HWSW Informatikai Kerekasztal: UPC chello: bővítések és korlátozások XIII. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (509 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 505
  • 506
  • 507
  • 508
  • 509
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

UPC chello: bővítések és korlátozások XIII. Értékeld a témát: -----

#10121 Felhasználó inaktív   Gubek 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.634
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 24. 18:35

Üzenet megtekintéseIdézet: stark100 - Dátum: 2014. 11. 24. 16:04

Sziasztok!
A mediaboxon (az anagy szürke, azt hiszem thomson) eltűnt a kijelzőről minden pár hete. Sokat nem használtuk, úgyhogy nem foglalkoztam vele, meg amúgy működött, csak épp nem írta ki, hogy mi megy a tv-ben. Most viszont fel akartam venni valamit, látszólag minden rendben volt, de visszajátszáskor csak fekete sötétség volt. Összefügg ez a kijelzővel, vagy ez a hdd hibája?

Nálam a fekete felvételezés után nem sokkal már egyáltalán nem akart felvenni semmit se, csere lett belőle.
------------------------------------------------------------------
Gigabyte F2A85X-D3H, AMD APU A8-6500@3,5 GHz with Radeon 8570D, CSX 8 GB RAM, Samsung 840 PRO 128GB + WD Red 1TB, Samsung SH-224DB/BEBE fekete OEM, Corsair VS450, Thermaltake Commander GS-III + Windows 7 Ultimate SP1 (64 bit) + Logitech Ultra-Flat Keyboard + Logitech Corded Mouse M500 + Dell SE2416H + Logitech X-530
Canon Pixma MP540

Internet power by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925 HGW + UPC Digital Gold + HBO MaxPak + Európa + Világ with Cisco HD DVR and Thomson SD DVR (fekete)

#10122 Felhasználó inaktív   Papesz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.583
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 24. 22:39

Arra nincs ötletet valakinek, hogy a négy legutóbb bekerült csatornánál (VH1, MTV Live HD, MTV Rocks, Nickelodeon HD) miért írja a kártya, hogy "Nincs jel"? Még a guide is működik, valós időben írja az aktuális műsort, kép meg sehol.

Az ÜFSZ tanácsa az volt, hogy hangoljam újra a csatornákat. Csakhogy nyolcvanegynéhány adó van a szám íze szerint sorba rendezve, azt nem akarnám elb.szni, ha nem muszáj.
Papesz

#10123 Felhasználó inaktív   Izabella 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 30. 13:12

Sziasztok,

lehet tudni, hogy a PEGATRON cég milyen modemeket gyárt, amit a UPC wifis modemként ad? Eddig csak az Ubee, TC, Motorola modemekről hallottam, de a PEGATRON cég nem ismerős, Apple-lel kapcsolatosan hallottam/olvastam róla.
Van akinek esetleg ilyen modemje van? Mi a pontos típusa?

#10124 Felhasználó inaktív   babdavid 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 13. 04:53

Hello!

Van aki még használ a UPC internetjéhez Motorola SBV6120 kábelmodemet?

Köszönöm
Dávid

#10125 Felhasználó inaktív   mozesapo 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 932
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 17. 08:34

Üzenet megtekintéseIdézet: Izabella - Dátum: 2014. 12. 30. 14:12

Sziasztok,

lehet tudni, hogy a PEGATRON cég milyen modemeket gyárt, amit a UPC wifis modemként ad? Eddig csak az Ubee, TC, Motorola modemekről hallottam, de a PEGATRON cég nem ismerős, Apple-lel kapcsolatosan hallottam/olvastam róla.
Van akinek esetleg ilyen modemje van? Mi a pontos típusa?



Google a barátod :-) Ők gyártják a Cisco hgw-ket.
pl.: Cisco 3941

Szerkesztette: mozesapo 2015. 01. 17. 08:36 -kor

-Egész biztosan nem fogtok örülni - jegyezte meg Bölcs Elme.
-Ki vele! -Jó - mondta Bölcs Elme. - A Válasz a Nagy Kérdésre. . . -Nos?. . . -Az Élet, a Világmindenség Meg Minden. . . - mondta Bölcs Elme.
-Tehát?. . . -A Válasz. . . - mondta Bölcs Elme, és megállt.
-Igen?... -A Válasz. . .
-Igen???... -Negyvenkettõ - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel.

#10126 Felhasználó inaktív   PunishR 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 139
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 04. 02. 15:33

UPC vs rtlklub.hu másnak sem megy?

https://hup.hu/node/139748

#10127 Felhasználó inaktív   KoLaMan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 405
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 04. 02. 16:26

Üzenet megtekintéseIdézet: PunishR - Dátum: 2015. 04. 02. 16:33

UPC vs rtlklub.hu másnak sem megy?

https://hup.hu/node/139748

Amit belinkeltél, minden infót tartalmaz, miért kérded, ha már tudod, hogy nem megy?

#10128 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2015. 04. 02. 16:33

Üzenet megtekintéseIdézet: PunishR - Dátum: 2015. 04. 02. 16:33

UPC vs rtlklub.hu másnak sem megy?

https://hup.hu/node/139748


Itt írják a linken egy csomóan, hogy nem megy.
Make love not Wor.

#10129 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 04. 11. 12:07

Már megint mi történik?

A múltkori "BIX"-es fiaskó idején egy teljes este nem volt internetelérésem, majd 2-3 napon keresztül akadozott az internetszolgáltatás; az általam látogatott internetes oldalak, honlapok (még véletlenül sem az RTL Klub honalpja) hol betöltődtek, hol nem.

Ma a Forma1-es közvetítés a Duna TV-n a UPC előfizetőknek az ország több pontján elérhetetlen volt (fekete képernyő volt látható az adás helyett), és az imént újrakezdődtek az "anomáliák"... megint hol betölti a fórumot, hol nem. :mad2:

Nyomkodom a frissítés gombot folyamatosan, amíg a "this page is not available" helyett végre betöltődik a várt felület.

Szóval mi ez már megint? :rolleyes2:
"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

#10130 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 04. 11. 21:16

Üzenet megtekintéseIdézet: Piftuka - Dátum: 2015. 04. 11. 13:07

Már megint mi történik?

A múltkori "BIX"-es fiaskó idején egy teljes este nem volt internetelérésem, majd 2-3 napon keresztül akadozott az internetszolgáltatás; az általam látogatott internetes oldalak, honlapok (még véletlenül sem az RTL Klub honalpja) hol betöltődtek, hol nem.

Ma a Forma1-es közvetítés a Duna TV-n a UPC előfizetőknek az ország több pontján elérhetetlen volt (fekete képernyő volt látható az adás helyett), és az imént újrakezdődtek az "anomáliák"... megint hol betölti a fórumot, hol nem. :mad2:

Nyomkodom a frissítés gombot folyamatosan, amíg a "this page is not available" helyett végre betöltődik a várt felület.

Szóval mi ez már megint? :rolleyes2:

Nálam semmi gond.
És mit mondtak az ügyfélszolgálatosok?
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#10131 Felhasználó inaktív   ufonauta 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.569
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 04. 12. 19:26

Sziasztok!

Lágymányoson igencsak akadozik a dolog egész nap. A google is elérhetetlen. Bár most épp megy. Kezd a púpom tele lenni a UPC-vel. Nem igaz, hogy hetek óta nem képesek egy normális hálót hegeszteni. :(

#10132 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 04. 12. 19:58

Üzenet megtekintéseIdézet: ufonauta - Dátum: 2015. 04. 12. 20:26

Sziasztok!

Lágymányoson igencsak akadozik a dolog egész nap. A google is elérhetetlen. Bár most épp megy. Kezd a púpom tele lenni a UPC-vel. Nem igaz, hogy hetek óta nem képesek egy normális hálót hegeszteni. :(

És mit mondtak a panaszodra?
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#10133 Felhasználó inaktív   ufonauta 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.569
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 04. 12. 20:08

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2015. 04. 12. 20:58

És mit mondtak a panaszodra?


Egyenlőre semmit, mert nem hívom őket vasárnap este 9-kor. Írtam nekik a my upc felületen, csak jön rá valami reagálás.
Egyébként most egy olyan 20 perce megint megy minden rendesen.

#10134 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 04. 13. 22:07

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2015. 04. 11. 22:16

Nálam semmi gond.
És mit mondtak az ügyfélszolgálatosok?


Egyelőre semmi érdemi információt nem tudott mondani a technikus. Az "ő oldalukon" nem látszott a hiba.

Azt akarta, hogy reprodukáljam a hibát, hogy akkor tudja megnézni, amikor éppen valamelyik weblaphoz nem tudok kapcsolódni. Viszont a hiba véletlenszerűen jelentkezik, és folyamatos, de rendkívül gyakori pár másodperces (perces) kiesésekről van szó.

Legalábbis amikor a gép előtt ültem, olyat nem tapasztaltam most, hogy folyamatosan hosszú percekig, órákig egyáltalán ne lett volna net. Így viszont a technikus az elmondása szerint nem tudott mit megnézni.

Felmerült a modemhiba gyanúja is. Ezért újra kellett indítanom (ezt viszont csak a telefonbeszélgetést követően tudtam megtenni, mert arról telefonáltam, hiszen az van ingyen) a berendezést, ami akkor megoldotta a problémát.

Azóta (az elmúlt 1-2 órában is) gyanús belassulások, honlapok a szokásosnál lassabban történő betöltései történtek, teljes net kimaradás, vagy szaggatás még nem.

Szóval tesztelem folyamatosan.

Nagyon remélem, hogy megoldódik a dolog! (És azt is, hogy nem szívok egy rossz modem miatt immár másodszor hetekig, hónapokig!)
"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

#10135 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 04. 13. 22:17

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2015. 04. 11. 22:16

Nálam semmi gond.
És mit mondtak az ügyfélszolgálatosok?


Egyelőre semmi érdemi információt nem tudott mondani a technikus. Az "ő oldalukon" nem látszott a hiba.

Azt akarta, hogy reprodukáljam a hibát, hogy akkor tudja megnézni, amikor éppen valamelyik weblaphoz nem tudok kapcsolódni. Viszont a hiba véletlenszerűen jelentkezik, és folyamatos, de rendkívül gyakori pár másodperces (perces) kiesésekről van szó.

Legalábbis amikor a gép előtt ültem, olyat nem tapasztaltam most, hogy folyamatosan hosszú percekig, órákig egyáltalán ne lett volna net. Így viszont a technikus az elmondása szerint nem tudott mit megnézni.

Felmerült a modemhiba gyanúja is. Ezért újra kellett indítanom (ezt viszont csak a telefonbeszélgetést követően tudtam megtenni, mert arról telefonáltam, hiszen az van ingyen) a berendezést, ami akkor megoldotta a problémát.

Azóta (az elmúlt 1-2 órában is) gyanús belassulások, honlapok a szokásosnál lassabban történő betöltései történtek, teljes net kimaradás, vagy szaggatás még nem.

Szóval tesztelem folyamatosan.

Nagyon remélem, hogy megoldódik a dolog! (És azt is, hogy nem szívok egy rossz modem miatt immár másodszor hetekig, hónapokig!)

Szerk.:

Na tessék! Mire leírtam a fenti hozzászólásomat, már megint elkezdte az internet.

Olvasom a fórumot, kattintok egy másik oldalra, erre... "A kiszolgáló nem található". Nyomom a böngésző "Frissítés" gombját... negyedikre, ötödikre betölti. Olvasom... továbblépek... "A kiszolgáló nem találtható"...

Ez megy végig. Megint/Még mindig. :glare:
"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

#10136 Felhasználó inaktív   Takeshi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 490
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 04. 17. 14:19

Üzenet megtekintéseIdézet: Piftuka - Dátum: 2015. 04. 13. 23:17

*nyissz*


Én hasonló módon szívtam kb. 5 héten át még UPC-s koromban. Az egész településen szakadozott a net, VoIP hívást gyakorlatilag lehetetlen volt folytatni, mert állandóan bontott. Többször jeleztem a hibát, küldtem PingPlotter bix.hu pingelés screenshotot is, de kb. bevették a Leszarom™ tablettát és érdemben nem történt semmi. Aztán egyszer csak megjavult és utána éveken át működött az elvárt módon.

#10137 Felhasználó inaktív   Mykee 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.761
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 04. 19. 17:53

Jelzem, hogy a UPC elkezdte a modemfrissítéseket IPv6-ra. Nálam már megjelent a DSLite fül és semmit nem lehet ott állítani, viszont látom az IPv6 címemet. Itthon még erről semmi, de angol oldalon találtam ezt a bejegyzést:
https://support-en.u...2F-ipv6-ds-lite
Sukitore - Igényes, párosan írt erotikus történetek

#10138 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 04. 20. 10:44

Üzenet megtekintéseIdézet: Takeshi - Dátum: 2015. 04. 17. 15:19

Én hasonló módon szívtam kb. 5 héten át még UPC-s koromban. Az egész településen szakadozott a net, VoIP hívást gyakorlatilag lehetetlen volt folytatni, mert állandóan bontott. Többször jeleztem a hibát, küldtem PingPlotter bix.hu pingelés screenshotot is, de kb. bevették a Leszarom™ tablettát és érdemben nem történt semmi. Aztán egyszer csak megjavult és utána éveken át működött az elvárt módon.


Köszönöm az információt! Mindazonáltal ez nem megnyugtató számomra.

Én attól is boldog lennék, ha lenne végre egy olyan év, amikor sem a UPC TV szolgáltatással, sem az internet szolgáltatással nincsen nálam semmi probléma! Bizonyítson a UPC, hogy képes erre! A kezdetek kezdete óta ez még soha nem valósult meg. Minden évben van valamiért bosszankodni okom sajnos!

Egyébként azóta sem stimmel az internet szolgáltatás... Nagyon "hektikusan" működik; most éppen gyakran belassul. Az egyébként hipergyors Opera is időnként olyan lassan tölt be egy-egy oldalt, mint a csiga. Pár perccel később pedig minden rendben (lévőnek tűnik). Nem jó ez így, nagyon nem! :-(
"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

#10139 Felhasználó inaktív   sacaboy 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 65
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 05. 21. 15:54

Sziasztok!
Van itt UPC illetékes?

Valami gond lehet a peeringel UPC-nél mert a saját szerveremet és a leveleimet nem érem el állandó jelleggel. A ping-re timed out a válasz.
Telekomos hálózatról viszont elérhető.

Tud valaki ebben segíteni? Vagy kinek írjak a UPC-nél?

Üdv:

Saca
UPC FP 120, DIGIKABEL 20/10

#10140 Felhasználó inaktív   Warton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 05. 28. 08:45

Van egy UPC-s mobilinternetem, amit egyszer rám tukmáltak valamikor, de nem annyira volt kihasználva a dolog, ezért gondoltam egyet és vettem egy 3G-s táblagépet (Lenovo Tab A8, Android).

Beletettem a SIM kártyát, de nem akar a UPC internet működni. Míg a SIM kártyához adott Huawei stickben működik. A jobb felső sarokban írja, hogy 3G, meg minden, alul, hogy UPC.HU, de egyébként meg se nyikkan.
Kipróbáltam a telefonomban, abban sem működik az internet. Ezért gondolom, hogy valami UPC jellegű probléma lehet.

Mi lehet a gond?

Szerkesztette: Warton 2015. 05. 28. 08:47 -kor


Téma megosztása:


  • (509 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 505
  • 506
  • 507
  • 508
  • 509
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

3 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 3 vendég, 0 anonim felhasználó