HWSW Informatikai Kerekasztal: UPC chello: bővítések és korlátozások XIII. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (509 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 507
  • 508
  • 509
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

UPC chello: bővítések és korlátozások XIII. Értékeld a témát: -----

#10161 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 06. 30. 20:54

Üzenet megtekintéseIdézet: scaurus - Dátum: 2016. 06. 17. 15:22

UPC Direct műholdas tv.

Rokonnál tv készülék lecserél, rájönnek, hogy jó lenne HD adás.
A meglévő UPC set-top-box csak SD-t tud.

Telefonos ügyfélszolgálaton keresztül HD előfizetői csomag előfizetve, set-top-box csere megrendelve.

Telefonos ügyintéző egyezteti a legközelebbi UPC pontot, közli, hogy másnap lehet menni be HD stb-ért.
Másnap rokon bemegy (vidékről, oda-vissza 80km), ahol is közlik, hogy hetek óta(!) nincs HD stb, majd időnként telefonáljon.
Ennek 2 hete.
A tv csomag előfizetése meg ketyeg, tehát fizetnek egy olyan csomagot, melynek igénybevételéhez a szolgáltató - ígérete ellenére - nem biztosítja a feltételeket.
(Persze, lehet venni saját stb-t, ami "megeszi" az UPC kártyát, de ha ingyen járna, akkor furcsa, hogy vegyen magának...)

Érdekes.


Nem feltétlen eszi meg.... általában össze vannak rendelve a boxokkal a kártyák...
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#10162 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 07. 05. 14:07

Ellenben a mai napig nem biztosították a HD csomag vételéhez szükséges set-top-boxot...
"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

#10163 Felhasználó inaktív   Lugi 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.132
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 07. 19. 08:49

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy pár nap használat után (max 1 hét), mintha lefagyna a UPC modem/router. Az a jelenség, hogy bizonyos oldalak nem, vagy csak nagyon lassan jönnek be, valamint online multinál (cod4) timeout-ot dob. Egy gyors modem ki-bekapcsolás után minden jó, egy újabb hétig. Ilyesmivel érdemes zaklatni az ügyfélszolgálatot, vagy kikiáltanak hülyének és lepattintanak? :)

Lugi

#10164 Felhasználó inaktív   Gubek 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.634
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 07. 19. 09:12

Valószínűleg nem veszik fel hibára mert egy ki/be kapcsolásra megszűnik, tedd a HGW-t bridged módba és használjál saját router-t.
------------------------------------------------------------------
Gigabyte F2A85X-D3H, AMD APU A8-6500@3,5 GHz with Radeon 8570D, CSX 8 GB RAM, Samsung 840 PRO 128GB + WD Red 1TB, Samsung SH-224DB/BEBE fekete OEM, Corsair VS450, Thermaltake Commander GS-III + Windows 7 Ultimate SP1 (64 bit) + Logitech Ultra-Flat Keyboard + Logitech Corded Mouse M500 + Dell SE2416H + Logitech X-530
Canon Pixma MP540

Internet power by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925 HGW + UPC Digital Gold + HBO MaxPak + Európa + Világ with Cisco HD DVR and Thomson SD DVR (fekete)

#10165 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2016. 07. 19. 14:00

Üzenet megtekintéseIdézet: Gubek - Dátum: 2016. 07. 19. 10:12

Valószínűleg nem veszik fel hibára mert egy ki/be kapcsolásra megszűnik, tedd a HGW-t bridged módba és használjál saját router-t.


Meg aztán kérdés torrent-e sok fut-e közben?
Make love not Wor.

#10166 Felhasználó inaktív   Lugi 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.132
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 07. 26. 22:40

Torrent szokott futni, de nem nagyüzemben. A hiba akkor is fennáll, ha nem megy a kliens.

#10167 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 08. 21. 13:37

UPC-vel nem volt dolgom, DE eddig mindegyik szolgáltató, akinél megfordultam (Globonet, Fibernet, Invitel, Telekom), kivétel nélkül javasolta, hogy RENDSZERESEN kapcsoljam ki/áramtalanítsam a modemet és a routert.

Pl. a jelenlegi telekomos CISCO modem is "igényli".
Amikor sokáig megy megszakítás nélkül, először a wi-fi-re nem enged csatlakozni, majd 1-2 nap múlva a tévé adás fagy le a (set-top-box technikailag működik, csak adás nincs), majd a "drótos" internet is beadja a kulcsot.

Ez a jelenség nem periodikus, a fene tudja mitől függ, van amikor hetekig, hónapokig hiba nélkül megy a modem, van, hogy 2-3 hetente lehal (ez a ritkább, szerencsére).

Anyáméknál megoldott, este mindent áramtalanít, így a modem is "lecsicsikál", azaz naponta újra indul.
(Az más kérdés, hogy ez meg fizikailag nem biztos, hogy jót tesz egy, elvileg, folyamatos működésre tervezett eszköznek.)

Mondjuk, ha 3 napnál hosszabb időre elmegyek otthonról, én is áramtalanítok mindent, így tök jó, hogy felvevős az STB, csak épp akkor nem veszi fel a sorozatepizódokat, amikor nem vagyok otthon...

Ja és még egy, okostévé vásárlásnál is azt mondta az eladó, hogy 1-2 hetente érdemes kikapcsolni/áramtalanítani/újraindítani a tévét.
"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

#10168 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 09. 16:58

Üzenet megtekintéseIdézet: scaurus - Dátum: 2016. 08. 21. 14:37

UPC-vel nem volt dolgom, DE eddig mindegyik szolgáltató, akinél megfordultam (Globonet, Fibernet, Invitel, Telekom), kivétel nélkül javasolta, hogy RENDSZERESEN kapcsoljam ki/áramtalanítsam a modemet és a routert.[..]


Amióta ezt olvastam, én minden este kikapcsolom a modememet. :cool:

Egyébként megint "küzdenem" kell a UPC-vel... Pénteken hívott egy ügyfélszolgálatosuk, hogy augusztus végén lejár a 2 éves határozott idejű szerződésem, és ha megújítom, akkor hálából a 120-as internet helyett 500-asat kapok változatlan havidíj mellett.

Kérdeztem, hogy "mi a trükk", mire megnyugtatott, hogy semmi trükk nincssen a dologban. Még arra is rákérdeztem - a korábbi negatív tapasztalatok miatt -, hogy a UPC alkalmazásában áll, vagy külsős, a UPC által megbízott cég számára dolgozik.

Azt mondta a UPC a munkáltatója. Megjegyzem, nem csak a ~2 évvel korábbi negatív példa miatt kérdeztem rá, hanem mert a 06-1-510-0961 számról hívott, az első hívásoknál amikor felvettem, nem szólt bele senki... rákerestem a Google-ben és egy rakás topic-ot dobott ki, ami ezzel a számmal foglalkozik, miszerint a "UPC nevében végzett átverés", a "UPC nem ismeri a számot", stb...

Mindenesetre nekem tegnap megérkezett a UPC-s email címemre a szerződésmódosításra vonatkozó 3 PDF dokumentum. Szabályos tartalommal, UPC-s mail címről...

Másfelől az eddigi csomagomban 3 médiakártya volt, ebben viszont csak egy, ám a "Filmbox" csomag (2 hónapig ingyen, utána havi 1.000 forintért) is az előfizetésem része lett, bár ezt nem kértem.

Most hívhatom az ügyfélszolgálatot, de ahogyan ismerem őket, muszáj lesz holnap bemennem a helyi irodájukba, hogy személyesen intézzem el a dolgokat, mert érdemben intézkedni - a korábbi tapasztalatok alapján - csak úgy lehetséges.

Mivel csak holnap vannak nyitva 17:00 után is (hogy odaérjek a munkából), ezért csak holnap jöhet szóba, miközben két programom is lett volna holnapra...

Ezek az igazán bosszantó dolgok. Az emberek idejével, türelmével "játszanak", és még nekem kell "törnöm magamat", hogy nehogy átverjenek valahogy.

(De tanultam belőle... ezentúl bárki a UPC nevében hív ajánlattal, azonnali, határozott elutasítás lesz a válaszom. A szokásos 2 éves hosszabbításokat pedig elintézem inkább személyesen. Ha már úgyis be kell mennem... ne bosszúságból és "feleslegesen" kelljen!)

Egyébként közületek bárki belefutott mostanában ugyanebbe a problémába?

Szerkesztette: Piftuka 2017. 07. 09. 17:10 -kor

"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

#10169 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 09. 20:28

Üzenet megtekintéseIdézet: Piftuka - Dátum: 2017. 07. 09. 17:58

Amióta ezt olvastam, én minden este kikapcsolom a modememet. :cool:

Egyébként megint "küzdenem" kell a UPC-vel... Pénteken hívott egy ügyfélszolgálatosuk, hogy augusztus végén lejár a 2 éves határozott idejű szerződésem, és ha megújítom, akkor hálából a 120-as internet helyett 500-asat kapok változatlan havidíj mellett.

Kérdeztem, hogy "mi a trükk", mire megnyugtatott, hogy semmi trükk nincssen a dologban. Még arra is rákérdeztem - a korábbi negatív tapasztalatok miatt -, hogy a UPC alkalmazásában áll, vagy külsős, a UPC által megbízott cég számára dolgozik.

Azt mondta a UPC a munkáltatója. Megjegyzem, nem csak a ~2 évvel korábbi negatív példa miatt kérdeztem rá, hanem mert a 06-1-510-0961 számról hívott, az első hívásoknál amikor felvettem, nem szólt bele senki... rákerestem a Google-ben és egy rakás topic-ot dobott ki, ami ezzel a számmal foglalkozik, miszerint a "UPC nevében végzett átverés", a "UPC nem ismeri a számot", stb...

Mindenesetre nekem tegnap megérkezett a UPC-s email címemre a szerződésmódosításra vonatkozó 3 PDF dokumentum. Szabályos tartalommal, UPC-s mail címről...

Másfelől az eddigi csomagomban 3 médiakártya volt, ebben viszont csak egy, ám a "Filmbox" csomag (2 hónapig ingyen, utána havi 1.000 forintért) is az előfizetésem része lett, bár ezt nem kértem.

Most hívhatom az ügyfélszolgálatot, de ahogyan ismerem őket, muszáj lesz holnap bemennem a helyi irodájukba, hogy személyesen intézzem el a dolgokat, mert érdemben intézkedni - a korábbi tapasztalatok alapján - csak úgy lehetséges.

Mivel csak holnap vannak nyitva 17:00 után is (hogy odaérjek a munkából), ezért csak holnap jöhet szóba, miközben két programom is lett volna holnapra...

Ezek az igazán bosszantó dolgok. Az emberek idejével, türelmével "játszanak", és még nekem kell "törnöm magamat", hogy nehogy átverjenek valahogy.

(De tanultam belőle... ezentúl bárki a UPC nevében hív ajánlattal, azonnali, határozott elutasítás lesz a válaszom. A szokásos 2 éves hosszabbításokat pedig elintézem inkább személyesen. Ha már úgyis be kell mennem... ne bosszúságból és "feleslegesen" kelljen!)

Egyébként közületek bárki belefutott mostanában ugyanebbe a problémába?


Szépen közölni kell velük, hogy kizárólagos kapcsolati mód az email, utána ha felhív bármiért is, akkor szépen megfenyegeted a létező összes hatósággal.
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#10170 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2017. 07. 10. 18:54

Üzenet megtekintéseIdézet: Piftuka - Dátum: 2017. 07. 09. 17:58

Ezek az igazán bosszantó dolgok. Az emberek idejével, türelmével "játszanak", és még nekem kell "törnöm magamat", hogy nehogy átverjenek valahogy.

(De tanultam belőle... ezentúl bárki a UPC nevében hív ajánlattal, azonnali, határozott elutasítás lesz a válaszom. A szokásos 2 éves hosszabbításokat pedig elintézem inkább személyesen. Ha már úgyis be kell mennem... ne bosszúságból és "feleslegesen" kelljen!)

Egyébként közületek bárki belefutott mostanában ugyanebbe a problémába?


Én nem egészen értem mi a bajod, 2 évente felhívnak, igen, módosítom, igen, megfelel és kész műxik.
Make love not Wor.

#10171 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 11. 08:22

Üzenet megtekintéseIdézet: scaurus - Dátum: 2016. 08. 21. 14:37

UPC-vel nem volt dolgom, DE eddig mindegyik szolgáltató, akinél megfordultam (Globonet, Fibernet, Invitel, Telekom), kivétel nélkül javasolta, hogy RENDSZERESEN kapcsoljam ki/áramtalanítsam a modemet és a routert.

Pl. a jelenlegi telekomos CISCO modem is "igényli".
Amikor sokáig megy megszakítás nélkül, először a wi-fi-re nem enged csatlakozni, majd 1-2 nap múlva a tévé adás fagy le a (set-top-box technikailag működik, csak adás nincs), majd a "drótos" internet is beadja a kulcsot.

Ez a jelenség nem periodikus, a fene tudja mitől függ, van amikor hetekig, hónapokig hiba nélkül megy a modem, van, hogy 2-3 hetente lehal (ez a ritkább, szerencsére).

Anyáméknál megoldott, este mindent áramtalanít, így a modem is "lecsicsikál", azaz naponta újra indul.
(Az más kérdés, hogy ez meg fizikailag nem biztos, hogy jót tesz egy, elvileg, folyamatos működésre tervezett eszköznek.)

Mondjuk, ha 3 napnál hosszabb időre elmegyek otthonról, én is áramtalanítok mindent, így tök jó, hogy felvevős az STB, csak épp akkor nem veszi fel a sorozatepizódokat, amikor nem vagyok otthon...

Ja és még egy, okostévé vásárlásnál is azt mondta az eladó, hogy 1-2 hetente érdemes kikapcsolni/áramtalanítani/újraindítani a tévét.

Évente ha egyszer kell a upc-s modemet/beltérit
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#10172 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 15. 20:57

Üzenet megtekintéseIdézet: VKP - Dátum: 2017. 07. 09. 21:28

Szépen közölni kell velük, hogy kizárólagos kapcsolati mód az email, utána ha felhív bármiért is, akkor szépen megfenyegeted a létező összes hatósággal.


Erre szerencsére nem volt szükség. Viszont muszáj volt bemennem az irodába, hogy ott beszéljem meg a céggel a részleteket. A "Filmbox"-ot ugyebár nem kértem, de "adják"... nincsen más opció, mert része ennek a csomagnak, igaz, csak 12 hónap hűségidővel. Az ügyintéző hölgy elmondása szerint ha átmegy határozatlan idejűbe a vonatkozó szerződés, akkor utána legfeljebb visszamondom, ha nem tetszik/árat emelnek. (Egyébként, amit eddig láttam a Filmbox csatornák műsoraiból, nem az én világom... nem fogom nézni szerintem soha.)

Hát meglátjuk...

Jó hír, hogy csütörtökön a modemet is kicserélték, immár 500-as az internet, és még Connect Box funkciója is van a modemnek, így itthon lehet különösebb probléma nélkül Wi-Fi-ről is internetezni. Az pedig a legjobb hír, hogy a havidíjam nem lett több, sőt, még ~200 forinttal kevesebb is lesz.

A rengeteg probléma után, azt gondolom, meg is érdemlem! Nekem amúgy a korábbi csomag is megfelelt volna, de hát már legutóbb is úgy hosszabbítottuk meg, hogy tudtam, ilyen csomagjuk nincsen már a kínálatban. Ezek szerint most érett meg a cserére.

No, mindegy... nekem a lényeg, hogy a szolgáltatás hozza azt a szintet, amit ígérnek vele kapcsolatban, és a havidíjamat ne növeljék!
"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

#10173 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 15. 21:15

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2017. 07. 10. 19:54

Én nem egészen értem mi a bajod, 2 évente felhívnak, igen, módosítom, igen, megfelel és kész műxik.


????? Én pedig nem értem, hogy mit nem értesz, Jahno!?

Nem olvastad el, amit írtam? Talán nem éppen elég baj az, hogy nem a megbeszélteknek megfelelő tartalommal küldték a szerződést, a csomag olyan elemet is tartalmazott, amit nem kértem, ráadásul "en bloc" nem volt egyértelmű, és hogy emiatt még be is kellett mennem az irodába?

Ráadásul ez a jéghegy csúcsa... Nem emlékszel az elmúlt ~10 évben mindarra a "kálváriára", amit itt a UPC előfizetésem kapcsán írtam?

A legutóbbi sorozatos irodai ügyintézés, sok ezer benzin költség, sok ezer telefon költség, levélváltások, mindezt a UPC hibájából, de hát én idegeskedtem, én jártam utána, vettem ki csúszót (amit le kellett dolgoznom), míg végre X hét után sikerült elintézni mindent...

Vagy amikor majdnem 4 hónapig nem működött az internetem, 8 kiszállás, UPC és megbízottaik vegyesen... mind csak bénázott, vagy nem találta a megoldást... idegeskedések, UPC irodába járkálás, telefonálások.... végül az egyik "rookie" UPC szerelő modemet cserélt, és megoldotta, de a köztes hónapokra a havidíjat persze befizettem, vissza sem kaptam...

Hogy 1998 óta vagyunk megszakítás nélkül UPC előfizetők, mert előtte a kezdetektől a Kábelkom ügyfelei voltunk, de eddig egyetlen egy olyan év sem volt, amikor valami miatt ne kellett volna reklamálnom (idegesség, idő, pénz)... Egyetlen év sem!!! Jellemzően inkább évente ~2-3 alkalommal van valami komolyabb gixer a széles értelemben vett szolgáltatásukkal. (Egyedül a helyi irodájukban - rég óta - ott dolgozó két ügyintéző hölgyet nem érheti rossz szó. Ők kedvesek, mindig segítettek.)

A legutóbbi, UPC nevében ígért, ám végül - mint kiderült - "kamu", csomagmódosítási ajánlatról nem is beszélve... Aminek ugyan nyomát nem találták, de mindenképpen gyanús a mai napig a történet....

Sorolhatnám itt napestig, de nem teszem. (Egyébként is, az előző években és oldalakon elolvasható minden, ha nagyon ráér valaki...)


Szóval, dear Jahno, légy szíves ezt ne! Ne tegyünk úgy, mintha a világ legjobb szolgáltatásáról beszélnénk, pusztán azért, mert Neked nincsen semmi problémád vele, és minden az elvárásaidnak megfelelően történik év közben, és minden szerződéshosszabbításkor is. (Amelynek egyébként - minden irónia nélkül mondom - nagyon örülök!)

Köszönöm!

Szerkesztette: Piftuka 2017. 07. 15. 21:16 -kor

"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

#10174 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 17. 13:56

No, tessék... kellett beszélnünk erről... :look:

Tegnap, percre pontosan 13:47-kor megszűnt a UPC szolgáltatása az egész utcánkban. (Mint kiderült, Székesfehérváron még több másik lokációban is.)

És "természetesen" a Forma1 futam befejezését követően visszajött.

Az ügyfélszolgálat kommunikációja: "Elnézést kérnek a székesfehérvári előfizetőktől, a hálózatuk túlságosan leterhelt volt."


Kérdezem én... a "fénysebességű" optikai üvegszálas kábelek korában, 2017-ben hogyan történhet meg ilyen? Jön egy "FINA VB", ráadásul egy Forma1-es futam azzal egy időben, és az a ~párezer fehérvári család, amely valamelyiket nézi, annyira leterhetli a rendszert, hogy a teljes szolgáltatás összeomlik?

Mit várhatunk majd akkor a Labdarúgó Világbajnokság alatt (amit jellemzően még többen néznek)? "Csak" a mérkőzések ideje alatt nem lesz adás? :rolleyes2:

Számomra ezen a hétvégén egyetlen TV műsor megtekintése volt (lett volna) fontos: a Brit Nagydíj közvetítése. Akkor ezek alapján hogyan értékeljem azt a bizonyos szolgáltatást? (Költői kérdés...)
"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

#10175 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 10. 24. 13:44

Ez már kezd olyan lenni, mint egy komédia-tragikum... :-(

Az elmúlt hetekben egyre rosszabb lett az internetszolgáltatás minősége, és most oda jutott, hogy pár percig van internetkapcsolatom, utána - használat közben - egyszer csak megszűnik.

Ki kell kapcsolnom a Connect Box modemet, majd miután sok-sok percet követően újraindul, akkor megint van 2-3 percig internet. Aztán megint megszűnik. Miközben böngészek, vagy éppen ide a fórumra írok...

Bejelentettem a problémát; csütörtökön jön a UPC-s technikus megnézni.

Remélhetőleg, egy szimpla modemcsere megoldja a gondot! (Bár, amiket olvastam erről a Connect Box-ról... nem vagyok magabiztos a várakozást illetően. :glare: )
"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

#10176 Felhasználó inaktív   szabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 10. 27. 17:46

Ez egy vicc, a cég honlapján nem lehet díjszabást megtekinteni irányítószámom, címem, TB és adó számom, nevem, magasságom, testsúlyom stb. megadása nélkül.
Kiábrándító.
az internet vajon mi!? # Mire jó az ipad! # Mass Effect 2 vége
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 1042hrs / 66hrs

#10177 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2018. 03. 25. 20:10

Üzenet megtekintéseIdézet: Piftuka - Dátum: 2017. 10. 24. 14:44

[..]
Bejelentettem a problémát; csütörtökön jön a UPC-s technikus megnézni.

Remélhetőleg, egy szimpla modemcsere megoldja a gondot! (Bár, amiket olvastam erről a Connect Box-ról... nem vagyok magabiztos a várakozást illetően. :glare: )


Nem írtam azóta ide, de a lényeg, hogy akkor bizony a modem volt rossz. Bemérte a szervizes, és egyértelmű volt a Connect Box hibája. Egyébként nagyon tapasztalt szervizes volt; korábban még a Kábelkom-nak dolgozott, ugyanilyen feladatkörben. Elég részletesen elbeszélgettem vele a hálózati "anomáliákról" is, amikor minden hidegfront, eső, vagy erős szél hatására elmegy a szolgáltatás az egész utcában, vagy megyében...

Nos, a múlt hétvégén a korábbihoz hasonló probléma jelentkezett: az internet kapcsolat teljesen véletlenszerűen megszűnt órákra. Miután távolról nem tudták megoldani, pénteken kiküldtek egy szervizest, aki ismét cserélte, a megint meghibásodott modemet.

Tehát nincsen még 1 éve, hogy a gyorsabb internet miatt kaptam egy ilyen Connect Box modemet, és már kétszer kellett cserélni. :rolleyes2:

Ritka ótvar minőségű termék, az biztos...
"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

Téma megosztása:


  • (509 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 507
  • 508
  • 509
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

5 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 5 vendég, 0 anonim felhasználó