múlik... :omg: :D
Ha jól sejtem, akkor enpera-nak hosszú kellene, mert három fokozatú az első váltója.

#2679 Felhasználó inaktív   Bujdy 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 22.838
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2018. 02. 27. 15:04

Üzenet megtekintéseIdézet: enpera - Dátum: 2018. 02. 26. 21:29

Most a bejárós bringámon egy Tiagra x9-es hátsó váltó van. Ha elhasználódik és valami sokkal jobbat (robosztusabbat) szeretnék, akkor fel lehet rakni helyette egy XT-t mondjuk?
Ha arra figyelek, hogy ugyanannyi sebességes legyen és Shimano, akkor "bármi" felmegy?

Első váltónál volt mindenféle variáció a felfogatás milyenségére és magasságára nézve, valamint arra is, hogy merről húzza a bowden. És persze, hogy hány tányért kezel. A hátsóknál nincs ennyi variáció, ugye?

Ha 12-28T a hátsó sor, akkor elég a közepes kanál?

Kép

Miért vagy puding?

Néztem a konai élmezőnyt. Hajtómű: 55/44, sor: 11-23. :eek:

#2680 Felhasználó inaktív   enpera 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2018. 02. 27. 15:29

Üzenet megtekintéseIdézet: Bujdy - Dátum: 2018. 02. 27. 15:04

Miért vagy puding?

Néztem a konai élmezőnyt. Hajtómű: 55/44, sor: 11-23. :eek:


Ja, hát ahogy nézzük. Egész évben bringázom Svédországban, húzom a gyerekeket oviba és haza utánfutóval. Lehet, hogy nem 55/11-es áttételen teszem mindezt, de a konai élmezőny sem jéggé fagyott latyakon nyomja sós-murvás-üvegszilánkos (nyáron vízszintes esőben) kerékpárutakon, nemdebár? Kép
Szerk.: szerkesztó ergo sum...

Téma megosztása:


  • (139 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 132
  • 133
  • 134
  • 135
  • 136
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó