HWSW Informatikai Kerekasztal: UPC chello: bővítések és korlátozások XIII. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (509 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

UPC chello: bővítések és korlátozások XIII. Értékeld a témát: -----

#21 Felhasználó inaktív   kisgabo 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.347
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 16:10

jól látom, hogy áremelés és sávcsökkentés ment végbe?  :think:

ramélem az aktuális hűségekre nem vonatkozik.

akkor már érzem, jövöre ha lejár, pattanok vissza adsl....  :omg:

#22 Felhasználó inaktív   moq 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.665
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 16:12

Idézet: kisgabo - Dátum: 2008. márc. 1., szombat - 16:10

jól látom, hogy áremelés és sávcsökkentés ment végbe?  :think:

ramélem az aktuális hűségekre nem vonatkozik.

akkor már érzem, jövöre ha lejár, pattanok vissza adsl....  :omg:

Nem látod jól, pont fordítva. Csak van néhány részlet, amikkel még nem vagyunk tisztában.
Nem azért vagyok vegetáriánus, mert szeretem az állatokat, hanem azért, mert gyűlölöm a növényeket.


#23 Felhasználó inaktív   Sparks 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 266
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 16:20

Szerintem az 512-es net 4000 Ft áron nem rossz, ADSL esetén nem tudom, hogy az 1 megás mennyibe kerül, de ugye ott a telefonvonal is szükségeltetik mellé. Tudom lehet anélkül is, de (lehet le vagyok maradva) utolsó információim szerint a telefonvonal nélküli ADSL valahol magasabban árazódik.
Aki most mondjuk médiumot használ és lejár a hűségideje nem hinném, hogy ott szeretne maradna, ugyanis hűségidő után listaáron számolják az előfizetést, ami ugye a régi (mostani) rendszerben horrorisztikus. Szóval szépen át fog mindenki migrálni az új csomagokba ha csak nem akar a minimumért 7670 Ft-ot perkálni.
Aztán ha ezekből az új árakból adnak némi akciós kedvezményt az még jobb. Ha nem is hűségidővel, de mondjuk kábeltv+internet vagy hasonló kombók esetén várható lesz. Én épp arra vártam, hogy legyen egy kis sebességű, de állandó kapcsolatot biztosító net olcsóbban az egyik helyen, ahol sokszor megfordulok és így már meggondolandó, ha 4000 vagy alatta megkapom az 512-est, de ez az én egyéni esetem. Letölteni máshol szoktam  :D 
Könyvjelző linkgyűjtemény -- Állás hirdetések

#24 Felhasználó inaktív   Adam84 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 917
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 16:32

Idézet: moq - Dátum: 2008. márc. 1., szombat - 15:59

Egyébként most hogy jobban belegondoltam, biztos lesz az új csomagokra is hűség.  Szerintem a 2/1-es netre sok a 8000Ft, főleg ha a változásokra a konkurencia is elkezd nyomulni.

A román példából kiindulva én ikább arra tippelnék, hogy triple-play kedvezmények lesznek. Azt is el tudom képzelni, hogy mindezt hűség aláírása nélkül lehet megkapni. (nem tudok románul, így nem tudom, hogy náluk van-e hűség.)  :Đ
A hűség eltörlésére a DIGI TV nyomulása miatt van szükség szerintem.

Egy példa a román "kedvezményrendszerre":

UPC TV Small (60 digitális csatorna): 35 lei (2500 HUF)
upc internet small (1 Mbit): 25 lei (1760 HUF)
UPC Tel small: 10 lei (700 HUF) 

Összecsomagolva a három szolgáltatás pedig: 50 lei = 3500 HUF (külön-külön összeadva: 70 lei=5000 HUF lenne, ez közel 30%-os kedvezményt jelent)

Lehet, hogy nálunk is hasonló kedvezményrendszer várható.

Szerkesztette: Adam84 2008. 03. 01. 16:44 -kor


#25 Felhasználó inaktív   moq 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.665
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 16:45

Idézet: Adam84 - Dátum: 2008. márc. 1., szombat - 16:32

A román példából kiindulva én ikább arra tippelnék, hogy triple-play kedvezmények lesznek. Azt is el tudom képzelni, hogy mindezt hűség aláírása nélkül lehet megkapni. (nem tudok románul, így nem tudom, hogy náluk van-e hűség.)  :Đ
A hűség eltörlésére a DIGI TV nyomulása miatt van szükség szerintem.

Egy példa a román "kedvezményrendszerre":

UPC TV Small (60 digitális csatorna): 35 lei (2500 HUF)
upc internet small (1 Mbit): 25 lei (1760 HUF)
UPC Tel small: 10 lei (700 HUF) 

Összecsomagolva a három szolgáltatás pedig: 50 lei = 3500 HUF (külön-külön összeadva: 70 lei=5000 HUF lenne, ez közel 30%-os kedvezményt jelent)

Lehet, hogy nálunk is hasonló kedvezményrendszer várható.

Az óccsóság szempontjából mindegy hogy milyen  feltételhez kötik (hűségidő, másik szolgáltatás igénybevétele, konkurencia kábeleinek összevagdosása), lényeg hogy az előfizetőnek van lehetősége kevesebbért megkapni a cuccot, ha nagyon akarja.
Nem azért vagyok vegetáriánus, mert szeretem az állatokat, hanem azért, mert gyűlölöm a növényeket.


#26 Felhasználó inaktív   Adam84 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 917
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 16:53

Idézet: moq - Dátum: 2008. márc. 1., szombat - 16:45

Az óccsóság szempontjából mindegy hogy milyen  feltételhez kötik (hűségidő, másik szolgáltatás igénybevétele, konkurencia kábeleinek összevagdosása), lényeg hogy az előfizetőnek van lehetősége kevesebbért megkapni a cuccot, ha nagyon akarja.

Azonban ha az árak a konkurenciával azonosak lesznek, de a upc mindezt 1-2 év hűséghez köti, akkor máris lépéshátrányba került a konkurenciával szemben, hiszen pl. a digitv nem tol eléd hűségszerződést ...

Ennek ellenére én sem hiszem, hogy most meg fognak szűnni a hűségek, mivel a digi net és telefon még nem rendelkezik megfelelő lefedettséggel.
Mondjuk az is igaz, hogy eléggé terjeszkedik, és pont azokat a városokat vette célba, ahol a upc is jelen van. Tehát ebből az aspektusból -a további ügyfélvesztés megakadályozása és megelőzése érdekében-, logikus lenne a hűségszerződések megszűnése is az új előfizetők számára.

Szerkesztette: Adam84 2008. 03. 01. 16:56 -kor


#27 Felhasználó inaktív   moq 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.665
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 16:55

Idézet: Adam84 - Dátum: 2008. márc. 1., szombat - 16:53

Azonban ha az árak a konkurenciával azonosak lesznek, de a upc mindezt 1-2 év hűséghez köti, akkor máris lépéshátrányba került a konkurenciával szemben, hiszen pl. a digitv nem tol eléd hűségszerződést ...

Azért nem hinném, hogy a Digi a legnagyobb konkurencia a UPC-nek. Terjed, de még kell neki idő. Kíváncsi leszek mennyire és mennyiért adják majd akkor hűség nélkül az akkor mennyire stabil szolgáltatásukat :)
Nem azért vagyok vegetáriánus, mert szeretem az állatokat, hanem azért, mert gyűlölöm a növényeket.


#28 Felhasználó inaktív   caratyuska 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.364
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 17:09

miskolcon megint mi van?

  ----atyuska----

#29 Felhasználó inaktív   gap 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 80
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 17:10

Márc. végén jár le a 2 éves chello minimum hűségem. Az új UPC-s árakat/csomagokat valószinű csak márc. 31-én teszik közzé. A digi LAN már nálunk is rendelhető és sok helyen már működik is, de kb. 2-3 hét a megrendeléstől a beüzemelési idő (nagyon nagy a sorbanállás). Ezért sok várakozási időm nincs. Belemennék, ha a meglévő kábel tv hűségem mellé br. 2500-3000 Ft/hó-ért adnák a chello bronzot, de  nem hiszem, hogy a UPC kedvezményes csomagok a digi árakkal köszönő viszonyba kerülnének. Itt ismét egy nagy marketing melléfogást csinál a UPC (lásd: kábel tv- itt is rengeteg ügyfelet veszítettek, mire felébredtek), mert nagyon sok ügyfélnek márc. végén jár le a hűsége és sztem a többség (velem ellentétben) egy pillanatig sem gondolkodik azon, ha van digi lehetősége, hogy a upc-t válassza.

#30 Felhasználó inaktív   gap 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 80
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 17:19

Idézet: moq - Dátum: 2008. márc. 1., szombat - 16:55

Azért nem hinném, hogy a Digi a legnagyobb konkurencia a UPC-nek. Terjed, de még kell neki idő. Kíváncsi leszek mennyire és mennyiért adják majd akkor hűség nélkül az akkor mennyire stabil szolgáltatásukat :)

DIGI főként a  UPC területen terjeszkedik, mert ők is (természetesen) a lakótelepeket építi ki elsőnek. Itt Pécsett  rohamosan terjeszkednek. Akinek eddig nem volt internete, vagy a UPC-nél lejár a hűsége, a jelentős többség a digit választja, nem a UPC-t, vagy az ADSL-t.  Szerintem nem kérdés (már most sem), hogy a UPC-nek már sokkal kemény konkurenciája (potenciális ellenfele minden téren)  a DIGI ,kevésbé az ADSL szolgáltatók 

#31 Felhasználó inaktív   llamada 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.340
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 17:24

Idézet: shabba - Dátum: 2008. márc. 1., szombat - 16:03

Mi az hogy túl jó az 1,.2-es minimum. A legkisebb ADSL csomag 1 Mbps-es. Egy 0.5-es UPC csomag az 1 Mbps-es ADSL-lel szemben nem versenyképes. Nem véletlenül 1.2 Mbps-es most a UPC csomagja. Ez a 0.5 Mbps-es egy új belépő csomag lesz szerintem, más országokban is megjelentek már korábban is igen kis sebességű, belépő szintű és olcsó start csomagok, gondolj csak azokra a táblázatokra amiket régebben linkeltem.


Az 1,2-es minimum a Mediumhoz képest túl jó, "kannibalizálja" a nagyobb csomagot.

Az a gyanús, hogy 0,5/0,25-ös csomag nem volt eddig, csak a telefonos kigészítő csomag volt efféle.
Most ez az 1 mega körüli sáv lesz kipucolva, azaz, egyértelműen választni kell, hogy valaki nagyon alkalmi lesz, vagy legalább 2 megával nyomul. A forgalmi korlátokat nem néztem meg viszont, szerintem ez alapján lehet a kategóriaillesztéseket megtenni, főleg a kisebb csomagoknál.

Ezek mögött az új tv-s és netes csomagok mögött valami arculatkeresést, látványosabb triple-play-ezést sejtek, tehát összevonják egy "brandbe" az egyes nagyságrendű szolgáltatásokat. Nem biztos, hogy ez jó, ha a kedvezmény csak az összevonásokkor jelenik meg pl, mert lehet valakinek überhiper tv-csomagja, és valami éppencsak mail-web net elég lenne hozzá, közben meg az überhper tvcsomaghoz az überhiper net csomag "csatlakozik". De majd ezt is meglátjuk, és az eltörlésre kerülő hűségek árát.

A digis tv-knél az stb-ket egy db fölött egyenként bérleti díjazzák, önmagában nincs gond az árukkal, csak a ténnyel, hogy végeredményben azonos szolgáltatásért újabb dobozokkal kell küzdeni, és fizetni értük, pedig eddig nélkülük is ugyanolyan rossz volt a műsor a tv-ben, mint amilyen lesz velük, ezután :D


Ami érdekes, hogy alsó és felső végre nagyon széthúzták a skálát, tehát lett két, nagyon gyenge csomag, a 0,5 és 2M-val, meg maradt a két erős, a 10 és 20 megával. Egyre inkább az az érzésem, hogy a a kannibalizálós verzió stimmel, tehát tolnák fel a sávzélességet igénylőket (az eddigi 5M-ások egy részét és 10M-oskat) 10 megás csomagba legalább, a 20-asbe meg felszívnák az eddigi 10-esek egy részét, és megtartanék a 20-asokat. Az eddigi minimum és mediumosok nem upgradelős részei viszont mennek lefele a kisebb csomagokba.

Magyarult, a UPC a nagy sávszélességet igénylőket akarja kiszolgálni főleg, a kis sávszélességért már fajlagosan sokkal rosszabb feltételeket fog mondani,aminek az az üzenete, hogy aki nem akarja kihasználni a nagy sebességű infrastruktúrát, annak itt egyre kevésbé éri meg maradni, mind a szolgáltató, mind az előfizető szempontjából. Másszóval, "hátizsákostól" elfordulnak, és az"első osztályú" előfizetőkre koncentrálnak.

A kis sávszélességűeket (mármint szerényebb anyagi lehetőségűeket) meg viheti a digi, kis pénzért ott szolgáltatnak.

Szerintem.

Szerkesztette: llamada 2008. 03. 01. 17:34 -kor


#32 Felhasználó inaktív   mozesapo 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 932
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 17:32

Nézegettem az új csomagokat. Szerintem valami elírás lehet, a gold túlságossan is ocsó (Vagy netán Szőke kapitány már elintézte?  :eek: ) a silverhez képest. +2000 ft-ért 2x down és 1.5x up az egy kicsit irreális a meglátásom szerint. A bronz meg a silver között meg árban kicsi a különbség, szolgáltatásban meg nagy. Mondjuk nekem a mostani exreme kifutási ideje 2009 ősze.
Viszont ha netán lesz ocsósítva a silver, akkor gondolom az felfelé módosításnak minősül - extremről mivel ugyebár az up a 2x-e.? :think:
-Egész biztosan nem fogtok örülni - jegyezte meg Bölcs Elme.
-Ki vele! -Jó - mondta Bölcs Elme. - A Válasz a Nagy Kérdésre. . . -Nos?. . . -Az Élet, a Világmindenség Meg Minden. . . - mondta Bölcs Elme.
-Tehát?. . . -A Válasz. . . - mondta Bölcs Elme, és megállt.
-Igen?... -A Válasz. . .
-Igen???... -Negyvenkettõ - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel.

#33 Felhasználó inaktív   moq 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.665
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 17:34

Idézet: mozesapo - Dátum: 2008. márc. 1., szombat - 17:32

Nézegettem az új csomagokat. Szerintem valami elírás lehet, a gold túlságossan is ocsó (Vagy netán Szőke kapitány már elintézte?  :eek: ) a silverhez képest. +2000 ft-ért 2x down és 1.5x up az egy kicsit irreális a meglátásom szerint. A bronz meg a silver között meg árban kicsi a különbség, szolgáltatásban meg nagy. Mondjuk nekem a mostani exreme kifutási ideje 2009 ősze.
Viszont ha netán lesz ocsósítva a silver, akkor gondolom az felfelé módosításnak minősül - extremről mivel ugyebár az up a 2x-e.? :think:

Kizárólag akkor fog felfelé módosításnak minősülni akármelyik, ha azt úgy akarják...  :confused:
Nem azért vagyok vegetáriánus, mert szeretem az állatokat, hanem azért, mert gyűlölöm a növényeket.


#34 Felhasználó inaktív   llamada 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.340
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 17:37

Idézet: moq - Dátum: 2008. márc. 1., szombat - 17:34

Kizárólag akkor fog felfelé módosításnak minősülni akármelyik, ha azt úgy akarják...  :confused:

Na, a másik dolog, hogy régen úgy ment a csomagmódosítás, hogy a csomagok kaptak új sebességeket, és mindenki örült, hogy gyorsabb lett a netje. Most a csomagok közötti közlekedéshez majd újra kell szerződni, új feltételekkel, amiből lehet fel- és lefele módosítás, kivéve talán az eddigi extreme és prof ügyfeleket. (Bár, a feltöltésük nekik is megnő ajándékba.)
Tehát, itt szinte biztos, hogy valami jelentősebb ügyfélátrendezés lesz.
A tv-vel kapcsolatban azért csak azt mondom,hogy ott is, itt is a "minőségi" szolgáltatásra fognak rámenni. Akinek nem kell az a tudomány, amit a kábelinfrastruktúra ad, annak tv-ből ott a tányérostv, netből meg a digi. Vagy valami más.

Szerkesztette: llamada 2008. 03. 01. 17:43 -kor


#35 Felhasználó inaktív   moq 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.665
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 17:44

Idézet: llamada - Dátum: 2008. márc. 1., szombat - 17:37

Na, a másik dolog, hogy régen úgy ment a csomagmódosítás, hogy a csomagok kaptak új sebességeket, és mindenki örült, hogy gyorsabb lett a netje. Most a csomagok közötti közlekedéshez majd újra kell szerződni, új felttételekkel, amiből lehet fel- és lefele módosítás, kivéve talán az eddigi extreme és prof ügyfeleket. (Bár, a feltöltésük nekik is megnő ajándékba.)

Még mindig nem értem miből gondolod, hogy a mostani csomagok felveszik az új sebességeket/csomagneveket. Erre semmi nem utal. Az ÁSzF szerint az új csomagokat csak az új előfizetők és a hűség nélküli régiek vehetik igénybe.
Nem azért vagyok vegetáriánus, mert szeretem az állatokat, hanem azért, mert gyűlölöm a növényeket.


#36 Felhasználó inaktív   mozesapo 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 932
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 17:45

Már miért is nőne meg az up az extreme csomagoknál??? 2009 őszéig nekem extreme van 8400ft/hó-ért. Ennél többet nem vagyok hajlandó fizetni egy 10 megás netért. Remélem itt nem az lesz mint az HBO átállásnál, hogy szó nélkül felmondják ami van és edd azt amit kapsz, nincs más!
-Egész biztosan nem fogtok örülni - jegyezte meg Bölcs Elme.
-Ki vele! -Jó - mondta Bölcs Elme. - A Válasz a Nagy Kérdésre. . . -Nos?. . . -Az Élet, a Világmindenség Meg Minden. . . - mondta Bölcs Elme.
-Tehát?. . . -A Válasz. . . - mondta Bölcs Elme, és megállt.
-Igen?... -A Válasz. . .
-Igen???... -Negyvenkettõ - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel.

#37 Felhasználó inaktív   Lazsa 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 566
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 17:54

Valahogy evvel a sávszélesség mókulással kapcsolatban azért fenntartásaim vannak, a tavalyi példából tanulva. Ha most sem elég a sávszél, csak up-to jelleggel, akkor most majd az upstream lesz kaki.
Ha ez a docsis rencer ilyen "régi", és fejállomásokig ki van húzva az optika, akkor a "méregdrága" docsis 3 rencer bevezetése helyett nem-e lenne célszerűbb kihúzkodni az optikát a lépcsőházakba, és onnan szépen utp-vel leosztani usereknek a netet (ásni nem kell, mert valszeg be lehet cincálni az optikát a koax mellé).
Hajdanán a telefonvonalon jött az internet (dial-up, isdn, adsl), aztán lassan fordult a kocka (VOIP), gondolom a tévé adást is elbírná az optika.
Miért nem ilyesfajta technikai megoldás felé tendál a UPC???
Keeping the funk alive

#38 Felhasználó inaktív   shabba 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.433
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 18:06

llamada:

Az ügyfelek döntő része az 1 Mbps-es csomagban van, mind kábelnetnél mind ADSL csomagoknál, azért mert ezek a legolcsóbb csomagok. Szerintem ez fog 2 Mbsp-re nőni most azonos ár mellett UPC-nél és idővel ha reagál Tícomnál is. Ott már a tavalyi emelésnél először úgy volt hogy a legkisebb csomag 2 Mbps lesz, de végül a legutolsó pillanatban meggondolták magukat. Most már nincs mit gondolkodni ezen, menniük kell UPC után.

A UPC-nek attól valóban kell tartania hogy a mostani 1 Mbps-esek visszamigrálnak, erre az új start csomagra és így még kevesebb bevételhez jut majd. A szolgáltatók érdeke pont az ellenkezőjét kívánná hogy az ügyfél minél drágább csomagra fizessen elő és így több bevételt hozzon. De az ügyfél elsősorban árérzékeny és olcsó csomagra fizet elő. És az erős versenynek köszönhetően az olcsó belépő szintű szegmensben, ahol a legtöbb ügyfél fizet elő és ahonnan a szolgáltatóknak a legtöbb bevétele származik, igen komoly verseny van a piacon.

Nem hiszem hogy a UPC a nagy sávszélre pályázókat akarná kiszolgálni. A kábelnet infrastruktúra nem igazán erre alkalmas, azok az ügyfelek akiknek a nagy sebességek kellenek úgyis elmennek LAN-ra, már ha van rá lehetősük.

Szerintem ezt az emelést sokkal inkább egy Tíkomos füles indukálta mint a Digi. A Digi irreálisan nyomott áraival, azzal hogy mindent féláron adnak mint bárhol világszerte, nem igazán lehet mit kezdeni.

Én arra tippelek hogy az olimiáig úgyis elindultak volna Tícom VDSL csomagjai és azzal együtt az ADSL csomagok is megváltoznak. A UPC szerintem ez előtt lépett. Én arra tippelek hogy olyan ADSL csomagok lesznek mint németben 2, 6 és 16 Mbps-es. Ezzel a 2 Mbps-es legnagyobb volumenben értékesített csomag pariban van. A 6 meg 16-nél némileg fölé lőnek ahogy eddig is kicsivel magasabb volt a UPC-s csomag. Az ilyen kis sebességű, olcsó start belépő csomag eddig is volt UPC területeken. Mondjuk ezeket inkább a modemek átcsábítására találták ki, de idehaza már alig akad modemes netező. Nekem ez kicsit kakukk tojás, miért is volt rá szükség, de majd ha a konkrét árazások kiderülnek, meglátjuk hova is pozícionálták.

#39 Felhasználó inaktív   shabba 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.433
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 18:10

Idézet: Lazsa - Dátum: 2008. márc. 1., szombat - 17:54

Valahogy evvel a sávszélesség mókulással kapcsolatban azért fenntartásaim vannak, a tavalyi példából tanulva. Ha most sem elég a sávszél, csak up-to jelleggel, akkor most majd az upstream lesz kaki.
Ha ez a docsis rencer ilyen "régi", és fejállomásokig ki van húzva az optika, akkor a "méregdrága" docsis 3 rencer bevezetése helyett nem-e lenne célszerűbb kihúzkodni az optikát a lépcsőházakba, és onnan szépen utp-vel leosztani usereknek a netet (ásni nem kell, mert valszeg be lehet cincálni az optikát a koax mellé).
Hajdanán a telefonvonalon jött az internet (dial-up, isdn, adsl), aztán lassan fordult a kocka (VOIP), gondolom a tévé adást is elbírná az optika.
Miért nem ilyesfajta technikai megoldás felé tendál a UPC???

Ez jó kérdés, ezt eddig én sem értettem, hogy azokon a területeken ahol Digi megjelenik FTTB+LAN-nal ott miért nem teszi UPC ugyanezt. Sőt igazából ott Tíkomnak is FTTB-re kellene hajtania. A maradék területek, ahol az FTTB nem gazdaságos és azért azok még bőven többségben maradnak egy ideig, ott maradna a DOCSIS, jővőre már talán DOCSIS 3.0-ával, még nagyobb áteresztő képességű hálózattal.

Az garantálható hogy attól mert magasabb PR/markegint maximum sebesség értékek lesznek, attól pl. a P2P nem fog gyorsulni a hálózatban, akár bitre ugyanaz marad mint most priorizálás mellett. Inkább csak a webes tartalmak fognak gyorsulni és csúcsidőben még inkább ki fog majd ütközni a csomagok up to jellege.

Szerkesztette: shabba 2008. 03. 01. 18:12 -kor


#40 Felhasználó inaktív   Adam84 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 917
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 18:14

Idézet: moq - Dátum: 2008. márc. 1., szombat - 17:34

Kizárólag akkor fog felfelé módosításnak minősülni akármelyik, ha azt úgy akarják...  :confused:

Én úgy gondolom, hogy hűségidőszak alatt az minősül upgrade-nek, amikor az új csomagodért többet fizetsz, mint a jelenlegiért.

Tehát ha pl. a chello silver ára hűséggel drágább lesz, mint amit most fizetsz (ezt amúgy erősen kétlem), akkor engedik majd.

Akinek most hűséges chello extreme van, az szerintem egy újabb hűség vállalásával csak chello gold-ra tud majd váltani.  :rolleyes: Hogy mekkora ráfizetéssel, azt majd megtudjuk áprilistól  :Đ

Szerkesztette: Adam84 2008. 03. 01. 18:20 -kor


Téma megosztása:


  • (509 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

3 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 3 vendég, 0 anonim felhasználó