HWSW Informatikai Kerekasztal: UPC chello: bővítések és korlátozások XIII. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (509 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 506
  • 507
  • 508
  • 509
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

UPC chello: bővítések és korlátozások XIII. Értékeld a témát: -----

#10141 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2015. 05. 28. 09:19

Üzenet megtekintéseIdézet: Warton - Dátum: 2015. 05. 28. 09:45

Van egy UPC-s mobilinternetem, amit egyszer rám tukmáltak valamikor, de nem annyira volt kihasználva a dolog, ezért gondoltam egyet és vettem egy 3G-s táblagépet (Lenovo Tab A8, Android).

Beletettem a SIM kártyát, de nem akar a UPC internet működni. Míg a SIM kártyához adott Huawei stickben működik. A jobb felső sarokban írja, hogy 3G, meg minden, alul, hogy UPC.HU, de egyébként meg se nyikkan.
Kipróbáltam a telefonomban, abban sem működik az internet. Ezért gondolom, hogy valami UPC jellegű probléma lehet.

Mi lehet a gond?


APNeket beállítottad hozzá?
Make love not Wor.

#10142 Felhasználó inaktív   Warton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 05. 28. 11:03

Nem, azt hol és hogyan? :think:

#10143 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2015. 05. 28. 11:56

Üzenet megtekintéseIdézet: Warton - Dátum: 2015. 05. 28. 12:03

Nem, azt hol és hogyan? :think:


Telefonon/táblán a net beállításainál.
Make love not Wor.

#10144 Felhasználó inaktív   Warton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 05. 28. 12:25

Ez a "hozzáférési pont szerkesztése" lesz?

Bizonyos dolgok ki vannak töltve, bizonyos dolgok nem, pl.: proxy, port, felhasznév, jelszó szerver stb.) Ezeket kéne kitölteni? Ezeket az adatokat UPC vonatkozásában honnan tudnám beszerezni, esetleg rajta lehetnek a sticken valahol elrejtve? :think: Nagyon nem értek hozzá, úgyhogy bocs, ha hülye kérdéseket teszek fel.:(



SZERK.: Közben a Google segített és a UPC oldalán megtaláltam a kérdéseimre a választ: ITT.

Szerkesztette: Warton 2015. 05. 28. 12:30 -kor


#10145 Felhasználó inaktív   Samuraj 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.086
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 08. 04. 17:26

Frissítsük fel kicsit
Valakinek hasonló problemje netán? Már vagy 1-2 hónapja és csak kizárólag az ATV és fem3 képe gyakorlatilag nézhetetlenül szét van esve, amolyan digitális jellegűen. Nem csak az 1-1 pillanatra kockásodásról van szó. Persze van olyan is amikor jó a kép, de az időhányada eléggé kevés.
UPCsek aszonták kijönnek megnézik. Baxom, mit kell ehhez kijönni, többi csatorna jó, kábel hiba nem lehet, csak valami digitális izé a központban. Nem hinném hogy egyedi eset.
A vindóz nem program! Nem lehet memória igénye! Csak egy alaprendszer, amin a programok futhatnak, nekik lehet memória igényük! A vindóz igenis érje be 64Kilobyte-val! Kiváltképp a telepítője!

#10146 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2015. 08. 04. 19:29

Üzenet megtekintéseIdézet: Samuraj - Dátum: 2015. 08. 04. 18:26

UPCsek aszonták kijönnek megnézik. Baxom, mit kell ehhez kijönni, többi csatorna jó, kábel hiba nem lehet, csak valami digitális izé a központban. Nem hinném hogy egyedi eset.


Anyósnál 3 csatorna csinálta ugyanezt és mégis kábelhiba volt. Csak gondoltam mondom, mert lehet olyan típus vagy sérülés, aminek a felharmónikusa 1-2 csatornát vagy sávot vág tönkre a DOCSIS átvitelnél. Ott előzőleg FiberNet volt, nem sokat szórakoztak, régi parabolának a csonkjára kötöttek rá, házig maradt a régi kábel. Ezt vette át az UPC, gondolom kötés is olyan volt, amilyen, ,aradékot megette az egér és az UPC, így oszloptól a TVig levágták és bekötötték, ettől minden megjavult. Inkább örülnél, hogy jönnek és foglalkoznak a bajoddal, szóval lehet "csak valami digitális izé" is és bőven lehet egyedi eset, mert ha 14ezren bejelentik ugyanezt, akkor hidd el rögtön másik irányból közelítok meg a problémát. Ha a városodban pár ember mond ilyesmi hibát, akkor kimennek.
Make love not Wor.

#10147 Felhasználó inaktív   Samuraj 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.086
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 08. 05. 12:22

Aha köszi. Egyébként nem az én bajom, hanem családtagé, az meg ugye reggeltől estig dolgozik és ezért reklamál, hogy vegyen ki szabadságot 2 nyamvadt csatorna miatti kijövéshez. Valamikor járok feléje és megszakértem, ha kábelhiba, hamar ki kell buknia.
A vindóz nem program! Nem lehet memória igénye! Csak egy alaprendszer, amin a programok futhatnak, nekik lehet memória igényük! A vindóz igenis érje be 64Kilobyte-val! Kiváltképp a telepítője!

#10148 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 08. 06. 22:02

Üzenet megtekintéseIdézet: Samuraj - Dátum: 2015. 08. 05. 13:22

Aha köszi. Egyébként nem az én bajom, hanem családtagé, az meg ugye reggeltől estig dolgozik és ezért reklamál, hogy vegyen ki szabadságot 2 nyamvadt csatorna miatti kijövéshez. Valamikor járok feléje és megszakértem, ha kábelhiba, hamar ki kell buknia.

Ahol eddig én láttam upc-s szerelőt dolgozni, ott mindig rendes mazzagot húztak, krimpelt dugókkal a végén, nem gányoltak, szóval örülhetsz, hogy nem bivalybasznádi kábeltv van...
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#10149 Felhasználó inaktív   szuper 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 148
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 08. 12. 11:11

Azért ez gáz egy internet szolgáltatótól:

Kép
Asus P8Z68-V PRO; Intel Core™ i7-3770 CPU; 16 GiB (4*4 GiB Kingston); WD 1 TB, FireWire/eSATA; 0,5 TB Seagate SATA-II; ASUS PB248Q monitor; 1 db Blu-Ray, Brother HL-5380DN, CanoScan 9950F,...
vware v12: 6 virt. gép (W7 64 Ent; W7 64 Ulti; W8.1 64 Ent; WXP SP3; W10 64 Ent HUN by Torko; W2012 R2 Server)
Lap: Asus K52F, 8 GiB RAM

#10150 Felhasználó inaktív   JonesC 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 08. 14. 10:05

Mondjuk az atv és a fem3 nem teljesen mindegy?
world, my finger, is on the button...
Határozottan egyetértek az enyémmel megegyező véleményekkel!
Éheztesd a fákat! Csökkentsd a co2 kibocsátást!

Idézet

Hi mi name is Paco frome Mexico, please sorry for mi bad inglisco. Mi dead cousine frm america told me how to winned at Lauge of Legan and made me win against bots. My cousin deaded yesterday thogh,but im ok because i sexed his sister. pls no copy pastarino. bye

#10151 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 08. 18. 15:16

Üzenet megtekintéseIdézet: Samuraj - Dátum: 2015. 08. 04. 18:26

Frissítsük fel kicsit
Valakinek hasonló problemje netán? Már vagy 1-2 hónapja és csak kizárólag az ATV és fem3 képe gyakorlatilag nézhetetlenül szét van esve, amolyan digitális jellegűen. [..]
UPCsek aszonták kijönnek megnézik. Baxom, mit kell ehhez kijönni, többi csatorna jó, kábel hiba nem lehet, csak valami digitális izé a központban. Nem hinném hogy egyedi eset.


Nem egyedi, és kizárt, hogy a kábel hibája okozza. (Vagy ha igen, akkor ideje a UPC-nek újrahúznia az egész utcában, mert a belső kábeleket és csatlakozókat az elmúlt évek hibabejelentéseinek köszönhetően nálam már annyiszor cserélték, hogy újabb nem is lehetne.)

Az ATV-t soha nem nézem, de a FEM3-nál a fenti probléma elsőként jelentkezik. Ugyanakkor sajnos több sportcsatornán és ismeretterjesztő csatornán is! :-(

Furcsa módon a mostanihoz hasonló viharos időjárás alkalmából 100% valószínűséggel bekövetkezik mindig. Ez már évek óta tart.

Ahogyan sajnos a fentebb ismertetett internettel kapcsolatos hiba is, ami azóta is, áprilistól folyamatosan vissza-visszatér, fennál. Nincsen olyan nap, amikor megfelelő lenne a sebesség (van, hogy fél-egy perc, míg betölt egy oldalt, olyan lassú), ráadásul az elmúlt hétvégéken több szombaton szinte egész napra kimaradt az internet.

(Szerk: És b*ssza meg, miközben ezt leírtam, már el is ment megint!!! :omg: 16:00-tól egészen 16:15-ig csak erőlködött a modem a folyamatos, de sikertelen újrakapcsolódási kísérletektől. Ez megy állandóan. Napi szinten többször, minden egyes nap... Ez így nem szolgáltatás, hanem nagy nulla! :mad: )

Most beszéltem a UPC-vel, szombaton jön a szerelő! Kíváncsi vagyok, mit mond mindezekre, és mit fog tudni tenni a fenti hibák végleges (?) kijavítása érdekében!?

Rákérdezek a TV adás kimaradására is. Majd megírom a tapasztalataimat.

Szerkesztette: Piftuka 2015. 08. 18. 15:18 -kor

"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

#10152 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2015. 08. 18. 15:56

Üzenet megtekintéseIdézet: Piftuka - Dátum: 2015. 08. 18. 16:16

Nem egyedi, és kizárt, hogy a kábel hibája okozza.


Fentebb írtam, hogy kábel hibája okozta anyósnál a hasonló jelenséget, erre magyarázod, hogy kizárt. Jó lesz ez, jó lesz ez.
Make love not Wor.

#10153 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 08. 20. 14:04

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2015. 08. 18. 16:56

Fentebb írtam, hogy kábel hibája okozta anyósnál a hasonló jelenséget, erre magyarázod, hogy kizárt. Jó lesz ez, jó lesz ez.


Házon belüli kábel, vagy az utcai?

Mert ha benti, akkor esetemben, és biztos vagyok benne, hogy Samuraj esetében is kizárt. Leírtam, hogy miért.
"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

#10154 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2015. 08. 20. 14:07

Üzenet megtekintéseIdézet: Piftuka - Dátum: 2015. 08. 20. 15:04

Házon belüli kábel, vagy az utcai?


Oszloptól az STBig cserélték.
Make love not Wor.

#10155 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 08. 20. 16:01

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2015. 08. 20. 15:07

Oszloptól az STBig cserélték.


Az más. Simán benne van a pakliban, hogy az utcai felett eljárt az idő. Mondjuk az elmúlt években olyan gyakran, olyan sokszor felmerültek problémák, "ezerszer" járt itt szerelő (talán emlékszel a pár évvel ezelőtti, itt is leírt történetemre a közel 3 hónapos szenvedésről, amikor vagy 8 féle brigád járt itt, és már mindent kicseréltek), de a külső kábel cseréjét még senki nem vetette fel, mint lehetőséget a megoldásra.

De jó hogy leírtad mindezt, mert legalább szombaton ezt is megemlítem a szerelőnek.
"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

#10156 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 08. 26. 15:24

Nos, a szerelő elég korrekt volt. Bemérte a jelszintet a belső kábeleken, és miután megállapította, hogy alacsony, minden csatlakozódugót kicserélt. Ezt követően a Technicolor 7200.U modemet is lecserélte egy Ubee EVW3226 típusú modemre.

A fentieken túl azt ígérte, hogy kb. két hét múlva a kollégájával a kinti kábelt is megnézik az oszlopon.

Egyelőre még tesztelem a rendszert; az internet szolgáltatásban azóta szünet nem volt, viszont a belassulós (elfogyó sávszélesség?) probléma jelentkezett néhány alkalommal.
A TV adás digitális jelének "összeesése" is előfordult.

Gondolom pár hét múlva már több információval is szolgálhatok arról, hogy megoldódott-e a probléma.
"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

#10157 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 08. 28. 10:34

Üzenet megtekintéseIdézet: Piftuka - Dátum: 2015. 08. 26. 16:24

Nos, a szerelő elég korrekt volt. Bemérte a jelszintet a belső kábeleken, és miután megállapította, hogy alacsony, minden csatlakozódugót kicserélt. Ezt követően a Technicolor 7200.U modemet is lecserélte egy Ubee EVW3226 típusú modemre.

A fentieken túl azt ígérte, hogy kb. két hét múlva a kollégájával a kinti kábelt is megnézik az oszlopon.

Egyelőre még tesztelem a rendszert; az internet szolgáltatásban azóta szünet nem volt, viszont a belassulós (elfogyó sávszélesség?) probléma jelentkezett néhány alkalommal.
A TV adás digitális jelének "összeesése" is előfordult.

Gondolom pár hét múlva már több információval is szolgálhatok arról, hogy megoldódott-e a probléma.

Szerintem nem a szerelőn múlik, meg nem a kábellel lesz a gond, hanem a szolgáltató hálózata túlterhelt, és ezen csak az segít, ha nem rágják a szart, és költenek rendesen fejlesztésre is. Viszont az mindenképpen pozitív, hogy megszabadítottak végre attól a Colorclimaxos bóvlitól, mondjuk ezt az Ubee-t nem ismerem.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#10158 Felhasználó inaktív   Deviance 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 153
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 09. 18. 22:55

Szombathelyen nálam.
Ping az egekben YouTube szokasosan nem mukodik es ehez hasonlo szolgatatasok...CS:GO.
A helyesirasomert nem valalok feleloseget!

#10159 Felhasználó inaktív   Deviance 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 153
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 10. 03. 20:30

Mai nap... ugyan az :)

Ping statistics for 193.239.149.1:
Packets: Sent = 100, Received = 68, Lost = 32 (32% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 15ms, Maximum = 492ms, Average = 50ms
A helyesirasomert nem valalok feleloseget!

#10160 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 06. 17. 14:22

UPC Direct műholdas tv.

Rokonnál tv készülék lecserél, rájönnek, hogy jó lenne HD adás.
A meglévő UPC set-top-box csak SD-t tud.

Telefonos ügyfélszolgálaton keresztül HD előfizetői csomag előfizetve, set-top-box csere megrendelve.

Telefonos ügyintéző egyezteti a legközelebbi UPC pontot, közli, hogy másnap lehet menni be HD stb-ért.
Másnap rokon bemegy (vidékről, oda-vissza 80km), ahol is közlik, hogy hetek óta(!) nincs HD stb, majd időnként telefonáljon.
Ennek 2 hete.
A tv csomag előfizetése meg ketyeg, tehát fizetnek egy olyan csomagot, melynek igénybevételéhez a szolgáltató - ígérete ellenére - nem biztosítja a feltételeket.
(Persze, lehet venni saját stb-t, ami "megeszi" az UPC kártyát, de ha ingyen járna, akkor furcsa, hogy vegyen magának...)

Érdekes.
"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

Téma megosztása:


  • (509 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 506
  • 507
  • 508
  • 509
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

2 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó