HWSW Informatikai Kerekasztal: UPC chello: bővítések és korlátozások XIII. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (509 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

UPC chello: bővítések és korlátozások XIII. Értékeld a témát: -----

#61 Felhasználó inaktív   moq 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.665
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 19:40

Én ezeket nem hiszem el. A magyar piac, mint már sokszor meg volt említve, az ár alapján dönt, nem a sávszél alapján. Megvan, hogy ki mennyit engedhet meg a családi költségvetésből és az alapján választják a csomagot. Kovácsék nem fognak átmenni Silverre, hogy nagyobb legyen a sávjuk, inkább lázadnak majd minden fórumon, hogy csökkent a sávszélességük. Szerintem az egyetlen kompromisszumos megoldás, hogy senki nem kerül át automatikusan semmilyen csomagba, hanem a hűség után mindenki maga dönt, vagy marad a régi listaáron régi csomagban.
Nem azért vagyok vegetáriánus, mert szeretem az állatokat, hanem azért, mert gyűlölöm a növényeket.


#62 Felhasználó inaktív   Adam84 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 917
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 19:41

Idézet: moq - Dátum: 2008. márc. 1., szombat - 19:37

Most álmodozol/tippelgetsz, vagy ezek hivatalos belső infók?

Csak tippelek, és szerintem elég logikus ...

Valamint amiket írtam, annak minden egyes pontja az ÜGYFÉL DÖNTÉSÉN múlik. Az ügyfél döntheti el, hogy a hűség lejárta után alacsonyabb áron sokkal kisebb sebesség elég-e neki, vagy inkább vált egy nagyobb sebességű csomagra, és némi ráfizetéssel magasabb sebességet kap.

Azért az 512-es sebesség az 1,2 megához képest, valamint az 5 megás sebesség a 2 megáshoz képest eléggé riasztónak tűnik minden ügyfél számára  :Đ

Szerkesztette: Adam84 2008. 03. 01. 19:45 -kor


#63 Felhasználó inaktív   moq 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.665
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 19:44

Idézet: Adam84 - Dátum: 2008. márc. 1., szombat - 19:41

Azért az 512-es sebesség az 1,2 megához képest, valamint az 5 megás sebesség a 2 megáshoz képest eléggé riasztónak tűnik minden ügyfél számára  :Đ

Pont ezért lenne parasztfelkelés, ha auto átdobálnák a modemeket hűség után az új configokra. Nem lesznek azok bántva szerintem.
Nem azért vagyok vegetáriánus, mert szeretem az állatokat, hanem azért, mert gyűlölöm a növényeket.


#64 Felhasználó inaktív   llamada 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.340
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 19:46

Idézet: alibabusic - Dátum: 2008. márc. 1., szombat - 19:26

És hol az enyémnek a párja (Médium) ?
Állítólag ebből van a legtöbb. Nehezen hiszem,hogy ezeket lenyomják 5-ről 2 Mbit-re.
Sokan azért jöttek le ide a 10-esről,mert azt nem tudták kihasználni - gondolom ezért nem is akarnak + pénzért oda visszamenni !

Itt lesz a nagy megszórás: vagy kifizeti majd az ügyfél a 10-es csomagot, vagy söprés vissza 2M-ba.
Erőforrásoldalról majdnem ugyanannyit "eszik" egy médiumos ügyfél, mint egy extrem-es, bevételben meg alacsonyabb..
Ld. még, elválik a sz.r a májtól :-/ (Mondom mindezt pikírten, mint medium-os, szintén.)

#65 Felhasználó inaktív   Adam84 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 917
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 19:47

Idézet: moq - Dátum: 2008. márc. 1., szombat - 19:44

Pont ezért lenne parasztfelkelés, ha auto átdobálnák a modemeket hűség után az új configokra. Nem lesznek azok bántva szerintem.

És hol írtam én azt, hogy automatikusan át lesznek téve a configok?  :Đ  :Đ

Pont az ellenkezőjét írtam minden eddigi hozzászólásomban  :rolleyes:
Azt, hogy az ügyfél majd szépen eldönti, hogy mi legyen.
A upc csupán annyit tehet, hogy a jövőben az alacsony sebesség miatt megpróbálja lebeszélni az ügyfelet a kisebb sávsszélességű csomagra történő módosításról ...

Szerkesztette: Adam84 2008. 03. 01. 19:48 -kor


#66 Felhasználó inaktív   alibabusic 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 926
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 19:50

Nem vagyok közgazdász csak józan paraszti ésszel a következőkre jutottam:

A Médium listaára 9.500 Ft - ez most hűséggel 6.000 Ft.
A Silver listaára 10.000 Ft - hűséggel-akcióval nem lehet sokkal több mint 6.000 Ft.
A Bronze listaára 8.000 Ft -  hűséggel-akcióval jóval kevesebb lesz mint 6.000 Ft.

Miért hagyná a upc,hogy a havi 5-10 Gb-omat olcsóbban szedjem le a Bronze csomaggal ?
Ha felnyom a Silverre,akkor sem jelentek veszélyt a hálózatra és nem lesz kevesebb a bevétele.

Korábban azt írtam,hogy nem vagyok hajlandó többet fizetni a Silverért - na jó max. + 100 Ft-ot  ;)

#67 Felhasználó inaktív   Adam84 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 917
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 19:50

Idézet: llamada - Dátum: 2008. márc. 1., szombat - 19:46

Itt lesz a nagy megszórás: vagy kifizeti majd az ügyfél a 10-es csomagot, vagy söprés vissza 2M-ba.
Erőforrásoldalról majdnem ugyanannyit "eszik" egy médiumos ügyfél, mint egy extrem-es, bevételben meg alacsonyabb..
Ld. még, elválik a sz.r a májtól :-/ (Mondom mindezt pikírten, mint medium-os, szintén.)

Amíg nem tudjuk az új csomagok árait, addig felesleges ilyeneken gondolkodni.
Lehet, hogy meg fogja érni 10 megás csomagba átmenni, de az is lehet, hogy nem.
Minden az áraktól függ majd...

#68 Felhasználó inaktív   moq 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.665
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 19:51

Idézet: Adam84 - Dátum: 2008. márc. 1., szombat - 19:47

És hol írtam én azt, hogy automatikusan át lesznek téve a configok?  :Đ  :Đ

Hát a sok párhuzambaállítással azt sugalltad. De örülök, hogy a végére kiderült, hogy kb. egyet gondolunk. :)
Nem azért vagyok vegetáriánus, mert szeretem az állatokat, hanem azért, mert gyűlölöm a növényeket.


#69 Felhasználó inaktív   llamada 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.340
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 19:51

Idézet: moq - Dátum: 2008. márc. 1., szombat - 19:37

Most álmodozol/tippelgetsz, vagy ezek hivatalos belső infók?

Ha megnézed az új struktúrákat, ami azonos "brand"-hez tartozik (szigorúan tartalom és ár alapján), a kábeltvnél is hasonló lesz, vagy feltolnak egy überhiper csomagba,vagy nézed az analógon a fogyatkozó választékot.

Szerintem arra megy ki az egész, hogy az ügyfél maga válasszon a "heavy" és a "light" user kategória között, és egyértelmű, éles különbség lesz a kettő között.
A megnövelt uploadokkal "kvázi" legalizálják a p2p-t a sokat fizetőknek, és madzagnetet adnak a keveset fizető hobbistáknak.

#70 Felhasználó inaktív   llamada 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.340
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 19:53

Idézet: Adam84 - Dátum: 2008. márc. 1., szombat - 19:50

Amíg nem tudjuk az új csomagok árait, addig felesleges ilyeneken gondolkodni.
Lehet, hogy meg fogja érni 10 megás csomagba átmenni, de az is lehet, hogy nem.
Minden az áraktól függ majd...

Most csak a listaárakból tudunk számolni, meg hogy a magasabb listaárú csomagból többet lehet engedni, mert úgy vannak kitalálva a magasabb listaárak :D

#71 Felhasználó inaktív   llamada 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.340
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 19:57

Idézet: moq - Dátum: 2008. márc. 1., szombat - 19:44

Pont ezért lenne parasztfelkelés, ha auto átdobálnák a modemeket hűség után az új configokra. Nem lesznek azok bántva szerintem.

Így is lesz még égzengés, mert a medium kategória kiesik.

Bár, azt is képzelem, hogy eddig a prof gyakorlatilag feltöltetlen csomag volt, mert az alacsony up miatt nem volt sokkal jobb, mint az extreme. Tehát, most az eddigi extrem-esekkel töltenék fel a gold-ot, mediumosokkal a silvert, minimumosokkal a bronze-t, és telefonos kiegészítős vagy semmilyenesekkel a start-ot.

Ez sokkal szimpatikusabb forgatókönyv lenne :)

#72 Felhasználó inaktív   jozsef85 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 983
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 19:57

Idézet: shabba - Dátum: 2008. márc. 1., szombat - 15:42

Úgy tűnik most a UPC lép előbb, ezt viszont garantáltan fáziskéséssel a Tíkom is követni fogja. Ott valószínűleg hasonló csomagok lesznek majd mint németben. Azokon a területeken ahol már van VDSL szerintem lesznek 25 és 50 Mbps-es csomagok, a többinél meg talán a 8->16, 4->6 1->2 váltás tűnik esélyesnek, ha azonos csomagszerkezetre törekednek a németkkel, és velük már elég soxor megegyezett a csomagszerkezetünk az évek során.

próféta szóljon belőled és tényleg legyen T-com sebességemelés is :D  :Đ  :respect:

#73 Felhasználó inaktív   llamada 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.340
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 20:00

Idézet: jozsef85 - Dátum: 2008. márc. 1., szombat - 19:57

próféta szóljon belőled és tényleg legyen T-com sebességemelés is :D  :Đ  :respect:

Ha sima sávszélemelés lesz, akkor itt is simán emelnének. Nem olyan egyszerű az :)

#74 Felhasználó inaktív   zint 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 27
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 20:01

Egy-két éven belül felkajálja és kikakálja a upc-t a digi, ha a upc emelgetni és nem csökkenteni akar. A sok léhűtöt és a két idióta reklámfugura kirugásával és drasztikus díjcsökkentéssel kellene kezdeni, de azonnal  :D  :D  :D

#75 Felhasználó inaktív   alibabusic 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 926
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 20:01

Hoppácska ! Olvastátok a 45-ik oldalt:

"A Szolgáltató az Előfizető által vállalt hűségnyilatkozat ellenében a chello medium vagy upc internet chello silver csomag mindenkori havi szolgáltatási díjából az időről-időre közzétett akciós feltételeinek megfelelően legalább 30%, a belépési díjból pedig 50 % kedvezményt biztosít közalkalmazotti és köztisztviselői szolgálati jogviszonyban álló, szakmai kamarai tag, fogyatékkal élők országos érdekképviseleti szervezetével tagsági viszonyban álló, állami vagy önkormányzati tulajdonban lévő közlekedési társaságoknál, a közszolgálati műsorszolgáltatókkal, oktatási intézményekkel, helyi önkormányzatokkal munkaviszonyban álló, tűzoltósági, rendőrségi, vagy vám- és pénzügyőrségi, vagy fegyveres rendvédelmi állományba tartozó Előfizetői részére. („DolgozóNet közalkalmazott kedvezmény”) "

Tehát Médium vagy Silver csomagnál.
Akkor talán eldőlt,hogy a Médium = Silver ?

#76 Felhasználó inaktív   llamada 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.340
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 20:04

Idézet: alibabusic - Dátum: 2008. márc. 1., szombat - 20:01

Hoppácska ! Olvastátok a 45-ik oldalt:

(„DolgozóNet közalkalmazott kedvezmény”) "

Tehát Médium vagy Silver csomagnál.
Akkor talán eldőlt,hogy a Médium = Silver ?

Ez csak a dolgozónet :D

Akkor mégsem söprik le a dolgozónetet a 2 megás csomagba...

A többire ez még nem garancia, de igéretes.
Bár, a dolgozónet ára a benne levő csomag hűségáránál magasabb szokott lenni mostanában.

Szerkesztette: llamada 2008. 03. 01. 20:05 -kor


#77 Felhasználó inaktív   moq 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.665
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 20:05

Idézet: alibabusic - Dátum: 2008. márc. 1., szombat - 20:01

Tehát Médium vagy Silver csomagnál.
Akkor talán eldőlt,hogy a Médium = Silver ?

Azért ebből nem következik egyenesen, csak a fenti téma vonatkozásában a két csomagnál adják meg a kedvezményt.
Nem azért vagyok vegetáriánus, mert szeretem az állatokat, hanem azért, mert gyűlölöm a növényeket.


#78 Felhasználó inaktív   Adam84 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 917
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 20:05

Idézet: llamada - Dátum: 2008. márc. 1., szombat - 19:53

Most csak a listaárakból tudunk számolni, meg hogy a magasabb listaárú csomagból többet lehet engedni, mert úgy vannak kitalálva a magasabb listaárak :D

Igen, a listaárakból egyenesen arányos számítási móddal lehetne következtetni az akciós árakra.
Persze találgatni és álmodozni mindig jó, de nem mindig válik be  :Đ  :Đ

#79 Felhasználó inaktív   llamada 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.340
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 20:07

Idézet: zint - Dátum: 2008. márc. 1., szombat - 20:01

Egy-két éven belül felkajálja és kikakálja a upc-t a digi, ha a upc emelgetni és nem csökkenteni akar. A sok léhűtöt és a két idióta reklámfugura kirugásával és drasztikus díjcsökkentéssel kellene kezdeni, de azonnal  :D  :D  :D

A digi valszleg most folyamatosan veszteséges, az ügyfélszolgálatuk a még a sokat szídott upc-nél is sokkal gyengébb,, szerelő- és technikusgárdája sehol sincs a upc-hez képest. A mostani, felfutós fázisban valószínűleg töményen veszteséget termel, amikor vége lesz a veszteségtermelő, beetető időszaknak, majd meg kell nézni az árait.

#80 Felhasználó inaktív   moq 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.665
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 01. 20:10

Idézet: llamada - Dátum: 2008. márc. 1., szombat - 20:07

... amikor vége lesz a veszteségtermelő, beetető időszaknak, majd meg kell nézni az árait.

...vagy a szolgáltatás minőségét.
Nem azért vagyok vegetáriánus, mert szeretem az állatokat, hanem azért, mert gyűlölöm a növényeket.


Téma megosztása:


  • (509 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

3 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 3 vendég, 0 anonim felhasználó