HWSW Informatikai Kerekasztal: Szakítás után mitévők legyünk? VI. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (284 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Szakítás után mitévők legyünk? VI. avagy párkapcsolati topik Értékeld a témát: ***** 1 szavazás

#1 Felhasználó inaktív   Sipi- 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.928
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 29. 09:00

Folytatás innen.

#2 Felhasználó inaktív   Lipton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.494
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 29. 10:46

Hát Warrior azért a Te dolgodat nem hasonlítanám az enyémez, ez teljesen más.

#3 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 29. 11:14

Idézet: Lipton - Dátum: 2008. febr. 29., péntek - 11:46

Hát Warrior azért a Te dolgodat nem hasonlítanám az enyémez, ez teljesen más.

Természetesen, nem is emiatt írtam le. Nekem pl. ilyen példán okulva kellett megtanulni, mi a különbség a társ és a szexpartner között...
"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#4 Felhasználó inaktív   Lipton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.494
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 29. 11:26

Nálunk egyáltalán nem voltak ilyenek, rendesen együtt éltünk. Semmi hazugság, együtt voltunk mindig, együtt utaztunk, együtt mentünk a rokonokhoz, stb., mintha házasok lettünk volna. Össze kellett volna házasodni, már látom.
Ma felhívom, és megpróbálok vele beszélni kettőnkről.
Az előbb is írta, hogy szeret. :rolleyes:

Szerkesztette: Lipton 2008. 02. 29. 11:32 -kor


#5 Felhasználó inaktív   Dextrose 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.385
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 29. 11:50

Idézet: Lipton - Dátum: 2008. febr. 29., péntek - 12:26

Az előbb is írta, hogy szeret. :rolleyes:

Ez jelent valamit.

Szerkesztette: Dextrose 2008. 02. 29. 11:50 -kor

Intel Core i7-8700K | 64GB Kingston HyperX Predator DDR4 3000MHz | 500GB PCIe SSD + 3000GB 7200RPM | ASUS MAXIMUS X CODE Z370 | nVidia GTX Ti 1080 8GB GDDR5X | NZXT S340 | Seasonic Platinum Prime 650W 80+ Platinum

paranormal.hu

#6 Felhasználó inaktív   Lipton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.494
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 29. 11:58

Idézet: Dextrose - Dátum: 2008. febr. 29., péntek - 11:50

Ez jelent valamit.

Tegnap mondta telafonba is, írta is, meg szíveket írt, ma is írta, hogy szeret.
Persze szeret, de nekem ez kevés, én vele akarok lenni. Ezért is akarok vele beszélni végre rendesen.

Szerkesztette: Lipton 2008. 02. 29. 11:59 -kor


#7 Felhasználó inaktív   Lenny 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.995
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 29. 12:01

Idézet: Dextrose - Dátum: 2008. febr. 29., péntek - 11:50

Ez jelent valamit.

Tényleg nem akarok ünneprontó lenni, de hogy ki mit mond nálam pl. kevesebbet jelent mint ha érzem.
Persze jó érzés ha mondják az embernek. De a volt csajommal is ez pl. probléma volt, hogy Én miért nem mondom olyan gyakran meg magamtól, hogy szeretem. Erre mindig az volt a válaszom, hogy mondani bármit lehet. Én inkább érezni és éreztetni szeretem a szeretet.

Szerkesztette: Lenny 2008. 02. 29. 12:03 -kor

-A biztonsági öv lehet hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira mint a tolószék.
-Minden reggel mikor felkelek tudom, hogy aznap csak egy jó dolog vár rám. A lefekvés! :)
-A Linux nem Windows, de a Windows se Linux

#8 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 29. 12:36

Idézet: Lipton - Dátum: 2008. febr. 29., péntek - 12:26

Nálunk egyáltalán nem voltak ilyenek, rendesen együtt éltünk. Semmi hazugság, együtt voltunk mindig, együtt utaztunk, együtt mentünk a rokonokhoz, stb., mintha házasok lettünk volna. Össze kellett volna házasodni, már látom.
Ma felhívom, és megpróbálok vele beszélni kettőnkről.
Az előbb is írta, hogy szeret. :rolleyes:

Szeret, de vajon képes lenne-e veled élni... :confused:
"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#9 Felhasználó inaktív   Drummaster 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 26.156
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 29. 12:39

Idézet: Lipton - Dátum: 2008. febr. 29., péntek - 11:26

Nálunk egyáltalán nem voltak ilyenek, rendesen együtt éltünk. Semmi hazugság, együtt voltunk mindig, együtt utaztunk, együtt mentünk a rokonokhoz, stb., mintha házasok lettünk volna. Össze kellett volna házasodni, már látom.
Ma felhívom, és megpróbálok vele beszélni kettőnkről.
Az előbb is írta, hogy szeret. :rolleyes:

Ha összeházasodtatok volna, nem ugyanitt tartanátok? Dehogynem. Vagy esetleg úgy gondolod, hogy pont az lehet a baj, hogy nem kérted meg a kezét? :think: Lehet úgy gondolja, hogy nem elég komolyak a szándékaid?
Mert ha az lehet a baj, akkor viszont Warriornak mégis igaza van: Ülj fel a repülőre, menj oda és kérd meg a kezét.

#10 Felhasználó inaktív   Lipton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.494
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 29. 12:39

Idézet: Warrior - Dátum: 2008. febr. 29., péntek - 12:36

Szeret, de vajon képes lenne-e veled élni... :confused:

Nem tudom, remélem, hogy igen. Úgyis kiderül majd.
Ma megpróbálok vele beszélni erről.

#11 Felhasználó inaktív   carcass 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 29. 13:04

Idézet

Carcass, én asszem nem szándékos a "tervének" sok része, amennyire megismertem, a "felét" saját maga is "elhiszi", aztán másnapra hirtelen más lesz a "véleménye". Nehéz ezt megfogalmazni.

Persze hogy nem szándékos.Egyszerűen arról van szó, hogy a sok mellébeszélés meg kamu "átveszi" az irányítást és egyik hazugságból a másikba esik úgy, hogy még a következményekkel sem számol esetleg nem is érdekli őt.
Mindenesetre komolytalan személyiségre (~zavarra) utal a viselkedése.A gyerekével kapcsolatban pedig nagyfokú felelőtlenségre.
Szerintem örülj, hogy "megszabadultál " tőle. ;)
Soha ne vitatkozz idiótákkal.Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.
ÖNTSÜNK TISZTA VIZET A POHÁRBA

Bravo

#12 Felhasználó inaktív   carcass 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 29. 13:07

Idézet: Drummaster - Dátum: 2008. febr. 29., péntek - 13:39

Vagy esetleg úgy gondolod, hogy pont az lehet a baj, hogy nem kérted meg a kezét? :think: Lehet úgy gondolja, hogy nem elég komolyak a szándékaid?

Nekem egy haverom így járt.A csaj lelépett és azóta férjhez is ment, gyerek is van.
A cimbi meg talált egy olyan csajt, aki kedvesaranyosmegminden, de sok szempontból a nyomába sem ér az előzőnek.
Soha ne vitatkozz idiótákkal.Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.
ÖNTSÜNK TISZTA VIZET A POHÁRBA

Bravo

#13 Felhasználó inaktív   Lipton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.494
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 29. 13:07

Idézet: Drummaster - Dátum: 2008. febr. 29., péntek - 12:39

Ha összeházasodtatok volna, nem ugyanitt tartanátok? Dehogynem. Vagy esetleg úgy gondolod, hogy pont az lehet a baj, hogy nem kérted meg a kezét? :think: Lehet úgy gondolja, hogy nem elég komolyak a szándékaid?
Mert ha az lehet a baj, akkor viszont Warriornak mégis igaza van: Ülj fel a repülőre, menj oda és kérd meg a kezét.

Egy házasság már komolyabb a dolog, jobban meggondolja az ember a dolgokat, és jobban törekszik arra, hogy rendbehozza. Így azért sokkal könnyebb azt mondani, hogy idő kell, egyedül szeretnék lenni.
Tudja, hogy mennyire komolyan gondolom a dolgokat, legalábbis szerintem eléggé egyértetelműen megmondtam neki. Ha fel tudom ma hívni, akkor beszélek vele ezekről a dolgokról.

#14 Felhasználó inaktív   JonesC 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 29. 13:09

Idézet: Lipton - Dátum: 2008. febr. 29., péntek - 13:07

Egy házasság már komolyabb a dolog, jobban meggondolja az ember a dolgokat, és jobban törekszik arra, hogy rendbehozza. Így azért sokkal könnyebb azt mondani, hogy idő kell, egyedül szeretnék lenni.
Tudja, hogy mennyire komolyan gondolom a dolgokat, legalábbis szerintem eléggé egyértetelműen megmondtam neki. Ha fel tudom ma hívni, akkor beszélek vele ezekről a dolgokról.

Nehogy azt hidd. Ha valami végleg elromlik, akkor max tovább húzódik a szakítás, és anyagi bonyadalmak is hozzájönnek.
world, my finger, is on the button...
Határozottan egyetértek az enyémmel megegyező véleményekkel!
Éheztesd a fákat! Csökkentsd a co2 kibocsátást!

Idézet

Hi mi name is Paco frome Mexico, please sorry for mi bad inglisco. Mi dead cousine frm america told me how to winned at Lauge of Legan and made me win against bots. My cousin deaded yesterday thogh,but im ok because i sexed his sister. pls no copy pastarino. bye

#15 Felhasználó inaktív   carcass 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 29. 13:11

Idézet: JonesC - Dátum: 2008. febr. 29., péntek - 14:09

Nehogy azt hidd. Ha valami végleg elromlik, akkor max tovább húzódik a szakítás, és anyagi bonyadalmak is hozzájönnek.

Így van, aminek annyi, annak annyi.
Soha ne vitatkozz idiótákkal.Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.
ÖNTSÜNK TISZTA VIZET A POHÁRBA

Bravo

#16 Felhasználó inaktív   Dextrose 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.385
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 29. 15:04

De a helyrehozásnak, változtatásnak mindig meg van a lehetősége az életben. Az más kérdés, mi lesz a kimenetel, de a lehetőség adva volt és adva lesz mindig.

Érdemes egyébként a deffenzív gondolkodást elsajátítani. E gondolkodás alapja az, hogy ugyebár mindent amit csinálunk, az megváltoztatja a jövőt, kihatáással lesz mindenre és mindenkire. A gondolkodás lényege az, hogy mielőtt olyan dolgot teszünk, amely jelentősebb hatással lenne a jövőre, meg kell határoznunk, milyen következményekkel járna. Tehát minden egyes dolgot amit meg akarunk tenni, előre be kell mérni, mire lenne hatással, milyen jövőt eredményezne. Ez vonatkozik a párkapcsolatokra is. Ezért vagyok én híve a járt utat járatlanért ne adjuk fel dolognak. Ez ellen vétettem, és meg is tapasztaltam a következményeket. Persze mindenkinél másképp alakulnak a dolgok. Csak az ember nem érti, hogy minden ami van, az végülis saját tetteinek következménye. Meg kell érteni, hogy a gondolatoknak mekkora teremtő ereje van, és ez felelősséggel jár.

Magyarul szólva: ha most azt tanácsoljuk Liptonnak hogy menjen el a lányhoz kerje meg a kezét, lehet hogy épp azzal fog mindent elrontani, romba dől minden. De ha meg azt mondjuk, hogy adjafel, felesleges ezt huzni, lehet pont azzal veszíti el a lányt, akivel később családja, gyerekei lehetnek, és egész életében bánni fogja, hogy lemondott rola...tehát mindenképp a saját döntése alapján kell cselekednie.

Azét elmondom az én verzioimat:

1, Aktívan keresed

a, Megfojtod a sok kereséssel, nem hagysz neki levegőt, ezért megutálhat téged, kiölöd belőle a szeretet, mást fog emiatt keresni később

b, Addig-addig győzködöd, sikerül neki bebizonyítanod, mennyire fontos ő neked és pont ezért fog visszamenni hozzád

2, Passzívan keresed

a, Ez esetben időt hagysz neki, szabadon él, ugy hogy keresed idonként. Össszejön valakivel, vagy valakikkel, de mindenkiben csalódik mert nem jön be neki egyik sem/átverik/megbántják---->> rájön hogy te voltál az igazi, és tudja hogy még mindig kell neked, mert idonkent keresed!

b, Összejön mással, és sokkal jobb tapasztalatokat szerez. Olyannyira, hogy elfelejt téged, és már idegesíteni fogja, hogy idonkent keresed. Lekoptat.

3, Egyáltalán nem keresed

a, Ebben az esetben nem keresed egyáltalán. Gondolkodni kezd majd, miért nem keresed. Félni fog attól, hogy mivan ha örökre elveszít, rá fog döbbenni erre és keres.

b, Látja, hogy nem keresed, ezt ugy fogja venni, hogy biztosan nem érdekel téged. Így majd keres mást és elfogadja magában ezt a tényt, belenyugszik.

Ezek tehát csak lehetőségek. Ezenkívül még számtalan variáció létezhet. Itt csak felsoroltam párat. Érdemes tehát előre gondolkodnod, hogy mi lesz ha ezt és ezt csinálod. Javaslom, hogy először semmiképp se tégy nagy dolgot. Gondolj ki valamit amit tenni/mondani fogsz neki, és határozd meg magadban a lehetséges reakcióját. Ha az eredmény nagyjábol ugyanaz, amit elképzeltél magadban, akkor jol behatároltad a következményt, és így haladhatsz egyre feljebb, közben ügyelve arra, mennyire stimmel az általad felvázolt következmény a valósággal.

Szerkesztette: Dextrose 2008. 02. 29. 15:37 -kor

Intel Core i7-8700K | 64GB Kingston HyperX Predator DDR4 3000MHz | 500GB PCIe SSD + 3000GB 7200RPM | ASUS MAXIMUS X CODE Z370 | nVidia GTX Ti 1080 8GB GDDR5X | NZXT S340 | Seasonic Platinum Prime 650W 80+ Platinum

paranormal.hu

#17 Felhasználó inaktív   Lipton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.494
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 29. 16:27

Hát ha összejön valakivel vagy valakikkel, akkor azt hiszem nincs miről beszélni.

#18 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 29. 18:38

Idézet: Drummaster - Dátum: 2008. febr. 29., péntek - 13:39

... Ülj fel a repülőre, menj oda és kérd meg a kezét.

Még ha nem is kézkérés, de arra gondoltam, hogy utána kellen járnia személyesen. Persze van, amikor nem szabad sürgetni.
Lip el van keseredve, s nem nagyon képes kimondani magától ha esetleg vége. Ahhoz kell neki valami lökés: ha esetleg a lány mondja ki: az "erőt ad". Ha meg nem akarja kimondani, stb., akkor is kell neki lökés. Csakhogy belülről nem jön, ez a gond. De azért tiszteletreméltó a kitartás és becsület. Ha ezeket megőrzi, akkor sem lesz baj később, ha esetleg most baj lesz.

Szerkesztette: Warrior 2008. 02. 29. 18:39 -kor

"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#19 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 29. 18:47

Idézet: Dextrose - Dátum: 2008. febr. 29., péntek - 16:04

... Gondolj ki valamit amit tenni/mondani fogsz neki, és határozd meg magadban a lehetséges reakcióját. Ha az eredmény nagyjábol ugyanaz, amit elképzeltél magadban, akkor jol behatároltad a következményt, és így haladhatsz egyre feljebb, közben ügyelve arra, mennyire stimmel az általad felvázolt következmény a valósággal.

Eszembe jut 1 mondás: "Az élet az, ami éppen akkor történik velünk, ha éppen valami egészen mást tervezünk." Woody Allen, ha jól tudom. :smoker:
"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#20 Felhasználó inaktív   Lipton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.494
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 29. 22:18

Idézet: Warrior - Dátum: 2008. febr. 29., péntek - 18:38

Lip el van keseredve, s nem nagyon képes kimondani magától ha esetleg vége. Ahhoz kell neki valami lökés: ha esetleg a lány mondja ki: az "erőt ad". Ha meg nem akarja kimondani, stb., akkor is kell neki lökés. Csakhogy belülről nem jön, ez a gond. De azért tiszteletreméltó a kitartás és becsület. Ha ezeket megőrzi, akkor sem lesz baj később, ha esetleg most baj lesz.

Ma eldöntöttem, hogy ahogy alkalom van felhívom megbeszélni a dolgokat, mert így most nagyon szarul vagyok.

Téma megosztása:


  • (284 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó