HWSW Informatikai Kerekasztal: Windows XP kérdések VII. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (276 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 272
  • 273
  • 274
  • 275
  • 276
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Windows XP kérdések VII. Értékeld a témát: ***** 9 szavazás

#5461 Felhasználó inaktív   bolic system 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.466
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 01. 31. 17:11

:mad:

Csodálkoznám, ha az egyik ismerősöm még mindig WinXP-et használ facebook alól!
Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

#5462 Felhasználó inaktív   des 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.619
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 02. 12. 12:19

Semmi gond még az Xp-vel. Én kitartok mellette. Amire nekem kell egy PC, arra tökéletes. Szépen lemaradok az igaz. (de nem érzem, hogy kimaradnék fontos dolgokból. még. ) De amúgy se vonz ez a sok új dolog, amit manapság nyomatnak. Én megmaradok oldschool arcnak, amíg tehetem. (eleve nem követem a trendeket se) Én is elcsodálkozom az embereken, hogy milyen sokan mobilfüggők lettek. A fenének nem lehet lerakni azt! Állandóan nyomogatják. És tényleg, akár a zebrán átkelve is, az autóban is miközben vezetnek stb.

Nem vagyok én a technika fejlődése ellen amúgy. Magam is használom és szeretem is. Csak én leginkább az igényeimhez igazítok mindent és ennek megfelelően használom azt, amit. Még akkor is ha hülyének néznek miatta. :) (én is sok embert hülyének nézek és az se érdekel senkit, szóval... )
A gépemről küldve billentyűzettel | Egy bringás blogja: http://deviantrider.co.nf

#5463 Felhasználó inaktív   BTom1970 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 03. 14. 18:18

Sziasztok!

Van egy XP-s PC. Egy routerhez csatlakozik. Tudom az IP címét.
Tartományban volt, de a tartományvezérlő már nem érhető el, tehát nincs samba server.
Nem lett az XP-s PC átléptetve munkacsoportba.
Megosztás nincs rajta. (de lehet, hogy mégis) Nem jelszóval védett.
A PC viszont kér jelszót induláskor.

Bele tudok-e valahogy lépni ebbe a PC-be. c: és d: meghajtójáról kellene 1-2 dokumentum?
Feltörés szerűségre gondoltam valami programmal.
Az XP azért már könnyebben feltörhető?

Köszi:

Tamás

#5464 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 03. 14. 19:23

Default share működik, ha tudsz lokál jelszót (\\IP\c$).
Az nevet utoljára, aki először üt.

#5465 Felhasználó inaktív   brd 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.813
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 03. 15. 01:20

Csak adminként. De azzal be is tudna lépni...
Soha ne bízz olyanban, aki 5 napig vérzik és nem hal meg! :)

#5466 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2016. 03. 15. 11:13

Üzenet megtekintéseIdézet: BTom1970 - Dátum: 2016. 03. 14. 18:18

Bele tudok-e valahogy lépni ebbe a PC-be. c: és d: meghajtójáról kellene 1-2 dokumentum?


Kiveszed a HDD, és olvasod, esetleg Linuxos live CD is olvassa a vincsit, azzal kimented pendrivera.
Make love not Wor.

#5467 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2016. 03. 15. 11:14

Üzenet megtekintéseIdézet: leslie - Dátum: 2016. 03. 14. 19:23

Default share működik, ha tudsz lokál jelszót (\\IP\c$).


Szerintem ha tudna helyi jelszót, akkor lehet meg sem született volna a kérdés.
Make love not Wor.

#5468 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 03. 15. 11:18

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2016. 03. 15. 11:14

Szerintem ha tudna helyi jelszót, akkor lehet meg sem született volna a kérdés.

Annyira azért nem bonyolult egy winen local jelszót szerezni...
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#5469 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2016. 03. 15. 11:56

Üzenet megtekintéseIdézet: VKP - Dátum: 2016. 03. 15. 11:18

Annyira azért nem bonyolult egy winen local jelszót szerezni...


Attól függ miképpen van összefaragva. Persze Hirennel le lehet verni na.
Make love not Wor.

#5470 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 03. 15. 23:40

Üzenet megtekintéseIdézet: des - Dátum: 2016. 02. 12. 11:19

Semmi gond még az Xp-vel. Én kitartok mellette. Amire nekem kell egy PC, arra tökéletes. Szépen lemaradok az igaz. (de nem érzem, hogy kimaradnék fontos dolgokból. még. ) De amúgy se vonz ez a sok új dolog, amit manapság nyomatnak. Én megmaradok oldschool arcnak, amíg tehetem. (eleve nem követem a trendeket se) Én is elcsodálkozom az embereken, hogy milyen sokan mobilfüggők lettek. A fenének nem lehet lerakni azt! Állandóan nyomogatják. És tényleg, akár a zebrán átkelve is, az autóban is miközben vezetnek stb.

Nem vagyok én a technika fejlődése ellen amúgy. Magam is használom és szeretem is. Csak én leginkább az igényeimhez igazítok mindent és ennek megfelelően használom azt, amit. Még akkor is ha hülyének néznek miatta. :) (én is sok embert hülyének nézek és az se érdekel senkit, szóval... )

Tudom, hogy egy hónaposnál is régebbi komment, meg topiknekrofília, de azért nem hagyom szó nélkül. Előbb-utóbb váltani kell, akkor jobb előbb, mint utóbb, persze elhiszem, hogy 2239-ben is ezt használod majd. Érdemes időben elkezdeni nézelődni, hogy mit használsz majd helyette, a végtelenségig nem XP-zhetsz. Lehet neked semmi gondod vele, de nagyon elmaradott már, 15 éves OS, ami azóta nem kapott érdemi funkciókat, újításokat, csak biztonsági foltokat (jó, az SP1, 2, 3-mal érkeztek bele újdonságok, pl. biztonsági központ, 48 bites LBA támogatás, stb., de azok nem nagy technológiai újítások.) Olyan már, mint Win95-öt használni. Már a Win7 is egy matuzsálem a maga 7 évével, nem hogy az XP, meg már a Vista sincs rég sehol. Flesdifaszomocska is képtelen ezt felfogni. Minél tovább vársz a váltással, annál meredekebb lesz, annál szopósabb. Kicsit olyan már XP-zni, mint hullát dugni, még nem bomlott szét teljesen, de már tisztességesen bűzölög, ennek ellenére vazelines balzsamozással tömhető egy ideig gusztustól függően. Persze kinek a pap, kinek a pap hullája. Már csak idő kérdése, hogy a böngészőgyártók is befejezzék a támogatását.

Szerkesztette: Raynes 2016. 03. 15. 23:41 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#5471 Felhasználó inaktív   tibi.82 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 240
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 03. 21. 21:34

A WinXP minden induláskor megnyitja az egyik könyvtárat.
Ezt hol, hogy lehet kikapcsolni?

#5472 Felhasználó inaktív   Laci_L 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 73
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 03. 22. 19:54

Üzenet megtekintéseIdézet: tibi.82 - Dátum: 2016. 03. 21. 21:34

A WinXP minden induláskor megnyitja az egyik könyvtárat.
Ezt hol, hogy lehet kikapcsolni?

Fut valami, ami elindítja.

Futtatás > msconfig > Automatikus indítás > megkeresni, melyik lehet a feleslegesen futó program. De egy víruskeresés sem ártana.

#5473 Felhasználó inaktív   des 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.619
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 03. 23. 21:01

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2016. 03. 15. 23:40

Tudom, hogy egy hónaposnál is régebbi komment, meg topiknekrofília, de azért nem hagyom szó nélkül. Előbb-utóbb váltani kell, akkor jobb előbb, mint utóbb, persze elhiszem, hogy 2239-ben is ezt használod majd. Érdemes időben elkezdeni nézelődni, hogy mit használsz majd helyette, a végtelenségig nem XP-zhetsz. Lehet neked semmi gondod vele, de nagyon elmaradott már, 15 éves OS, ami azóta nem kapott érdemi funkciókat, újításokat, csak biztonsági foltokat (jó, az SP1, 2, 3-mal érkeztek bele újdonságok, pl. biztonsági központ, 48 bites LBA támogatás, stb., de azok nem nagy technológiai újítások.) Olyan már, mint Win95-öt használni. Már a Win7 is egy matuzsálem a maga 7 évével, nem hogy az XP, meg már a Vista sincs rég sehol. Flesdifaszomocska is képtelen ezt felfogni. Minél tovább vársz a váltással, annál meredekebb lesz, annál szopósabb. Kicsit olyan már XP-zni, mint hullát dugni, még nem bomlott szét teljesen, de már tisztességesen bűzölög, ennek ellenére vazelines balzsamozással tömhető egy ideig gusztustól függően. Persze kinek a pap, kinek a pap hullája. Már csak idő kérdése, hogy a böngészőgyártók is befejezzék a támogatását.

Jah, tudom, tudom amúgy. Mindig elmondod ezt. :D
Flashdesigner örültebb mint én. Szerintem. :D

Szerkesztette: des 2016. 03. 23. 21:06 -kor

A gépemről küldve billentyűzettel | Egy bringás blogja: http://deviantrider.co.nf

#5474 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 03. 26. 01:55

Üzenet megtekintéseIdézet: des - Dátum: 2016. 03. 23. 20:01

Jah, tudom, tudom amúgy. Mindig elmondod ezt. :D
Mea culpa :blush:

Üzenet megtekintéseIdézet: des - Dátum: 2016. 03. 23. 20:01

Flashdesigner örültebb mint én. Szerintem. :D
Hát, azért erre nem fogadnék :Đ Flesi már vagy 2 éve kő keményen linuxozik, ami ufótechnológia nem csak az XP-hez, de egy Win7, 8, 10-hez képest is. Igaz a szíve még sokszor visszahúzza a kedvenc, ruszki krekkes, SP2-es XP-jéhez (bár már az egyik videóján SP3-at is lehetett látni), meg a rar.exe-jéhez, TrueCryptjéhez, de csak virtuális gépen, meg ilyenkor meg seggbe rúgom, és elmúlik neki. Mostanában inkább a PH-n csapatja.

Igazából tudom, hogy azért XP-zel, meg széthekkelted magadnak desdesingosra, de ezt más OS-sel is megteheted.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#5475 Felhasználó inaktív   malvin 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2018. 03. 02. 08:50

Egy jó régi gépen (tíz-valahány éve hevert a lomtárban, és még SP nélküli XP van rajta) szeretném felrakni az SP-ket.
Nem akar menni, mert a MS szerint a pruduct key invalid.
Próbálkoztam két másik, most is működő XP-s gép product key-ével is, de azokkal sem megy.

A genuine check szerint:
Csatolt fájl  Clipboard01.png (16,58K)
Letöltések:: 6

Úgy tudom, hogy az XP már tényleg nem támogatott (nincs rá újabb update), de ez akkor azt is jelenti, hogy a régiek "be vannak fagyasztva"?

#5476 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2018. 03. 02. 12:01

Üzenet megtekintéseIdézet: malvin - Dátum: 2018. 03. 02. 08:50

Úgy tudom, hogy az XP már tényleg nem támogatott (nincs rá újabb update), de ez akkor azt is jelenti, hogy a régiek "be vannak fagyasztva"?


Dobd ki afenébe, offline SP3 van rá, de törik, vírusos lesz, lassan már levelezni sem lehet rajt, csak a baj van belőle.
Make love not Wor.

#5477 Felhasználó inaktív   malvin 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2018. 03. 02. 13:33

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2018. 03. 02. 12:01

Dobd ki afenébe, offline SP3 van rá, de törik, vírusos lesz, lassan már levelezni sem lehet rajt, csak a baj van belőle.

Éppen hogy nem akarom kidobni ... (ha már ennyit "túlélt" a lomtárban)
Ez a gép régi, lassú, de nagyon-nagyon csendes. Úgy alakult, hogy most éppen (de nem hosszútávon, amiért érdemes beruházni)szükségem lenne egy 24h ftp serverre. Na erre ez pont megfelel(ne).

#5478 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2018. 03. 02. 13:35

Üzenet megtekintéseIdézet: malvin - Dátum: 2018. 03. 02. 13:33

Éppen hogy nem akarom kidobni ...

szükségem lenne egy 24h ftp serverre. Na erre ez pont megfelel(ne).


Más is csendes bír lenni, de pont ezeket szokták szarrá törni.
Make love not Wor.

#5479 Felhasználó inaktív   malvin 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2018. 03. 02. 14:10

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2018. 03. 02. 13:35

Más is csendes bír lenni, de pont ezeket szokták szarrá törni.

azt "elfelejtetted" idézni, hogy nem hosszútávon.
Kicsi a valószínűsége annak, hogy az alatt az 1-2 nap (max. egy hét - ezért nics értelme "beruházni") alatt amíg kell pont engem hackelnének. De ha igen, akkor sem lenne rajta mit hackelni.

u.i. ajánlj inkább egy helyet, ahol lehetőleg nem vírusos az off-line SP1 és SP2. Az SP3 talán nem is kell.

Szerkesztette: malvin 2018. 03. 02. 14:31 -kor


#5480 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2018. 03. 02. 14:48

Üzenet megtekintéseIdézet: malvin - Dátum: 2018. 03. 02. 14:10

azt "elfelejtetted" idézni, hogy nem hosszútávon.
Kicsi a valószínűsége annak, hogy az alatt az 1-2 nap (max. egy hét - ezért nics értelme "beruházni") alatt amíg kell pont engem hackelnének. De ha igen, akkor sem lenne rajta mit hackelni.

u.i. ajánlj inkább egy helyet, ahol lehetőleg nem vírusos az off-line SP1 és SP2. Az SP3 talán nem is kell.


De. Napi rekordom most az volt, hogy kolléga kirakta a cuccot, megírta az eléréseket, mire visszaírtam, hogy jajjj ne arra meg volt nyomva. Ez mondjuk extrém, de 1-2 nap elég szokott lenni, sok cuccomnál 1 órán belüli arányok vannak.

És van rajt mit hekkelni, mert azt megtörik idegbeteg vagyok mert a júzereim velem hisztiznek és az én infrastruktúrám nem bírja el ami ráadásul nekem kerül plusz pénzbe.

MStől talán még le lehet szedni egyben, de adhatunk erdetiket.
Make love not Wor.

Téma megosztása:


  • (276 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 272
  • 273
  • 274
  • 275
  • 276
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó